Фармацевтичного icon

Фармацевтичного
Скачати 31.57 Kb.
НазваФармацевтичного
Дата01.07.2012
Розмір31.57 Kb.
ТипДокументи

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ ЗА ПІДРУЧНИКАМИ ТА НАВЧАЛЬНИМИ ПОСІБНИКАМИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІІІ КУРСУ фармацевтичного ФАКУЛЬТЕТУ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «фармація», ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ «БАКАЛАВР»


1. Історія фармацевтичної технології. Основні етапи розвитку. Роль вітчизняних учених у становленні і розвитку технології лікарських форм. 6 год.

2. Рецепт, його значення. Структура рецепту. Державна фармакопея. Історія вітчизняних фармакопей. 6 год.

3. Міжнародна фармакопея. Накази МОЗ України, інформаційні листки та ін. 6 год.

4. Виробництво лікарських форм в аптеках. Санітарний і фармацевтичний режими. Нормативна документація. 6 год.

5. Лікарські та допоміжні речовини. 6 год.

6. Класифікація лікарських форм за агрегатним станом, шляхами введення і як дисперсних систем. 4 год.

7. Тара і пакувальний матеріал у виробництві ліків. Методи її обробки та перевірки. Вплив тари на якість лікарських форм. 6 год.

8. Будова тарирних та ручних ваг. Догляд за вагами та важками. Державна перевірка ваг і гир. Прилади та апаратура для дозування. 6 год.

9. Дисперсійні середовища для рідких лікарських форм: вода очищена. Вимоги до неї; очищення перед дистиляцією. Умови перегонки, збирання та зберігання води; аквадистилятори, особливості їх конструкції та продуктивність. Демінералізована вода та її одержання. 6 год.

10. Неводні розчинники, характеристика, вимоги до них (етиловий спирт. хлороформ, ефір, гліцерин, олії, поліетиленоксиди, силікони, диметилсульфоксид та ін.). 6 год.

11. Краплі як лікарська форма, визначення, характеристика, вимоги до них, класифікація. Технологія крапель, оцінка якості, закупорювання та зберігання. Краплеміри (стандартний і нестандартний) та їх калібрування. 6 год.

12. Апаратура, що використовується в технології водних витяжок. 6 год.

13. Мазеві основи, вимоги до них, класифікація. Характеристика мазевих основ (вугле-водні, жири, силікони, гелі білків, полісахаридів, похідні целюлози, поліетиленоксиди, лано-лін та його похідні, пентол, сорбітанолеат, високомолекулярні спирти та ін.). 6 год.

14. Основи для супозиторіїв, їх класифікація. Характеристика та біофармацевтична оцінка. Розрахунки кількостей основ при приготування супозиторіїв різними методами. 2 год.

15. Одержання супозиторіїв методом пресування. Супозиторні преси. Розрахунки та приготування паличок. Створення нових ректальних лікарських форм. 6 год.

16. Пілюлі. Приготування пілюль з солями алкалоїдів, розчинними та нерозчинними речовинами, окислювачами, гідрофобними рідинами, без допоміжних речовин. Покриття пілюль оболонками. Оцінка якості пілюль. 6 год.

17. Створення асептичних умов приготування лікарських форм для ін'єкцій. Блок для асептичної роботи. Методи стерилізації, які використовуються в технології лікарських форм (текучою парою, парою під тиском, сухим жаром). Апаратура, правила роботи з нею. Інші методи стерилізації: радіаційна, УФ- та ІЧ-випромінювання, хімічна стерилізація; стерилізуюча фільтрація та перспективи її застосування в технології лікарських форм; види фільтрів: керамічні, фарфорові, скляні, мембранні ультрафільтри. 6 год.

18. Пірогенні речовини та перевірка апірогенності ін'єкційних лікарських форм. Бактеріологічний аналіз. 6 год.

19. Шляхи введення ін'єкційних лікарських форм. Види ін'єкцій. Виявлення терапевтичного ефекту залежно від способу введення ін'єкційних розчинів. 6 год.

20. Аквадистилятори для одержання води для ін'єкцій. 6 год.

21. Неводні розчинники їх характеристика та вимоги до них. 2 год.

22. Таро-закупорювальні матеріали для ін'єкційних лікарських форм. Вимоги до них, їх обробка. Апаратура для фільтрування. Закупорювання ін'єкційних розчинів та контроль на відсутність механічних домішок. 6 год.

23. Особливості технології ін'єкційних розчинів термолабільних лікарських речовин та суспензій для ін'єкцій. 4 год.

24. Очні лікарські плівки, характеристика, номенклатура, вимоги до них. 6 год.

25. Лікарські форми для новонароджених та дітей до 1 року. Визначення. Характеристика. Номенклатура. Вимоги, їх обгрунтування та реалізація. Оцінка якості з урахуванням показників, характерних для конкретної лікарської форми. Удосконалення лікарських форм для новонароджених та дітей до 1 року: підвищення стабільності, нові методи стерилізації та ін. 6 год.

26. Лікарські форми, що застосовуються в гомеопатії. Характеристика, класифікація, технологія. Оцінка якості. 4 год.

27. Ветеринарні лікарські форми: визначення, характеристика, особливості технології специфічних лікарських форм для тварин (гранули, болюси, кашки, пасти); коригуючі речовини для ветеринарних лікарських форм. 6 год.


Всього 146 год.

Схожі:

Фармацевтичного iconЛекцій з фармацевтичного законодавства
Засади фармацевтичного права щодо нормативно-правового регулювання контрольно-дозвільного обігу лікарських засобів
Фармацевтичного iconЛекцій з фармацевтичного законодавства
Засади фармацевтичного права щодо нормативно-правового регулювання контрольно-дозвільного обігу лікарських засобів
Фармацевтичного iconФармацевтичного
Тематичний план самостійного вивчення програмних питань за підручниками та навчальними посібниками для студентів ІІІ курсу заочної...
Фармацевтичного iconФармацевтичного
Тематичний план самостійного вивчення програмних питань за підручниками та навчальними посібниками для студентів ІІІ курсу заочної...
Фармацевтичного iconДекан фармацевтичного факультету
...
Фармацевтичного iconКурсу фармацевтичного факультету 2011-2012 навчального року
...
Фармацевтичного iconГо курсу фармацевтичного факультету на перевідному іспиті з фармацевтичної опіки
Критерії оцінки теоретичних знань І практичної підготовки студентів 5-го курсу фармацевтичного факультету
Фармацевтичного iconКурсів фармацевтичного факультету зі спеціальності “клінічна фармація”
Перелiк лiкарських засобiв, клiнiчну фармакологiю яких повиннi знати студенти 4-5 курсів фармацевтичного факультету
Фармацевтичного iconГо курсу фармацевтичного факультету на державному випускному іспиті з фармацевтичної опіки з клінічною фармакологією
Критерії оцінки теоретичних знань І практичної підготовки студентів 5-го курсу фармацевтичного факультету
Фармацевтичного iconКалендарний план практичних занять з предмету «Ознайомча практика з фармацевтичного забезпечення» для студентів 1 курсу фармацевтичного факультету на II семестр
Фармацевтична інформація як складова науково-технічної інформації. Основи організації фармацевтичної інформації в аптеці
Фармацевтичного iconПрийом іноземців та осіб без громадянства до Коледжу Національного фармацевтичного університету Перелік освітньо-кваліфікаційних рівнів та напрямів підготовки (спеціальностей),
Додаток 8 до Правил прийому до Коледжу Національного фармацевтичного університету у 2013р
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи