Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання icon

Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання
Скачати 198.95 Kb.
НазваТема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання
Дата02.07.2012
Розмір198.95 Kb.
ТипДокументи
Тема заняття

Захворювання позапечінкових жовчних протоків

Тестові завдання


1. Хвора Н., 64 років, поступила в хірургічне відділення з скаргами на жовтяницю та ниючі болі в правому підребер’ї. Об-но: шкірні покриви іктеричні, сліди розчухів на тілі. Жовчний міхур збільшений в р-рах, напружений. В крові рівень загального білірубіну складає 92,4 мкмоль/л (прямий – 64,1; непрямий – 29,3), холестерину - 20,3 ммоль/л, активність лужної фосфатази - 4,4 ммоль/год·л. Яка ймовірна причина жовтяниці?

A. Механічна жовтяниця

B. Гемолітична жовтяниця

C. Паренхіматозна жовтяниця

D. Синдром Каролі

E. Хвороба Жильбера


2. Хвора В., 50 років, скаржиться на важкість та тупий біль в правому підребер’ї, нудоту, блювоту, раптове підвищення температури до 380С. Хворіє 2 дні. В анамнезі – ЖКХ, холедохолітіаз. Об-но: шкірні покриви помірно іктеричні. Жовчний міхур збільшений в р-рах, не болючий. Живіт помірно напружений та болючий в правому підребер’ї. С-мів подразнення очеревини немає. Н/край печінки +2 см з під реберної дуги, болючий. Ваш попередній діагноз?

A. Гнійний холангіт

B. Гемолітична жовтяниця

C. Паренхіматозна жовтяниця

D. Синдром Каролі

E. Хвороба Жильбера


3. Хвора Л., 49 років, госпіталізована зі скаргами на слабість, жовтяницю, сверблячку шкіри. Захворіла 2,5 місяці тому, з’явилася трясовиця із підвищенням температури до 390С, через 2 тижні – наростаюча жовтяниця. При поступленні – значна жовтяниця. Печінка не пальпується. Жовчний міхур збільшений, не болючий. Білірубін крові 190 мкмоль/л, за рахунок прямого. Кал ахолічний. Ймовірна причина жовтяниці у хворої?

A. Механічна жовтяниця

B. Гемолітична жовтяниця

C. Хвороба Жильбера

D. Паренхіматозна жовтяниця

E. Синдром Каролі


4. Хворий Н. 40 років поступив зі скаргами на сильний розпираючий біль в правому підребер’ї з іррадіацією в підключичній ділянці, нудоту, лихоманку, Т 39,00С. Об-но: шкірні покрива істеричні, язик сухий, обкладений білим нальотом, тахікардія, симптоми Мерфі, Кера позитивні. ЗАК – лейкоцитоз, знижені функціональні проби печінки. Ваш Діагноз?

A. Холангіт

B. Гострий холецистит

C. Печінкова коліка

D. Виразка ДПК

E. Кіста печінки


5. Хворий 42 років, скаржиться на тянучі болі в правому підребер'ї, жовтушність шкіри, темну сечу, знебарвлений кал. Жовтуха на протязі 2 –х тижнів, до цього на протязі місяця відмічав дискомфорт, слабкість. Стан задовільний, шкіра жовтушна, пульс 82 удари на хвилину. Живіт м'який, в правому підребер'ї пальпується збільшений безболісний жовчний міхур. Симптомів подразнення очеревини немає. Який діагноз?

A. Рак головки підшлункової залози.

B. Сироватковий гепатит.

C. Жовчнокам'яна хвороба, холедохолітіаз.

D. Гемолітична жовтяниця.

E. Рак жовчного міхура.


6. Хвора скаржиться на біль в правому підребер'ї, жовтушність шкіри, склер, знебарвлений кал, потемніння сечі, підвищення температури тіла до 37 оC. Жовтяниця з'явилась через 2 доби після приступу сильного болю в правому підребер'ї. Живіт м'який, болісний в правому підребер'ї, печінка виступає нижче краю реберної дуги на 4 см. Симптом Ортнера позитивний. Пальпується збільшений жовчний міхур. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий холецистит, обтураційна жовтяниця.

B. Хвороба Боткіна, жовтяниця.

C. Гемолітична жовтяниця.

D. Абсцес печінки, жовтяниця.

E. Цироз печінки, жовтяниця.


7. У хворої 36 рокiв пiд час операцiї з приводу гострого катарального калькульозного холециститу зовнiшнiй дiаметр холедоха був 14 мм i пiсля холедохотомiї пiд тиском стала видiлятися каламутна з пластiвцями жовч. Яке ускладнення холециститу має мiсце?

A. Холангiт

B. Емпiєма

C. Панкреатит

D. Абсцес

E. Водянка


8.Хворому 43 років 6 років тому проведена холецистектомія з приводу хронічного калькульозного холециститу, останні півроку став відзначати біль у правому підребер'ї та минущі жовтяниці. Останні 2 тижні жовтяниця не проходить. Під час обстеження виявлено стенозуючий папіліт протяжністю до 0,5 см. Оберіть найкращий варіант лікування хворого:

 1. Провести ендоскопічну папілосфінктеротомію
  B. Проводити консервативне лікуваня: спазмолітики, антибіотики, протизапальні засоби
  C. Провести зовнішнє дренування холедоха
  D. Провести трансдуоденальну папілосфінктеротомію
  E. Провести холедоходуоденостомію


9.При виконанні планової операції хворому 60 років з приводу жовчнокам’яної хвороби, холедохолітіазу, хронічного холангіту встановлено, що гепатикохоледох розширений до 2,5 см, не напружений, містить багато конкрементів. Головка підшлункової залози помірно ущільнена.Як необхідно закінчити оперативне втручання?

 1. Подвійне дренування холедоха

 2. Холецистектомія. Холедоходуоденоанастомоз

 3. Черезшкірне черезпечінкове дренування жовчновивідних шляхів

 4. Зовнішнє дренування холедоха Т-подібним дренажем за Кером

 5. Холедохолітотомія з глухим швом холедоха


10.У хворої Б. 53 років, під час операції з приводу гострого калькульозного флегмонозного холециститу встановлено, що загальна жовчна протока розширена до 3 см в діаметрі. При холедохотомії видалено 2 конкременти 1х1 см в діаметрі і велика кількість замазкоподібної маси з наявністю мілких конкрементів і піску. Як потрібно закінчити операцію?

 1. Завести дренаж за Кером

 2. Завести дренаж за Вишневським

 3. Виконати холангіографію і зашити холедохотомний розріз

 4. Накласти холедоходуоденоанастомоз

 5. Зашити холедохотомний розріз наглухо


11.Хвора 66 р. скаржиться на переймоподібний біль у правому підребір’ї, блювоту, пожовтіння шкіри, знебарвлення калу. Хворіє 2 дні. Язик сухий. Живіт пальпаторно болючий у епігастрії. Печінка виступає з-під реберної дуги, пальпується дно жовчного міхура. Лейкоцити 11,7 х 109/л, загальний білірубін 57 мкмоль/л, прямий – 42, АлАТ – 18 ОД/л/год, діастаза – 128 ОД. Попередній діагноз?

 1. Рак жовчного міхура

 2. Рак печінки

 3. Гострий холецистит

 4. Вірусний гепатит

 5. Гострий панкреатит


12. Хворий, 65 років поступив зі скаргами на болі в правому підребір'ї, нудоту, блювоту, наростаючу жовтяницю, зуд шкіри. Знебарвлений кал, темна сеча. Жовтяниця на протязі тижня. Подібний приступ 4 раз, але тоді жовтяниця проходила на 3-4 добу після консервативного лікування. Який імовірний діагноз у хворого ?

 1. Жовчно-кам'яна хвороба, вентільний камінь холедоха, механічна жовтяниця.

 2. Гострий панкреатит.

 3. Рак головки підшлункової залози.

 4. Вірусний гепатит.

 5. Гемолітична жовтяниця.


13. Жінка, 72 роки хворіє на протязі 20 років хронічним калькульозним холециститом, підтвердженим на УЗД. Від оперативного лікування відмовлялась. Поступила з постійним болем в правому підребір'ї, жовтяницею, температура тіла 40 градусів, морозить. Симптоми подразнення очеревини негативні. Печінка + 4 см. Лейкоцитів 18х 10 Г/Л, білірубін крові 80 ммоль/л, переважно прямий. Клініка якого захворювання у хворого?

 1. Вірусний гепатит.

 2. Гострий панкреатит

 3. Емпієма жовчного міхура.

 4. Холедохолітіаз, гострий холангіт.

 5. Цироз печінки.


14. Хвора С., 46 років, скаржиться на приступоподібні болі в правому підребер’ї; на висоті приступу з’явилось жовте забарвлення шкіри, склер, потемніння сечі, світлий кал, зуд шкіри. При пальпації виражений біль в правому підребер’ї, позитивний симптом Курвуазьє. Імовірний діагноз?

 1. Вірусний гепатит В.

 2. Цироз печінки.

 3. Ехінококоз печінки.

 4. Лептоcпіроз.

 5. Механічна жовтяниця.


15. Хвора, 53 років, скаржиться на інтенсивний біль в правій підреберній ділянці з іррадіацією в праву надключичну ділянку. Шкіра і склери іктеричні. При пальпації напруження і болючість в правому підребер’і. Температура тіла – 38,80, лихоманка. Лейкоцитоз – 11,2х109. Білірубін: загальний 112 мкмоль/л (прямий 86 мкмоль/л, непрямий 26 мкмоль/л). Найбільш ймовірна патологія?

 1. Гострий панкреатит

 2. Гострий апендицит

 3. Проривна дуоденальна виразка .

 4. Холангіт

 5. Інфаркт міокарду


16. Хвора, 76 років, поступила в хірургічне відділення на третій день після гострого калькульозного холециститу, з признаками механічної жовтяниці. У хворої супутня недостатність – легенева недостатність, порушення кровообігу II Б ст., ожиріння. Хворій проведена консервативна терапія, але запальний процес прогресує, повисилась t до 38,70, локально чіткий симптом Щеткіна-Блюмберга, лейкоцитоз 14х109/л; Виникла угроза перфорації жовчного міхура. Яка тактика хірурга?

 1. хвору оперувати через 24 години

 2. хвору оперувати тільки за життевими показаннями

 3. хвору потрібно оперувати екстренно

 4. продовжити консервативне лікування

 5. хвору оперувати в плановому порядку


17. Хвора, 46 років, оперована з приводу гострого флегмoнозного холециститу з проявами жовтяниці. Видалено міхур, виявлено, що загальна жовчна протока збільшена в діаметрі, при холедохотомії камінці не виявлені, у її просвіті гнійна жовч з пластівцями, зонд вільно проходить в 12-палу кишку. Як ви закінчите операцію?

 1. Загальну жовчну протоку промити і зашити наглухо

 2. Загальну жовчну протоку промити і дренувати по Керу або Вишневському

 3. Наложити анастoмоз між холедохом і 12-палою кишкою

 4. Загальну жовчну протоку нема потреби промивати, а просто дренувати по Керу або Вишневському

 5. Накласти анастамоз між порожнистою кишкою і холедохом з заглушкою по Шалімову


18. Хвора, 56 років, звернулася до лікарні зі скаргами на жовтяницю, темний колір сечі, знебарвлення калу, загальну слабкість. Хворіє тиждень після приступу печінкової коліки. На протязі останніх 3 днів турбує лихоманка до 390С з пропасницею та профузним потовиділенням. Лабораторно: лейкоцити - 15(109/л, палочкоядерні - 12\%, ШОЕ - 30 мм/год; заг. білірубін – 160 ммоль/л, прямий – 120 ммоль/л. В ході операції виконана холецистектомія, холедохолітотомія (з холедоха виділилася мутна жовч з сливкоподібним гноєм). При інструментальній ревізії дистальний відділ холедоха не прохідний. Як закінчити операцію?

 1. Зовнішнім дренуванням холедоха

 2. Накласти холедоходуоденоанастoмоз

 3. Накласти холедохоєюноанастoмоз на довгій петлі.

 4. Бужуванням та глухим швом холедоха.

 5. Резекцією дистального відділу холедоха


19. Хворий П., 75 років, госпіталізований з ознаками жовтяниці, яка з’явилась 6 діб тому без попереднього больового приступу. Палькується збільшений та безболісний жовчний міхур, розміри печінки збільшені – 3+4 см. Загальний білірубін – 386 мкмоль/л, прямий - 307 мкмоль/л, амілаза крові – 16 г/ч.л. Попередній діагноз: механічна жовтяниця невідомого генезу. Який із методів додаткового обстеження є найбільш інформативним?

 1. Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія

 2. УЗД гепатопанкреатобіліарної зони

 3. Черезшкірна через печінкова холеграфія

 4. Комп’ютерна томографія

 5. Видільна холеграфія


20. Хвора Д., 56 років, госпіталізована зі скаргами на часті напади печінкових колік, які супроводжуються короткочасними епізодами жовтяниці. Хворіє близько 1,5 років. На УЗД та ЕРХПГ виявлено хронічний калькульозний холецистит та розширення гепатікохоледоха до 15 мм з наявністю конкрементів від 0,3 до 0,6 см. Який об”єм операції є найбільш оптимальним?

 1. Холецистектомія, холедохолітотомія, трансдуоденальна папілосфінктеропластика

 2. Ендоскопічна папілотомія, з подальшою (ч/з 3-7 діб) лапароскопічною холецистектомією

 3. Холецистектомія, холедохолітотомія, холедуходуоденостомія

 4. Холецистектомія, холедохолітотомія, холедухоєюностомія

 5. Холецистектомія, дренування холедоха по Керу з наступною черезфістульною літолітичною терапією21. Хворий К., 67 років, госпіталізований зі скаргами на помірні болі у правому підребір”ї , гіпертермію до 38,4С. Хворіє 3 доби, Пальпується збільшений та болючий жовчний міхур. За даними УЗД підтверджено його великі розміри (13х7см) з інфільтрацією стінок і „подвійним” контуром та наявністю затиснутого в шийці конкремента до 1,5 см в діаметрі. Лейкоцити – 18х10 г/л, паличкоядерні нейтрофіли – 19\%. Яка тактика та метод операції є найбільш оптимальними?

 1. Екстрена холецистектомія з літоекстракцією мікролапаротомний доступ

 2. Екстрена холецистектомія із лапаротомного доступу

 3. Екстрена лапароскопічна холецистектомія

 4. Екстрена лапароскопічна холецистектомія із подальшою холeстектомією у плановому порядку

 5. Консервативна терапія із лапароскопічною холeцистектомією у відстроченому порядку

22. У хворого 48 років, після вживання жирної страви з`явився сильний біль у правому підребір`ї з ірадиацією у праве плече та лопатку. Температура підвищилась до 37,8 (С. При пальпації правого підребір`я визначається сильний біль та напруження м`язів. Симптоми подразнення очеревини слабопозитивні. Лейкоцитів у крові 14,8х109. Який Ваш попередній діагноз?

 1. Перфоративна виразка шлунка

 2. Печінкова коліка

 3. Гострий панкреатит

 4. Гострий деструктивний холецистит

 5. Водянка жовчного міхура


23. Хвора Н., 46 років надійшла до хірургічного відділення зі скаргами на болі в правому підребер'ї, що віддають у праву лопатку, нудоту, блювоту, підвищення температури тіла до 38,6С з ознобом. Шкірні покрови жовтяничні, склери іктеричні. Живіт не роздутий, при пальпації визначається ригідність, хворобливість у правому підребер'ї, там же визначається щільне, хворобливе утворення. Позитивні симптоми Ортнера, Мюссі-Георгіевьского. У клін. ан. крові лейк. 14,6х10. Яке ускладнення гострого холециститу розвилося в хворого?

 1. Холедохолітіаз, механічна жовтяниця.

 2. Гострий панкреатит

 3. Перитоніт.

 4. Стеноз великого дуоденального сосочку, механічна жовтяниця.

 5. Холангит


24. Хвора С., 48 років, надійшла з клінікою механічної жовтяниці, хворіє в плині 5 днів, коли після болючого приступу, з'явилися іктеричність шкірних покровів, склер, сеча темного цвіту, кал знебарвлений. При надходженні: біль в животі не турбує, Т-36,8*С. При УЗТ: стінка жовчного міхура стовщена, у просвітку конкременти, холедох 1,4 см, у просвітку тінь конкременту. Підшлункова залоза без особливостей. Загальний білірубін 126 ммоль/л, за рахунок фракції прямого білірубіна - 94 ммоль/л, лейк. 7,6 тисяч. Встановлено діагноз: хронічний кам'яний холецистит, холедохолітіаз, механічна жовтяниця. Який обсяг оперативного втручання найбільше оптимальний у даному випадку?

 1. Холецистектомія, холедохолітотомія, холедоходуоденоанастомоз

 2. Холецистектомія, зовнішнє дренування холедоха

 3. Лапароскопична холецистектомія

 4. Відкрита холецистектомія

 5. Eндоскопічна папілосфінктеротомія, холедохолітотомія, лапароскопічна холецистектомія


25. У хворого хронічний кам'яний холецистит, холедохолітіаз, механічна жовтяниця. Хворіє в плині 12 днів, надійшов для планового оперативного лікування. Застосування яких препаратів необхідно для профілактики кровотеч?

 1. Трансфузії ер. маси

 2. Трансфузії плазми

 3. Гепатопротектори

 4. Вiкасол, вітаміни, гормональні препарати

 5. Антикоагулянти


26. Хвора, 50 років, на протязі 6-ти місяців відмічає приступи печінкової коліки з пожовтінням шкірних покровів. Останній приступ 4 дні тому назад тривав 24 години, у хворої наростає жовтяниця. Кал сірого кольору, при УЗД-дослідженні жовчевий міхур з конкрементами, загальна жовчева протока до 2,5 см в діаметрі, в дистальній її частині конкремент 1,5 см. Білірубін 308 ммоль/л, р-ція пряма. Яке першочергове втручання показане хворій?

 1. Консервативна терапія спазмолітиками і жовчегонними

 2. Літотрипсія

 3. Ендоскопічна дуоденохоледохоскопія з папілосфінктеротомією і літоекстракцією

 4. Холедоходуоденоанастомоз

 5. Літолітична терапія


27. У 26-річної хворої, після перенесеної 8 місяців тому назад холецистектомії, виник приступ печінкової коліки з наростаючим пожовтінням шкірних покровів і ахолічним калом. За тиждень білірубін збільшився до 280 ммоль/л. Яка найбільш вірогідна причина механічної жовтяниці?

 1. Дуоденостаз

 2. Залишені конкременти під час холецистектомі.

 3. Дискiнeзія жовчевих шляхів

 4. Холестатичний гепатит

 5. Стенозуючий папіліт


28. Хворий 62-х років на протязі 2 місяців відчув загальну слабість, тупі болі в епігастрії, втратив апетит, схуд на 12 кг. Два тижні тому назад домашні відмітили в нього пожовтінні шкіри, яке прогресує. Кал сірого кольору, сеча темна. При обстеженні в правому підребер’ї промацується збільшений напружений жовчевий міхур. Яке дослідження найефективніше допоможе встановити причину жовтяниці?

 1. УЗД панкреатодуоденальної зони

 2. Ангіографія

 3. Пероральна холангіографія

 4. Гастрофіброскопія

 5. Рентгеноскопія шлунково-кишкового тракту


29. Хвора К., 52 років госпіталізована в хірургічне відділення зі скаргами на біль в правому підребір'ї, температуру тіла до 40?C по вечорах, жовтяницю. Занедужала раптово два дні тому. В анамнезі 2 тижні тому хвора перенесла холецистектомію з приводу гострого калькульозного холециститу. Звертає на себе увагу лейкоцитоз — 14,2 Г/л; у сечі ацетон “++”. Ваш діагноз?

 1. Гострий холангіт

 2. Гострий гепатит

 3. Підпечінковий абсцес

 4. Підпечінковий інфільтрат

 5. Дуоденостаз


30. Хворій Н., 52 років, встановлен діагноз: гострий гнійний холангіт. Раніше хворій була виконана холецистектомія з приводу гострого калькульозного холециститу. Яке лікування найбільш ефективне для хворої?

 1. Внутрішнє дренування холедоху

 2. Зовнішнє дренування холедоху

 3. Консервативна терапія

 4. Трансдуоденальна папілотомія

 5. Ендоскопічна папілосфінктеротомія31. У хворого С., 42 років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого калькульозного холециститу на 6-у добу після початку консервативної терапії з'явилися жовтяниця. З лабораторних даних звертає на себе увага рівень загального білірубіну крові — 80 мкмоль/л; прямий білірубін — 68 мкмоль/л, непрямий — 12 мкмоль/л. Кал знебарвлений, сеча темна. Який вид жовтяниці розвився у хворого?

 1. Гемолітична

 2. Інфекційна

 3. Механічна

 4. Змішана

 5. Токсична


32. У хворої віком 52 років після приступу болю у правому підребірї виникла жовтушність шкіри і слизових оболонок. При УЗД виявлено конкременти у жовчному міхурі, холедох поширений до 1,5 см. Вміст холедоху чітко не візуалізується. Який метод обстеження дозволить підтвердити холедохолітіаз?

 1. Фіброгастродуоденоскопія

 2. Повторне УЗД обстеження після підготовки

 3. Комп’ютерна томографія

 4. Ендоскопічна ретроградна холангіографія

 5. Аналіз крові на білірубін, амінотрасферази


33. Під час операції у хворої 68 років з приводу гострого деструктивного холециститу визначена наявність гнійного холангіта. При ревізії холедоха не знайдені конкременти та признаки стенози дуоденального соску. Виконано холецистектомію. Як необхідно закінчити операцію?

 1. Накласти супрадуоденальний холедоходуоденоанастомоз

 2. Виконати трансдуоденальну холедоходуоденостомію

 3. Виконати холедохоеюностомію

 4. Дренувати черевну порожнину

 5. Виконати зовнішнє дренування холедоха


34. Жінка 53 років, три роки тому назад перенесла холецистектомію з приводу гострого калькульозного холециститу. Після операції вже чотири рази були приступи болю в правому підребер”ї, які тривали 6-8 годин, проходили після спазмолітиків. Після другого приступу відмітила пожовтіння шкіри і склер. Які дослідження будуть найбільш інформативними для поставлення діагнозу?

 1. Термографія

 2. Рентгеноскопія шлунку

 3. Фіброколоноскопія

 4. Пероральна холангіографія

 5. Ультрасонографія


35. Жінка 30 років перенесла лапароскопічну холецистектомію з приводу хронічного калькульозного холециститу. Через 72 години після закінчення операції у неї з‘явилися болі по всьому животу , нудота, багаторазова блювота, слабкість. При огляді – стан середньої важкості, шкірні покриви бліді. АТ 100/60 мм рт. ст., пульс 110/хв.. Температура тіла 38,2 0С. Живіт помірно здутий, при пальпації м‘який, болючий в усіх відділах; симптоми подразнення очеревини позитивні. Перистальтика не вислуховується, гази не відходять. Пов‘язка в ділянці дренажів промокла світлою жовчю. Ваш діагноз?

 1. Післяопераційний парез кишечника.

 2. Гостра кишкова непрохідність.

 3. Гостра плевропневмонія

 4. Післяопераційний жовчевий перитоніт

 5. Перфорація виразки шлунка.


36. Хвора 35 років доставлена до лікарні машиною швидкої медичної допомоги з ознаками енцефалопатії, наростаючою жовтяницею та геморагічним синдромом. Поставте ймовірний діагноз.

 1. Камені загального жовчного протоку

 2. Рак загального жовчного протоку

 3. Гостра печінкова недостатність

 4. Передозування лікарськими засобами

 5. Гостра ниркова недостатність


37. Хворa 70 років доставлена в хірургічне відділення з скаргами на біль в животі, блювоту, підвищення температури тіла. Хворіє 3 добу. Об’єктивно – важкий загальний стан, шкіра і слизові оболонки жовті, пульс 100 в одну хвилину, живіт не приймає участі в диханні, при пальпації напружений і болючий по проекції усіх відділів, але більш всього в правому підребр’ї, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга на усьому протязі. На УЗД – збільшений жовчний міxур з конкрементами, діагноз деструктивний холецистит, перитоніт. Лікувальна тактика?

 1. Лапароскопічна холецистектомія

 2. Лапаротомія з видаленням жовчного міхура і дренуванням черевної порожнини

 3. Ендоскопічна папілосфінктеротомія

 4. Лапароцентез

 5. Консервативне лікування


38. Хворий 62 років скаржиться на наявність жовтяниці, свербіння шкіри, світлий кал, темну мочу. Об’єктивно: склера та шкіра жовтушні, на шкірі сліди розчухів. Пальпується збільшений, безболісний жовчний міхур. Аналіз крові: загальний білірубін 85 ммоль/л. Який метод дослідження найдоцільніше використати для уточнення діагнозу?

 1. Ретроградну холангіопанкреатографію

 2. Дуоденальне зондування

 3. Оглядову рентгенографію органів черевної порожнини

 4. Оральну холецистографію

 5. Інфузійну холеграфію


39. У 38-річної хворої після перенесеної два роки тому назад холецистектомії відновились приступи печінкової коліки з пожовтінням шкірних покривів. Діагностовано постхолецистектомічний синдром. Яка найчастіша причина його виникнення?

 1. Залишені під час першої операції конкременти

 2. Стенозуючий папіліт

 3. Дуоденостаз

 4. Дискенезія жовчевих шляхів

 5. Холестаз


40. Хвора 32 років два роки тому назад перенесла холецистектомію з приводу жовчекам”яної хвороби. В жовчевому міхурі було багато дрібних конкрементів. На протязі шести місяців 3 рази повторились приступи печінкової коліки. Два дні тому назад після приступу появилось пожовтіння шкіри та склер. Білірубін 90 ммоль/л. Які дослідження найефективніше допоможуть поставити діагноз?

 1. Рентгеноскопія шлунково-кишкового тракту

 2. УЗД панкреодуоденальної зони

 3. Гастрофіброскопія

 4. Пероральна холангіографія

 5. Ангіографія


41. Перебіг ЖКХ ускладнюється холедохолітіазом у …..%

A. 15-20%

B. 25-30%

C. 5-10%

D. 15-30%

E. 10%-1%


Ситуаційні завдання.


1. Хвора 57 р. скаржиться на біль у правому підребер’ї, нудоту, одноразову блювоту, короткотривале підвищення температури тіла до 37,5оС. Розвиток захворювання пов’язує з вживанням жирної їжі. Три доби тому з’явилися жовтяничне забарвлення склер та потемніння сечі. При об’єктивному обстеженні відмічається локальна болючість у правому підребер’ї. Симптоми подразнення очеревини від’ємні.

Попередній діагноз.

Методи обстеження хворої.


2. Хворий 63 р. відмічає зниження апетиту, втрату ваги, свербіж шкіри, постійний тупий біль в епігастрії, більше справа. За останній тиждень відмітив прогресуюче наростання жовтяниці без больового нападу. Пальпаторно визначається помірно болючий інфільтрат у правому підреберному просторі, позитивний симптом Курвуазьє, симптом Щоткіна – Блюмберга від’ємний, перистальтика ослаблена. Рентгенологічно визначається “розгортання” підкови дванадцятипалої кишки та збільшення ретро-гастрального простору.

Попередній діагноз.

Додаткові методи обстеження.

Методи лікування.


3. Хворий 47 р. звернувся в приймальне відділення зі скаргами на загальну слабість, підвищення температури тіла до 37,8оС, жовтяничність шкіри та видимих слизових оболонок, темну сечу та знебарвлені кишкові випорожнення, постійний біль у правому підребер’ї. Загальний стан середнього ступеня важкості. В аналізі крові визначається підвищений рівень білірубіну за рахунок прямої фракції, уробілін у крові не визначається.

Попередній діагноз.

З якими захворюваннями слід проводити диференційну діагностику?

Хірургічне лікування.


4. Хворий 58 р. звернувся по допомогу зі скаргами на постійний біль у правій половині живота, нудоту, загальну слабість. Захворювання пов’язує з надмірним вживанням алкоголю та жирної їжі. Два дні тому помітив жовтяничність склер та шкіри. З анамнезу відомо, що хворів вірусним гепатитом, періодично вживає алкоголь, дієти не дотримується. Живіт помірно збільшений у розмірах, перкуторно визначається притуплення в бічних відділах, має місце локальна болючість у проекції жовчного міхура.

Попередній діагноз.

Які інструментальні та біохімічні методи обстеження слід застосувати?


5. Хвора 60 р., з надмірною вагою тіла, страждає на жовчнокам’яну хворобу, хронічний калькульозний холецистит, цукровий діабет важкого ступеня, кардіосклероз з недостатністю кровообігу ІІА ступеня. Напади холециститу у хворої виникають 3-4 рази на рік, перебіг – з ускладненнями. Враховуючи протипоказання, хірурги відмовляли хворій в оперативному лікуванні. Тиждень тому у хворої виник черговий больовий напад, але, на відміну від попередніх, супроводжувався жовтяницею. Іктеричність склер з’явилася через добу від початку нападу. При поступленні в лікарню жовтяниця значно виражена, білірубін крові становив 96 мкмоль/л. Механічний характер жовтяниці не викликав сумнівів. Незважаючи на інтенсивне консервативне лікування, жовтяниця наростала.

Лікування даної хворої.

Варіанти завершення операції.

Лікування в післяопераційному періоді.


6. Під час виконання холецистектомії верифіковано наявність великої кількості дрібних конкрементів (до 0,5 мм у діаметрі) у просвіті жовчного міхура. Діаметр міхурової протоки – 8 мм, спільна жовчна протока помірно розширена до 12 мм, звивиста, у чисельних спайках, пальпаторно – містить конкременти.

Методи діагностики.

Додаткові інтраопераційні діагностично-лікувальні заходи.

Хірургічне лікування.


7. У ході виконання технічно складної холецистектомії з приводу гострого деструктивного

процесу в жовчному міхурі діагностовано інтраопераційне пошкодження спільної жовчної протоки.

Лікувальна тактика даного ускладнення.

Можливі варіанти перебігу в ранньому післяопераційному періоді.


8. У хворого діагностовано механічну жовтяницю на фоні жовчнокам’яної хвороби, холедохолітіазу. Рентгенологічним обстеженням із контрастуванням спільної жовчної протоки верифіковано поодинокі дрібні конкременти у дистальній її частині та стриктуру великого дуоденального сосочка.

Який обсяг оперативного втручання показаний хворому?

Лікування в ранньому післяопераційному періоді.


9. Хворий скаржиться на періодичне підвищення температури тіла до 37,5оС, озноб, жовтушність шкіри та видимих слизових оболонок. З анамнезу відомо, що два роки тому переніс холецистектомію. При проведенні хворому фіброгастродуоденоскопії виявлено конкремент, вклинений у великий дуоденальний сосочок, що й стало причиною жовтяниці.

Лікування даного хворого (консервативне, ендоскопічне, хірургічне).


10. Хворий звернувся зі скаргами на біль у правій половині живота, жовтяничність шкіри. З анамнезу відомо, що рік тому переніс холецистектомію. У післяопераційному періоді тривалий час спостерігалося витікання жовчі з пошкодженої спільної печінкової протоки. За останній місяць виділення жовчі припинилося, після чого з’явилися вищезазначені ознаки. Загальний стан хворого важкий. Шкірні покриви та видимі слизові оболонки жовтяничні. Рівень білірубіну 360 мкмоль/л за рахунок прямого.

Методи діагностики, їх діагностична інформативність.

Методи лікування даної хворого.


11. У ході виконання холецистектомії з приводу жовчокам’яної хвороби, хронічного калькульозного холециститу, холедохолітіазу, ускладненого жовтяницею, верифіковано пухлину голівки підшлункової залози з проростанням спільної жовчної протоки до рівня спільної печінкової протоки. Визначаються чисельні метастази в печінку, парааортальні лімфатичні вузли, сальник.

Подальші дії у лікуванні.


12. Хворий звернувся зі скаргами на періодичні напади гострого болю в правій половині живота, нудоту, жовтяничність шкірних покривів, підвищення температури тіла з ознобом, свербіж шкіри. В анамнезі – холецистектомія. При ендоскопічному огляді великого дуоденального сосочка має місце точковий вихідний отвір з рубцево зміненою слизовою оболонкою та незначними виділеннями жовчі. При ретроградній панкреатохолангіографії спільна жовчна протока розширена, великий дуоденальний сосочок стенозований.

Лікування даного хворого.


13. Хвора прооперована з приводу деструктивного холециститу. Інтраопераційно верифіковано наявність холедохолітіазу, у зв’язку з чим накладено біліодигестивний анастомоз за Кіршнером на зовнішньому дренажі. Через 3 міс. дренаж випав. У хворої з’явився біль у правій половині живота, лихоманка, озноб, жовтяниця.

Яке ускладнення виникло у хворої?

Методи діагностики, оптимальні методи лікування.

Схожі:

Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconТема Роздрібні банківські послуги
Тестові контрольні завдання на кожне практичне (семінарське) заняття, підсумкові по модулях І курсу в цілому
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconМетодичні вказівки для студентів та лікарів-інтернів Рекомендовано вченою радою хнму. Протокола від 2012 xapkib хнму
Хірургія. Змістовний модуль Захворювання поза печінкових жовчних протоків, діагностика та лікування. Методичні вказівки для caмостійної...
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconНаціональний медичний університет імені О. О. Богомольця, кафедра хірургії №2, Київська міська клінічна лікарня №4
Хірургічне лікування захворювань жовчних протоків, ускладнених механічною жовтяницею
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconНаціональний медичний університет імені О. О. Богомольця, кафедра хірургії №2, Київська міська клінічна лікарня №4
Хірургічне лікування захворювань жовчних протоків, ускладнених механічною жовтяницею
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconНаціональний медичний університет імені О. О. Богомольця, кафедра хірургії №2, Київська міська клінічна лікарня №4
Хірургічне лікування захворювань жовчних протоків, ускладнених механічною жовтяницею
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconХарківська національна академія міського господарства в. О. Мельман менеджмент персоналу
Наведені сучасні тестові методики з визначення різних аспектів ефективного управління, управлінського потенціалу, мотиваційних типів...
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconТестові завдання
Тестові завдання з курсу “Історія держави І права України” /Укладачі: В. М. Власенко, С.І. Дегтярьов. – Суми: Вид-во СумДУ, 2006....
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconТестові завдання з курсу
Тестові завдання з курсу “Історія держави і права України” /Укладачі: В. М. Власенко, С.І. Дегтярьов. – Суми: Вид-во СумДУ, 2006....
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconТестові завдання з хімії
Тестові завдання з хімії. Частина ІІІ «Комплексні сполуки. Електрохімічні процеси. Властивості металів І їх сполук» /Укладачі: Л.І....
Тема заняття Захворювання позапечінкових жовчних протоків Тестові завдання iconТестові завдання з хімії
Тестові завдання з хімії. Частина ІІІ «Комплексні сполуки. Електрохімічні процеси. Властивості металів І їх сполук» /Укладачі: Л.І....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи