“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р icon

“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р
Назва“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р
Сторінка1/3
Дата28.07.2012
Розмір0.62 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3

“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р.


1. На розтині тіла чоловіка 35-ти років у другому сегменті правої легені виявлено вогнище ущільнення діаметром 5 см, оточене тонкою капсулою. Вогнище представлене сухою крихкою тканиною з тьмяною поверхнею. Для якого захворювання характерні такі морфологічні зміни?

A. Рак легені

B. Туморозна форма силікозу

C. Туберкулома

D. Післязапальний пневмосклероз

E. Хондрома

2. Хворому на гостру серцеву недостатність було введено серцевий глікозид швидкої дії. Який з перелічених засобів було введено?

A. Целанід

B. Мілринон

C. Корглікон

D. Адонізид

E. Дигітоксин

3. У пацієнта після травми виникли паралічі, розлади больової чутливості праворуч; з лівого боку - паралічі відсутні, але порушена больова та температурна чутливість. Яка причина такого явища?

A. Пошкодження середнього мозку

B. Однобічне пошкодження спинного мозку з правого боку

C. Пошкодження стовбура мозку

D. Пошкодження мозочка

E. Пошкодження рухової зони кори головного мозку

4. У хворої симптоми запального процесу сечостатевих шляхів. У мазку із слизової оболонки піхви виявлено великі одноклітинні організми грушоподібної форми з загостреним шипом на задньому кінці тіла, великим ядром та ундулюючою мембраною. Які найпростіші знайдені в мазку?

A. Trypanosoma gambiense

B. Trichomonas buccalis

C. Lamblia intestinalis

D. Trichomonas hominis

E. Trichomonas vaginalis

5. В крові пацієнта вміст глюкози натщесерце 5,6 ммоль/л, через 1 годину після цукрового навантаження - 13,8 ммоль/л, а через 3 години - 9,2 ммоль/л. Для якої патології характерні такі показники?

A. Прихована форма цукрового діабету

B. Тиреотоксикоз

C. Хвороба Іценко-Кушінга

D. Акромегалія

E. Здорова людина

6. Альбіноси погано переносять вплив сонця - засмага не розвивається, а з'являються опіки. Порушення метаболізму якої амінокислоти лежить в основі цього явища?

A. Фенілаланін

B. Глутамінова

C. Гістидин

D. Метіонін

E. Триптофан

7. В гістологічному препараті органу ротової порожнини видно, що передня поверхня вистелена багатошаровим плоским незроговілим епітелієм, а задня поверхня - багаторядним війчастим епітелієм. Що це за орган?

А. М'яке піднебіння

B. Щока

C. Тверде піднебіння

D. Губа

E. Ясна

8. У нирках досліджуваного збільшена реабсорбція іонів кальцію і зменшена - фосфатних іонів. Впливом якого гормону це зумовлено?

A. Вазопресин

B. Альдостерон

C. Гормональна форма вітаміну D3

D. Тирокальцитонін

E. Паратгормон

9. У потерпілого травма м'яких тканин голови та тім'яних кісток в ділянці їх з'єднання між собою, яка супроводжується сильною кровотечею. Яке судинне утворення пошкоджене?

A. Sinus sagittalis superior

B. Sinus petrosus superior

C. Sinus sagittalis inferior

D. Sinus transversus

E. Sinus rectus

10. У немовляти, народженої передчасно, частина альвеол не розправилася за рахунок підвищеної еластичної тяги легень. Яким чином можна зменшити цю силу?

A. Введення сурфактантів

B. Вдихання чистого кисню

C. Штучна вентиляція легень

D. Відсмоктування рідини з дихальних шляхів

E. Введення глюкози

11. Фенілкетонурія успадковується як аутосомно-рецесивна ознака. У здорових батьків народилася дитина, хвора на фенілкетонурію. Які генотипи батьків?

A. Аа х Аа

B. Аа х аа

C. АА х АА

D. аа х аа

E. АА х Аа

12. До хірургічного відділення надійшов чоловік 35-ти років з гнійною раною шиї попереду трахеї (в ділянці передвісцерального простору). Куди може поширитися інфекція, якщо терміново не буде проведене оперативне втручання?

A. У заднє середостіння

B. У ретровісцеральний простір

C. У переднє середостіння

D. У середнє середостіння

E. У надгруднинний міжапоневротичний простір

13. У клітинах мозку лисиці, яка була спіймана в межі міста, виявлені включення у вигляді тілець Бабеша-Негрі. Джерелом якого захворювання є ця тварина?

A. Грип

B. Кліщовий енцефаліт

C. Сказ

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Вітряна віспа

14. До лікаря звернулася хвора зі скаргами на розлади травлення, розлитий біль у животі. При обстеженні лікар виявив різко виражене зниження гемоглобіну в крові. З опитування виявилося, що, під час проживання на Далекому Сході, хвора часто вживала в їжу малосольну рибну ікру. Аналогічний стан відзначений у деяких родичів, що проживають з нею. Яке захворювання діагностував лікар у цієї хворої?

A. Теніоз

B. Аскаридоз

C. Дифілоботріоз

D. Ехінококоз

E. Трихінельоз

15. Хворий на бронхіальну астму не повідомив лікаря, що в нього бувають напади стенокардії. Лікар призначив препарат, після прийому якого напади бронхіальної астми стали рідшими, однак, почастішали напади стенокардії. Який препарат був призначений?

A. Кромолін-натрій

B. Фенотерол

C. Еуфілін

D. Сальбутамол

E. Ізадрин

16. Ветеринарний фельдшер, що працював на тваринницькій фермі, звернувся до лікаря зі скаргами на біль у суглобах, лихоманку, нездужання, пітливість по ночам. Хворіє близько місяця. Враховуючи скарги та професійний анамнез, лікар запідозрив у нього бруцельоз. Який матеріал, взятий у цього хворого, підлягає дослідженню в звичайній мікробіологічній лабораторії?

A. Сироватка крові

B. Випорожнення

C. Сеча

D. Спинномозкова рідина

E. Блювотні маси

17. У пацієнта 60-ти років виявлено погіршення сприйняття звуків високої частоти. Порушення стану яких структур слухового аналізатора зумовило ці зміни?

A. Барабанна перетинка

B. М'язи середнього вуха

C. Основна мембрана завитки біля гелікотреми

D. Євстахієва труба

E. Основна мембрана завитки біля овального віконця

18. Хворий протягом двох тижнів отримував медикаментозну терапію з приводу психозу. Стан хворого поліпшився, однак невдовзі з'явилися ригідність, тремор, гіпокінезія. Який з перелічених препаратів викликає вказані ускладнення?

A. Дифенін

B. Хлордіазепоксид

C. Аміназин

D. Імізін

E. Сиднокарб

19. На розтині тіла чоловіка 46-ти років на слизовій оболонці прямої та сигмоподібної кишок виявлено множинні коричнево-зелені нашарування, крововиливи; у просвіті кишки слиз, невелика кількість крові; гістологічно - фібринозний коліт. При бактеріологічному дослідженні вмісту кишки висіяна S. Sonne. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Сальмонельоз

B. Холера

C. Хвороба Крона

D. Ієрсиніоз

E. Дизентерія

20. На 8-й день після введення протиправцевої сироватки з приводу брудної рани стопи у пацієнта підвищилася температу­ра тіла до 380С, з'явилися біль у суглобах, висипка, свербіж. У крові - лейкопенія і тромбоцитопенія. Який тип алергічної реакції розвинувся?

A. Гіперчутливість уповільненого типу

B. Імунокомплексна

C. Стимулююча

D. Анафілактична

E. Цитотоксична

21. Лікування туберкульозу здійснюється за допомогою комбінованої хіміотерапії, що включає речовини різного механізму дії. Яке з протитуберкульозних засобів пригнічує в мікобактеріях транскрипцію РНК на ДНК?

A. ПАСК

B. Ізоніазид

C. Стрептоміцин

D. Ріфампіцин

E. Етіонамід

22. На розтині тіла жінки 27-ми років, що померла від хронічної ниркової недостатності, виявлені множинні рубці та інфаркти в селезінці, нирках. Під час мікроскопічного дослідження виявлені зміни в артеріях середнього та дрібного калібру, які характеризуються склерозом стінок, помірною проліферацією ендотелію і вираженою лімфогістіоцитарною інфільтрацією навколо. На яке захворювання страждала померла?

A. Хвороба Марфана

B. Гіпертонічна хвороба

C. Вісцеральний сифіліс

D. Атеросклероз

E. Вузликовий періартеріїт

23. На препараті яєчника, забарвленому гематоксиліном-еозіном, визначається фолікул, в якому клітини фолікулярного епітелію розміщені в 1-2 шари та мають кубічну форму, навколо овоциту видно оболонку яскраво-червоного кольору. Назвіть цей фолікул:

A. Атретичний

B. Зрілий

C. Вторинний

D. Примордіальний

E. Первинний

24. До лікаря-невропатолога звернулася хвора 52-х років із скаргами на втрату чутливості шкіри правої половини обличчя в ділянці нижньої повіки, спинки носа та верхньої губи. Вкажіть, яка гілка якого нерва при цьому ушкоджена:

A. Великий кам'янистий нерв лицевого нерва

B. Верхньощелепна гілка трійчастого нерва

C. Нижньощелепна гілка трійчастого нерва

D. Барабанна струна лицевого нерва

E. Очна гілка трійчастого нерва

25. При огляді лікарем у хворого виявлена стегнова кила. Через яке анатомічне утворення вона виходить під шкіру?

A. ^ Hiatus saphenus

B. Canalis adductorius

C. Anulus femoralis

D. Anulus inguinalis super ficialis

E. Lacuna musculorum

26. Хворий відзначає часті проноси, особливо після вживання жирної їжі, схуднення. Лабораторні дослідження показали наявність стеатореї; кал гіпохолічний. Що може бути причиною такого стану?

A. Недостатність панкреатичної фосфоліпази

B. Недостатність панкреатичної ліпази

C. Запалення слизової оболонки тонкої кишки

D. Незбалансована дієта

E. Обтурація жовчних шляхів

27. Дистрофічні зміни серцевого м'яза супроводжуються розширенням порожнин серця, зниженням сили серцевих скорочень, збільшенням об'єму крові, що залишається під час систоли в порожнині серця, переповненням вен. Для якого стану серця це характерно?

A. Тоногенна дилатація

B. Міогенна дилатація

C. Аварійна стадія гіперфункції та гіпертрофії

D. Кардіосклероз

E. Тампонада серця

28. Нервово-м'язовий препарат жаби обробили отрутою. Після цього зберігається здатність м'яза до скорочення у відповідь на пряму стимуляцію, але втрачається у відповідь на стимуляцію нерва. Що блокує ця отрута?

A. Калієві канали

B. Спряження збудження та скорочення в м'язі

C. Процеси енергоутворення

D. Нервово-м'язовий синапс

E. Натрієві канали

29. Під час гістологічного дослідження слизової оболонки матки знайдено звивисті залози, пилко- та штопороподібні, подовжені, розростання строми з гіперплазією її клітин. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Лейоміома

B. Пухирний занос

C. Гострий ендометрит

D. Плацентарний поліп

E. Залозиста гіперплазія ендометрія

30. Травма мозку викликала підвищене утворення аміаку. Яка амінокислота бере участь у видаленні аміаку з мозкової тканини?

A. Лізин

B. Тирозин

C. Триптофан

D. Валін

E. Глутамінова

31. У хворого з підозрою на дифтерію під час бактеріоскопічного дослідження мазка з зіву виявлені паличкоподібні бактерії з зернами волютину. Який етіотропний препарат є препаратом вибору в даному випадку?

A. Дифтерійний анатоксин

B. Бактеріофаг

C. Інтерферон

D. Еубіотик

E. Протидифтерійна антитоксична сироватка

32. До клініки надійшла дитина 1 року з ознаками ураження м'язів. Після обстеження виявлений дефіцит карнітину в м'язах. Порушення якого процесу є біохімічною основою цієї патології?

A. Субстратне фосфорилювання

B. Синтез актину та міозину

С. Транспорт жирних кислот у мітохондрії

D. Регуляція рівня Са2+ в мітохондріях

E. Утилізація молочної кислоти

33. У померлого від хронічної серцево-судинної недостатності на розтині виявлене "тигрове серце". З боку ендокарду помітна жовтувато-біла посмугованість; міокард тьмяний, глинисто-жовтий. Який процес зумовив дану патологію?

A. Жирова паренхіматозна дистрофія

B. Амілоїдоз

C. Жирова судинно-стромальна дистрофія

D. Вуглеводна дистрофія

E. Гіаліново-краплинна дистрофія

34. У жінки 30-ти років виникли набряки обличчя. При обстеженні виявлені протеїнурія (5,87 г/л), гіпопротеїнемія, диспротеїнемія, гіперліпідемія. Для якого стану характерно таке поєднання симптомів?

A. Нефритичний синдром

B. Хронічна ниркова недостатність

C. Нефротичний синдром

D. Хронічний пієлонефрит

E. Гостра ниркова недостатність

35. У вагітної жінки розвинувся токсикоз з важкими повторними блюваннями протягом доби. До кінця доби почали з'являтися тетанічні судоми та зневоднення організму. Який зсув кислотно-лужного стану викликав вказані зміни?

A. Газовий алкалоз

B. Метаболічний ацидоз

C. Газовий ацидоз

D. Видільний алкалоз

E. Видільний ацидоз

36. До терапевтичного відділення надійшов хворий з тривалою бронхопневмонією. Антибіотикотерапія не дала належного ефекту. Який препарат для підвищення імунного статусу слід додати до комплексної терапії цього хворого?

A. Парацетамол

B. Анальгін

C. Тималін

D. Димедрол

E. Сульфокамфокаїн

37. До лікаря звернулася хвора зі скаргами на нежить, який посилюється навесні в період цвітіння рослин. Було встановлено діагноз алергійного риніту. Які зміни лейкоцитарної формули можна очікувати в аналізі крові цієї хворої?

A. Еозинофілія

B. Еозинопенія

C. Лімфоцитоз

D. Зсув формули вліво

E. Лімфопенія

38. У хворого знижений синтез вазопресину, що призводить до поліурії і, як наслідок, до вираженої дегідратації організму. У чому полягає механізм розвитку поліурії?

A. Зниження канальцевої реабсорбції іонів Na

B. Збільшення швидкості клубочкової фільтрації

C. Зниження канальцевої реабсорбції білку

D. Зниження реабсорбції глюкози

E. Зниження канальцевої реабсорбції води

39. Швидкою допомогою до приймального відділення доставлений хворий з кривавим блюванням. В анамнезі - цироз печінки. Пошкодження яких вен найбільш вірогідне у даному випадку?

A. Печінкові

B. Нижня брижова

C. Селезінкова

D. Стравохідні

E. Верхня брижова

40. Запальний процес видозміненої підсерозної основи навколо шийки матки спричинив інтенсивний больовий симптом у пацієнтки. Патологічний процес якої ділянки статевих органів встановив лікар?

A. Endometrium

B. Perimetrium

C. Parametrium

D. Myometrium

E. Mesometrium

41. Хворий з нейродермітом протягом тривалого часу вживав преднізолон. При обстеженні в нього виявили підвищення рівня цукру в крові. Вплив препарату на яку ланку вуглеводного обміну призводить до виникнення цього ускладнення?

A. Пригнічення синтезу глікогену

B. Посилення всмоктування глюкози в кишечнику

C. Активація розщеплення інсуліну

D. Активація глікогеногенезу

E. Активація глюконеогенезу

42. У людини вміст глюкози в крові 15 ммоль/л (поріг реабсорбції -10 ммоль/л). Наслідком цього буде:

A. Зменшення секреції вазопресину

B. Зменшення секреції альдостерону

C. Зменшення діурезу

D. Глюкозурія

E. Зменшення реабсорбції глюкози

43. У хворого гостра серцево-легенева недостатність, що супроводжується набряком легень. Який препарат з групи діуретиків необхідно призначити?

A. Діакарб

B. Тріамтерен

C. Дихлотіазид

D. Спіронолактон

E. Фуросемід

44. Під час розтину трупа дівчинки 12-ти років виявлено: множинні крововиливи у шкірі (переважно сідниць, нижніх кінцівок), серозних та слизових оболонок, у головному мозку. У наднирниках вогнищевий некроз та масивні крововиливи, у нирках - некротичний нефроз, гнійний артрит, іридоцикліт, васкуліт. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Променева хвороба

B. Вузликовий періартеріїт

C. Менінгококцемія

D. Системний червоний вівчак

E. Висипний тиф

45. У жінки 22-х років, при гістологічному дослідженні збільшених шийних лімфатичних вузлів, виявлені вузлики, що складаються переважно з плоских, дещо витягнутих, з блідо забарвленим ядром, гігантських клітин округло-овальної форми з блідо-рожевою цитоплазмою та з ядрами, розташованими на периферії (у вигляді частоколу), а також дрібних округлої форми клітин з вузьким обідком цитоплазми; у центрі деяких вузликів безструктурні маси, забарвлені в блідо-рожевий колір. Для якого захворювання характерні такі зміни?

A. Лімфогранулематоз

B. Неспецифічний гіперпластичнии лімфаденіт

C. Саркоїдоз

D. Бруцельоз

E. Туберкульоз

46. У бактеріологічній лабораторії проводиться дослідження м'ясних консервів на вміст ботулінічного токсину. Для цього дослідній групі мишей ввели екстракт із досліджуваного матеріалу та антитоксичну протиботулінічну сироватку типів А, В, Е; контрольній групі мишей ввели екстракт без протиботулінічної сироватки. Яку серологічну реакцію було використано?

A. Подвійної імунної дифузії

B. Зв'язування комплементу

C. Опсонофагоцитарна

D. Преципітації

E. Нейтралізації

47. У хворого відзначається атрофія альвеолярних відростків щелепи після видалення зубів. Це є прикладом:

A. Патологічного стану

B. Патологічного процесу

C. Хвороби

D. Патологічної реакції

E. Структурного сліду адаптації

48. Чоловіка 45-ти років протягом останніх 3-х років непокоїв сухий кашель, наростала задишка, легенева недостатність, швидко втрачалася вага. На розтині: легеневе серце; у легенях різко виражений фіброз з наявністю порожнин, що створюють картину "медових сот". Гістологічно: інтерстиційний фіброз з вираженою інфільтрацією строми лімфогістіоцитами з домішками нейтрофілів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Післязапальний пневмосклероз

B. Фіброзуючий альвеоліт

C. Хронічна бульозна емфізема

D. Пиловий пневмосклероз

E. Бронхоектатична хвороба

49. Оперуючи молочну залозу, хірурги надають перевагу радіальним розрізам. З особливостями будови яких анатомічних структур пов'язана така техніка операції?

А. Часточки залози розташовані вертикально

В. -

C. Часточки залози розташовані поперечно

D. Верхівки часточок сходяться до соска

E. Основи часточок звернені до соска

50. До відділення реанімації надійшов чоловік 47-ми років з діагнозом інфаркт міокарду. Яка з фракцій лактатдегідрогенази (ЛДГ) буде переважати в сироватці крові протягом перших двох діб?

А. ЛДГ3

В. ЛДГ1

C. ЛДГ4

D. ЛДГ2

E. ЛДГ5

51. Хворий під час курсу лікування метронідазолом вжив невелику кількість алкоголю, внаслідок чого розвинулось тяжке отруєння. Поясніть причину цього:

A. Алергічна реакція

B. Порушення функції нирок

C. Невралгічні розлади

D. Серцево-судинна недостатність

E. Накопичення ацетальдегіду

52. У студента через 2 години після іспиту в аналізі крові виявлено лейкоцитоз без істотних змін у лейкоцитарній формулі. Який найбільш вірогідний механізм розвитку лейкоцитозу?

A. Перерозподіл лейкоцитів в організмі

B. Уповільнення міграції лейкоцитів у тканини

C. Посилення лейкопоезу

D. Посилення лейкопоезу та зменшення руйнування лейкоцитів

E. Уповільнення руйнування лейкоцитів

53. У дітей часто можна спостерігати утруднене носове дихання, яке пов'язане з надмірним розвитком лімфоїдної тканини слизової оболонки глотки. Розростання яких мигдаликів може спричинити це явище?

A. ^ Tonsilla pharyngea

B. Усі названі мигдалики

C. Tonsilla tubaria

D. Tonsilla lingualis

E. Tonsilla palatina

54. У жінки, що має 0 (І) групу крові, народилася дитина з групою крові АВ. Чоловік цієї жінки має групу крові А. Які з наведених нижче видів взаємодії генів пояснюють це явище?

A. Епістаз рецесивний

B. Комплементарність

C. Кодомінування

D. Полімерія

E. Неповне домінування

  1   2   3

Схожі:

“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconНазва дисципліни
...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconКрок Загальна лікарська підготовка. 2006 2007
У хворого 7 років відмічено: виражений тотальний ціаноз з фіолетовим відтінком
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconКрок Загальна лікарська підготовка. 2005 2006
Дитині 12 років. Скарги на тупий ниючий біль в епігастрії та правій підребровій
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2012/2013 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2011/2012 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська...
“Крок 1 Загальна лікарська підготовка” 2006 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2013/2014 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи