A. Облітеруючий ендартеріїт. B icon

A. Облітеруючий ендартеріїт. B
Скачати 127.1 Kb.
НазваA. Облітеруючий ендартеріїт. B
Дата02.07.2012
Розмір127.1 Kb.
ТипДокументи

1. Хворий 30 років, скаржиться на біль в правій ніжній кінцівці протягом року, переміжну кульгавість через 50-100 м, періодичні нічні болі. При огляді: кінцівка бліда, холодна. Артеріальна пульсація відсутня на гомілці. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Облітеруючий ендартеріїт.

B. Синдром Леріша.

C. Синдром Рейно.

D. Емболія аорти.

E. Тромбоз аорти.


2. У хворого 45 років, з постгеморагічною анемією (дві доби тому переніс операцію в зв’язку із закритою травмою черевної порожнини і розривом печінки) незабаром після переливання еритроцитарної маси з’явились біль в грудях, кровохаркання і пропасниця. Яка найбільш імовірна причина гемотрансфузійного ускладнення?

^ A. Анафілактичний шок

B. Несумісність крові по груповим факторам системи АВО.

C. Несумісність крові по резус-фактору.

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Недоброякісність донорської крові.


3. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка і вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз?

^ A. Пухлина лівої нирки.

B. Пухлина сигмовидної кишки.

C. Аневризма черевної аорти

D. Кіста підшлункової залози.

E. Позаочеревинна пухлина.


4. Хвора М., 35 років, з ревматизмом в активній фазі, має стеноз мітрального клапану четвертої стадії, миготливу аритмію. 6 годин тому з'явились виражені болі у спокої в правій нижній кінцівці, при об'єктивному огляді відсутня артеріальна пульсація стегнової артерії зправа, температура шкіри ступні знижена, синюшного кольору, рух у ступні обмежений, чутливість збережена. Зазначте хворобу.

^ A. Гострий лімфангіт правої нижньої кінцівки.

B. Гостре порушення мозкового кровообігу.

C. Гострий тромбофлебіт глибоких вен правої гомілки.

^ D. Рожисте запалення правої гомілки.

E. Гостра тромбемболія стегнової артерії зправа.

5. Хвора В., 68 років, скаржиться на біль при ходінні до 200 метрів в лівій нижній кінцівці, почуття затерпання в лівій ступні у нічний час. При об'єктивному огляді – температура шкіри лівої ступні знижена, артеріальна пульсація відсутня на підколінній артерії ліворуч. Зазначте діагноз.

^ A. Гостре порушення мозкового кровообігу.

B. Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок.

C. Гострий тромбофлебіт поверхневих вен лівої нижньої кінцівки.

D. Ендартеріїт судин нижніх кінцівок.

^ E. Лімфангіт судин нижніх кінцівок.


6. У хворого М., 68 років, на 5 добу після операції правосторонньої геміколектомії з приводу злоякісної пухлини сліпої кишки з'явилися болі та набряк правої гомілки. Симптом Хоманса позитивний праворуч. Зазначте післяопераційне ускладнення.

^ A. Гострий післяопераційний тромбофлебіт глибоких вен правої гомілки.

B. Гострий післяопераційний тромбоз підколінної артерії праворуч.

C. Гостре порушення мозкового кровообігу

D. Гострий післяопераційний лімфангіт правої гомілки

^ E. Післяопераційна алергічна реакція


7. Хворий М., 63 років, хворіє варикозним розширенням вен правої нижньої кінцівки. Протягом 5 діб відмічає біль у правій гомілці та стегні, велика підшкірна вена при пальпації болюча, тверда, гіперемована у верхній треті гомілки та нижній третині стегна. Зазначте захворювання.

^ A. Варикозне розширення вен правої нижньої кінцівки

B. Гострий лімфангіт правої нижньої кінцівки.

C. Гострий артеріальний тромбоз підколінної артерії праворуч.

^ D. Гострий тромбофлебіт вен правої нижньої кінцівки.

E. Абсцес правої гомілки.


8. У хворого на гостру ішемію обох нижніх кінцівок, що виникла одночасно, але має значніші прояви справа, відсутня пульсація на правій стегновій, підколінній артеріях та артеріях ступні. Визначається послаблення пульсації на лівій артерії стегна та інших артеріях лівої нижньої кінцівки. Визначити рівень оклюзії:

^ A. Оклюзія обох стегнових артерій

B. Оклюзія правої клубової артерії.

C. Тромб-"наїздник" біфуркації аорти..

D. Тотальний тромбоз біфуркації аорти.

^ E. Оклюзія правої зовнішньої клубової та лівої внутрішньої стегнової артерії.


9. Хвора 68 років, прооперована з приводу гострого холециститу при наявності супутньої патології - гіпертонічної хвороби II ст., ІХС, атеросклеротичного кардіосклерозу, правобічної стегнової кили, варикозного поширення вен нижніх кінцівок. Перші 3 дні післяопераційного періоду сприятливі. На 4 добу виявились ознаки гіпостатичної пневмонії. На 6 добу раптово розвинулось падіння серцевої діяльності з ціанозом верхньої половини тіла та втратою свідомості. Пульс 140/ хв.. АТ - 60 мм рт.ст. Екстрені реанімаційні засоби виявились безуспішними. Зазначте діагноз?

^ A. Тромбоемболія легеневої артерії.

B. Інфаркт міокарду.

C. Набряк легенів.

D. Гостре порушення мозкового кровообігу.

E. Тромбоз мезентеріальних судин.


10. Хворий 42 років скаржиться на біль в нижніх кінцівках, особливо при ходінні, переміжну хромоту, відчуття оніміння в пальцях ступнів, похолодіння кінцівок, неспроможність пройти більше 100 м. Спить з опущеною ногою. Пацієнт палить з 16 років, зловживає алкоголем, страждає на ІХС, 5 років тому переніс відмороження лівої ступні. Ліва нижня кінцівка холодніша за праву, виявляється сухість шкіри кінцівок, пульсація на артеріях ступнів не визначається, на стегнових артеріях. Зазначте діагноз?

A. Тромбофлебіт

B. Діабетична ангіопатія.

C. Синдром Леріша.

D. Хвороба Рейно.

E. Облітеруючий ендартеріїт.


11. Хвора 76 років доставлена КШД в важкому стані зі скаргами на різкий біль в лівій нижній кінцівці, який з'явився на протязі години і наростає. При ходінні відчуває відсутність твердої опори, похолодання ступні. Страждає на ІХС, цукровий діабет. При огляді ліва нижня кінцівка бліда до коліна, гомілка та ступня холодні, під шкірою простежуються дрібні судини. Больова чутливість порушена на гомілці та ступні зліва. Пульсація на ступні та в підколінній ямці відсутня зліва, на стегнових артеріях послаблена.

^ A.. Облітеруючий атеросклероз

B. Діабетична гангрена лівої нижньої кінцівки.

C. Тромбоз підколінної артерії

D. Хвороба Рейно.

E. Тромбофлебіт.


12. Хворий Д., 29 років, поступив із скаргами на швидку втому, відчуття холоду в нижніх кінцівках, появу болю в м'язах гомілок при проходженні відстані до 300 м. Вважає себе хворим протягом 6 років і пов'язує початок хвороби із переохолодженням. Шкірні покриви нижніх кінцівок на рівні стоп та нижньої третини гомілки з блідим відтінком, прохолодні на дотик, з бідним оволосінням на гомілці - витончені, сухі. Пульсацію на артеріях обох нижніх кінцівок визначено на стегновій артерії, на підколінній артерії - пульсація ослаблена, на артеріях ступні – відсутня. Який з попередніх діагнозів найбільш?

^ A. Діабетична ангіопатія.

B. Облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок.

C. Хвороба Рейно.

D. Неспецифічний аорто-артеріїт.

E. Облітеруючий ендартеріїт нижніх кінцівок.


13. У хворого 40 років по ходу тромбованої великої підшкірної вени посилився біль, шкіра над веною почервоніла, підвищилась температура тіла до 38,5 0С, хворого знобить. Який діагноз у хворого?

^ A.. Гострий тромбоз стегнової артерії

B. Посттромбофлебітичний синдром.

C. Бешиха.

D.. Гострий поверхневий тромбофлебіт

E. Гострий лімфангоїт.


14. Хворому 60 років, з артеріальною емболією нижньої кінцівки через 20 годин від початку захворювання виконана операція - емболектомія з правої стегнової артерії, кровотік в судині відновлений. Відразу після операції стан хворого різко погіршився, з’явились ознаки важкої інтоксикації та порушення гемодинаміки. Вкажіть найімовірнішу причину погіршення стану хворого?

^ A. Надходження продуктів некробіозу в загальний кровотік із ішемізованих тканин кінцівки.

B. Ускладнення анестезії.

C. Гостра серцева недостатність.

^ D. Гіпертонічний криз.

E. Тромбоемболія легеневої артерії.


15. Хвора 32 років доставлена в хірургічне відділення із скаргами на сильний біль в лівій нижній кінцівці, її набряк, підвищену температуру тіла до 39оС. Два тижні тому були пологи, в післяпологовому періоді перенесла ендометрит, погіршення стану три доби тому. Стан хворої важкий, пульс 104 удари за хвилину, ліва нижня кінцівка набрякла на всьому протязі, має місце розширення підшкірних вен, синюшність шкіри, пульс на артеріях визначається. Який діагноз у хворої?

^ A.. Гострий лівобічний тромбоз клубової артерії

B.. Гострий лівобічний іліофеморальний венозний тромбоз

C. Емболія лівої стегнової артерії.

D. Гострий лівобічний тромбоз глибоких вен гомілки.

^ E. Синя больова флегмазія.


16. В післяопераційному періоді у жінки 50 років, якій 3 дні тому виконали холецистектомію з інтраопераційною холангіографією, розвинулась задишка, загрудинні болі, кашель з мокротою “іржавого” кольору. АТ-110/70 мм рт.ст., пульс –90 уд./хв., число дихань - 30 в 1 хв., субфібрилітет. Яка ймовірна причина такого стану?

^ A.. Аспіраційна пневмонія.

B. Емболія гілок легеневої артерії

C. Підпечінковий абсцес.

D. Холангіт.

E. Панкреатит.


17. Хвора 30 років. Скарги на біль, гіперемію вздовж підшкірних вен, підвищення температури тіла. При огляді великої підшкірної вени на гомілці - гіперемія, біль при натискуванні. Симптоми Хоманса та Люзеса – негативні. Який попередній діагноз?

A. Тромбоз аорти.

B. Гострий ілеофеморальний флеботромбоз.

C. Лімфостаз.

D. Емболія аорти.

E. Гострий тромбофлебіт підшкірних вен


18. Хвора 25 років, у післяродовому періоді перенесла тромбоемболію легеневої артерії. Назвіть найбільш ефективний засіб профілактики рецидиву тромбоемболії легеневої артерії , який необхідно застосувати у хворої?

^ A. Періодичне накладання цинк-желатинової пов’язки Унна на скомпрометовану кінцівку

B. Еластичне бинтування обох нижніх кінцівок.

C. Довічне застосування непрямих антикоагулянтів в профілактичній дозі.

^ D.. Операція імплантації кава-фільтру.

E. Профілактичне щоденне підшкірне введення фраксіпарину.


19. Пацієнт 56 років, задовільного стану, скаржиться на біль в правій нозі при ходьбі, відчуття холоду в пальцях правої ступні. Без зупинки, зумовленої болем в литкових м’язах, може пройти 150 м. Об’єктивно: шкіра пальців правої ступні бліда. Порівняно з лівою, її температура знижена. Пульсація на стегнових артеріях вище пупартової зв’язки задовільна, на підколінній справа - відсутня. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A.. Гострий тромбофлебіт підшкірної вени стегна справа.

B. Облітеруючий ендартеріїт, оклюзія стегнового сегменту справа.

C. Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, оклюзія підколінно-стегнового сегменту справа

D. Хронічний тромбофлебіт правої нижньої кінцівки.

^ E. Хвороба Бюргера.


20. Породілля 22 років, на другий день після пологів відчула наростаючий біль та важкість у правій нижній кінцівці. Об’єктивно: стан хворої середньої важкості. Пульс - 100 за хв., температура - 37,3°С, тони серця приглушені, ритм синусовий, в легенях дихання везикулярне, 18-20 за хв. Права нога на всій довжині набрякла, синюшна порівняно з лівою, температура знижена. Пульсація артерій правої ноги на всьому протязі пальпується, ослаблена. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гострий ілеофеморальний флеботромбоз.

B. Тромбоемболія стегнової артерії.

C. Післяпологовий сепсис.

D. Тромбоемболія легеневої артерії.

^ E. Гострий тромбофлебіт.


21. Хвора 45 років, знаходиться на лікуванні з приводу ревматизму, активна фаза, комбінована вада мітрального клапану. Під час ранкового туалету раптово відчула біль в лівій руці з наступним її затерпінням. Біль та явища оніміння наростали. Об’єктивно: шкіра лівої руки бліда, порівняно холодна. Пульсація артерій руки на всьому протязі відсутня. Яка найбільш доцільна тактика лікування хворої?

^ A. Термінова емболектомія.

B. Призначення фібринолітиків, антикоагулянтів.

C. Призначення антибіотиків та протизапальних засобів.

D. Зондування серця.

E. Термінова тромбінтимектомія.


22. Хвора 50 років, скаржиться на розпираючий біль в лівій нижній кінцівці, який посилюється при фізичному навантаженні, припухлість в ділянці гомілки та ступні. При огляді ліва гомілка та ступня пастозні, шкіра в нижній частині гомілки індурована, бронзового відтінку, розширені підшкірні вени, наявна виразка з некротичними масами. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Гострий артеріальний тромбоз

B. Хронічна артеріальна недостатність.

C.. Посттромбофлебітичний синдром.

D. Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок.

^ E. Гангрена нижньої кінцівки.


23. У приймальне відділення доставлено хворого 68 років зі скаргами на сильний біль в обох нижніх кінцівках, затерпання пальців ступнів, зниження чутливості, відсутність пульсації на загальних стегнових артеріях з обох сторін. Захворів гостро близько 2 годин тому; поставлено діагноз "гострий тромбоз біфуркації аорти". Найбільш доцільно у даному випадку провести:

^ A.. Аорто-артеріографія.

B. Тромбектомію.

C. Аорто-стегнове протезування .

D. Аорто-біфеморальне шунтування.

E. Тромболітичну терапію


24. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка i вище визначається пухлина розміром 13х8 см, помірно болюча при пальпації, не зміщується, пульсує. Аускультативно: систолічний шум. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Пухлина шлунка.

B. Аневризма черевної аорти.

C. Артеріо-венозна аневризма.

D. Недостатність трьохстулкового клапана.

E. Недостатність двостулкового клапана.


25. Пацієнт 28 років, скаржиться на болі в ногах при ходьбі, мерзлякуватість ступнів, пальців. Хворіє протягом року. Об’єктивно: шкіра ніг бліда, прохолодна, тургор знижений, гіпотріхоз. Пульсація на стегнових і підколінних артеріях ослаблена, на артеріях ступнів пальпується після нітрогліцеринової проби. Реографічний індекс <1. Кут a = 70°. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Облітеруючий ендартеріїт.

B. Хронічний тромбофлебіт.

C. Облітеруючий атеросклероз.

D. Хвороба Рейно.

E. Хвороба Бюргера.


26. Хворий 58 років, надійшов для хірургічного лікування варикозного розширення вен правої нижньої кінцівки. Страждає на протязі 5 років. Об'єктивно: набряку кінцівок немає, але з'являється наприкінці дня. Виявляються поширені варикозні вузли на гомілці та в підколінній зоні, а також поширена велика підшкірна вена стегна. Пігментація шкіри в нижній третині гомілки. Супутньої патології нема. Яке дослідження необхідне для оцінки показань до операції?

^ A. Проба Дельбе-Пертеса.

B. Капіляроскопія.

C. Проба Тренделенбурга.

D. Лімфографія.

E. Реовазографія.


27. Хворий 42 років, скаржиться на біль в нижніх кінцівках, особливо при ходінні, переміжну кульгавість, відчуття заніміння в пальцях ступнів, похолодіння кінцівок, неспроможність пройти більше 100 м. Спить з опущеною ногою Пацієнт палить з 16 років, зловживає алкоголем, страждає на ІХС. Ліва нижня кінцівка холодніша за праву, виявляється сухість шкіри кінцівок, пульсація на артеріях ступнів не визначається, на стегнових – різко ослаблена. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

^ A. Облітеруючий ендартеріїт.

B. Діабетична ангіопатія.

C. Синдром Леріша.

D. Хвороба Рейно.

E. Глибокий тромбофлебіт.


28. Хвора 35 років, скаржиться на біль в правій гомілці, який посилюється під час ходьби. Об’єктивно: на правій гомілці по ходу варикозно розширеної малої підшкірної вени шкіра червона, гаряча на дотик, при пальпації в верхній третині гомілки визначається довгасте болюче ущільнення розмірами 3х2 см. Яке ускладнення варикозної хвороби виникло у хворої?

A. Тромбоз

B. Гострий тромбофлебіт

C. Флебіт

D. Лімфангіт

E. Лімфаденіт


29. Хворий 67 років, скаржиться на постійні болі, мерзлякуватість в гомілках і ступнях обох ніг, часте порушення сну через біль в ногах. Без зупинки може пройти 40 метрів. Об'єктивно: шкіра бліда, на ногах гіпотріхоз, гіперкератоз, гомілки і стопи на дотик холодні. Пульсація на стегнових артеріях ослаблена. Аускультативно – систолічний шум. Реологічний індекс - 0,6; кут - 50. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Хвороба Такаясу

B. Хронічний тромбофлебіт ніг

C. Облітеруючий ендартеріїт ніг

D. Ілеофеморальний тромбоз

E. Облітеруючий атеросклероз судин ніг.


30. Пацієнт 66 років, задовільного стану, скаржиться на біль в правій нозі при ходьбі, відчуття холоду в пальцях правої ступні. Без зупинки, що зумовлена болем в литкових м'язах, може пройти 150 м. Об'єктивно: шкіра пальців правої ступні бліда. Порівняно з правою її температура знижена. Пульсація на стегнових артеріях вище пупартової зв'язки задовільна, на підколінній справа відсутня – Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Хронічний тромбофлебіт правої ноги

B. Облітеруючий ендартеріїт. Оклюзія стегнового сегменту справа. Ішемія II ст.

C. Гострий тромбофлебіт підшкірної вени стегна справа. ХВН II ст.

D. Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, оклюзія підколінно-стегнового сегменту справа. Ішемія II ст.

E. Хвороба Бюргера.

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи