“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р icon

“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р
Назва“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р
Сторінка1/3
Дата01.07.2012
Розмір0.61 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3

“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р.


1. У хворого струс головного мозку, що супроводжується повторним блюванням та задишкою. В артеріальній крові: рН- 7,62; РСО2- 40 мм рт.ст. Яке порушення кислотно-основного стану у хворого?

А. -

B. Газовий алкалоз

C. Негазовий алкалоз

D. Газовий ацидоз

E. Негазовий ацидоз

2. У процесі онтогенезу у людини на організменному рівні проявилися наступні зміни: зменшилася життєва ємність легень, збільшився артеріальний тиск, розвинувся атеросклероз. Який період онтогенезу найбільш вірогідний у цьому випадку?

A. Юнацький

B. Підлітковий

C. Початок зрілого віку

D. Молодий вік

E. Похилий вік

3. Під час обробки атипових кардіоміоцитів синоатріального вузла біологічно активною речовиною, зареєстровано збільшення їх мембранного потенціалу через збільшену проникність для іонів калію. Яка біологічно активна речовина впливала на кардіоміоцити?

A. Атріопептид

B. Норадреналін

C. Тироксин

D. Адреналін

E. Ацетилхолін

4. Лікар-дослідник у складі альпіністської експедиції піднявся у базовий табір, розташований на висоті 5000 м. На 3-й день перебування у нього з'явилися ознаки гірської хвороби: задишка, головний біль, втрата апетиту, загальна слабкість, ціаноз. Який тип гіпоксії має місце в цьому випадку?

A. Тканинна

B. Змішана

C. Гіпоксична

D. Циркуляторна

E. Гемічна

5. Під час вивчення фаз мітотичного циклу корінця цибулі знайдено клітину, в якій хромосоми лежать в екваторіальній площині, утворюючи зірку. На якій стадії мітозу перебуває клітина?

A. Профаза

B. Телофаза

C. Інтерфаза

D. Анафаза

E. Метафаза

6. Хворий надійшов зі скаргами на диспептичні розлади, мелену, гемороїдальні кровотечі. Під час дослідження виявлено розширення сітки венозних судин на передній стінці живота, збільшення його розмірів. Яка патологія може мати такі симптоми?

A. Портальна гіпертензія

B. Кишкова аутоінтоксикація

C. Коліт

D. Ентерит

E. Виразкова хвороба

7. У чоловіка 42 років, який страждає на подагру, в крові підвищена концентрація сечової кислоти. Для зниження рівня сечової кислоти йому призначено алопуринол. Конкурентним інгібітором якого ферменту є алопуринол?

А. Гуаніндезаміназа

B. Аденозиндезаміназа

C. Гіпоксантинфосфорибозилтрансфераза

D. Аденінфосфорибозилтрансфераза

E. Ксантиноксидаза

8. До приймального відділення лікарні надійшов непритомний юнак з ознаками отруєння морфіном. Відзначається поверхневе та рідке дихання, яке обумовлене пригніченням дихального центру. Який тип недостатності дихання виник при цьому?

A. Вентиляційна обструктивна

B. Вентиляційна дисрегуляторна

C. Перфузійна

D. Дифузійна

E. Вентиляційна рестриктивна

9. Під час дослідження коронарних артерій виявлені атеросклеротичні бляшки з кальцинозом, що закривають просвіт судин на 1/3. У м'язі дрібні множинні білуваті прошарки сполучної тканини. Як називається процес, виявлений у міокарді?

A. Дифузний кардіосклероз

B. Тигрове серце

C. Міокардит

D. Інфаркт міокарда

E. Післяінфарктний кардіосклероз

10. У крові хворого виявлено низький рівень альбумінів та фібриногену. Зниження активності яких органел гепатоцитів найбільш вірогідно обумовлює це явище?

A. Гранулярна ендоплазматична сітка

B. Лізосоми

C. Агранулярна ендоплазматична сітка

D. Комплекс Гольджі

E. Мітохондрії

11. Під час рентгенологічного дослідження кісток основи черепа виявлено збільшення турецького сідла та деструкція окремих його ділянок. Пухлинне розростання якого анатомічного утворення може спричинити таке руйнування кістки?

A. Колінчасті тіла

B. Зоровий горб

C. Гіпофіз

D. Чотиригорбове тіло

E. Епіфіз

12. Жінка 62 років скаржиться на частий біль у ділянці грудної клітки та хребта, переломи ребер. Лікар припустив мієломну хворобу (плазмоцитому). Який з перерахованих нижче лабораторних показників буде мати найбільше діагностичне значення?

A. Парапротеїнемія

B. Протеїнурія

C. Гіпоглобулінемія

D. Гіперальбумінемія

E. Гіпопротеїнемія

13. Постраждалому з колотою раною передньої стінки шлунка надається хірургічна допомога. До якого утворення порожнини очеревини потрапив вміст шлунка?

A. Лівий мезентеріальний синус

B. Сальникова сумка

C. Правий мезентеріальний синус

D. Печінкова сумка

E. Передшлункова сумка

14. У хворих на колагеноз має місце процес деструкції сполучної тканини. Це підтверджується збільшенням у крові:

A. Вмісту оксипроліну та оксилізину

B. Активності трансаміназ

C. Вмісту креатину та креатиніну

D. Активності ізоферментів ЛДГ

E. Вмісту уратів

15. У хворого з гострим циститом під час дослідження сечі виявили лейкоцити та багато грамнегативних паличок. При посіві виросли колонії слизового характеру, які утворювали зелений розчинний пігмент. Який мікроорганізм, найбільш вірогідно, є причиною захворювання?

A. Klebsiella pneumoniae

B. Proteus mirabilis

C. Salmonella enteritidis

D. Escherihia coli

E. Pseudomonas aeruginosa

16. Хворий, що лікувався з приводу неврозу сибазоном, скаржиться на зубний біль. Лікар призначив йому знеболювальний засіб у дозі, яка менша за середню терапевтичну. Яке явище взяв до уваги лікар, зменшуючи дозу препарату?

A. Потенціювання

B. Лікарська залежість

C. Сумація

D. Кумуляція

E. Толерантність

17. Внаслідок дії електричного струму на збудливу клітину виникла деполяризація її мембрани. Рух яких іонів через мембрану є причиною деполяризації?

А. НСО3-

В. Cl-

C. Na+

D. Са2+

Е. К+

18. У місті епідемія грипу. Який препарат доцільно використати для неспецифічної профілактики захворювання?

A. Протигрипозна вакцина

B. Пеніцилін

C. Протигрипозна сироватка

D. Лейкоцитарний інтерферон

E. Протигрипозний імуноглобулін

19. У людини збережена смакова, але втрачена загальна чутливість структур ротової порожнини. Про ураження якого нерва це свідчить?

A. N.hypoglossus

B. N.vagus

C. N.glossopharyngeus

D. N.trigeminus

E. N.glossopharyngeus та n.vagus

20. До гастроентерологічного відділення надійшов хворий із запаленням жовчних шляхів. У порціях жовчі виявлено рухомі найпростіші грушоподібної форми, двоядерні, з опорним стрижнем - аксостилем. Яке протозойне захворювання діагностується у хворого?

A. Амебіаз кишковий

B. Трихомоноз

C. Балантидіаз кишковий

D. Амебна дизентерія

E. Лямбліоз

21. До реанімаційного відділення надійшов хворий із симптомами гострого отруєння морфіном - непритомність, гіпотермія, дихання Чейн-Стокса, гіпотензія, брадикардія, міоз. Який з перерахованих препаратів буде найефективнішим у даній ситуації?

A. Кордіамін

B. Налоксон

C. Камфора

D. Кофеїн

E. Етимізол

22. Під час обстеження чоловіка 45 років, який перебуває довгий час на вегетеріанській рослинній дієті, виявлено негативний азотистий баланс. Яка особливість раціону стала причиною цього?

A. Надлишкова кількість вуглеводів

B. Недостатня кількість жирів

C. Недостатня кількість вітамінів

D. Недостатня кількість білків

E. Надлишкова кількість води

23. Жінка 63 років має ознаки ревматоїдного артриту. Підвищення рівня якого з перерахованих нижче показників крові буде найбільш значущим для підтвердження діагнозу?

A. Сумарні глікозаміноглікани

B. R-глікозидаза

C. Ліпопротеїди

D. Кисла фосфатаза

E. Загальний холестерин

24. Хворий відзначає часті проноси, особливо після вживанняжирної їжі, схуднення. Лабораторні дослідження показали наявність стеатореї; кал гіпохолічний. Що може бути причиною такого стану?

A. Запалення слизової оболонки тонкої кишки

B. Недостатність панкреатичної фосфоліпази

C. Недостатність панкреатичної ліпази

D. Обтурація жовчних шляхів

E. Незбалансована дієта

25. У студента через 2 години після іспиту в аналізі крові виявлено лейкоцитоз без істотних змін у лейкоцитарній формулі. Який найбільш вірогідний механізм розвитку лейкоцитозу?

A. Посилення леикопоезу та зменшення руйнування лейкоцитів

B. Перерозподіл лейкоцитів в організмі

C. Уповільнення міграції лейкоцитів у тканини

D. Уповільнення руйнування лейкоцитів

E. Посилення лейкопоезу

26. Чоловіка 45 років протягом останніх 3 років непокоїв сухий кашель; наростала задишка, легенева недостатність, швидко втрачалася вага. На розтині: легеневе серце; у легенях різко виражений фіброз з наявністю порожнин, що створюють картину "медових сот". Гістологічно: інтерстиційний фіброз з вираженою інфільтрацією строми лімфогістіоцитами з домішками нейтрофілів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Бронхоектатична хвороба

B. Пиловий пневмосклероз

C. Фіброзуючий альвеоліт

D. Післязапальний пневмосклероз

E. Хронічна бульозна емфізема

27. Хворий багато років страждав на бронхіальну астму та помер від нападу ядухи. Під час гістологічного дослідження легень виявлено: в просвіті бронхіол та дрібних бронхів багато слизу з домішкою еозинофілів, склероз міжальвеолярних перетинок, розширення просвіту альвеол. Який механізм розвитку реакції гіперчутливості мав місце?

A. Гранулематоз

B. Цитоліз, обумовлений лімфоцитами

C. Імунокомплексна реакція

D. Цитотоксична реакція

E. Реагінова реакція

28. Чоловіка 49 років доставлено з місця автомобільної аварії до лікарні у непритомному стані. Шкірні покриви бліді, пульс частий та поверхневий. Переломів кісток та пошкодження головного мозку не виявлено. Під час пункції черевної порожнини отримано значну кількість крові. Що є первинною причиною важкого стану потерпілого?

A. Гіпонатріємія

B. Гіповолемія

C. Еритропенія

D. Гіпоінсулінемія

E. Гіпопротеїнемія

29. Хворому з травмою передпліччя під час репозиції кісток для міорелаксації введено дитилін. Повне відновлення тонусу та функції м'язів відбулося більш, ніж через годину. Чим можна пояснити значне подовження курареподібної дії препарату?

A. Генетичним дефіцитом моноамінооксидази

B. Генетичним дефіцитом гідроксилази

C. Утворенням активного метаболіту

D. Пригніченням мікросомного окиснення

E. Генетичним дефіцитом бутирилхолінестерази

30. Підліток 12 років протягом 3 місяців втратив 7 кг маси тіла. Вміст глюкози у крові становить 20 ммоль/л. Несподівано розвинулася кома. Який вид цукрового діабету найбільш вірогідний у хлопчика?

A. Інсулінозалежний (І тип)

B. Гіпертіреоїдний

C. Гіпофізарний

D. Інсулінонезалежний (ІІ тип)

E. Стероїдний

31. 3 роки тому хворій 34 років було встановлено діагноз хронічного гломерулонефриту. За останні 6 місяців з'явилися набряки. Що лежить в основі їх розвитку?

A. Гіперпродукція вазопресину

B. Гіперосмолярність плазми

C. Протеїнурія

D. Порушення білковоутворюючої функції печінки

E. Гіперальдостеронізм

32. У дитини 5 років діагностовано хворобу Брутона, яка проявляється у важкому перебігу бактеріальних інфекцій, відсутності В-лімфоцитів та плазматичних клітин. Які зміни вмісту імуноглобулінів будуть спостерігатися у сироватці крові цієї дитини?

A. Змін не буде

B. Зменшення IgA, IgM

C. Зменшення IgD, IgE

D. Збільшення IgA, IgM

E. Збільшення IgD, IgE

33. Хвора 13 років знаходиться на стаціонарному лікуванні в гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні з діагнозом залізодефіцитна анемія. Який тип гіпоксії має місце у цієї хворої?

A. Гемічна

B. Дихальна

C. Тканинна

D. Циркуляторна

E. Змішана

34. До хірургічного відділення надійшов чоловік 35 років з гнійною раною шиї попереду трахеї (у ділянці передвісцерального простору). Куди може поширитися інфекція, якщо терміново не буде проведене оперативне втручання?

A. У середнє середостіння

B. У заднє середостіння

C. У переднє середостіння

D. У ретровісцеральний простір

E. У надгрудниннии міжапоневротичний простір

35. В умовах експерименту у кролика перев'язали ниркову артерію, що через 2 тижні призвело до суттєвого збільшення артеріального тиску. У результаті збільшення секреції якої біологічно активної речовини це відбулося?

A. Вазопресин

B. Ренін

C. Адреналін

D. Норадреналін

E. Натрійуретичний гормон

36. У людини в артеріальній крові напруга кисню збільшена до 104 мм рт.ст., а вуглекислого газу зменшена до 36 мм рт.ст. Що може бути причиною цього?

A. Затримка дихання

B. Перебування у горах

C. Інтенсивне фізичне навантаження

D. Помірне фізичне навантаження

E. Довільна гіпервентиляція

37. У чоловіка 30 років методом непрямої калориметрії встановлено, що його основний обмін на 30% менше від належного. Знижена секреція гормонів якої залози (яких залоз) є причиною цього?

A. Щитовидна

B. Наднирники

C. Прищитоподібні

D. Епіфіз

E. Підшлункова

38. У молодої жінки видалили пухлину дистального кінця стегнової кістки, яка швидко зростала. Макроскопічно: пухлина строкатого вигляду - від біло-сірого до коричнево-червоного кольру, пухкої консистенції. Мікроскопічно: основний тканинний компонент пухлини представлений кістковими та остеоїдними структурами, вистеленими атиповими остеобластами з патологічними мітозами; безліч тонкостінних судин. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ангіосаркома

B. Хондрома

C. Остеома

D. Саркома Юїнга

E. Остеосаркома

39. Після крововиливу в мозок у хворого стали неможливими активні рухи лівих руки та ноги. Тонус м'язів цих кін цівок підвищено, їх спінальні рефлекси різко підсилені, розширено зони рефлексів. Рефлекс Бабінського зліва. Який вид розладу рухів має місце у хворого?

A. В'ялий параліч

B. Центральний параліч

C. Спінальний шок

D. Периферичний параліч

E. Рефлекторний параліч

40. Експериментатору необхідно якнайшвидше виробити умовний рефлекс у собаки. На базі якого безумовного рефлексу доцільно виробляти умовний рефлекс у цьому випадку?

A. Міостатичний

B. Орієнтувальний

C. Захисний

D. Травний

E. Статевий

41. Біля інфікованої рани збільшилися регіонарні лімфовузли. Під час гістологічного дослідження в них виявлено збільшення кількості макрофагів, лімфоцитів та лімфатичних фолікулів у кірковому шарі, а також велику кількість плазматичних клітин. Який процес відображують виявлені у лімфатичних вузлах гістологічні зміни?

A. Пухлинна трансформація

B. Набута недостатність лімфоїдної тканини

C. Антигенна стимуляція

D. Реакція гіперчутливості

E. Природжена недостатність лімфоїдної тканини

42. Який механізм тепловіддачі найбільш ефективно реалізується під час перебування людини при температурі навколишнього середовища +35°С та 80% вологості повітря?

A. Теплопроведення

B. Випаровування

С. -

D. Радіація

E. Конвекція

43. Хворому, що страждає на хронічну серцеву недостатність, лікар порадив провести профілактичний курс лікування кардіотонічним препаратом з групи серцевих глікозидів, який приймають ентерально. Який препарат було рекомендовано хворому?

A. Кордарон

B. Кордіамін

C. Корглікон

D. Дигоксин

E. Строфантин

44. До лікаря звернувся пацієнт з приводу пожовтіння склер та шкіри. Під час обстеження не виявлено ознак енцефалопатїї, холемічного та ахолічного синдромів. Яка жовтяниця розвинулася у цього пацієнта?

A. Гемолітична

B. Паренхіматозна

C. Ензимопатична

D. Механічна

E. Ядерна

45. У вогнищі запалення підвищується проникність судин мікроциркуляторного русла, у них збільшується гідродинамічний опір. У міжклітинній рідині підвищується осмотична концентрація та дисперсність білкових структур. Який вид набряку буде спостерігатися у даному випадку?

A. Лімфогенний

B. Змішаний

C. Гідродинамічний

D. Колоїдно-осмотичний

E. Мембраногенний

46. Хворий звернувся із скаргами на загальну слабкість, головний біль, нудоту, блювання, рідкі випорожнення з домішками слизу та крові. При мікроскопії дуоденального вмісту та при дослідженні свіжих фекалій виявлено рухомі личинки. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Анкілостомідоз

B. Ентеробіоз

C. Трихоцефальоз

D. Дракункульоз

E. Стронгілоїдоз

47. У дитини першого року життя під час профілактичного огляду виявлено порушення мінералізації кісток. Нестача якого вітаміну може бути причиною цього?

A. Рибофлавін

B. Кальциферол

C. Кобаламін

D. Фолієва кислота

E. Токоферол

48. У хворого на хронічну серцеву недостатність у процесі лікування препаратами наперстянки виникли симптоми, що свідчать про початок токсичної дії серцевих глікозидів. Який препарат необхідно призначити для зменшення негативної дії серцевих глікозидів?

A. Діпіроксим

B. Кофеїн-бензоат натрію

C. Калію хлорид

D. Атропіну сульфат

E. Етімізол

49. Під час гістологічного дослідження біопсійного матеріалу шлунка виявили малу кількість чи повну відсутність парієтальних клітин у залозах. Слизову оболонку якої ділянки шлунку вивчали?

A. -

B. Дно

C. Кардіальний відділ

D. Пілоричний відділ

E. Тіло

50. У студента перед іспитом виникла тахікардія. Які зміни на ЕКГ свідчитимуть про її наявність?

A. Вкорочення інтервалу R-R

B. Подовження комплексу QRS

C. Подовження сегменту Q-T

D. Подовження інтервалу R-R

E. Вкорочення інтервалу P-Q

51. Оглядаючи черевну порожнину потерпілого з проникним пораненням передньої черевної стінки, хірург помітив пошкодження малого сальника, з якого витікала яскраво-червона (артеріальна) кров. Яка артерія виявилася пошкодженою?

A. A.gastroepiploica sinistra

B. A.lienalis

C. A.hepatica propria

D. A.hepatica communis

E. A.gastroepiploica dextra

52. У хворої параліч мімічної мускулатури, розлад сприйняття смаку в передніх 2/3 язика, зменшення слиновиділення. Який з черепних нервів уражений?

A. N.glossphapyngeus

B. N.facialis

C. N.vagus

D. N.hypoglossus

E. N.trigeminus

53. Під час дослідження сироватки крові пацієнта з ознаками імунодефіциту виявлено антитіла до білків gP120 та gP41. Наявність якої інфекції у хворого підтверджує цей результат?

A. HBV-інфекція

B. ЕСНО-інфекція

C. HLTV-1-інфекція

D. ВІЛ-інфекція

E. TORCH-інфекція

54. Хворому на миготливу аритмію, в анамнезі якого бронхіальна астма, треба призначити протиаритмічний засіб. Який препарат з цієї групи ПРОТИПОКАЗАНИЙ хворому?

A. Аймалін

B. Верапаміл

C. Анаприлін

D. Ніфедипін

E. Новокаїнамід

55. У крові хворого виявлено підвищення активності ЛДГ1, ЛДГ2, АсАТ, креатинкінази. В якому органі хворого найбільш вірогідний розвиток патологічного процесу?

A. Нирки

B. Скелетні м'язи

C. Печінка

D. Підшлункова залоза

E. Серце

56. Дитина 10 років під час гри порізала ногу відламком скла та була направлена до поліклініки для введення протиправцевої сироватки. З метою попередження розвитку анафілактичного шоку лікувальну сироватку вводили за Безредкою. Який механізм лежить в основі подібного способу гіпосенсибілізації організму?

A. Блокування синтезу медіаторів тучних клітин

B. Стимуляція імунологічної толерантності до антигену

C. Зв'язування рецепторів до IgE на тучних клітинах

D. Зв'язування фіксованих на тучних клітинах IgE

E. Стимуляція синтезу антигенспецифічних IgG2

  1   2   3

Схожі:

“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconНазва дисципліни
...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconКрок Загальна лікарська підготовка. 2005 2006
Дитині 12 років. Скарги на тупий ниючий біль в епігастрії та правій підребровій
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2012/2013 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2011/2012 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2005 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2013/2014 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи