Бактеріальний вагіноз icon

Бактеріальний вагіноз
Скачати 27.34 Kb.
НазваБактеріальний вагіноз
Дата01.07.2012
Розмір27.34 Kb.
ТипДокументи

Бактеріальний вагіноз (БВ) - найбільш поширене інфекційне захворювання нижнього відділу статевих органів як серед жінок, так і серед дівчаток. БВ - клінічний синдром, викликаний заміненням нормальної мікрофлори піхви анаеробними м/о, гарднереллами і мікоплазмами.

Основним клінічним симптомом БВ є посилення піхвових виділень з неприємним запахом. Запалення піхвового епітелію не характерно для цього синдрому, однак, у 30% обстежених виявляється запалення вульви, піхви або шийки матки. При мікроскопічному дослідженні піхвових виділень у 40% пацієнток знаходять до 30 лейкоцитів в полі зору.

В останній час накопичено велику кількість даних, які свідчать про те, що БВ є фактором ризику виникнення інфекційних ускладнень протікання вагітності, передчасних пологів, інфікування амніотичної рідини, хоріомніоніту, післяпологовий ендометриту, а також розвитку захворювань органів малого тазу після абортів.

При БВ відмічається заміна нормальної вагінальної флори, представленої лактобактеріями, комбінацією анаеробних і факультативних м/о: гарднереллами, бактероїдами, пептококами і мобілінкус. Відсутність кислотоутворюючих лактобактерій і особливості рН вагінального секрету у дівчаток є фактором ризику розвитку БВ.

Самим доступним, недорогим і точним лабораторним тестом являється забарвлення піхвового секрету по Граму. Існують певні критерії оцінки піхвових мазків, забарвлених по Граму. Метод вважається чутливим і специфічним.

Ендоцервіцит - це захворювання викликають ті ж збудники, що і вульвовагініти. Розвитку ендоцервіциту сприяють розриви і деформації шийки матки, які виникають під час пологів і абортів.

Ендометрит - виникає, як правило, після різних внутріматкових втручань, виконаних з діагностичною або лікувальною метою. До його появи можуть призвести також: інфекційні захворювання, використання внутріматкових контрацептивів, недотримання правил гігієни статевого життя. Захворювання виникає гостро. Відмічається підвищення температури тіла, порушення загального стану хворої, з'являються скарги на нездужання, біль понизу черева з іррадіацією в крижі або в пахвові ділянки, серозно-гнійні або кров'янисто-гнійні виділення із статевих шляхів.

Діагноз гострого ендометриту встановлюють на основі даних анамнезу захворювання, результатів об'єктивного і лабораторного досліджень.Лікування включає проведення антибактеріальної, десенсибілізуючої терапії, імуностимулюючої терапії.

^ Запальні захворювання маткових труб і яєчників.

Первинним запальним процесом при виникненні запальних захворювань додатків матки є сальпінгіт. Інфекція проникає висхідним шляхом, рідше нисхідним. При сальпінгіті в запальний процес швидко втягується яєчник -сальпінгоофорит. Основним збудником є стафілококи, стрептококи, кишкова паличка, актиноміцети.

В гострій стадії захворювання хворі скаржаться на постійний сильний біль понизу черева з іррадіацією в поперекову ділянку і пряму кишку. У

Схожі:

Бактеріальний вагіноз iconЗ якими захворюваннями слід диференціювати гострий аднексит?
Що таке гарднерельоз? Методи його діагностики та лікування. 14. Бактеріальний вагіноз. Методи його діагностики та лікування
Бактеріальний вагіноз iconПроизводные хитозана – возможности применения для лечения ожоговых ран Свойства идеального покрытия
Доля резистентних мікроорганізмів у відношенні до загальної кількості проб від щурів 1 серії, які містять даний бактеріальний штам...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи