Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р icon

Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р
НазваЕкзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р
Сторінка1/3
Дата01.07.2012
Розмір0.62 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БУКЛЕТ “КРОК 1 СТОМАТОЛОГІЯ” 2006 р.


1. У пацієнта 48 років після психоемоційного навантаження раптово з'явився гострий біль у ділянці серця з іррадіацією у ліву руку. Нітрогліцерин зняв напад болю через 10 хвилин. Який патогенетичний механізм є провідним у розвитку болю?

A.Стиснення коронарних судин

B.Підвищення потреби міокарда у кисні

C.Розширення периферійних судин

D.Спазм коронарних судин

E.Закупорка коронарних судин

2. Під час огляду дитини, що не отримувала протягом зими свіжих овочів та фруктів, виявлені множинні підшкірні крововиливи, запалення ясен, каріозні порожнини у зубах. Комбінацію яких вітамінів слід призначити дитині?

A.Кальциферол та аскорбінова кислота

B. Аскорбінова кислота та рутин

C. Фолієва кислота та кобаламін

D. Рибофлавін та нікотинамід

E. Тіамін та піридоксин

3. До інфекційної клініки надійшла дівчинка 7 років з високою температурою, скаргами на біль у горлі, загальну слабкість. Лікар запідозрив дифтерію. Що із перерахованого є вирішальним для підтвердження діагнозу після виділення чистої культури збудника?

A. Проба на токсигенність

B. Виявлення у збудника волютинових зерен

C. Фаголізабельність

D. Проба на цистиназу

E. Гемолітична здатність збудника

4. Хворий з діагнозом вогнищевий туберкульоз верхньої частки правої легені в складі комбінованої терапії отримує ізоніазид. Через деякий час пацієнт почав скаржитися на м'язову слабкість, зниження шкірної чутливості, порушення зору, координації рухів. Який вітамінний препарат доцільно використати для усунення даних явищ?

A. Вітамін В6

B. Вітамін В12

C. Вітамін D

D. Вітамін А

E. Вітамін С

5. Під час морфологічного дослідження дна каріозної порожнини зуба чітко диференціюються три зони: розм'якшеного дентину, прозорого дентину, замісного дентину. Для якої стадії карієсу властиві ці зміни?

A. Глибокий карієс

B. Стадія плями

C. Середній карієс

D. Поверхневий карієс

E. Хронічний карієс

6. У гістологічному препараті трубчастої кістки, на місці зламу виявлені ознаки регенераторного процесу (мозоля). Яка тканина формує цю структуру?

A. Епітеліальна

B. Ретикулярна

C. Пухка сполучна

D. Грубоволокниста кісткова

E. Пластинчаста кісткова

7. Хронічна нежить ускладнилася запаленням лобової пазухи. Через який носовий хід потрапила інфекція до цього синуса?

А. Середній

В. Верхній

C. Носоглотковий

D. Нижній

E. Загальний

8. Після вживання м'ясних консервів у хворого з'явилося двоїння в очах, сильний головний біль, порушення ковтання, ускладнене дихання, м'язова слабкість. Встановлено діагноз ботулізм. З яким фактором патогенності пов'язані клінічні прояви цього захворювання?

A. Фібринолізин

B. Ендотоксин

C. Екзотоксин

D. Плазмокоагулаза

E. Гемолізин

9. До лікарні госпіталізовано жінку в важкому стані з діагнозом геморагічний інсульт у ділянці лобної частки правої півкулі головного мозку. Ушкодження якої артерії, найбільш вірогідно, призвело до цього стану?

A. ^ A.communicans posterior

B. A.cerebri media

C. A.communicans anterior

D. A.cerebri anterior

E. A.cerebri posterior

10. До лікаря звернулася мати з дитиною віком 1 рік, у якої прорізалося шість зубів. Яку кількість зубів повинна мати дитина даного віку?

A. 10

B. 12

С. 7

D. 8

Е. 6

11. Хворий був доставлений до лікарні зі скаргами на головний біль, підвищену температуру, часті випорожнення, біль у животі з тенезмами. Лікар встановив клінічний діагноз дизентерія та направив досліджуваний матеріал (випорожнення) до баклабораторії. Яким методом діагностики лікар-лаборант має підтвердити або відхилити клінічний діагноз?

A. Біологічний

B. Алергічний

C. Бактеріологічний

D. Серологічний

E. Бактеріоскопічний

12. Людина вживає суху їжу. Які слинні залози при цьому секретують найбільше?

A. Щічні

B. Привушні

C. Під'язикові

D. Підщелепні

E. Піднебінні

13. Дитина 3 років надійшла до лікарні зі стороннім тілом у бронхах. У який бронх найвірогідніше потрапило стороннє тіло?

A. Лівий сегментарний

B. Правий головний

C. Лівий головний

D. Часточковий

E. Правий сегментарний

14. У хворого після екстракції зуба виникла кровотеча. Який із запропонованих засобів доцільно використати у цьому випадку?

A. Тромбін ін'єкційно

B. Адреналін місцево

C. Вікасол орально

D. Неодикумарин орально

E. Фібриноген ін'єкційно

15. Каретою швидкої допомоги до лікарні доставлено хворого, який у стані важкої депресії намагався покінчити життя самогубством. Які фармакологічні засоби необхідно призначити хворому?

A. Седативні

B. Транквілізатори

C. Антидепресанти

D. Нейролептики

E. Солі літію

16. На ринку батько купив свинину. Якою хворобою можуть заразитися члени сім'ї, якщо це м'ясо не пройшло ветеринарний контроль?

A. Теніоз

B. Гіменолепідоз

C. Ехінококоз

D. Фасціольоз

E. Теніаринхоз

17. Під час огляду порожнини рота стоматолог виявив каріозну порожнину на поверхні коронки другого малого кутнього зуба, зверненого до першого моляра. Назвіть уражену поверхню коронки:

A. ^ Facies mesialis

B. Facies lingualis

C. Facies distalis

D. Facies vestibularis

E. Facies occlusalis

18. У хворого на 2 добу після розвитку інфаркту міокарда різко знизився систолічний AT до 60 мм рт.ст., виникли тахікардія до 140/хв, задишка; хворий знепритомнів. Який механізм є провідним у патогенезі шоку, що розвинувся?

A. Зниження об'єму циркулюючої крові

B. Зменшення ударного об'єму крові

C. Пароксизмальна тахікардія

D. Інтоксикація

E. Анафілактична реакція

19. У пацієнтки 46 років на фоні миготливої аритмії почався набряк легень. Який сечогінний препарат необхідно ввести в першу чергу для виведення хворої з важкого стану?

A. Еуфілін

B. Амілорид

C. Тріамтерен

D. Фуросемід

E. Верошпірон

20. Під час гістологічного дослідження щитоподібної залози хворого, який помер від серцевої недостатності при явищах гіпотиреозу, виявлено дифузну інфільтрацію залози лімфоцитами та плазмоцитами, атрофію паренхіми та розростання сполучної тканини. Визначте діагноз:

A. Зоб тиреотоксичний

B. Аденома щитоподібної залози

C. Аутоімунний тиреоїдит Хашимото

D. -

Е. Гнійний тиреоїдит

21. Хворому 50 років з ішемічною хворобою серця лікар призначив лікарський засіб, який має антиагрегантну дію. Хворий почав приймати засіб у дозах, що перевищують призначені. У нього розвилися нудота, блювання, біль у животі натщесерце. Який засіб було призначено хворому?

A. Пентоксифілін

B. Дипіридамол

C. Ацетилсаліцилова кислота

D. Тиклід

E. Пармідин

22. До лабораторії надійшов матеріал (витяжка тваринницької сировини) з району, де відзначаються випадки сибірки серед тварин. Яку серологічну реакцію необхідно застосувати для виявлення антигенів збудника в досліджуваному матеріалі?

A. Преципітації в агарі

B. Радіоімунний аналіз

C. Зв'язування комплементу

D. Термопреципітації

E. Непрямої гемаглютинації

23. До інфекційної лікарні надійшов ветеринарний лікар з підозрою на бруцельоз. За допомогою якого серологічного тесту можна підтвердити діагноз?

A. Реакція преципітації Асколі

B. Реакція зв'язування комплементу Васермана

C. Реакція аглютинації Райта

D. Реакція аглютинації Вейгля

E. Реакція аглютинації Відаля

24. У хворого виявлено порушення прохідності дихальних шляхів на рівні дрібних та середніх бронхів. Які зміни кислотно-основної рівноваги (КОР) можуть розвинутися у нього?

A. Метаболічний ацидоз

B. Респіраторний алкалоз

C. КОР не зміниться

D. Респіраторний ацидоз

E. Метаболічний алкалоз

25. Під час мікроскопічного дослідження біоптату з ураженої ділянки слизової оболонки ротової порожнини виявлені палички, розташовані у вигляді скупчень, що нагадують пачку цигарок. За Цілем-Нільсеном фарбуються в червоний колір. Який вид збудника, найбільш вірогідно, виявлений у біоптаті?

A. М.tuberculosis

B. A.israilii

C. ^ М.avium

D. A.bovis

E. М.leprae

26. Людина вийшла з кондиційонованого приміщення на вулицю, де температура повітря дорівнює +400С, вологість повітря - 60%. За рахунок якого механізму переважно здійснюватиметься віддача тепла за цих умов?

А.-

B. Радіація

C. Випаровування поту

D. Конвекція

E. Проведення

27. Після тривалої і тяжкої хвороби у хворого знизився AT до 60/40 мм рт.ст.; спостерігається тахікардія, задишка, затьмарення свідомості. Як можна визначити цей стан?

A. Преагонія

B. Клінічна смерть

С. Шок

D. Агонія

Е. -

28. За клінічними ознаками хвороби людині призначено піридоксальфосфат. Для корекції яких процесів рекомендовано цей препарат?

A. Дезамінування пуринових нуклеотидів

B. Трансамінування та декарбоксилювання амінокислот

C. Окисне декарбоксилювання кетокислот

D. Синтез білка

E. Синтез пуринових та піримідинових основ

29. У хворого 57 років, який страждає на цукровий діабет, розвинувся кетоацидоз. Біохімічною основою цього стану є зменшення ступеня утилізації ацетил-КоА. Нестачею якої сполуки в клітинах це обумовлено?

A. Оксалоацетат

B. 2-оксоглутарат

C. Глутамат

D. Аспартат

E. Сукцинат

30. У хворого після довготривалого застосування препарату, призначеного для лікування гострого респіраторного захворювання, з'явилися головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, біль в епігастральній області. Який препарат міг викликати подібну клінічну картину?

A. Вітамін С

B. Ацетилсаліцилова кислота

C. Мідантан

D. Нафтизин

E. Бромгексин

31. Охолодження тіла людини у воді виникає значно швидше, ніж на повітрі. За рахунок якого шляху тепловіддачі це відбувається?

А.-

B. Конвекція

C. Тепловипромінювання

D. Випаровування поту

E. Теплопроведення

32. Яка речовина надає слині в'язкий, слизовий характер, виконує захисну роль, у тому числі від механічного пошкодження слизової рота?

A. Муцин

B. Амілаза

C. Калікреїн

D. Глюкоза

E. Лізоцим

33. У тварини під час експерименту перерізали задні корінці спинного мозку. Які зміни відбуватимуться в зоні іннервації?

A. Зниження тонусу м'язів

B. Втрата рухових функцій

C. Підвищення тонусу м'язів

D. Втрата чутливості

E. Втрата чутливості та рухових функцій

34. У хворого спостерігається асиметрія обличчя, особливо при спробах виконати активне скорочення його м'язів. Пошкодження якого нерва можна запідозрити?

A. Під'язиковий

B. Трійчастий, І гілка

C. Трійчастий, ІІІ гілка

D. Лицевий (рухова частина)

E. Трійчастий, ІІ гілка

35. У хворого на хронічний гломерулонефрит порушується інкреторна функція нирок. До дефіциту яких формених елементів крові це призведе?

A. Лейкоцити та тромбоцити

B. Еритроцити та лейкоцити

C. Лейкоцити

D. Тромбоцити

E. Еритроцити

36. У пацієнта в стоматологічному кабінеті розвинувся напад бронхіальної астми, який вдалося усунути сальбутамолом. До якої групи лікарських засобів належить цей препарат?

A. ?2-адреноміметики

B. Симпатолітики

C. ?-адреноміметики

D. ?-?-адреноміметики

E. ?1-?2-адреноміметики

37. При нестачі вітаміну А у людини відбувається порушення сутінкового зору. Яким клітинам притаманна фоторецепторна функція?

A. Колбочкові нейросенсорні клітини

B. Біполярні нейрони

C. Горизонтальні нейроцити

D. Гангліонарні нервові клітини

E. Паличкові нейросенсорні клітини

38. В ендокринологічному відділенні знаходиться хлопчик 9 років, у котрого вже декілька разів були переломи кінцівок, пов'язані з крихкістю кісток. Функція яких ендокринних залоз (залози) порушена?

A. Наднирковозалозні

B. Епіфіз

C. Паращитоподібні

D. Щитоподібна

E. Вилочкова

39. На автопсії померлого від отруєння етиленгліколем, нирки дещо збільшені у розмірах, набряклі; їх капсула знімається дуже легко. Кіркова речовина - широка, блідо-сіра. Мозкова речовина - темно-червона. Яка патологія нирок розвинулася у хворого?

A. Гострий пієлонефрит

B. Гострий гломерулонефрит

C. Некротичний нефроз

D. Ліпоїдний нефроз

E. Гострий тубуло-інтерстиціальний нефрит

40. Хворому на хронічний гепатит для оцінки знешкоджуючої функції печінки було проведено пробу з навантаженням бензоатом натрію. Виділення якої кислоти з сечею характеризуватиме знешкоджуючу функцію печінки?

A. Щавлева

B. Валеріанова

C. Лимонна

D. Фенілоцтова

E. Гіпурова

41. З віком знижується активність навколовушних слинних залоз. Активність якого ферменту буде зменшуватися в слині?

A. Амілаза

B. Фосфатаза

C. Мальтаза

D. Гексокіназа

E. Лізоцим

42. У хворого 37 років після отруєння невідомим лікарським препаратом відзначаються стереотипні скорочення м'язів обличчя, що імітують кліпання та примружування. До якої форми розладів рухової функції нервової системи слід віднести описане порушення?

A. Акінезія

B. Гіперкінезія

C. Гіпокінезія

D. Атаксія

Е. -

43. У пацієнта, після застосування новокаїну для проведення провідникової анестезії, розвинувся анафілактичний шок. Який із наведених препаратів є препаратом вибору для його усунення?

A. Адреналіну гідрохлорид

B. Кордіамін

C. Атропіну сульфат

D. Дімедрол

E. Норадреналіну гідротартрат

44. Для підвищення результатів спортсмену рекомендували застосовувати препарат, що містить карнітин. Який процес у найбільшому ступені активізується карнітином?

A. Синтез стероїдних гормонів

B. Синтез кетонових тіл

C. Тканинне дихання

D. Транспорт жирних кислот у мітохондрії

E. Синтез ліпідів

45. В експерименті електричними імпульсами подразнюють нерв, що призводить до виділення малої кількості густої в'язкої слини підщелепною та під'язиковою залозами. Який нерв стимулюють?

A. ^ N.vagus

B. N. facialis

C. N.sympathicus

D. N.glossopharyngeus

E. N .trigeminus

46. Дитина скаржиться на свербіж потиличної та скроневих ділянок голови. Під час огляду голови мати виявила поверхневі виразки внаслідок розчухів та гниди білого кольору на волоссі. Вкажіть збудника цього патологічного стану:

A. Воша платяна

B. Блоха людська

C. Воша лобкова

D. Муха вольфартова

E. Воша головна

47. У гістологічному препараті кори наднирника спостерігаються дрібні полігональні клітини, які утворюють округлі скупчення та містять невелику кількість ліпідних включень. Яку частину наднирника представлено у гістологічному препараті?

А. Сітчаста зона

В. -

C. Проміжна зона

D. Пучкова зона

E. Клубочкова зона

48. У боксера, що отримав удар у ділянку скронево-нижньощелепного суглоба, відбувся травматичний вивих нижньої щелепи. Зміщення яких суглобових поверхонь вийде за межі фізіологічної норми?

A. Голівка нижньої щелепи та нижньощелепна ямка

B. Шийка нижньої щелепи та піднижньощелепна ямка

C. Голівка нижньої щелепи та піднижньощелепна ямка

D. Вінцевий відросток та піднижньощелепна ямка

E. Вінцевий відросток та крилоподібна ямка

49. У людини з захворюванням нирок збільшений артеріальний тиск, особливо діастолічний. Посилена секреція якої біологічно активної речовини спричиняє підвищення тиску у хворого?

A. Ренін

B. Вазопресин

C. Катехоламіни

D. Норадреналін

E. Адреналін

50. У гістологічному препараті визначаються кінцеві відділи залоз, утворені клітинами з центрально розташованим круглим ядром та базофільною цитоплазмою. Визначте вид кінцевих відділів:

A. Серомукозні

B. Слизові

C. Сальні

D. Змішані

E. Серозні

51. З гнійного ексудату хворого з одонтогенною флегмоною виділена чиста культура грампозитивних мікробів кулястої форми, що має лецитиназну активність, коагулює плазму кроля, розщеплює маніт в анаеробних умовах. Який з вказаних мікроорганізмів міг сприяти виникненню гнійного ускладнення?

A. S.pyogenes

B. S.epidermidis

C. S.aureus

D. S.viridans

E. S.mutans

52. Надмірна волосатість вушних раковин (гіпертрихоз) визначається геном, локалізованим у Y-хромосомі. Цю ознаку має батько. Яка вірогідність народження хлопчика з такою аномалією?

A. 75%

B. 35%

C. 100%

D. 0%

E. 25%

53. У хворого на рак спинки язика виникла сильна кровотеча внаслідок ураження пухлиною дорсальної артерії язика. Яку судину слід перев'язати лікарю для зупинки кровотечі?

A. Висхідна артерія глотки

B. Дорсальна артерія язика

C. Глибока артерія язика

D. Язикова артерія

E. Лицева артерія

54. Хворий 23 років надійшов до лікарні у важкому стані з черепно-мозковою травмою. Дихання характеризується судомним тривалим вдихом, який переривається коротким видихом. Для якого типу дихання це характерно?

A. Апнейстичне

B. Чейн-Стокса

C. Біота

D. Гаспінг

E. Куссмауля

55. У хворого 25 років у стоматологічному кабінеті раптово розвинувся напад бронхіальної астми. Лікар дав хворому сальбутамол у вигляді інгаляції. Який механізм дії цього препарату?

A. Блокує Н1-гістамінорецептори

B. Блокує М-холінорецептори

C. Стимулює ?2-адренорецептори

D. Стимулює ?-адренорецептори

E. Блокує фосфодіестеразу

56. У червоподібному відростку виявлено гельмінта білого кольору, завдовжки 40 мм з тонким ниткоподібним переднім кінцем. У фекаліях знайдені яйця овальної форми з пробками на полюсах. Визначте вид гельмінта:

A. Волосоголовець

B. Аскарида

C. Вугриця кишкова

D. Кривоголовка

E. Гострик

57. Хворому на стоматит призначили препарат з групи сульфаніламідів. Який механізм його антибактеріальної дії?

A. Зменшення проникності мембран

B. Коагуляція білка

C. Пригнічення сульфгідрильних груп тіолових ферментів

D. Порушення синтезу білків клітинної стінки

E. Конкурентний антагонізм з ПАБК

58. В експерименті, у тварини шляхом звуження ниркової артерії, отримано стійке підвищення кров'яного тиску. Підвищення функції яких клітин нирок зумовлює цей ефект?

A. Подоцити

B. ЮГА-клітини

C. Інтерстиційні клітини

D. Клітини щільної плями

E. Ендотеліоцити

59. У жінки 22 років виявлені збільшені лімфатичні вузли. Гістологічне дослідження вузла виявило лімфоцити, гістіоцити, ретикулярні клітини, малі та великі клітини Ходжкіна, багатоядерні клітини Березовського-Штернберга, поодинокі осередки казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі зміни?

A. Метастаз рака

B. Лімфосаркома

C. Лімфогранулематоз

D. Хронічний лейкоз

E. Гострий лейкоз

60. У хворого на аденому клубочкової зони кори наднирників (хвороба Конна) спостерігаються артеріальна гіпертензія, напади судом, поліурія. Що є головною ланкою в патогенезі цих порушень?

A. Гіперсекреція альдостерону

B. Гіперсекреція катехоламінів

C. Гіпосекреція глюкокортикоїдів

D. Гіперсекреція глюкокортикоїдів

E. Гіпосекреція альдостерону

61. У пацієнтки з постійною гіпоглікемією після введення адреналіну аналіз крові суттєво не змінився. Лікар запідозрив патологію печінки. Про зміну якої функції печінки може йти мова?

A. Гліколітична

B. Кетогенна

C. Глікогендепонуюча

D. Холестеринутворююча

E. Екскреторна

62. У хворого встановлено попередній діагноз - токсоплазмоз. Який матеріал було використано для діагностики цієї хвороби?

A. Кров

B. Сеча

C. Фекалії

D. Харкотиння

E. Дуоденальний вміст

63. Дитина 5 років надійшла до ЛОР-відділення з діагнозом гнійне запалення середнього вуха (тимпаніт). Захворювання розпочалося із запалення носоглотки. Через який канал скроневої кістки інфекція потрапила до барабанної порожнини?

A. М'язово-трубний канал

B. Сонний канал

C. Барабанний каналець

D. Сонно-барабанні канальці

E. Каналець барабанної струни

64. Хворому на інсулінзалежний цукровий діабет було введено інсулін. Через деякий час у нього з'явилися слабкість, дратівливість, посилення потовиділення. Яка основна причина розвитку цих розладів?

A. Посилення кетогенезу

B. Посилення ліпогенезу

C. Вуглеводне голодування головного мозку

D. Посилення глікогенолізу

E. Зменшення глюконеогенезу

65. Хворий втратив здатність впізнавати предмети за характерними для них звуками (годинник, дзвін, музика). Яка частина мозку, найбільш вірогідно, ушкоджена?

A. ^ Insula

B. Lobus temporalis

C. Lobus frontalis

D. Lobus occipitalis

E. Lobus parietalis

66. При хронічному передозуванні глюкокортикоїдів у хворого розвивається гіперглікемія. Який процес вуглеводного обміну зумовлює це?

A. Глікогеноліз

B. Аеробний гліколіз

C. Глікогенез

D. Пентозофосфатний цикл

E. Глюконеогенез

67. У вагітної 28 років, досліджували ферменти в клітинах амніотичної рідини. При цьому виявилася недостатня активність ?-глюкуронідази. Який патологічний процес спостерігається?

A. Аглікогеноз

B. Ліпідоз

C. Глікогеноз

D. Мукополісахародоз

E. Колагеноз

68. Хворий скаржиться на біль в яснах та зубах верхньої щелепи. Про запалення якого нерва йде мова?

A. Під'язиковий

B. II гілка V пари

C. III гілка V пари

D. І гілка V пари

E. Додатковий

69. На розтині тіла хлопчика 8 років, що хворів на дифтерію зіва та мигдаликів і помер на другий тиждень від початку захворювання, виявлено зміни в міокарді у вигляді дрібновогнищевих некрозів міокардиоцитів, набряку строми з незначною лімфоцитарною інфільтрацією. Діагностуйте вид міокардиту:

A. Вогнищево-проміжний, ексудативний

B. Інтерстиціальний

C. Альтеративний

D. Септичний

E. Гранулематозний

70. У хворого з гострим ринітом виявлена гіперемія та підвищене утворення слизу в носовій порожнині. Активність яких клітин епітелію слизової оболонки підвищена?

A. Келихоподібні

B. Базальні

C. Ендокринні

D. Війчасті

E. Мікроворсинчасті

71. Чоловік 40 років, що брав участь у ліквідації наслідків аварії на АЕС, захворів на пародонтит. Який етіологічний фактор є найбільш важливим у розвитку цієї патології?

A. Стрептококи

B. Неповноцінне харчування

C. Емоційний стрес

D. Дефіцит заліза

E. Підвищене навантаження зубощелепного апарата

72. Під час мікроскопічного дослідження бронхобіопсії виявлена пухлина, яка побудована з гніздних скупчень атипових клітин багатошарового плоского епітелію, місцями із характерними "перлинами". Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Плоскоклітинний рак без ороговіння

B. Слизовий рак

C. Скір

D. Плоскоклітинний рак із ороговінням

E. Солідний рак

73. У хворого після оперативного втручання розвинувся парез кишечнику. Який засіб із групи антихолінестеразних слід йому призначити?

A. Пілокарпін

B. Прозерин

C. Карбахолін

D. Ацетилхолін

E. Ацеклідин

74. Припинення кровотечі після пологів пов'язано з дією окситоцину на стінку матки. Яка оболонка органа реагує на дію цього гормону?

A. Параметрій

B. Міометрій

C. Підслизова

D. Ендометрій

E. Периметрій

75. У хворого повільно загоюється перелом кістки. Який засіб можна використати для прискорення утворення її сполучнотканинної матриці?

A. Метотрексат

B. Циклоспорин

C. Преднізолон

D. Метилурацил

E. Циклофосфан

76. Під час експериментального дослідження хондрогістогенезу було ушкоджено склеротом. До порушення диференціювання яких клітин це призведе?

A. Фібробласти

B. Міобласти

C. Гладенькі міоцити

D. Епідермоцити

E. Хондробласти

77. Під час дослідження мікропрепарату шкіри пальця дитини встановлено, що епідерміс має ознаки недостатнього розвитку. Який ембріональний листок був пошкоджений у процесі розвитку?

A. Ентодерма

B. Ектодерма

C. Мезодерма

D. Ектомезенхіма

E. Мезенхіма

78. У баклабораторії, під час мікроскопії мазків з харкотиння хворого на хронічне легеневе захворювання, забарвлених за Цілем-Нільсоном, виявлені червоні палички. Яка властивість мікобактерії туберкульозу виявлена при цьому?

A. Спороутворення

B. Лугостійкість

C. Спиртостійкість

D. Кислотостійкість

E. Капсулоутворення

79. Хворий тривало хворіє на туберкульоз. Який препарат обов'язково має бути включений до комплексної терапії туберкульозу?

A. Рифампіцин

B. Етамбутол

С. Ізоніазид

D. Натрію парааміносаліцилат

E. Етіонамід

80. У хворого скарги на порушення сечовипускання. Діагностовано гіпертрофію передміхурової залози. Пошкодження якої частини залози призводить до порушення сечовипускання?

A. Права частка

B. Верхівка

C. Ліва частка

D. Середня частка

E. Основа

81. У хворого поперечний розрив спинного мозку нижче VI грудного сегмента. Як внаслідок цього зміниться дихання?

A. Суттєво не зміниться

B. Стане більш частим

C. Припиниться

D. Стане більш рідким

E. Стане більш глибоким

82. У хворого 28 років діагностовано гострий запальний процес слизової оболонки нососльозової протоки. З анамнезу відомо, що після перенесеного грипу протягом 10-ти днів були виділення із носа. З якого відділу носової порожнини інфекція могла надійти у нососльозову протоку?

A. Лобова пазуха

B. Присінок носа

C. Нижній носовий хід

D. Верхній носовий хід

E. Середній носовий хід

83. Під час гістологічного дослідження легень померлого від серцевої недостатності, виявлені вогнища запалення з заповненням альвеол рідиною, забарвленою у блідо-рожевий колір, місцями з наявністю тонких рожевих ниток, які утворюють дрібнопетлисту сітку з невеликою кількістю лімфоцитів. Який характер ексудату в легенях?

A. Гнійний

B. Фібринозний

C. Серозно-фібринозний

D. Геморагічний

E. Серозний

84. Обстежено спортсмена після інтенсивного фізичного навантаження. Виявлено порушення координації рухів при збереженні сили скорочення м'язів. Причиною цього може бути зменшення швидкості проведення збудження:

A. Аферентними нервами

B. Через центральні синапси

C. Провідними шляхами

D. Через нервово-м'язові синапси

E. Еферентними нервами

85. Хвора на ішемічну хворобу серця приймала антиангінальний препарат, який має наступні властивості: розширює вінцеві артерії, периферичні судини (артеріальні та венозні), зменшує потребу міокарда в кисні, покращує ендокардіальний кровообіг. Вкажіть цей засіб:

A. Валідол

B. Нітрогліцерин

C. Дібазол

D. Еуфілін

E. Папаверин

86. У хворого виявлена болісність по ходу крупних нервових стовбурів та підвищений вміст пірувату в крові. Нестача якого вітаміну може викликати такі зміни?

А. В2

В. РР

С. Біотин

D. B1

Е. Пантотенова кислота

87. Людина довільно затримала дихання впродовж 60 с. Після цього хвилинний об'єм дихання (ХОД) збільшився до 12 л. Яка зміна у крові є головною причиною збільшення ХОД?

A. Зниження р О2

B. Підвищення рН


C. Підвищення р СО2

D. Підвищення р О2

E. Зниження р СО2

88. У чоловіка 35 років через 15 хвилин після автомобільної аварії виявлена масивна травма нижніх кінцівок без значної зовнішньої крововтрати. Постраждалий перебуває у збудженому стані. Який компонент патогенезу травматичного шоку є провідним та потребує негайної корекції?

A. Внутрішня плазмовтрата

B. Біль

C. Інтоксикація

D. Порушення функції серця

E. Гостра ниркова недостатність

89. Вміст везикул зі слизової оболонки хворого на натуральну віспу направлений до вірусологічної лабораторії. Що з наведеного буде виявлено під час мікроскопії мазків?

A. Синцитій

B. Тільця Бабеша-Ернста

C. Тільця Гуарнієрі

D. Тільця Пашена

E. Тільця Бабеша-Негрі

90. Студенти під час вивчення особливостей генетичного коду з'ясували, що є амінокислоти, яким відповідають по 6 кодонів, 5 амінокислот - 4 різні кодони. Інші амінокислоти кодуються трьома або двома кодонами і тільки дві амінокислоти - одним кодоном. Вкажіть, яку властивість генетичного коду виявили студенти?

A. Надлишковість

B. Триплетність

C. Універсальність

D. Колінеарність

E. Однонаправленість

91. Під час огляду учнів першого класу стоматолог виявив, що у однієї дитини зуби жовто-коричневого кольору, два зуба надщерблені. До цього хлопчик лікувався від пневмонії, назву таблеток згадати не може. Який препарат міг так негативно вплинути

A. Еритроміцин

B. Доксициклін

C. Оксацилін

D. Бісептол

E. Ампіцилін

92. При розтині тіла дитини 5 років, м'які мозкові оболонки різко повнокровні, каламутні, у вигляді жовтувато-зеленуватого «чепчика». Мікроскопічно: м'яка мозкова оболонка різко потовщена, повнокровна, просякнута гнійним ексудатом з наявністю фібрину. Про яке захворювання слід думати?

A. Сибірка

B. Менінгококова інфекція

C. Грип

D. Kip

Е. Туберкульоз

93. У хворої виявлено ексудативний плеврит. На якому рівні необхідно провести плевральну пункцію по задній пахвовій лінії?

A. VI міжреберний простір

B. VII міжреберний простір

C. VIII міжреберний простір

D. XI міжреберний простір

E. IX міжреберний простір

94. Під час постсинтетичного періоду мітотичного циклу було порушено синтез білків - тубулінів, які беруть участь у побудові веретена поділу. Це може призвести до порушення:

A. Тривалості мітозу

B. Цитокінезу

C. Деспіралізації хромосом

D. Спіралізації хромосом

E. Розходження хромосом

95. Хворий після перенесеного епідемічного паротиту почав худнути, постійно відчував спрагу, пив багато води, відмічалося часте сечовиділення, підвищений апетит. В даний час скаржиться на шкірний свербіж, слабкість, фурункульоз. У крові: глюкоза-16 ммоль/л, кетонові тіла - 100 мкмоль/л; глюкозурія. Яке захворювання розвинулося у пацієнта?

A. Інсулінозалежний цукровий діабет

B. Стероїдний діабет

C. Інсулінонезалежний цукровий діабет

D. Нецукровий діабет

E. Цукровий діабет недостатнього харчування

96. Зниження співвідношення аденілових нуклеотидів АТФ/АДФ призводить до посилення гліколізу в тканинах пародонту в умовах гіпоксії. Яка реакція при цьому активується?

A. Альдолазна

B. Енолазна

C. Фосфофруктокіназна

D. Тріозофосфатізомеразна

E. Лактатдегідрогеназна

97. Хірург планує взяти у хворого лімфу з грудної протоки в місці її впадіння до венозного русла. Куди слід провести катетер з цією метою?

A. Місце утворення верхньої порожнистої вени

B. Лівий венозний кут

C. Місце утворення ворітної вени

D. Місце утворення нижньої порожнистої вени

E. Правий венозний кут

98. Під час видалення у хворого ліпоми біля крила носа, хірург-стоматолог пошкодив судину, що призвело до утворення підшкірної гематоми. Яку судину пошкоджено?

A. A.maxillaris

B. A.supraorbitalis

C. A.angularis

D. A.facialis

E. A.infraorbitalis

99. Дистрофічні зміни серцевого м'яза супроводжуються розширенням порожнин серця, зниженням сили серцевих скорочень, збільшенням об'єму крові, що залишається під час систоли в порожнині серця; переповнюються вени. Якому стану відповідає описана картина?

A. Тампонада серця

B. Аварійна стадія гіпертрофії міокарда

C. Стадія кардіосклерозу

D. Міогенна дилатація

E. Тоногенна дилатація

100. До стоматолога звернулася мати дитини 2-х років, яка під час вагітності, у зв'язку з інфекційним захворюванням, безсистемно приймала антибіотики. Під час огляду у дитини відзначається руйнування різців, емаль жовтого кольору, у шийки зубів коричнева облямівка. Який з препаратів приймала мати під час вагітності?

A. Ксантинола нікотинат

B. Ампіокс

C. Октадин

D. Фуросемід

E. Доксициклін

101. Дитині 4-х років зроблено реакцію Манту. Через 60 годин після введення у шкіру туберкуліну з'явилося вогнищеве затвердіння та почервоніння шкіри діаметром 15 мм, що було розцінено як позитивний тест. Який вид реакції гіперчутливості лежить в основі цього тесту?

А. -

B. Імунокомплекс-опосередкована гіперчутливість

C. Гіперчутливість негайного типу

D. Гіперчутливість сповільненого типу

E. Комплімент-опосередкована цитотоксична гіперчутливість

102. Чоловік 56 років надійшов до клініки зі скаргами на загальну слабкість, біль та печіння в області язика, відчуття оніміння в кінцівках. У минулому переніс резекцію кардіального відділу шлунка. У крові: Hb- 80 г/л; ер.- 2,0*1012/л; колір, показн.- 1,2; лейк.- 3,5*109/л. Який вид анемії в даного хворого?

A. Залізодефіцитна

B. В12-фолієво-дефіцитна

C. Гемолітична

D. Апластична

E. Постгеморагічна

103
  1   2   3

Схожі:

Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconЕкзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2005 р
У людей похилого віку швидкість поширення пульсової хвилі вища, ніж у молодих. Причиною цього є зменшення з віком
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconЕкзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2004 р
Хворий 27 років звернувся до лікаря зі скаргою на наявність твердої пухлини спереду від козелка вушної раковини. Хірург-стоматолог,...
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconЕкзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2003 р
Позазародковий орган на ранніх етапах ембріогенезу має одношаровий плоский епітелій, який з третього місяця набуває призматичної...
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconКрок Стоматологія-2012 (російський буклет)
В области моляров и премоляров отмечается стирание жевательных бугорков наполовину. Высота прикуса не изменена. Какая форма патологического...
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Екзаменаційний буклет “крок 1 стоматологія” 2006 р icon** Перелік основних видів методичної роботи
До педагогічного навантаження з розділу "методична робота" зараховуються години за підготовку та експертизу тестових завдань Ліцензійних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи