“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р icon

“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р
Назва“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р
Сторінка1/2
Дата01.07.2012
Розмір0.62 Mb.
ТипДокументи
  1   2

“Крок 1. Загальна лікарська підготовка” 2007 р.


1. Хворий на гіпертонічну хворобу II стадії з лікувальною метою приймав один з гіпотензивних препаратів. Через деякий час артеріальний тиск знизився, але хворий став скаржитися на в'ялість, сонливість, байдужість. Пізніше з'явився біль у шлунку. Було діагностовано виразкову хворобу. Який гіпотензивний препарат приймав хворий?

A. Дибазол

B. Каптоприл

C. Резерпін

D. Фуросемід

E. Верапаміл

2. Для запобігання післяопераційної кровотечі 6-ти річній дитині рекомендовано приймати вікасол, який є синтетичним аналогом вітаміну К. Вкажіть, які посттрансляційні зміни факторів згортання крові активуються під впливом вікасолу?

A. Карбоксилювання глутамінової кислоти,

B. Полімеризація

C. Частковий протеоліз

D. Глікозилювання

E. Фосфорилювання радикалів серину

3. Хворий знаходиться на обліку в ендокринологічному диспансері з приводу гіпертиреозу. До схуднення, тахікардії, тремтіння пальців рук, приєдналися симптоми гіпоксії - головний біль, втомлюваність, мерехтіння "мушок"перед очима. Який механізм дії тиреоїдних гормонів лежить в основі розвитку гіпоксії?

A. Специфічне зв'язування активних центрів дихальних ферментів

B. Конкурентне гальмування дихальних ферментів

C. Роз'єднання окиснення та фосфорилування

D. Посилення синтезу дихальних ферментів

E. Гальмування синтезу дихальних ферментів

4. Молодий чоловік звернувся до лікарні зі скаргами на порушення сечовипускання. Під час обстеження зовнішніх статевих органів виявлено, що сечівник розщеплений зверху і сеча витікає через цей отвір. Який вид аномалії розвитку зовнішніх статевих органів спостерігається у цьому випадку?

A. Парафімоз

B. Фімоз

C. Гермафродитизм

D. Гіпоспадія

E. Епіснадія

5. Хворий на хронічну серцеву недостатність протягом декількох місяців приймав в амбулаторних умовах дигоксин. На певному етапі лікування в нього виникли симптоми передозування препарату. Яке явище лежить в основі розвитку цього ускладнення?

А. Сенсибілізація

B. Тахіфілаксія

C. Матеріальна кумуляція

D. Звикання

E. Функціональна кумуляція

6. У шахтаря виявлено фіброз легень, що супроводжувався порушенням альвеолярної вентиляції. Який механізм виникнення цього порушення є провідним?

А. Порушення нервової регуляції дихання

B. Обмеження дихальної поверхні легень

C. Спазм бронхів

D. Обмеження рухомості грудної клітки

E. Звуження верхніх дихальних шляхів

7. У хворого, що страждає на серцеву недостатність, спостерігаються збільшення печінки, набряки нижніх кінцівок, асцит. Який механізм є провідним в утворенні даного набряку?

A. Колоїдно-осмотичний

B. Мембраногенний

C. Лімфогенний

D. -

E. Гідродинамічний

8. Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на дисфункцію кишечнику. Лікар констатував симптоми дуоденіту і ентериту. Під час лабораторного дослідження встановлено діагноз: лямбліоз. Застосування якого препарату показане?

А. Тетрациклін

B. Метронідазол

C. Мономіцин

D. Хінгамін

E. Еритроміцин

9. При утилізації арахідонової кислоти за циклооксигеназним шляхом утворюються біологічно активні речовини. Вкажіть їх:

A. Інсуліноподібні фактори росту

B. Соматомедини

C. Біогенні аміни

D. Простагландини

Е. Тироксин

10. У жінки з III (В), Rh- групою крові народилась дитина з ІІ (А) групою крові. У дитини діагностовано гемолітичну хворобу новонародженого внаслідок резус-конфлікту. Яка група крові за системою AB0 та резус-належність можливі у батька?

A. II (A), Rh-

B. I (0), Rh+

C. III (B), Rh+

D. I (0), Rh-

E. II (A), Rh+

11. У новонародженої дитини з пілоростенозом часте блювання, що супроводжується апатією, слабкістю, підвищенням тонусу м'язів, інколи судомами. Яка форма порушення кислотно-основного стану розвинулася в хворого?

A. Газовий алкалоз

B. Газовий ацидоз

C. Видільний ацидоз

D. Негазовий алкалоз

Е. Метаболічний ацидоз

12. У 60-тирічного пацієнта була виявлена гіперглікемія та глюкозурія. Для лікування цього хворого лікар призначив препарат для приймання всередину. Який це препарат?

A. Панкреатин

B. Фуросемід

C. Корглікон

D. Окситоцин

E. Глібенкламід

13. Під час обстеження у хворого виявлено абсцес крило-піднебінної ямки. Куди може розповсюдитись інфекція при несвоєчасному наданні медичної допомоги?

А. Підапоневротичний скроневий простір

B. Барабанна порожнина

C. Орбіта

D. Лобова пазуха

E. Міжкрилоподібний простір

14. У населеному пункті зареєстрований спалах гепатиту, який зв'язують з водним фактором. Який вірус гепатиту міг викликати спалах захворювань у цьому населеному пункті?

А. В

B. G

C. D

D. C

E. E

15. У жінки 39-ти років під час операції були видалені збільшена у розмірах маткова труба та частина яєчника з великою кістою. При гістологічному дослідженні стінки труби виявлені децидуальні клітини, ворсини хоріону. Який найбільш вірогідний діагноз було встановлено при дослідженні маточної труби?

A. Плацентарний поліп

B. Трубна вагітність

C. Літопедіон

D. Хоріонкарцинома

Е. "Паперовий"плід

16. У хворого поперечний розрив спинного мозку нижче VI грудного сегменту. Як внаслідок цього зміниться дихання?

A. Стане більш частим

B. Зупиниться

C. Стане більш рідким

D. Стане більш глибоким

E. Суттєво не зміниться

17. У хворого 43-х років у шлунку погано перетравлюються білки. Аналіз шлункового соку виявив низьку кислотність. Функція яких клітин шлунка порушена в даному випадку?

A. Головні екзокриноцити

B. Слизові клітини (мукоцити)

C. Шиєчні мукоцити

D. Ендокринні клітини

E. Парієтальні екзокриноцити

18. Амоніак є дуже отруйною речовиною, особливо для нервової системи. Яка речовина бере особливо активну участь у знешкодженні амоніаку в тканинах мозку?

A. Лізин

B. Пролін

C. Гістидин

D. Глутамінова кислота

E. Аланін

19. У людини осмотичний тиск плазми крові 350 мосмоль/л (норма - 300 мосмоль/л). Це спричинить, перш за все, посилену секрецію такого гормону:

A. Альдостерон

B. Натрійуретичний

C. Адренокортикотропін

D. Кортизол

E. Вазопресин

20. У хворого крововилив у задню центральну звивину. До порушення якого виду чутливості з протилежного боку це призведе?

А. Нюхова та смакова

B. Шкірна та пропріоцептивна

C. Слухова і зорова

D. Слухова

E. Зорова

21. У новонародженої дитини на пелюшках виявлені темні плями, що свідчать про утворення гомогентизинової кислоти. З порушенням обміну якої речовини це пов'язане?

A. Холестерин

B. Триптофан

C. Метіонін

D. Тирозин

E. Галактоза

22. При мікроскопічному дослідженні оперативно видаленого апендикса відзначався набряк, дифузна нейтрофільна інфільтрація стінки з некрозом та наявністю дефекту слизової оболонки з ураженням її м'язової пластинки. Яка форма апендициту розвинулася в хворого?

A. Гангренозна

B. Апостематозна

C. Флегмонозно-виразкова

D. Поверхнева

E. Флегмонозна

23. У дитини 9-ти місяців спостерігається запізніле прорізування зубів, порушення порядку прорізування. Конфігурація верхньої щелепи - у горизонтальному напрямку ("високе піднебіння"); мікроскопічно - у зубах нерівномірна мінералізація емалі, зморщені емалеві призми, деякі з них вакуолізовані. Розширення зони предентину; зустрічаються поодинокі дентиклі. Яке захворювання у дитини?

A. Остеомаляція

B. Гіпервітаміноз D

C. Пізній рахіт

D. Ранній рахіт

Е. Подагра

24. У результаті виснажуючої м'язової праці у робочого значно зменшилася буферна ємність крові. Надходження якої речовини у кров може бути причиною цього явища?

A. 3-фосфогліцерат

B. -

C. Лактат

D. 1,3-бісфосфогліцерат

Е. Піруват

25. За даними ВООЗ на малярію щорічно на Землі хворіють приблизно 250 млн. чоловік. Ця хвороба зустрічається переважно у тропічних і субтропічних областях. Межі її розповсюдження співпадають з ареалами комарів роду:

А. Аедес

В. Кулізета

C. Мансоніа

D. Кулекс

Е. Анофелес

26. При розтині тіла померлого 56-ти років у правій скроневій частці головного мозку знайдено великий осередок розм'якшеної сірої речовини кашицеподібної консистенції, блідо-сірого кольору. В артеріях основи мозку чисельні білувато-жовті потовщення інтими, які різко звужують просвіт. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Набряк мозку

В. Абсцес мозку

С. Геморагічний інсульт

D. Крововилив

Е. Ішемічний інсульт

27. Для вирішення питання ретроспективної діагностики перенесеної бактеріальної дизентерії було призначено серологічне дослідження сироватки крові з метою встановлення титру антитіл до шигел. Яку з перелічених реакцій доцільно використати для цього?

A. Гемоліз

B. Пасивна гемаглютинація

C. Зв'язування комплементу

D. Бактеріоліз

E. Преципітація

28. У реакції пасивної гемаглютинації, поставленої з еритроцитарним черевнотифозним Vi-діагностикумом, виявлені антитіла у розведенні сироватки обстежуваного до 1:80, що вище діагностичного титру. Такий результат свідчить про наступне:

A. Інкубаційний період черевного тифу

B. Можливе носійство паличок черевного тифу

C. Гостре захворювання на черевний тиф

D. Рецидив черевного тифу

E. Реконвалесценції хворого на черевний тиф

29. При обстеженні молодого чоловіка у центрі по боротьбі зі СНІДом отримано позитивний результат ІФА з антигенами ВІЛ. Скарги на стан здоров'я відсутні. Про що може свідчити результат ІФА?

A. Про інфікування ВГВ

B. Про персистенцію ВГВ

С Про захворювання на СНІД

D. Про інфікування ВІЛ

Е. Про перенесене захворювання на СНІД

30. Через кілька днів після споживання копченої свинини у хворого з'явилися набряки обличчя та повік, шлунково-кишкові розлади, різке підвищення температури, м'язовий біль. В аналізі крові різко виражена еозинофілія. Яким гельмінтом могла заразитися людина через свинину?

A. Волосоголовець

B. Гострик

C. Анкілостома

D. Трихінела

Е. Аскарида

31. У крові дитини виявлено високий вміст галактози, концентрація глюкози понижена. Спостерігаються катаракта, розумова відсталість, розвивається жирове переродження печінки. Яке захворювання має місце?

A. Галактоземія

B. Фруктоземія

C. Лактоземія

D. Стероїдний діабет

Е. Цукровий діабет

32. У пацієнта 60-ти років виявлено погіршення сприйняття звуків високої частоти. Порушення стану яких структур слухового аналізатора зумовило ці зміни?

A. Барабанна перетинка

B. М'язи середнього вуха

C. Основна мембрана завитки біля овального віконця

D. Євстахієва труба

E. Основна мембрана завитки біля гелікотреми

33. У померлого від хронічної серцево-судинної недостатності на розтині виявлене "тигрове серце". З боку ендокарду помітна жовтувато-біла посмугованість; міокард тьмяний, глинисто-жовтий. Який процес зумовив дану патологію?

A. Вуглеводна дистрофія

B. Амілоїдоз

C. Гіаліново-краплинна дистрофія

D. Жирова паренхіматозна дистрофія

E. Жирова судинно-стромальна дистрофія

34. Хвора доставлена бригадою швидкої допомоги. Об'єктивно: стан важкий, свідомість відсутня, адинамія. Шкірні покриви сухі, запалі очі, ціаноз обличчя, тахікардія, запах ацетону з рота. Результати аналізів: глюкоза крові - 20,1 ммоль/л (у нормі - 3,3-5,5 ммоль/л), у сечі - 3,5% (у нормі - 0). Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гостре алкогольне отруєння

B. Анафілактичний шок

C. Гостра серцева недостатність

D. Гіперглікемічна кома

E. Гіпоглікемічна кома

35. Людина зробила спокійних видих. Як називається об'єм повітря, який міститься у неї в легенях при цьому?

A. Функціональна залишкова ємність легень

B. Життєва ємність легень

C. Резервний об'єм видиху

D. Дихальний об'єм

E. Залишковий об'єм

36. У пункційному біоптаті печінки виявлена дистрофія гепатоцитів з некрозами, а також склероз з порушеннями балкової та часточкової будови, з утворенням несправжніх часточок і регенераторних вузлів. Оберіть найбільш вірогідний діагноз:

A. Хронічний гепатоз

B. Гострий гепатит

C. Хронічний гепатит

D. Прогресуючий масивний некроз печінки

E. Цироз печінки

37. При запаленні ока у хворого відмічалося накопичення мутної рідини з високим вмістом білку на дні передньої камери, яке отримало назву - гіпопіон. Який процес лежить в основі зазначених змін?

A. Первинна альтерація

B. Проліферація

C. Порушення мікроциркуляції

D. -

Е. Вторинна альтерація

38. Хвора 48-ми років надійшла до клініки із скаргами на слабкість, дратівливість, порушення сну. Об'єктивно: шкіра та склери жовтого кольору. У крові: підвищення рівня загального білірубіну з переважанням прямого. Кал - ахолічний. Сеча - темного кольору (жовчні пігменти). Яка жовтяниця має місце в хворої?

A. Механічна

B. Синдром Кріглера-Найяра

C. Синдром Жільбера

D. Паренхіматозна

E. Гемолітична

39. До лабораторії надійшов матеріал із рани хворого. Попередній діагноз - газова гангрена. Яким мікробіологічним методом можна встановити видову приналежність збудника?

А. Алергічний

B. Бактеріоскопічний

C. Бактеріологічний

D. PIA

Е. Серологічний

40. У районах Південної Африки у людей розповсюджена серпоподібно-клітинна анемія, при якій еритроцити мають форму серпа внаслідок заміни в молекулі гемоглобіну амінокислоти глутаміну на валін. Чим викликана ця хвороба?

A. Геномні мутації

B. Кросинговер

C. Порушення механізмів реалізації генетичної інформації

D. Трансдукція

Е. Генна мутація

41. У хворого із запаленням легень спостерігається підвищення температури тіла. Яка біологічно активна речовина відіграє провідну роль у виникненні цього прояву?

A. Інтерлейкін-І

B. Лейкотрієни

C. Брадикінін

D. Гістамін

E. Серотонін

42. Людина стоїть у кімнаті в легкому одязі, температура повітря +140С, вікна і двері зачинені. Яким шляхом вона віддає найбільше тепла?

A. Перспірація

B. Конвекція

C. Теплорадіація

D. Теплопроведення

E. Випаровування

43. У мужчини 32-х років високий зріст, гінекомастія, жіночий тип оволосіння, високий голос, розумова відсталість, безпліддя. Попередній діагноз – синдром Клайнфельтера. Що необхідно дослідити для його уточнення?

A. Родовід

B. Сперматогенез

C. Лейкоцитарна формула

D. Група крові

Е. Каріотип

44. Хворому 50-ти років з хронічною серцевою недостатністю і тахіаритмією призначили кардіотонічний препарат. Який з препаратів призначили хворому?

A. Аміодарон

B. Мілдронат

C. Добутамін

D. Дофамін

E. Дигоксин

45. Хворий після вживання жирної їжі відчуває нудоту, млявість; з часом з'явилися ознаки стеатореї. У крові холестерин - 9,2 ммоль/л. Причиною такого стану є нестача у кишечнику:

А. Фосфоліпідів

B. Жовчних кислот

C. Тригліцеридів

D. Жирних кислот

E. Хіломікронів

46. У кроля перерізали нерв, що іннервує праве вухо, і видалили правий верхній шийний симпатичний вузол. Одразу після операції провели вимірювання температури шкіри вух. Виявилося, що температура шкіри вуха кролика на боці денервації на 1,50С вища, ніж на протилежному інтактному боці. Що з наведеного є найбільш вірогідною причиною вказаних явищ?

A. Артеріальна гіперемія, обумовлена метаболічними факторами

B. Фізіологічна артеріальна гіперемія

C. Артеріальна гіперемія нейротонічного типу

D. Реактивна артеріальна гіперемія

Е. Артеріальна гіперемія нейропаралітичного типу

47. На гістологічному препараті видно судину, стінка якої складається з ендотелію, базальної мембрани та пухкої сполучної тканини. Назвіть тип судини:

A. Вена безм'язового типу

B. Вена м'язового типу

C. Лімфокапіляр

D. Артерія

Е. Гемокапіляр

48. У пораненого кровотеча із гілок сонної артерії. Для тимчасового припинення кровотечі сонну артерію треба притиснути до горбика поперечного відростка шийного хребця. До якого саме хребця притискається артерія у таких випадках?

A. III

B. VI

C. IV

D. II

E. V

49. У людини порушено всмоктування продуктів гідролізу жирів. Причиною цього може бути дефіцит у порожнині тонкої кишки наступних компонентів:

A. Жовчні кислоти

B. Ліполітичні ферменти

C. Жиророзчинні вітаміни

D. Жовчні пігменти

E. Іони натрію

50. Під час розтину трупа чоловіка, що страждав на крупозну пневмонію і помер від пневмококового сепсису, у правій плевральній порожнині містилося 900 мл каламутної зеленувато-жовтого кольору рідини. Листки плеври тьмяні, повнокровні. Назвіть клініко-морфологічну форму запалення в плевральній порожнині:

A. Емпієма

B. Хронічний абсцес

C. Флегмона

D. Гострий абсцес

E. Фібринозне запалення

51. При тривалому використанні препарату в хворого можуть мати місце остеопороз, ерозії слизової шлунка, гіпокаліємія, затримка натрію і води, зменшення вмісту кортикотропіну в крові. Укажіть цей препарат:

A. Дигоксин

B. Резерпін

C. Індометацин

D. Преднізолон

Е. Гіпотіазид

52. У результаті порушення техніки безпеки відбулося отруєння сулемою (хлористою ртуттю). Через 2 дні добовий діурез склав 620 мл. У хворого з'явилися головний біль, блювання, судоми, задишка, у легенях - вологі хрипи. Яка патологія має місце?

A. Гостра ниркова недостатність

B. Хронічна ниркова недостатність

C. Гломерулонефрит

D. Пієлонефрит

E. Уремічна кома

53. Хворий 50-ти років потрапив до лікарні зі скаргами на біль за грудниною, ядуху при фізичних навантаженнях. Після ангіографії виявлені патологічні зміни в задній міжшлуночковій гілці правої вінцевої артерії. Які ділянки серця уражені?

A. Ліве передсердя

B. Праве передсердя

C. Передня стінка правого і лівого шлуночків

D. Правий передсердно-шлуночковии клапан

E. Задня стінка правого і лівого шлуночків

54. У хворого через 12 годин після гострого нападу загруднинного болю знайдено різке підвищення активності АсАТ у сироватці крові. Вкажіть патологію, для якої характерне це зміщення:

A. Цукровий діабет

B. Нецукровий діабет

C. Інфаркт міокарда

D. Колагеноз

E. Вірусний гепатит

55. Хворому перед операцією був введений дитилін (лістенон) і проведена інтубація. Після закінчення операції та припинення наркозу самостійне дихання не відновилося. Дефіцит якого ферменту в організмі хворого подовжує дію м'язового релаксанту?

A. Псевдохолінестераза

B. Сукцинатдегідрогеназа

C. N-ацетилтрансфераза

D. Карбангідраза

E. К - Na-АТФ-аза

56. Під час дослідження коронарних артерій виявлені атеросклеротичні бляшки з кальцинозом, що закривають просвіт судин на 1/3. У м'язі дрібні множинні білуваті прошарки сполучної тканини. Як називається процес, виявлений у міокарді?

A. Післяінфарктний кардіосклероз

B. Дифузний кардіосклероз

C. Міокардит

D. Тигрове серце

E. Гнфаркт міокарда

57. На електронній мікрофотографії фрагменту нирки представлена приносна артеріола, у якій під ендотелієм видно великі клітини, що містять секреторні гранули. Назвіть даний вид клітин:

A. Гладеньком'язові

B. Юкставаскулярні

C. Юкстагломерулярні

D. Інтерстиційні

E. Мезангіальні

58. У хворого на хронічну серцеву недостатність, незважаючи на терапію кардіотонічними засобами і тіазидовим діуретиком, зберігаються набряки і виникла загроза асциту. Який препарат слід призначити для підсилення діуретичного ефекту застосованих ліків?

A. Клопамід

B. Фуросемід

C. Спіронолактон

D. Амілорид

E. Манітол

59. Експериментальній тварині, після попередньої сенсибілізації, підшкірно введено дозу антигену. У місці ін'єкції розвинулось фібринозне запалення з альтерацією стінок судин, основної речовини та волокнистих структур сполучної тканини у вигляді мукоїдного та фібриноїдного набухання і некрозу. Яка імунологічна реакція має місце?

A. Гіперчутливість сповільненого типу

B. Нормергічна реакція

C. Гранульоматоз

D. Гіперчутливість негайного типу

E. Реакція трансплантаційного імунітету

60. У хворого з дизентерією при колоноскопії виявлено, що слизова оболонка товстої кишки гіперемована, набрякла, її поверхня вкрита сіро-зеленими плівками. Назвіть морфологічну форму дизентерійного коліту:

A. Виразковий

B. Катаральний

C. Гнійний

D. Фібринозний

E. Некротичний

61. Хворий 42-х років висуває скарги на сильне серцебиття, пітливість, нудоту, порушення зору, тремор рук, підвищення артеріального тиску. З анамнезу: 2 роки тому було встановлено діагноз феохромоцитома. Гіперпродукція яких гормонів зумовлює цю патологію?

A. АКТГ

B. Тиреоїдні гормони

C. Глюкокортикоїди

D. Альдостерон

E. Катехоламіни

62. При алергічному дерматиті лікар призначив хворому в складі комплексної терапії H1-гістаміноблокатор. Визначте цей препарат:

A. Гідрокортизон

B. Преднізолон

C. Лоратадин

D. Кромолін-натрій

E. Адреналін

63. У культурі клітин, отриманих від хворого з лізосомною патологією, виявлено накопичення значної кількості ліпідів у лізосомах. При якому з перелічених захворювань має місце це порушення?

A. Хвороба Вільсона-Коновалова

B. Подагра

C. Фенілкетонурія

D. Хвороба Тея-Сакса

E. Галактоземія

64. Під час огляду хворого відзначаються різке звуження зіниць, сонливість, рідке дихання за типом Чейна-Стокса, затримка сечі, сповільнення серцевого ритму, підвищення спинномозкових рефлексів. Яка речовина викликала отруєння?

A. Морфін

B. Барбітал

C. Фосфакол

D. Атропін

E. Кофеїн

65. Ліквідатора аварії на АЕС, який отримав опромінення, стало турбувати блювання, яке виникає несподівано. Який препарат слід призначити хворому?

A. Резерпін

B. Метоклопрамід

C. Де-нол

D. Атропін

E. Аерон

66. Хвора 27-ми років закрапала в очі краплі, до складу яких входить пеніцилін. Через декілька хвилин з'явився свербіж та печіння тіла, набряк губ та повік, свистячий кашель; став падати артеріальний тиск. Які імуноглобуліни беруть участь в розвитку даної алергічної реакції?

A. ІgМ та IgG

B. Іg А та ІgМ

C. ІgМ та IgD

D. IgG та ІgD

Е. IgE та IgG

67. У хворого виявлено екстрасистолію. На ЕКГ при екстрасистолічному скороченні відсутній зубець Р, комплекс QRS деформований, є повна компенсаторна пауза. Які це екстрасистоли?

A. Синусні

B. Шлуночкові

C. Передсердно-шлуночкові

D. Передсердні

Е. -

68. У хворого з гострою нирковою недостатністю на 6-й день проведення терапевтичних заходів виникла поліурія. Чим зумовлене зростання діурезу на початку поліуричної стадії гострої ниркової недостатності?

A. Відновлення фільтрації в нефронах

B. Зменшенням альдостерону в плазмі

C. Збільшенням об'єму циркулюючої крові

D. Збільшенням натрійуретичного фактора

E. Зменшенням вазопресину в плазмі

69. Хворий чоловік госпіталізований на 5-й день хвороби з проявами жовтяниці, болем у м'язах, ознобом, носовими кровотечами. Під час проведення лабораторної діагностики бактеріолог виконав темнопольну мікроскопію краплини крові хворого. Назвіть збудника хвороби:

A. Bartonella bacilloformis

B. Leptospira interrogans

C. Calymmatobacterium granulomatis

D. Borrelia dutlonii

E. Rickettsia mooseri

70. Для підвищення спортивних результатів чоловіку рекомендували застосовувати препарат, що містить карнітин. Який процес у найбільшому ступені активізує ться карнітином?

A. Тканинне дихання

B. Синтез кетонових тіл

C. Синтез ліпідів

D. Транспорт жирних кислот до мітохондрій

E. Синтез стероїдних гормонів

71. Госпіталізовано хворого з діагнозом карциноїд кишечнику. Аналіз виявив підвищену продукцію серотоніну. Відомо, що ця речовина утворюється з амінокислоти триптофану. Який біохімічний механізм лежить в основі даного процесу?

A. Утворення парних сполук

B. Мікросомальне окиснення

C. Дезамінування

D. Трансамінування

E. Декарбоксилювання

72. У дитини 2-х років після грипу з'явилися скарги на біль у вусі. Лікар виявив зниження слуху та запалення середнього вуха. Яким шляхом інфекція потрапила до середнього вуха?

A. Через слухову трубу

B. Через canalis nasolacrimalis

C. Через atrium mastoideum

D. Через foramen jugularis

E. Через canalis caroticus

73. До навчального закладу вступив юнак 16-ти років з сільської місцевості. При плановому проведенні реакції Манту виявилося, що у цього юнака вона негативна. Яка найбільш раціональна тактика лікаря?

A. Зробити щеплення БЦЖ

B. Терміново ізолювати юнака з навчального колективу

C. Повторити реакцію через 1 місяць

D. Провести прискорену діагностику туберкульозу методом Прайса

E. Провести серодіагностику туберкульозу

74. У хлопчика 4-х років після перенесеного важкого вірусного гепатиту мають місце блювання, втрата свідомості, судоми. У крові - гіперамоніємія. Порушення якого біохімічного процесу викликало патологічний стан хворого?

A. Порушення знешкодження аміаку в печінці

B. Порушення знешкодження біогенних амінів

C. Пригнічення ферментів трансамінування

D. Посилення гниття білків у кишечнику

E. Активація декарбоксилування амінокислот

75. У бактеріологічній лабораторії проводиться дослідження м'ясних консервів на вміст ботулінічного токсину. Для цього дослідній групі мишей ввели екстракт із досліджуваного матеріалу та антитоксичну протиботулінічну сироватку типів А, В, Е; контрольній групі мишей ввели екстракт без протиботулінічної сироватки. Яку серологічну реакцію було використано?

A. Подвійної імунної дифузії

B. Опсонофагоцитарна

C. Преципітації

D. Нейтралізації

E. Зв'язування комплементу

76. У хворого 35-ти років, який часто вживає алкоголь, на фоні лікування сечогінними засобами, виникли сильна м'язова і серцева слабкість, блювання, діарея, AT- 100/60 мм рт.ст., депресія. Причиною такого стану є посилене виділення з сечею:

A. Хлору

B. Фосфатів

C. Калію

D. Кальцію

E. Натрію

77. Жінка 30-ти років хворіє близько року, коли вперше з'явився біль у ділянці суглобів, їх припухлість, почервоніння шкіри над ними. Попередній діагноз - ревматоїдний артрит. Зміна якого компоненту в структурі білка сполучної тканини є однією з причин цього захворювання?

A. Муцин

B. Овоальбумін

C. Міозин

D. Тропонін

E. Колаген

78. Після проведення туберкулінової проби (проба Манту) у дитини через 48 годин на місці ведення туберкуліну утворилася папула до 10 мм у діаметрі. Який механізм гіперчутливості лежить в основі розвитку вказаних змін?

A. Анафілаксія

B. Гранулематоз

C. Антитілозалежна цитотоксичність

D. Імунокомплексна цитотоксичність

E. Клітинна цитотоксичність

79. До лікаря звернулися батьки хлопчика 10-ти років, у якого відзначалося збільшення волосяного покриву на тілі, ріст бороди і вус, низький голос. Збільшення секреції якого гормону можна припустити?

A. Естроген

B. Прогестерон

C. Кортизол

D. Соматотропін

E. Тестостерон

80. У собаки в досліді подразнювали на шиї периферичний відрізок блукаючого нерва. При Цьому спостерігали такі зміни серцевої діяльності:

A. Збільшення частоти та сили скорочень

B. Збільшення швидкості атріовентрикулярного проведення

C. Збільшення сили скорочень

D. Збільшення збудливості міокарда

E. Зменшення частоти скорочень

81. З урахуванням клінічної картини хворому призначено піридоксальфосфат. Для корекції яких процесів рекомендований цей препарат?

A. Дезамінування пуринових нуклеотидів

B. Трансамінування і декарбоксилювання амінокислот

C. Синтез пуринових та піримідинових основ

D. Окисне декарбоксилювання кетокислот

E. Синтез білку

82. Для вивчення локалізації біосинтезу білка в клітинах, миші ввели мічені амінокислоти аланін та триптофан. Біля яких органел буде спостерігатися накопичення мічених амінокислот?

A. Клітинний центр

B. Гладенька ЕПС

C. Рибосоми

D. Апарат Гольджі

E. Лізосоми

83. Хворий на бронхіальну астму не повідомив лікаря, що в нього бувають напади стенокардії. Лікар призначив препарат, після прийому якого напади бронхіальної астми стали рідшими, однак почастішали напади стенокардії. Який препарат був призначений?

A. Сальбутамол

B. Еуфілін

C. Ізадрин

D. Фенотерол

E. Кромолін-натрій

84. При обстеженні людини встановлено, що хвилинний об'єм серця дорівнює 3500 мл, систолічний об'єм - 50 мл. Якою є частота серцевих скорочень за хвилину у людини?

А. 60

B. 50

C. 70

D. 80

Е. 90

85. У хворого на колагеноз після тривалого прийому преднізолону з'явився спастичний біль скелетних м'язів внаслідок розвитку гипокаліємії. Який препарат треба використати для корекції обміну калію?

A. Тирокальцитонін

B. Діазепам

C. Дитилін

D. Панангін

E. Но-шпа

86. У хворого на цукровий діабет з'явився різкий біль у правій стопі. Об'єктивно: великий палець стопи чорного кольору, тканини стопи набряклі, осередки відшарування епідермісу, виділення з неприємним запахом. Яка клініко-морфологічна форма некрозу розвинулася в хворого?

A. Пролежень

B. Інфаркт

C. Секвестр

D. Гангрена суха

Е. Гангрена волога

87. Жінка 55-ти років звернулася зі скаргами на тривалі циклічні маткові кровотечі протягом року, слабкість, запаморочення. Об'єктивно: блідість шкіри. У крові: Нb- 70 г/л, ер.- З,2 х 1012/л, КП- 0,6, лейк.- 6,0 х 109/л, ретикулоцити -1%; гіпохромія еритроцитів. Яка анемія у хворої?

A. Гемолітична

B. Залізодефіцитна

C. Хронічна постгеморагічна

D. B12-фолієводефіцитна

E. Апластична

88. У хворого спостерігається порушення зору - гемералопія ("куряча сліпота"). Який вітамінний препарат треба вживати хворому, щоб відновити зір?

A. Вікасол

B. Ретинолу ацетат

C. Піридоксин

D. Токоферолу ацетат

E. Тіаміну хлорид

89. При обстежені пацієнта встановили сильний, врівноважений, інертний тип вищої нервової діяльності за Павловим. Якому темпераменту за Гіппократом відповідає пацієнт?

A. Флегматик

B. Сангвінік

C. Холерик

D. -

Е. Меланхолік

90. На препараті яєчника, забарвленому гематоксиліном-еозином, визначається фолікул, в якому клітини фолікулярного епітелію розміщені в 1-2 шари та мають кубічну форму, навколо овоциту видно оболонку яскраво-червоного кольору. Назвіть цей фолікул:

A. Зрілий

B. Атретичний

C. Вторинний

D. Примордіальний

E. Первинний

91. Під час операції у пацієнта було видалено частину легені, яка вентилюється бронхом третього порядку, що супроводжується гілками легеневої артерії та інших судин. Яка частина легені була видалена?

A. Верхня частка

B. Сегмент легені

C. Легенева часточка

D. Середня частка

E. Нижня частка

92. Пацієнт скаржиться на сухість шкіри голови, свербіж, ламкість і випадіння волосся. При обстеженні встановлений діагноз: себорея. З порушенням діяльності яких клітин це пов'язано?

A. Епітеліоцити

B. Адипоцити

C. Клітини потових залоз

D. Клітини сальних залоз

E. Меланоцити

93. Після резекції середньої третини облітерованої тромбом стегнової артерії нижня кінцівка кровопостачається за рахунок обхідних анастомозів. Назвіть артерію, яка має основне значення у відновленні кровотоку:

A. Низхідна колінна артерія

B. Глибока зовнішня соромітня артерія

C. Поверхнева надчеревна артерія

D. Глибока стегнова артерія

E. Поверхнева огинальна артерія клубової кістки

94. У чоловіка після черепно-мозкової травми виникла правобічна косоокість, що сходиться. Пошкодження якого черепно-мозкового нерва призвело до таких наслідків?

A. n. trigeminus

B. n. facialis

C. n. oculomotorius

D. n. abducens

E. n. trochlearis

95. У хворого з підозрою на одне з протозойних захворювань досліджено пунктат лімфатичного вузла. В препараті, забарвленому за Романовським-Гімзою, виявлені тільця півмісяцевої форми із загостреним кінцем, блакитною цитоплазмою, ядром червоного кольору. Яких найпростіших виявлено в мазках?

A. Дерматотропні лейшманії

B. Малярійні плазмодії

C. Трипаносоми

D. Вісцеротропні лейшманії

E. Токсоплазми

96. У дитини 2-х років виникли судоми внаслідок зниження концентрації іонів кальцію в плазмі крові. Функція якого ендокринного органу знижена?

А. Тимус

В. Гіпофіз

С. Кора наднирників

D. Прищитоподібні залози

Е. Шишкоподібна залоза

97. У чоловіка 36-ти років черепно-мозкова травма. Об'єктивно: дихання слабке, пульс ниткоподібний, рефлекси відсутні. Який шлях введення пірацетама найбільш доцільний у даному випадку?

A. Ректальний

B. Пероральний

C. Підшкірний

D. Внутрішньовенний

E. Інгаляційний

98. У юнака енерговитрати збільшились з 500 до 2000 кДж за годину. Що з наведеного може бути причиною цього?

A. Перехід від сну до бадьорості

B. Прийом їжі

C. Підвищення зовнішньої температури

D. Розумова праця

E. Фізичне навантаження

99. У чоловіка 33-х років внаслідок спинномозкової травми порушена больова та температурна чутливість, що обумовлено пошкодженням таких висхідних шляхів:

A. Спиноталамічні

B. Передній спиномозочковий

C. Латеральний спинокортикальний

D. Медіальний спинокортикальний

E. Задній спиномозочковий

100. У людини, яка обертається на каруселі, збільшилися частота серцевих скорочень, потовиділення, з'явилася нудота. З подразненням яких рецепторів, перш за все, це пов'язано?

A. Вестибулярні отолітові

B. Пропріоцептори

C. Слухові

D. Зорові

E. Вестибулярні ампулярні

101. У жінки через 6 місяців після пологів розвинулася маткова кровотеча. Під час гінекологічного обстеження у порожнині матки виявлена тканина темно-червоного кольору з множинними порожнинами, що нагадує "губку". Під час мікроскопічного дослідження пухлини, у лакунах крові виявлені атипові світлі епітеліальні клітини Лангханса та гігантські клітини синцитіотрофобласта. Яка це пухлина?

A. Фіброміома

B. Хоріонепітеліома

C. Плоскоклітинний незроговілий рак

D. Міхуровий занос

E. Аденокарцинома

102. У пацієнта за даними аудіометрії виявлено порушення сприйняття звуків середньої частоти. Причиною цього може бути пошкодження:

A. Середньої частини завитки

B. Латеральних колінчастих тіл

C. Чотиригорбикової структури

D. Кохлеарних ядер

E. Спірального ганглія

103. Хворий помер при явищах серцево-судинної недостатності. Результати розтину: післяінфарктний кардіосклероз, гіпертрофія міокарда і дилятація його порожнин, особливо правого шлуночка. Печінка збільшена, з гладенькою поверхнею, на розрізі повнокровна, з темно-червоними крапками на буруватому фоні тканини. Гістологічно: повнокров'я центральних відділів часточок; у периферичних відділах навколо портальних трактів - гепатоцити у стані жирової дистрофії. Як називаються описані вище зміни печінки?

A. Стеатоз печінки

B. Мускатна печінка

C. Цироз печінки

D. Несправжньомускатна печінка

E. Амілоїдоз

104. При декарбоксилуванні глутамату в ЦНС утворюється медіатор гальмування. Назвіть його:

A. Глутатіон

B. ГАМК

C. Гістамін

D. Серотонін

E. Аспарагін

105. Під час гістологічного дослідження тимуса чоловіка 40-ка років, визначено зменшення частки паренхіматозних елементів залози, збільшення частки жирової та пухкої сполучної тканини, збагачення її тимусними тільцями при незмінній загальній масі органу. Як зветься таке явище?

A. Вікова інволюція

B. Акцідентальна інволюція

C. Дистрофія

D. Атрофія

E. Гіпотрофія

106. У хворого виявлено гіперкаліємію та гіпонатріємію. Знижена секреція якого гормону може спричинити такі зміни?

A. Паратгормон

B. Натрійуретичний

C. Альдостерон

D. Кортизол

E. Вазопресин

107. У хворого виявлено підвищення активності ЛДГ1,2, АсАТ, креатинфосфокінази. В якому органі (органах) найбільш вірогідний розвиток патологічного процесу?

A. Скелетні м'язи

B. Печінка та нирки

C. Нирки та надниркові залози

D. Серцевий м'яз

E. Сполучна тканина

108. Хворий скаржиться на біль у ділянці печінки. При дослідженні жовчі, отриманої під час дуоденального зондування, виявлені жовтуваті яйця овальної форми, звужені до полюсів, на кінці одного полюсу знаходиться кришечка. Розміри цих яєць найменші серед яєць усіх гельмінтів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Дифілоботріоз

B. Ехінококоз

C. Теніоз

D. Опісторхоз

E. Теніарінхоз

109. При проникаючому пораненні передньої черевної стінки раневий канал пройшов над малою кривиною шлунка. Яке утворення очеревини найвірогідніше пошкоджене?

A. Ligamentum gastrocolicum

B. Ligamentum hepatorenale

C. Ligamentum triangulare sinistrum

D. Ligamentum hepatogastricum

E. Ligamentum hepatoduoduodenale

110. У хворого через добу після апендектомії у крові визначається нейтрофільний лейкоцитоз із регенеративним зсувом. Який найбільш вірогідний механізм розвитку лейкоцитозу в даному випадку?

A. Уповільнення руйнування лейкоцитів

B. Посилення лейкопоезу

C. Посилення лейкопоезу та уповільнення міграції лейкоцитів у тканини

D. Уповільнення міграції лейкоцитів у тканини

E. Перерозподіл лейкоцитів у організмі

111. У хворого з невритом стегнового нерва порушено згинання стегна та розгинання гомілки у колінному суглобі. Функція якого м'яза при цьому порушена?

A. Чотирьохголовий м'яз стегна

B. Півсухожилковий м'яз

C. Триголовий м'яз стегна

D. Напівперетинчастий м'яз

E. Двоголовий м'яз стегна

112. У жінки, що тривалий час дотримувалася дієти з використанням очищеного рису, виявлений поліневрит (хвороба Бері-Бері). Відсутність якого вітаміну в їжі призводить до розвитку цього захворювання?

A. Піридоксин

B. Аскорбінова кислота

C. Фолієва кислота

D. Тіамін

E. Рибофлавін

113. В експерименті подразнюють скелетний м'яз серією електричних імпульсів. Який вид м'язового скорочення буде виникати, якщо кожний наступний імпульс припадає на період розслаблення поодинокого м'язового скорочення?

A. Суцільний тетанус

B. Серія поодиноких скорочень

C. Контрактура м'яза

D. Асинхронний тетанус

E. Зубчастий тетанус

114. У підлітка 12-ти років, який хворіє на бронхіальну астму, виник тяжкий напад астми: виражена експіраторна задишка, блідість шкірних покривів. Який вид порушення альвеолярної вентиляції має місце?

A. Торако-діафрагмальний

B. Нервово-м'язовий

C. Центральний

D. Обструктивний

E. Рестриктивний

115. У жінки 22-х років виявлені збільшені лімфатичні вузли. Гістологічно: у лімфатичному вузлі наявні лімфоцити, гістіоцити, ретикулярні клітини, малі та великі клітини Ходжкіна, багатоядерні клітини Березовського-Штернберга, поодинокі осередки казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі зміни?

A. Хронічний лейкоз

B. Лімфогранулематоз

C. Метастаз рака легень

D. Лімфосаркома

E. Гострий лейкоз

116. У хворого з гострим циститом під час дослідження сечі виявили лейкоцити та багато грамнегативних паличок. При посіві виросли колонії слизового характеру, які утворювали зелений розчинний пігмент. Який мікроорганізм, найбільш вірогідно, є причиною захворювання?

A. Klebsiella pneumoniae

B. Escherihia coli

C. Salmonella enteritidis

D. Proteus mirabilis

E. Pseudomonas aeruginosa

117. З метою встановлення токсигенності виділених від пацієнтів збудників дифтерії, культури висіяли на чашку Петрі з поживним агаром по обидва боки від розташованої в центрі смужки фільтрувального паперу, змоченого протидифтерійною антитоксичною сироваткою. Після інкубації посівів в агарі між окремими культурами і смужкою фільтрувального паперу виявлено смужкоподібні ділянки помутніння середовища. Яку імунологічну реакцію було виконано?

A. Реакція опсонізації

B. Реакція преципітації в гелі

C. Реакція Кумбса

D. Реакція аглютинації

E. Реакція кільцепреципітації

118. Людина хворіє на цукровий діабет, що супроводжується гіперглікемією натще понад 7,2 ммоль/л. Рівень якого білка плазми крові дозволяє ретроспективно (за попередні 4-8 тижні до обстеження) оцінити рівень глікемії?

A. С-реактивний білок

B. Глікозильований гемоглобін

C. Церулоплазмін

D. Альбумін

E. Фібриноген

119. Під час статевого дозрівання клітини чоловічих статевих залоз починають продукувати чоловічий статевий гормон тестостерон, який обумовлює появу вторинних статевих ознак. Які клітини чоловічих статевих залоз продукують цей гормон?

A. Клітини Сертолі

B. Сустентоцити

C. Сперматозоїди

D. Клітини Лейдіга

E. Підтримуючі клітини

120. У групи альпіністів на висоті 3000 метрів було зроблено аналіз крові. Виявлене зниження НСО3 до 15 ммоль/л (норма 22-26 ммоль/л). Який механізм зниження НСО3, крові?

A. Зниження амоніогенезу

B. Зниження реабсорбції бікарбонатів у нирках

C. Гіпервентиляція

D. Гіповентиляція

E. Посилення ацидогенезу

121. У хірурга після проведення тривалої операції підвищився артеріальний тиск до 140/110 мм рт.ст. Які зміни гуморальної регуляції можуть бути причиною підвищення артеріального тиску в даному випадку?

A. Активація ренін-ангіотензинової системи

B. Активація калікреїн-кінінової системи

C. Гальмування симпатоадреналової системи

D. Активація утворення і виділення альдостерону

E. Активація симпатоадреналової системи

122. До клініки госпіталізована дитина 1-го року з ознаками ураження м'язів. Після обстеження виявлений дефіцит карнітину в м'язах. Біохімічною основою цієї патології є порушення процесу:

A. Синтезу актину та міозину

B. Транспорту жирних кислот до мітохондрій

C. Субстратного фосфорилювання

D. Утилізації молочної кислоти

E. Регуляції рівня Са2+ в мітохондріях

123. Хворому внутрішньовенно ввели гіпертонічний розчин глюкози. Це підсилить рух води:

A. Змін руху води не буде

B. З міжклітинної рідини до клітин

C. З капілярів до міжклітинної рідини

D. З клітин до міжклітинної рідини

E. З міжклітинної рідини до капілярів

124. При мікроскопічному дослідженні нирок померлої від ниркової недостатності жінки 36-ти років, в клубочках виявлено проліферацію нефротелію капсули, подоцитів та макрофагів з утворенням "півмісяців", некроз капілярних петель, фібринові тромби в їх просвітах, а також склероз та гіаліноз клубочків, атрофію канальців та фіброз строми нирок. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Гострий гломерулонефрит

B. Мембранозна нефропатія

C. Фокальний сегментарний склероз

D. Хронічний гломерулонефрит

E. Підгострий гломерулонефрит

125. Хвора 56-ти років тривалий час хворіє на тиреотоксикоз. Який тип гіпоксії може розвинутися у цієї хворої?

A. Дихальна

B. Гемічна

C. Змішана

D. Циркуляторна

E. Тканинна

126. Під час роботи щодо ліквідації наслідків аварії на АЕС, робітник одержав дозу опромінення 500 рентген. Скаржиться на головний біль, нудоту, запаморочення. Які зміни кількості лейкоцитів можна очікувати в хворого через 10 годин після опромінення?

A. Нейтрофільний лейкоцитоз

B. Лейкемія

C. Агранулоцитоз

D. Лімфоцитоз

E. Лейкопенія

127. У хворого, що страждає на важку форму порушення водно-сольового обміну, настала зупинка серця в діастолі. Який найбільш вірогідний механізм зупинки серця в діастолі?

A. Гіпернатріємія

B. Дегідратація організму

C. Гіперкаліємія

D. Гіпокаліємія

E. Гіпонатріємія

128. Після введення лікарської речовини у піддослідної тварини зменшилося виділення слини, розширилися зіниці, а при наступному введенні у вену ацетилхоліну частота скорочень серця істотно не змінилася. Вкажіть назву цієї речовини:

A. Анаприлін

B. Атропін

C. Адреналін

D. Прозерин

E. Сальбутамол

129. Хворий з інфекційним мононуклеозом протягом двох тижнів приймав глюкокортикостероїдні препарати. Наступила ремісія, проте в нього виникло загострення хронічного тонзиліту. Результатом якої дії глюкокортикостероїдів є дане ускладнення?

A. Імунодепресивна

B. Протизапальна

C. Антиалергічна

D. Протишокова

E. Антитоксична

130. У мешканців територій з холодним кліматом в крові збільшений вміст гормону, що має пристосувальне терморегуляторне значення. Про який гормон йдеться?

A. Тироксин

B. Глюкагон

C. Інсулін

D. Кортизол

E. Соматотропін

131. У чоловіка 43-х років з видаленою ниркою були виявлені симптоми анемії. Що зумовило появу цих симптомів?

A. Нестача заліза

B. Зниження синтезу еритропоетинів

C. Нестача вітаміну В12

D. Нестача фолієвої кислоти

E. Підвищене руйнування еритроцитів

132. У хворого не розгинається колінний суглоб, відсутній колінний рефлекс, порушена чутливість шкіри на передній поверхні стегна. Який нерв уражений?

A. Великий малогомілковий

B. Стегновий

C. Нижній сідничний

D. Затульний

E. Верхній сідничний

133. Хворий, що лікувався з приводу неврозу сибазоном, скаржиться на зубний біль. Лікар призначив йому знеболювальний засіб у дозі, яка менша за середню терапевтичну. Яке явище взяв до уваги лікар, зменшуючи дозу препарату?

A. Лікарська залежність

B. Сумація

C. Потенціювання

D. Кумуляція

E. Толерантність

134. В експерименті збільшили проникність мембрани збудливої клітини для іонів калію. До яких змін мембранного потенціалу це призведе?

A. Локальна відповідь

B. Деполяризація

C. Гіперполяризація

D. Потенціал дії

E. Змін не буде

135. Ізольована клітина серця людини автоматично генерує імпульси збудження з частотою 60 разів за хвилину. З якої структури серця отримано цю клітину?

A. Атріовентрикулярний вузол

B. Передсердя

C. Синоатріальний вузол

D. Пучок Гіса

E. Шлуночок

136. У чоловіка з'явилися біль, набряк та почервоніння шкіри у передньо-верхній частині стегна та великого пальця стопи. Які лімфатичні вузли нижньої кінцівки відреагували на запальний процес?

A. Глибокі пахвинні

B. Поверхневі пахвинні

C. Внутрішні повздовжні

D. Поверхневі повздовжні

E. Загальні повздовжні

137. У хворого після видалення зуба з'явився стійкий біль за грудниною. Після сублінгвального вживання антиангінального засобу біль за грудниною зник, але хворий поскаржився на головний біль та запаморочення. Для якого препарату притаманні ці властивості?

A. Анаприлін

B. Верапаміл

C. Валідол

D. Метопролол

Е. Нітрогліцерин

138. У хворого з клінічними ознаками імунодефіциту проведено імунологічні дослідження. Виявлено значне зниження кількості клітин, що утворюють розетки з еритроцитами барана. Який висновок слід зробити на основі даних аналізу?

A. Недостатність клітин-ефекторів гуморального імунітету

B. Зниження рівня Т-лімфоцитів

C. Зниження рівня натуральних кілерів (NK-клітин)

D. Зниження рівня B-лімфоцитів

E. Зниження рівня системи комплементу

139. До щелепно-лицьового відділення надійшов хворий з переломом нижньої щелепи. Було вирішено з'єднання кісток провести хірургічним методом під наркозом. Після внутрішньовенного введення міорелаксанту спостерігались короткочасні фібрилярні скорочення м'язів обличчя хворого. Який міорелаксант було застосовано?

A. Діазепам

B. Дитилін

C. Меліктин

D. Тубокурарина хлорид

E. Пипекуроній бромід

140. До лікарні швидкої допомоги госпіталізований чоловік 63-х років з явищами колапсу. Для боротьби з гіпотензією лікар вибрав норадреналін. Який механізм дії цього препарату?

A. Активація ?1-адренорецепторів

B. Активація дофамінових рецепторів

C. Активація серотонінових рецепторів

D. Блокада М-холінорецепторів

E. Активація ?-адренорецепторів

141. У хворого виявлено зниження вмісту іонів магнію, які потрібні для прикріплення рибосом до гранулярної ендоплазматичної сітки. Відомо, що це призводить до порушення біосинтезу білка. Який саме етап біосинтезу білка буде порушено?

A. Реплікація

B. Трансляція

C. Термінація

D. Транскрипція

E. Активація амінокислот

142. У піддослідного щура з паралічем кінцівки спостерігається зникнення сухожилкових і шкірних рефлексів, зниження м'язового тонусу, при цьому зберігається здатність м'язів ураженої кінцівки відповідати збудженням на пряму дію постійного струму. Який тип паралічу відзначається у тварини?

A. В'ялий периферичний

B. Спастичний периферичний

C. Спастичний центральний

D. Екстрапірамідний

E. В'ялий центральний

143. У жінки 45-ти років хвороба Іценко-Кушінга - стероїдний діабет. При біохімічному обстеженні: гіперглікемія, гіпохлоремія. Який з перерахованих нижче процесів активується у жінки в першу чергу?

A. Гліколіз

B. Глікогеноліз

C. Реабсорбція глюкози

D. Глюконеогенез

E. Транспорт глюкози в клітину

144. У хворого важка післяопераційна псевдомонадна інфекція. Який з перелічених антибіотиків показаний хворому?

A. Еритроміцин

B. Бензилпеніцилін

C. Доксициклін

D. Амікацину сульфат

Е. Цефазолін

145. У людини частота серцевих скорочень постійно утримується на рівні 40 разів за хвилину. Що є водієм ритму серця у неї?

A. Волокна Пуркін'є

B. Пучок Пса

C. Синоатріальний вузол

D. Ніжки пучка Гіса

E. Атріовентрикулярний вузол

146. У пацієнта цироз печінки. Дослідження якої з перелічених речовин, що екскретуються з сечею, може характеризувати стан антитоксичної функції печінки?

A. Креатинін

B. Амінокислоти

C. Амонійні солі

D. Гіпурова кислота

E. Сечова кислота

147. Жінка 62-х років скаржиться на частий біль у ділянці грудної клітки та хребта, переломи ребер. Лікар припустив мієломну хворобу (плазмоцитому). Який з перерахованих нижче лабораторних показників буде мати найбільше діагностичне значення?

A. Протеїнурія

B. Парапротеїнемія

C. Гіперальбумінемія

D. Гіпоглобулінемія

E. Гіпопротеїнемія

148. У чоловіка 63-х років захворювання почалось гостро з явищ гострого трахеїту і бронхіту, до яких приєдналася бронхопневмонія. На 10-ту добу хворий помер від легенево-серцевої недостатності. На розтині виявлений фібринозно-геморагічний ларинготрахеобронхіт; легені збільшені в об'ємі, на розрізі мають "пістрявий"вигляд за рахунок чергування ділянок бронхопневмонії, крововиливів у легеневу паренхіму, гострих абсцесів і ателектазів. У внутрішніх органах - дисциркуляторні та дистрофічні зміни. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Грип, важка форма

B. Респіраторно-синцитіальна інфекція

C. Парагрип

D. Грип середньої важкості

E. Аденовірусна інфекція

149. Дитина квола, апатична. Печінка збільшена, при її біопсії виявлено значний надлишок глікогену. Концентрація глюкози в крові нижче норми. У чому причина зниженої концентрації глюкози у крові цієї хворої?

A. Дефіцит гену, який відповідає за синтез глюкозо-1-фосфатуридинтрансферази

B. Понижена (відсутня) активність глюкозо-6-фосфатази у печінці

C. Понижена (відсутня) активність глікоген-фосфорилази у печінці

D. Понижена (відсутня) активність гексокінази у печінці

E. Підвищена активність глікогенсинтетази у печінці

150. При тривалому лікуванні голодуванням у пацієнта зменшилося співвідношення альбумінів і глобулінів у плазмі крові. Що з наведеного буде наслідком цих змін?

A. Гіперкоагуляція

B. Збільшення гематокритного показника

C. Збільшення ШЗЕ

D. Зниження гематокритного показника

E. Зниження ШЗЕ

151. У хворого на рак спинки язика виникла сильна кровотеча внаслідок ураження пухлиною дорзальної артерії язика. Яку судину повинен перев'язати лікар для зупинки кровотечі?

A. Дорзальна артерія язика

B. Лицева артерія

C. Язикова артерія

D. Глибока артерія язика

E. Висхідна артерія глотки

152. При дослідженні ізольованого кардіоміоциту встановлено, що він не генерує імпульси збудження автоматично. З якої структури серця отримано кардіоміоцит?

A. Атріовентрикулярний вузол

B. Волокна Пуркін'є

C. Сино-атріальний вузол

D. Шлуночок

E. Пучок Гіса

153. Дитина скаржиться на загальну слабкість, відсутність апетиту, неспокійний сон, свербіж у періанальній ділянці. Встановлено діагноз: ентеробіоз. Для уточнення діагнозу слід провести:

A. Біопсія м'язової тканини

B. Зіскоб з періанальних складок

C. Імунодіагностика

D. Аналіз дуоденального вмісту

E. Рентгеноскопічне дослідження

154. У хворого для обробки опікової поверхні шкіри було використано препарат, антисептичні властивості якого забезпечуються вільним киснем, що відщеплюється у присутності органічних речовин. Який лікарський засіб був використаний?

A. Хлоргексидин

B. Калію перманганат

C. Натрію гідрокарбонат

D. Фурацилін

E. Кислота борна

155. На аутопсїї померлого від грипу чоловіка відзначено, що серце дещо збільшене у розмірах, пастозно, на розрізі міокард тьмяний, з крапом. Мікроскопічно: у міокарді на всьому протязі ознаки паренхіматозної жирової і гідропічної дистрофії, строма набрякла, з незначною макрофагально-лімфоцитарною інфільтрацією, судини повнокровні; периваскулярно - петехіальні крововиливи. Який вид міокардиту розвинувся в даному випадку?

A. Гнійний

B. Гранулематозний

C. Серозний вогнищевий

D. Проміжний проліферативний

E. Серозний дифузний

156. У хворого на гострий міокардит з'явилися клінічні ознаки кардіогенного шоку. Який із вказаних нижче патогенетичних механізмів є провідним в розвитку шоку?

A. Зниження насосної функції серця

B. Зниження діастолічного притоку до серця

C. Збільшення периферичного опору судин

D. Депонування крові в органах

E. Зниження судинного тонусу

157. При бактеріологічному дослідженні промивних вод хворого на харчове отруєння висіяли чисту культуру бактерій з такими властивостями: грамнегативна рухлива паличка, на середовищі Ендо росте у вигляді безбарвних колоній. Представником якого роду було зумовлене захворювання?

A. Esherichia

B. Citrobacter

C. Shigella

D. Salmonella

E. Iersinia

158. Хворому встановлено діагноз - активний вогнищевий туберкульоз легень. Вкажіть, який із препаратів найбільш доцільно призначити в першу чергу?

A. Сульфален

B. Етіонамід

C. Ізоніазид

D. Етоксид

E. Циклосерін

159. Жінка 49-ти років звернулася до лікаря зі скаргами на підвищену втомлюваність та появу задишки під час фізичного навантаження. На ЕКГ: ЧСС- 50/хв, PQ - подовжений, QRS- не змінений, кількість зубців Р перевищує кількість комплексів QRS. Який вид аритмії у пацієнтки?

A. Миготлива аритмія

B. Екстрасистолія

C. Синусова брадикардія

D. Атріовентрикулярна блокада

E. Синоатріальна блокада

160. При розтині тіла померлого чоловіка 48-ми років, у ділянці 1-го сегменту правої легені виявлено округлий утвір діаметром 5 см з чіткими контурами, оточений тонким прошарком сполучної тканини, виповнений білими крихкими масами. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу:

A. Казеозна пневмонія

B. Туберкулома

C. Гострий вогнищевий туберкульоз

D. Фіброзно-кавернозний туберкульоз

E. Гострий кавернозний туберкульоз

161. На слизовій оболонці правого піднебінного мигдалика спостерігається безболісна виразка з гладеньким лакованим дном та рівними хрящоподібної консистенції краями. Мікроскопічно: запальний інфільтрат, що складається з лімфоцитів, плазмоцитів, невеликої кількості нейтрофілів та епітеліоїдних клітин, та наявність ендо- та периваскуліту. Про яке захворювання йдеться?

A. Сифіліс

B. Туберкульоз

C. Дифтерія зіву

D. Виразково-некротична ангіна Венсана

E. Актиномікоз

162. У хворої симптоми запального процесу сечостатевих шляхів. У мазку із слизової оболонки піхви виявлено великі одноклітинні організми грушоподібної форми з загостреним шипом на задньому кінці тіла, великим ядром та ундулюючою мембраною. Які найпростіші знайдені в мазку?

A. Trypanosoma gambiense

B. Trichomonas buccalis

C. Trichomonas hominis

D. Trichomonas vaginalis

E. Lamblia intestinalis

163. У підлітка внаслідок радіоактивного опромінення значно постраждала лімфоїдна система, відбувся розпад великої кількості лімфоцитів. Відновлення нормальної формули крові можливо завдяки діяльності залози:

A. Печінка

B. Підшлункова

C. Щитоподібна

D. Наднирники

E. Тимус

164. До приймального відділення доставлено чоловіка з різаною раною підошви правої стопи. У постраждалого обмежене підняття латерального краю стопи. Під час обробки виявлено пошкодження сухожилка м'яза. Який м'яз ушкоджений?

A. Довгий малогомілковий

B. Довгий розгинач пальців

C. Короткий малогомілковий

D. Триголовий м'яз гомілки

E. Передній великогомілковий

165. У чоловіка, який тривалий час не вживав з їжею жирів, але отримував достатню кількість вуглеводів і білків, виявлено дерматит, погане загоювання ран, погіршення зору. Дефіцит яких компонентів є причиною порушення обміну речовин?

A. Пальмітинова кислота

B. Вітаміни РР, Н

C. Лінолева кислота, вітаміни A, D, Е, К

D. Мінеральні солі

E. Олеїнова кислота

166. При нестачі вітаміну А у людини відбувається порушення сутінкового зору. Вкажіть клітини, яким належить означена фоторецепторна функція:

A. Колбочкові нейросенсорні клітини

B. Паличкові нейросенсорні клітини

C. Горизонтальні нейроцити

D. Біполярні нейрони

E. Гангліонарні нервові клітини

167. В експерименті певним чином зруйнована значна кількість стовбурових клітин червоного кісткового мозку. Оновлення яких популяцій клітин у складі пухкої сполучної тканини буде загальмовано?

A. Перицити

B. Ліпоцити

C. Пігментні клітини

D. Фібробласти

E. Макрофаги

168. При дослідженні сироватки крові хворого виявлене підвищення рівня аланінамінотрансферази (АЛТ) та аспартатамінотрансферази (ACT). Які зміни на клітинному рівні можуть призвести до подібної ситуації?

A. Порушення ферментних систем клітин

B. Руйнування генетичного апарату клітин

C. Руйнування клітин

D. Порушення функції енергозабезпечення клітин

E. Порушення міжклітинних взаємовідношень

169. У дитини на слизовій оболонці щік та на язиці виявлені білуваті плями, які нагадують молоко, що скипілося. У виготовлених препаратах-мазках знайдені грампозитивні овальні дріжджоподібні клітини. Які це збудники?

A. Дифтерійна паличка

B. Фузобактерії

C. Стафілококи

D. Гриби роду Кандіда

E. Актиноміцети

170. До клініки надійшла дитина 4-х років з ознаками тривалого білкового голодування: затримка росту, анемія, набряки, розумова відсталість. Причиною розвитку набряків у цієї дитини є зниження синтезу:

A. Ліпопротеїнів

B. Альбумінів

C. Глобулінів

D. Гемоглобіну

E. Глікопротеїнів

171. У хворого після видалення жовчного міхура утруднені процеси всмоктування Ca через стінку кишечнику. Призначення якого вітаміну буде стимулювати цей процес?

A. D3

В. PP

С. С

D. B12

Е. К

172. На судово-медичній експертизі знаходиться тіло чоловіка 58-ми років, який тривалий час зловживав алкоголем. Помер вдома. Макроскопічно: права легеня щільна і збільшена в розмірах, тканина на розрізі сіруватого кольору, однорідна, плевра вкрита сіруватими плівчастими нашаруваннями. Мікроскопічно - порожнини альвеол містять нитки фібрину, гемолізовані еритроцити. Діагностуйте захворювання:

А. Крупозна пневмонія

В. Інтерстиційна пневмонія

C. Вогнищева пневмонія

D. Первинний туберкульоз легень

E. Казеозна пневмонія

173. У дитини з підозрою на дифтерію з зіву виділена чиста культура мікроорганізмів та вивчені їх морфологічні, тинкторіальні, культуральні та біохімічні властивості, які виявилися типовими для збудників дифтерії. Яке дослідження необхідно ще провести для видачі висновку про те, що виділена патогенна дифтерійна паличка?

A. Визначення уреазної активності

B. Визначення протеолітичних властивостей

C. Визначення цистиназної активності

D. Визначення токсигенних властивостей

E. Визначення властивості розщеплювати крохмаль

174. На практичному занятті студенти вивчали забарвлений мазок крові миші з бактеріями, фагоцитованими лейкоцитами. Яка органела клітини завершує перетравлення цих бактерій?

A. Гранулярна ендоплазматична сітка

B. Лізосоми

C. Апарат Гольджі

D. Мітохондрії

Е.Рибосоми

175. Після тижневого застосування нового косметичного засобу у жінки розвинулося запалення повік з гіперемією, інфільтрацією та болючістю. Алергічна реакція якого типу розвинулася у пацієнтки?

А. ІІ

B. V

С. ІІІ

D. IV

Е. І

176. Чоловік 45-ти років звернувся до лікаря з приводу бляшкоподібного утвору на шиї. В біоптаті шкіри гістологічно виявлено пухлинні клітини, розташовані гніздами, які мають круглу та овальну форму з вузьким ободком базофільної цитоплазми та схожі на клітини базального шару епідермісу. Як називається пухлина в пацієнта?

A. Базаліома

B. Сирінгоаденома

C. Трихоепітеліома

D. Епідермальний рак

E. Гідраденома

177. У хворого з частими кровотечами з внутрішніх органів і слизових оболонок виявлені пролін і лізин у складі колагенових волокон. Через відсутність якого вітаміну порушено їх гідроксилювання?

А. Тіамін

B. Вітамін С

C. Вітамін К

D. Вітамін Е

E. Вітамін А

178. У людини вимірюють внутрішньоплевральний тиск. У якій фазі людина затримала дихання, якщо величина тиску дорівнює - 7,5 см вод.ст?

А. Форсований видих

В. -

C. Спокійний видих

D. Спокійний вдих

E. Форсований вдих

179. У новонародженого хлопчика під час огляду зовнішніх статевих органів виявлена розщілина сечівника, яка відкривається на нижній поверхні статевого члена. Про яку аномалію йдеться?

A. Епіспадія

B. Гіпоспадія

C. Гермафродитизм

D. Крипторхізм

E. Монорхізм

180. Хворий відзначає часті проноси, особливо після вживання жирної їжі, схуднення. Лабораторні дослідження показали наявність стеатореї; кал гіпохолічний. Що може бути причиною такого стану?

A. Незбалансована дієта

B. Недостатність панкреатичної ліпази

C. Обтурація жовчних шляхів

D. Запалення слизової оболонки тонкої кишки

E. Недостатність панкреатичної фосфоліпази

181. Під час експерименту подразнюють скелетний м'яз серією електричних імпульсів. Який вид м'язового скорочення буде виникати, якщо кожний наступний імпульс надходить у періоді вкорочення попереднього поодинокого м'язового скорочення?

A. Контрактура м'яза

B. Зубчастий тетанус

C. Серія поодиноких скорочень

D. Суцільний тетанус

E. Асинхронний тетанус

182. В першому класі було проведене медичне обстеження учнів з метою відбору дітей для ревакцинації проти туберкульозу. Яку з наведених нижче проб при цьому використали?

A. Проба Бюрне

B. Проба Шика

C. Нашкірна проба з тулярином

D. Проба Манту

Е. Проба з антраксином

183. Чоловік 70-ти років під час гоління зрізав гнійник в ділянці соскоподібного відростка. Через 2 доби він був доставлений до лікарні з діагнозом запалення оболонок головного мозку. Яким шляхом інфекція потрапила в порожнину черепа?

A. V.emissariae mastoideae

B. V. facialis

C. V.v.labyrinthi

D. V.v.tympanicae

E. V.v .auriculares

184. Внаслідок руйнування певних структур стовбуру мозку тварина втратила орієнтувальні рефлекси. Які структури було зруйновано?

A. Чотиригорбкова структура

B. Медіальні ядра ретикулярної формації

C. Червоні ядра

D. Вестибулярні ядра

E. Чорна речовина

185. У хворого 65-ти років під час неврологічного обстеження виявлено крововилив у межах верхньої скроневої звивини. У зоні кровопостачання якої артерії воно знаходиться?

A. Передня мозкова артерія

B. Задня мозкова артерія

C. Основна артерія

D. Передня сполучна артерія

E. Середня мозкова артерія

186. Хворий 23-х років скаржиться на слабкість, підвищення температури до 38 - 400С. Об'єктивно: печінка і селезінка збільшені. У крові: Нb - 100 г/л, ер. - 2, 9 х 1012/л, лейк. - 4, 4 х 109/л, тромб. - 48 х 109/л, нейтрофіли сегментоядерні - 17%, лімфоцити - 15%, бластні клітини - 68%. Всі цитохімічні реакції негативні. Дайте гематологічний висновок:

A. Гострий мієлобластний лейкоз

B. Хронічний мієлолейкоз

C. Недиференційований лейкоз

D. Гострий лімфобластний лейкоз

E. Гострий еритромієлоз

187. Хвора 40-ка років надійшла до інфекційного відділення лікарні з високою температурою тіла. Об'єктивно: виражені менінгеальні симптоми. Проведено спинномозкову пункцію. Яке анатомічне утворення було пропунктовано?

A. Spatium epidurale

B. Spatium subdurale

C. Spatium subarachnoideum

D. Cavum trigeminale

E. Cisterna cerebellomedullaris posterior

188. Внаслідок короткочасного фізичного навантаження у людини рефлекторно зросли частота серцевих скорочень та системний артеріальний тиск. Активація яких рецепторів найбільшою мірою зумовила реалізацію пресорного рефлексу в цій ситуації?

A. Волюморецептори судин

B. Пропріорецептори працюючих м'язів

C. Терморецептори гіпоталамуса

D. Хеморецептори судин

E. Барорецептори судин

189. У хворого опікова хвороба ускладнилася ДВЗ-синдромом. Яку стадію ДВЗ-синдрому можна запідозрити, якщо відомо, що кров хворого згортається менше ніж за 3 хвилини?

A. Фібриноліз

B. Гіперкоагуляції

C. Термінальна

D. Гіпокоагуляції

E. Перехідна

190. При розтині трупа новонародженого хлопчика виявлені полідактилія, мікроцефалія, незрощення верхньої губи та твердого піднебіння, а також гіпертрофія паренхіматозних органів. Вказані вади відповідають синдрому Патау. Яка найбільш вірогідна причина даної патології?

A. Трисомія 13-ої хромосоми

B. Трисомія 18-ої хромосоми

C. Часткова моносомія

D. Нерозходження статевих хромосом

E. Трисомія 21-ої хромосоми

191. В хірургічному відділенні лікарні виник спалах госпітальної інфекції, що проявлялася в частому нагноєнні післяопераційних ран. При бактеріологічному дослідженні гною був виділений золотистий стафілокок. Яке дослідження треба використати для виявлення джерела цього збудника серед персоналу відділення?

A. Серологічна ідентифікація

B. Мікроскопічний

C. Визначення чутливості до антибіотиків

D. Фаготипування

E. Біохімічна ідентифікація

192. У померлого 58-ми років на розтині: мітральний клапан деформований, потовщений, змикається не до кінця. Мікроскопічно: вогнища колагенових волоконець еозінофільні, дають позитивну реакцію на фібрин. Найвірогідніше це:

A. Мукоїдне набухання

B. Фібриноїдне набухання

C. Гіаліноз

D. Амілоїдоз

E. Фібринозне запалення

193. Хлопчик 7-ми років. Об'єктивно: на гіперемованому фоні шкіри дрібнокрапчастий яскраво-рожевий висип на лобі, шиї, внизу живота, підколінних ямках; носо-губний трикутник блідий. В ротоглотці - відмежована яскраво-червона гіперемія; мигдалики набряклі, пухкі, в лакунах є гній, язик малиновий. Шийні лімфовузли збільшені, щільні, болючі. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Краснуха

B. Кашлюк

C. Інфекційний мононуклеоз

D. Дифтерія

Е. Скарлатина

194. Під час катаболізму гістидину утворюється біогенний амін, що має потужну судинорозширюючу дію. Назвіть його:

A. ДОФА

B. Серотонін

C. Дофамін

D. Гістамін

Е. Норадреналін

195. При непрямому гістогенезі кісткової тканини трубчастих кісток між епіфізарним та діафізарним центрами окостеніння утворюється пластинка, що в подальшому забезпечує ріст кісток у довжину. Як називається ця структура?

A. Метафізарна пластинка

B. Кісткова пластинка

C. Кісткова манжетка

D. Остеон

E. Шар внутрішніх генеральних пластинок

196. РНК, що містить вірус імунодефіциту людини, проникла всередину лейкоцита і за допомогою ферменту ревертази змусила клітину синтезувати вірусну ДНК. В основі цього явища лежить:

A. Конваріантна реплікація

B. Дерепресія оперона

C. Зворотня транскрипція

D. Зворотня трансляція

E. Репресія оперона

197. Постраждалому з колотою раною передньої стінки шлунка наддається хірургічна допомога. До якого утворення порожнини очеревини потрапив вміст шлунка?

A. Лівий мезентеріальний синус

B. Сальникова сумка

C. Правий мезентеріальний синус

D. Печінкова сумка

E. Передшлункова сумка

198. Внаслідок аварії у постраждалого виникли сильний біль та набряк передньої поверхні гомілки; тильне згинання ступні утруднене. Функція якого з названих м'язів гомілки постраждала?

A. М.tibialis anterior

B. М.flexor digitorum longus

C. M.peroneus brevis

D. M.flexor hallucis longus

E. M.peroneus longus

199. Експериментальній тварині давали надлишкову кількість глюкози, міченої за вуглецем, протягом тижня. У якій сполуці можна виявити мітку?

A. Арахідонова кислота

B. Метіонін

C. Холін

D. Пальмітинова кислота

E. Вітамін А

200. У людини, що виконувала важку фізичну роботу в умовах підвищеної температури навколишнього середовища, змінилася кількість білків плазми крові. Що саме має місце у даному випадку?

A. Диспротеїнемія

B. Абсолютна гіпопротеїнемія

C. Парапротеїнемія

D. Абсолютна гіперпотеїнемія

E. Відносна гіперпротеїнемія  1   2

Схожі:

“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconНазва дисципліни
...
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconКрок Загальна лікарська підготовка. 2006 2007
У хворого 7 років відмічено: виражений тотальний ціаноз з фіолетовим відтінком
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2012/2013 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2011/2012 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська...
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2013/2014 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
“Крок Загальна лікарська підготовка” 2007 р iconКрок Загальна лікарська підготовка
У 31-річного хворого з'явився різкий озноб, т 39,0 0С, що трималась 9 годин І раптово
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи