Тема заняття icon

Тема заняття
Скачати 63.29 Kb.
НазваТема заняття
Дата02.07.2012
Розмір63.29 Kb.
ТипДокументи

Тестові завдання

Тема заняття

Хірургічна патологія серця

Сучасні методи діагностики, малоінвазивного оперативного лікування захворювань серця.

Ішемічна хвороба серця, діагностика,

покази до хірургічного лікування.

Методи оперативних втручань


Завдання № 1

Хворий 58 років надійшов для хірургічного лікування варикозного розширення вен правої нижньої кінцівки. Страждає протягом 5 років. Об'єктивно: набряку кінцівок немає, але з'являється наприкінці дня. Виявляються поширені варикозні вузли на гомілці та в підколінній зоні, а також поширена велика підшкірна вена стегна. Пігментація шкіри в нижній третині гомілки. Супутньої патології нема. Яке дослідження необхідне для оцінки показань до операції?

 1. Проба Дельбе-Пертеса

 2. Капіляроскопія

 3. Лімфографія

 4. Проба Тренделенбурга

 5. Реовазографія

Завдання № 2

Що з перерахованих нижче не є ускладненням варикозного розширення вен?

 1. Хронічна венозна недостатність

 2. Венозна гангрена

 3. Дерматит

 4. Трофічні виразки гомілки

 5. Тромбофлебіт.

Завдання № 3

Хвора Б., 47 років, скаржиться на набряки, що утворюються на тильній поверхні правої ступні і розповсюджуються на гомілково-ступневий суглоб. Набряки м’які, безболісні, щезають вранці. В анамнезі: 6 місяців тому відмічалась бешиха правої нижньої кінцівки. Ваш діагноз?

 1. Посттромбофлебітичний синдром

 2. Хронічний лімфостаз правої нижньої кінцівки. Стадія лімфедеми

 3. Хронічний лімфостаз правої нижньої кінцівки. Стадія фібредеми

 4. Тромбофлебіт глибоких вен

 5. Варикозне розширення вен нижніх кінцівок

Завдання № 4

Породіля 24 років на другий день після пологів відчула наростаючий біль в ділянці прямої кишки, тенезми та біль при сечопуску. Об(єктивно: стан хворої середньої важкості. Пульс 100 на хв., температура 37,3(С, тони серця приглушені, ритм синусовий, в легенях дихання везикулярне, 18-20 на хв. Живіт при пальпації болючий в нижніх відділах живота. Визначається зглаження надлобкової ділянки. Симптоми подразнення очеревини негативні. При вагінальному дослідженні виявляються інфільтрати та тяжистість у параметрії. Який найбільш імовірний діагноз?

 1. Гострий клубово-стегновий флеботромбоз

 2. Післяпологовий сепсіс

 3. Ілеофеморальний флеботромбоз

 4. Післяпологовий параметріт

 5. Гострий тромбофлебіт вісцеральних тазових вен.


Завдання № 5

Хвора 48 років скаржиться на біль, відчуття тяжкості в лівій нозі, наявність трофічної виразки по внутрішній поверхні нижньої третини лівої гомілки. Об'єктивно: варикозне розширення вен лівої кінцівки, гемосидероз та індурація шкіри гомілки. Пульсація артерій стегна і підколінних збережена, на ступнях – ослаблена. Який ймовірний діагноз?

 1. Посттромбофлебітичний синдром, ІІІ ст.

 2. Посттромбофлебітичний синдром ІІ ст.

 3. Варикозне розширення вен лівої гомілки, ХВН ІІІст.

 4. Варикозне розширення вен лівої гомілки, ХВН ІІст.

 5. Варикозна хвороба ніг. ХВН II ст.


Завдання № 6

Які проби дозволяють визначити стан клапанів комунікантних вен?

 1. Троянова-Тренделенбурга.

 2. Мейо-Пратта.

 3. Гаккенбруха.

 4. Дельбе-Пертеса.

 5. Шейніса.

Завдання № 7

При профогляді у чоловіка 39 років, який не подає скарг, виявлено варикозне розширення підшкірних вен на передньо-внутрішній поверхні лівої гомілки, що виникло 4 – 5 років тому. Ваш діагноз?

 1. Варикозна хвороба в стадії субкомпенсації.

 2. Варикозна хвороба в стадії декомпенсації.

 3. Посттромботична хвороба.

 4. Варикозна хвороба в стадії компенсації.

 5. Синдром Паркс-Вебера-Рубашова.

Завдання № 8

Хворій на варикозне розширення вен, 43 років, що лежить у горизонтальному положенні, на підняту нижню кінцівку після спорожнення від крові підшкірних вен накладено три джгути: на стегні нижче овальної ямки, над коліном і безпосередньо під ним. У вертикальному положенні виразкові вузли та вени на ділянці між верхніми джгутами швидко набухли, що свідчить про наявність недостатності клапанів комунікантних вен. Яка проба виконана хворій?

 1. Гаккенбруха.

 2. Пратта.

 3. Дельбе-Пертеса.

 4. Шейніса.

 5. Тальмана.


Завдання № 9

Хвора, 43 років, звернулася зі скаргами на розширення підшкірних вен на правій нозі. Турбують набряки і свербіння шкіри після тривалої ходьби. При огляді – під шкірою правої гомілки та стегна по медіальній поверхні циліндричне розширення вени до 1,2см. у діаметрі загальною довжиною близько 35 см. Позитивна проба Гаккенбруха справа. Недостатності клапанів перфорантних та непрохідності глибоких вен не виявлено, що підтверджується допплеросонографією. Який метод лікування в цій ситуації є оптимальним?

 1. Склерозуюча терапія.

 2. Операція Троянова-Фелдера.

 3. Операція Нарата-Лінтона.

 4. Операція Троянова-Бебкока.

 5. Операція Бебкока-Коккета.Завдання № 10

Хворому 64 років з пухлиною сигмоподібної кишки та хронічним тромбофлебітом глибоких вен правої нижньої кінцівки планується оперативне втручання. Виберіть оптимальний препарат для профілактики тромбозу глибоких вен.

 1. Ацетилсаліцилова кислота

 2. Звичайний гепарін

 3. Низькомолекулярний гепарин

 4. Реополіглюкін

 5. Фенілін

Завдання № 11

У 25-річної вагітної жінки (III триместр) виявлено різке збільшення в діаметрі великої підшкірної вени лівої нижньої кінцівки, набряковість лівої стопи, яка вщухає на протязі ночі. Виберіть оптимальну лікувальну тактику.

 1. Операція Троянова - Тренделенбурга

 2. Операція Бебкока

 3. Склерозуюча терапія

 4. Призначення венотоників

 5. Еластичне бинтування нижньої кінцівки


Завдання № 12

Хвора 55 років, на протязі 15 років хворіє варикозною хворобою нижніх кінцівок. На стегні та гомілці варикозні вени по магістральному типу. Шкіра правої кінцівки в н/т гіперпегмантована, трофічна виразка в стадії загоювання. Клапани підшкірних вен та перфорантів - нездатні. Яке оперативне лікування потрібно хворому?

 1. Операція Лінтона

 2. Операція Троянова.

 3. Корекція клапанів підшкірної вени .

 4. Операція Пальма.

 5. Склерозуюча терапія.


Завдання № 13

Хвора 25 років, 10 діб після гінекологічної операції. Скарги на біль, появу набряку на лівій кінцівці, підвищення температури тіла. При огляді – набряк стегна (+6 см) та гомілки (+3 см). Біль при натискуванні, симптоми Хоманса та Мозеса – позитивні. Який попередній діагноз?

 1. Синдром Педжета-Шреттера.

 2. Гострий тромбофлебіт підшкіряних вен.

 3. Суральний флеботромбоз

 4. Гострий ілеофеморальний флеботромбоз.

 5. Тромбоз аорти.


Завдання № 14

У хворої 45 років, яка працює продавцем, вечором появився біль в правій нижній кінцівці, підвищилась температура тіла до 38*С. При огляді відмічається варикозне розширення підшкірних вен і почервоніння по задній поверхні правої гомілки. Відсутній симптом Хоманса. Ваш діагноз?

 1. Бешиха.

 2. Лімфангоїт.

 3. Гостра оклюзія гілок гомілкових артерій.

 4. Тромбофлебіт варикозно розширених вен правої нижньої кінцівки

 5. Міозит.


Завдання № 15

Хвора 36 років, хворіє на варикозну хворобу протягом 12 років. Останні 7 днів перебіг захворювання ускладнився поверхневим тромбофлебітом. Об'єктивно: загальний стан хворій задовільний, АТ 120/80 мм.рт.ст., ЧСС – 82 у хвилину, лейкоцитоз 8,2 х10 9/л, в області гомілки визначається щільній болісний інфільтрат, що розповсюджується по ходу великої підшкірної вени до верхньої третини стегна. Ваша подальша тактика лікування?

 1. Призначення прямих антикоагулянтів

 2. Призначення тромболитиків.

 3. Еластична компресія нижньої кінцівки

 4. Постановка постійного кава-фільтра.

 5. Виконання операції Троянова-Тренделенбурга під захистом тимчасового кава фільтра


Завдання № 16

Хвора 42 років протягом 10 днів лікувалася самостійно з приводу поверхневого тромбофлебіту. Об'єктивно: загальний стан хворої середньої важкості, відзначається підвищення температури до вечора до 38,4 С, у клінічному аналізі крові лейкоцитоз 14,2 х10 9/л. При огляді - в області верхньої третини правої гомілки по ходу варикознорозширеної вени відзначається різко болісний інфільтрат, з розм'якшенням у центрі. Яке ускладнення виникло у хворої?

 1. Висхідний тромбофлебіт.

 2. Тромбоз глибоких вен гомілки.

 3. Нагноєння поверхневого тромбофлебіту.

 4. Тромбоз стегнової вени.

 5. Клубово-стегновий тромбоз.Завдання № 17

У хворий 42 років, що страждає варикозною хворобою, перебіг захворювання ускладнилося поверхневим тромбофлебітом. За медичною допомогою хвора не зверталася, лікувалася самостійно протягом 8 днів. Об'єктивно: АТ 120/80 мм.рт.ст., ЧСС – 82 у хвилину, лейкоцитоз 8,2 х10 9/л, в області гомілки визначається щільній болісний інфільтрат, що розповсюджується по ходу великої підшкірної вени до верхньої третини стегна. Про яке ускладнення можна припустити?

 1. Висхідний тромбофлебіт.

 2. Тромбоз стегнової вени.

 3. Тромбоз вен гомілки.

 4. Тромбоз клубово-стегнового сегменту.

 5. Нагноєння поверхневого тромбофлебіту.

Схожі:

Тема заняття iconТема заняття: Процесуальні та організаційні основи судово-медичної експертизи Мета заняття
Мета заняття: Перевірити і закріпити рівень знань студентів з основних питань організації, правил проведення судово-медичної експертизи...
Тема заняття iconРозрахунок вартості основних фондів. Література: 1-7 Тема Розрахунок амортизаційних відрахувань
До практичного заняття необхідно підготуватися згідно теми заняття. Підготовка включає вивчення теоретичних питань з особливою увагою...
Тема заняття iconМетодичні вказівки до заняття №1 Тема : Нуклеїнові кислоти І їх роль у зберіганні та експресії генетичної інформації
Методичні вказівки для студентів на кожне практичне заняття, які мають містити повну найбільш важливу та додаткову інформацію
Тема заняття iconМодуль 1 ЗМІСТОВНИЙ модуль 1 загальні питання травматології та ортопедії практичне заняття №1 Тема: Введення в спеціальність. Особливості обстеження травматологічних та ортопедичних хворих
Теоретичні питання для позааудиторного самостійного вивчення і обговорення до практичного заняття №1 – 2 год
Тема заняття iconТема заняття

Тема заняття iconЗаняття №24 Тема: Представники класу Тваринні джгутикові (Zoomastigophora) — паразити людини 35 Заняття №25
Популяційно-видовий, біогеоценотичний та біосферний рівні організації життя : навч-метод посібник. Модуль 3 / Р. П. Піскун [та ін.].;...
Тема заняття icon” 2008 р. (Протокол № ) Зав кафедри д мед н., професор Т. В. Сорокман методична розробка практичного заняття тема заняття
Науково-методичне обгрунтування теми: Протягом останніх десятиліть у дитячій гастроентерології збільшився інтерес до вивчення функціональної...
Тема заняття iconСемінарські заняття, їх тематика і обсяг Модуль №6. “Методика вивчення геометричного матеріалу” Семінарське заняття 1 Тема: Геометричні фігури: пряма лінія, крива лінія, ламана. Відрізок прямої лінії. Промінь. Коло і круг
Зміст і завдання вивчення геометричного матеріалу у програі математики початкової школи
Тема заняття iconЗаняття 1 «Патофізіологія системного кровообігу. Серцева недостатність»
Тема заняття №1: «недостатність кровообігу. Класифікація. Серцева недостатність.»
Тема заняття iconТема заняття
Дослідження обміну енергії, речовин і терморегуляції. Складання харчового раціону
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи