Питання №14 icon

Питання №14
Скачати 163.59 Kb.
НазваПитання №14
Дата02.07.2012
Розмір163.59 Kb.
ТипДокументи


Питання № 14

Хворий К.,67 років, протягом останніх 4 років переніс два Q-інфаркти. Звернувся до лікаря зі скаргами на загрудиний біль давлючого характеру, який іррадіює в ліву руку і ліву половину нижньої щелепи. Тривалість болю -3-5 хв., знімається прийомом нітрогліцерину. Біль виникає при ходьбі по рівній місцевості в нормальному темпі на відстані до 200м, при підйомі на 1 поверх. Загрудинні болі виникають і при вдиханні морозного повітря, при стресових ситуаціях. Вкажіть функціональний клас хворого приступом стенокардії.

A. ІІІ

B. О

C. І

D. ІІ

E. ІV


Питання № 15

Чоловік 37 років скаржиться на серцебиття,задишку,перебої в роботі серця, запаморочення, швидку втомлюваність. При обстеженні виявили виражену кардіомегалію, глухі тони серця, систолічний шум на верхівці, ознаки декомпенсації IIА ст. На ЕКГ мерехтлива аритмія, блокада лівої ніжки пучка Гіса, (-)зубці Т в багатьох відведеннях. При ЕхоКГ виявили дифузну ділятацію порожнин серця, зниження скоротливості міокарда. Ймовірний діагноз?

A. Застійна кардіоміопатія

B. Гіпертрофічна кардіоміопатія

C. Сімейна кардіоміопатія

D. Облітеруюча кардіоміопатія

E. Констриктивна кардіоміопатія


Питання № 16

Жінка 65 років скаржиться на приступ ядухи з переважним утрудненням вдиху, відчуття клекотання в грудях, кашель. Упродовж 25 років відмічає високі цифри артеріального тиску, перенесла крупновогнищевий інфаркт міокарда, стан погіршився годину тому після фізичного навантаження. Хвора в положенні ортопное, ціанотична. АТ 220/110 мм рт.ст., пульс 96/хв, ритмічний. Тони серця ослаблені, акцент ІІ тону і систолічний шум над аортою. В легенях дихання жорстке, ослаблене, в нижніх відділах незвучні різнокаліберні хрипи. Периферичних набряків немає. Дані вислуховування серця можуть свідчити про наявність

A. серцевої недостатності

B. атеросклерозу аорти

C. легеневого серця

D. недостатності аортального клапана

E. недостатності мітрального клапана


Питання № 17

Хворий К.А., 64 роки, звернувся до лікаря поліклініки зі скаргами на задуху та перебої у роботі серця. При огляді: виявлено мінімальні клінічні явища застою у малому колі кровообігу. Пульс аритмічний, як по частоті, так і по наповненню, 76 -104 у хв., АТ=130/70 мм рт.ст. Виявлено дефіцит пульсу - приблизно 20-24 удари в хвилину. Про яке порушення ритму можна думати?

A. Миготлива аритмія

B. Екстрасистолія

C. Пароксизмальна тахікардія

D. Тріпотіння передсердя

E. Синусова аритмія


Питання № 18

Хворий П., 62 роки, звернувся до дільничного лікаря зі скаргами на задишку та серцебиття при незначному фізичному навантаженні, загальну слабкість .В анамнезі захворювання - перенесені протягом останніх трьох років два великовогнищеві інфаркти міокарду. Об"єктивно: незначний ціаноз губ. У легенях при аускультації везикулярне дихання, частота його - 20 за хв. Границі серця перкуторно розширені вліво. Тони серця приглушені. Пульс ритмічний, 78 за хв. АТ=100/60 мм рт.ст. Печінка пальпаторно збільшена на 3 см. Пастозність ніг. Загальний аналіз крові : еритроцити - 4,2 *10^{12} , Нв - 142 г/л, л. - 4,6*10^9, ШОЕ -6 мм/год. ЕКГ - ритм синусовий, правильний, ЧСС-72 за хв. Вісь серця відхилена вліво. В І відведенні патологічний зубець Q. В І, V 5 - V 6 - відведеннях від'ємний зубець Т. ВЕМ: толерантність до фізичного навантаження /ТФН/ - 70 Вт, максимальне споживання кисню /МСК/ -9 мл/кг за хв.,метаболічних одиниць /МО/ - 3. Визначіть стадію хронічної серцевої недостатності за класифікацією NYHA / функціональний клас/.

A. ІІІ

B. 0

C. І

D. ІІ

E. ІV

Питання № 19

У хворого З.В., 49 років, який знаходиться на обліку з діагнозом стабільна стенокардія ІІ ФК , раптово виникли типові стенокардіотичні болі, які не знялися нітрогліцерином. Об"єктивно: АТ= 120/80 мм рт.ст., пульс 104 уд. за хв., поодинокі екстрасистоли. На ЕКГ: ЧСС - 104 /хв., різкі лівошлуночкові екстрасистоли, депресія сегменту S -T у І, аVL та високі, гострокінцеві зубці Т у V2 ,V3,V4 відведеннях. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Нестабільна стенокардія

B. Стабільна стенокардія, ІІ ФК

C. Інфаркт міокарду

D. Стабільна стенокардія, ІУ ФК

E. Стенокардія варіантна


Питання № 20

Хвора К., 50 років, потрапила до лікарні зі скаргами на сильний головний біль, який супроводжується нудотою, серцебиттям, колючим болем в ділянці серця. Вночі раптом з'явилась задишка змішаного типу, кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Об'єктивно: стан тяжкий, акроцианоз, ЧДР 36 за хвилину. В легенях на всій протяжності звучні різнокаліберні хрипи. Ліва межа серця зміщена назовні на 3 см, акцент II тону над аортою. АТ =240/120 мм рт.ст., пульс 120 за хвилину. Назвати ускладнення гіпертонічної хвороби:

A. Гостра лівошлуночкова недостатність

B. Гостра правошлуночкова недостатність

C. Iнфаркт міокарду

D. Гіпертонiчна енцефалопатія

E. Тромбоемболія легеневої артерії


Питання № 1

Хворий, 23 роки, скаржиться на біль в ділянці серця (який посилюється при фізичному навантаженні), серцебиття, задишку (яку відмічає з 14 років життя). Помірний ціаноз, границі тупості серця поширені вліво на 2 см. Тони серця дзвінкі, систолічний шум по лівому краю грудини і на верхівці. Кров і сеча без патології. ЕКГ - синусова брадикардія, горизонтальна позиція серця, ознаки гіпертрофії і перенавантаження лівого шлуночка. Рентгенологічно: талія серця підкреслена, значно гіпертрофований лівий шлуночок. Ваша думка про попередній діагноз?

A. Гіпертрофічна кардіоміопатія.

B. Недостатність мітрального клапана.

C. Пролапс мітрального клапана.

D. Стеноз гирла аорти.

E. Недостатність аортального клапана.


Питання № 2

У жінки під час медичного огляду при аускультації серця виявлено посилений І тон на верхівці, тон відкриття мітрального клапану, пресистолічний шум, акцент і розщеплення ІІ тону на легеневій артерії. Яку ваду серця можна запідозрити?

A. Мітральний стеноз

B. Комбінована мітральна вада

C. Недостатність мітрального клапана

D. Стеноз устя аорти

E. Недостатність аортального клапана


Питання № 3

У хворого на ЕхоКГ порожнина лівого передсердя 5,0 см.; мітральний клапан фіброзно змінений, передня стулка "П-подібна", задня - підтягнута до передньої, однонаправлений їх рух. Про що свідчать дані зміни?

A. Про стеноз мітрального отвору

B. Про недостатність мітрального клапану

C. Про недостатність аортальних клапанів

D. Про стеноз гирла аорти

E. Про дефект міжпередсердної перегородки

Питання № 4

У хворого Н., 22 років при обстеженні систолічний шум у II межребер'ї справа від грудини з проведенням в міжлопаточну ділянку. АТ на руках 160/100 мм рт.ст., на ногах 110/70 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Коарктація аорти

B. Дефект міжшлункової перегородки

C. Тетрада Фалло

D. Стеноз легеневої артерії

E. Реноваскулярна гіпертонія


Питання № 5

Хворий Ф., 60 років, скаржиться на біль поза грудиною стискуючого характеру під час хотьби по рівній місцевості до 200 м. АТ 140/70 мм рт.ст. Пульс 80 уд/хв. ВЕМ: зниження толерантності до фізичних навантаженнь 75 Вт. Найбільш можливий діагноз?

A. Стабільна стенокардія III ФК

B. Прогресуюча стенокардія

C. Спонтана стенокардія

D. Стабільна стенокардія II ФК

E. Стабільна стенокардія IV ФК


Питання № 6

Хвора 30 років. Ревматичний анамнез з 10-річного ріку. При аускультації серця посилений I тон, на верхівці, тон відкриття мітрального клапану, протодіастолічний шум, акцент II тону на легеневій артерії. Які данні будуть отримані при рентгеноскопії серця з контрастованим стравоходом (КС)?

A. Серце мітральої конфігурації, КС має "малу дугу" радіуса відхилення

B. Серце мітральої конфігурації, КС має "велику дугу" радіуса відхилення

C. Серце аортальної конфігурації, КС не відхилений

D. Серце нормальної конфігурації, КС не відхилений

E. Серце кулеобразної форми

Питання № 7

Чоловік 40 років, доставлений до клініки після втрати свідомості на вулиці. Об'єктивно: пульс 74 уд. за хв., АТ - 120/80 мм.рт.ст. Ліва межа серця зміщена назовні на 3 см, на верхівці та по лівому краю грудини грубий систолічний шум. ЕКГ: показники гіпертрофії лівого передсердя і лівого шлуночка. ЕхоКГ: порожнина лівого передсердя збільшена, порожнина лівого шлуночка зменшена, гіпертрофія міжшлуночкової перетинки і задньої стінки лівого шлуночка. Який діагноз є найбільш ймовірним?

A. Гіпертрофічна кардіоміопатія.

B. Мітральна вада.

C. Коарrтація аорти.

D. Стеноз гирла аорти.

E. Атеросклеротичний кардіосклероз.


Питання № 8

Хвора 28 років, скаржиться на задишку при звичайному фізичному навантаженні. Ревматизмом та ангінами не хворіла. Об-но: у горизонтальному положенні - набряк він шиї. Межі серця - у нормі. Аускультативно: - у легенях відмічаються застійні хрипи, ЧД = 26 за хв., зі сторони серця - шумів не виявлено, ЧСС = ПС = 90 за хв. АТ 105/65 мм рт. ст. Печінка + 3 см. Периферійних набряків немає. Аналіз крові у межах норми. ЕКГ - ритм синусовий, ризьке зниження вольтажу усіх зубців. Ваш імовірний діагноз.

A. Констриктивний перикардит

B. Миксома серця

C. Ексудативний перикардит

D. Інфекційна-алергічний міокардит

E. Ділятаційна кардіоміопатія


Питання № 9

Хворий 38 років скаржиться на виражену задишку, біль у області серця. Своє захворювання зв`язує з перенесеним 2 тижні тому грипом. Об-но: сидить, нахилившись уперед. Обличчя набрякле, цианотичне, також відмічається набряк шийних він. Межі серця поширені у обі сторони, тони глухі, ЧСС = ПС = 112 за хв., АТ 100/60 мм рт. ст. У крові: ШОЕ 42 мм/год. На ЕКГ 0 низький вольтаж. На рентгенограмі - трапецевидна тінь серця, ознаки застою у легенях. Укажіть найбільш вірогідний діагноз:

A. Ексудативний перикардит

B. Вірусний міокардит

C. Ішемічна хвороба серця

D. Дилатаційна кардіоміопатія

E. Ревматична вада серця

Питання № 10

Хвора 28 років скаржиться на задишку, біль у області серця, слабкість, підвищення t до 38,3С. Своє захворювання зв`язує з перенесеною 10 днів тому пневмонією. Об-но: шкіряні покрови бліді, ціаноз губ. У легенях - дихання везикулярне, ЧД = 24 за хв. Межі серця не поширені, тони приглушені, у IІІ-IV м/р зліва біля краю грудини визначається шум, м`якого тембру у систолу та діастолу. ЧСС = ПС = 96 за хв. АТ 110/70 мм рт. ст. Печінка + 1 см. У крові - лейк. 11,2·109/л, ШОЕ 38 мм/час. Укажіть найбільш вірогідний діагноз:

A. Гострий перикардит

B. Інфекційно-алергічний міокардит

C. Ревматична вада серця

D. Нейроциркуляторна дистонія

E. Ішемічна хвороба серця


Питання № 11

У чоловіка 59 років, хворого на хронічний обструктивний броніхт, емфізему легень, з дихальною недостатністю ІІ-ІІІ ступеня, на ЕКГ зареєстровано різке відхилення електричної осі вправо з SІ=6 мм і RІІІ=8 мм, депресією ST ІІ-ІІІ= 1,5 мм і інверсією ТІІ-ІІІ- 1,5 мм, а також РІІ-ІІІ= 3 мм. Як можна пояснити ЕКГ-ознаки?

A. Гіпертрофія правого шлуночка і правого передсердя.

B. Вертикальна позиція серця.

C. Гіпертрофія правого шлуночка.

D. Гіпертрофія лівого шлуночка.

E. Гіпертрофія правого і лівого шлуночка.


Питання № 12

40-річна жінка, яка страждає менорагіями, скаржиться на мерехтіння "мушок" перед очима, запаморочення, сухість шкіри, ламкість нігтів, випадіння волосся. При обстежені виявлено: блідість шкіри та слизових оболонок. Ps 100 за хв ритмічний, тони нормальної звучності, систолічний шум над усіма точками серця. В легенях везикулярне дихання. Печінка та селезінка не збільшені. Нв 90 г/л, ер. 3,3х109/л, КП 0,7, лейк. 9,8х100/л, е 2\%, п 3\%, с 70\%, л 25\%, м 10\%, гіпохромія еритроцитів, анізоцитоз, мікроцитоз, сироваткове залізо 7,2 мкмоль/л. Поясніть причини систолічного шуму над усіма точками серця?

A. Прискорення кровотоку в умовах зниження в’язкості крові.

B. Враження міокарду запального характеру.

C. Порушення клапанного апарату.

D. Запалення перикарду.

E. Вроджена вада серця.


Питання № 13

Жінка 37 років скаржиться на стискаючій біль поза грудниною, що виникає під час фізичного навантаження. Об-но: Межи серця поширені вліво, систолічний шум на аорті, ЧСС=ПС=72 за хв., АТ- 130/80 мм рт.ст. На ЕКГ - ознаки гіпертрофії лівого шлуночку. Встановлено попередній діагноз гіпертрофічна кардіоміопатія. Найбільш інформативним методом обстеження у даному випадку є:

A. Ехокардіографія

B. Фонокардіографія

C. Коронарографія

D. Сфігмографія

E. Рентгенографія


Питання № 37

Хворий 37 років, скаржиться на задишку після фізичного навантаження. Хворіє на хронічний обструктивний бронхіт протягом 10 років. Об-но: дифузний теплий ціаноз. Над легенями множинні сухі хрипи. Межи серцевої тупості зміщені вправо, акцент II тону, над легеневою артерією систолічний шум біля мечоподібного відростка грудини, тони серця глухі, ритмічні. Печінка у краю реберної дуги. На рентгенограмі: збільшені праві відділи серця, посилення судинного малюнка, розширені корні легень, права низхідна гілка легеневої артерії. Тиск в легеневій артерії 50 мм рт.ст. На ЕКГ - RV1 - 8 мм, R/S1 - 1,2 мм, RV1+SV5 - 11 мм, інверсія зубця T у V1-V2, P-pulmonale у I, II, III, aVF та правих грудних . відведеннях. В крові еритроцитоз, збільшення гематокриту. У хворого:

A. Компенсоване легеневе серце

B. Декомпенсоване легеневе серце

C. Серцева недостатність IIБ стадії

D. Серцева недостатність III стадії

E. Серцева недостатність IIА стадії


Питання № 25

Хворий 25 років, скаржиться на ниючі і колючі болі в ділянці серця, задишку і серцебиття при помірному фізичному навантаженні, субфебрильну температуру. Місяць тому переніс вірусну інфекцію. Загальний стан важкий. Шкіра бліда, волога, Т тіла 37,4С. Помірно набухлі шийні вени. Частота дихання 24 в 1 хв. В легенях везикулярне дихання з обох сторін, вологі крепітуючі хрипи. Серце розширено вліво і вправо. Тони серця приглушені, на верхівці ніжний систолічний шум, розщеплення першого тону та додатковий третій тон. АТ 82/56 мм рт. ст. Печінка +4 см., незначні набряки нижніх кінцівок. ЕКГ: синусова тахікардія, зниження вольтажу, інтервал PQ 0,24 сек., поодинокі шлуночкові екстрасистоли, інверсія зубця Т у всіх відведеннях. Лабораторно: лейкоцитоз, ШОЕ- 32 мм/год., гамаглобулінемія. Який діагноз у даного пацієнта?

A. Інфекційно-алергічний міокардит.

B. Ексудативний перикардит

C. Септичний ендокардит.

D. Дилятаційна кардіоміопатія.

E. Гіпертрофічна кардіоміопатія.


Питання № 26

У хворого 24 років на ЕКГ знайдено: відхилення електричної осі серця ліворуч, збільшення амплітуди зубців R у відведеннях U5-U6; зубця S у відділеннях U1-U2, уширення зубця Р в 1 та 2 стандартних відділеннях. Причиною відхилення на ЕКГ є:

A. Недостатність мітрального клапану.

B. Стеноз мітрального клапану.

C. Недостатність клапанів аорти.

D. Недостатність трикуспідального клапану.

E. Стеноз отвору аорти.


Питання № 27

Хвора С.,78 років, лікується у невропатолога з приводу судинного паркінсонізму. При обстеженні виявлено систолічний шум та акцент ІІ тону над аортою, артеріальний тиск 185/70 мм.рт.ст. Яка причина артеріальної гіпертензії?

A. Аортосклероз

B. Гіпертонічна хвороба , І стадія

C. Гіпертонічна хвороба, ІІ стадія

D. Гіпертонічна хвороба, ІІІ стадія

E. Атеросклероз ниркових артерій


Питання № 28

Хвора Л.,58 років,хворіє на гіпертонічну хворобу 19років. Лікувалась нерегулярно.5 років тому перенесла ішемічний інсульт. Скарги на головокружіння,шум у вухах. Артеріальний тиск 150/95 мм рт.ст. Ваш діагноз:

A. Гіпертонічна хвороба,ІІІ стадія

B. Гіпертонічна хвороба,І стадія

C. Гіпертонічна хвороба, ІІ стадія

D. ХПМК з симптоматичною АГ

E. Дієнцефальний синдром


Питання № 29

Хвора 35 років відчуває тремтіння всього тіла, "пульсацію" в голові, зіниць, періодично синкопальні стани. Ліва межа серця по лівій передній аксілярній лінії, в т. Боткіна - діастолічний шум. АТ - 150/20 мм рт.ст. Яке захворювання у хворої?

A. Недостатність клапанів аорти.

B. Застійна дилятаційна кардіоміопатія.

C. Тіреотоксичне серце.

D. Гіпертонічна хвороба.

E. Стеноз мітрального отвора.


Питання № 30

У хворого 56 років виникли інтенсивні пекучі болі за грудиною з іррадіацією в ліве плече, ліву руку, під ліву лопатку, які тривали 35 хвилин, полегшення від неодноразового прийому нітрогліцерину не відмічалося. Об'єктивно: блідість шкіряних покровів, генералізована пітливість, гіпотонія, тахікардія 110 за хвилину, при аускультації серця визначається ритм "галопу". На електрокардіограмі - підйом ST на 7 мм вище ізолінії в ІІІ, aVF відведеннях. Для якого патологічного стану характерні приведені клінічні симптоми?

A. Інфаркт міокарду задньої стінки лівого шлуночку, гостра стадія

B. Інфаркт міокарду передньої стінки лівого шлуночку, гостра стадія

C. Нестабільна стенокардія

D. Інфаркт міокарду задньої стінки лівого шлуночку, найгостріша стадія

E. Інфаркт міокарду задньої стінки лівого шлуночку, підгостра стадія


Питання № 31

Жінка 35 років звернулась з приводу втрати апетиту, слабкості та схуднення на 5 кг за останній місяць. Кілька років тому їй було поставлено діагноз ревматичної вади серця, 2 тижні назад з'явилася задишка при помірному фізичному навантаженні та набряки гомілок. Т тіла 38,3С. Пульс 110 уд. за хв., аритмічний. Аускультативно - діастолічний шум на верхівці. На шкірі в ділянці правої ключиці кілька петехій. Пальпується край селезінки. Місяць тому видалила зуб. Яка причина загострення хвороби?

A. Інфекційний ендокардит.

B. Рецидивуючий ревмокардит.

C. Неспецифічний аорто-артеріїт.

D. Порушення ритма.

E. Розвиток серцевої недостатності.


Питання № 32

Чоловік 54 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, ортопное и напади болю за грудиною на протязі року. 3 місяці тому була короткочасна втрата свідомості. Ревматизмом не хворів. Біля 5 років тому при випадковому огляді виявлено систолічний шум в серці. На теперішній час у хворого значні набряки ніг, збільшення печінки, хрипи в базальних відділах обох легенів. Систолічне тремтіння в прекардіальній ділянці, короткий систолічний шум, ослаблений ІІ тон на аорті. АТ 130/90 мм рт.ст., ЧСС 90 за 1 хвилину, ритм правильний. Лабораторні показники в межах норми. Найбільш вірогідний діагноз:

A. Стеноз гирла аорти.

B. Стеноз легеневої артерії.

C. Мітральна недостатність

D. Недостатність трьохстулкового клапана.

E. Дефект міжшлуночкової перетинки.


Питання № 33

Чоловік 54 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, ортопное и напади болю за грудиною на протязі року. 3 місяці тому була короткочасна втрата свідомості. Ревматизмом не хворів. Біля 5 років тому при випадковому огляді виявлено систолічний шум в серці. На теперішній час у хворого значні набряки ніг, збільшення печінки, хрипи в базальних відділах обох легенів. Систолічне тремтіння в прекардіальній ділянці, короткий систолічний шум, ослаблений ІІ тон на аорті. АТ 130/90 мм рт.ст., ЧСС 90 за 1 хвилину, ритм правильний. Лабораторні показники в межах норми. На ЕКГ найбільш вірогідно виявити:

A. Гіпертрофію лівого шлуночка.

B. Гіпертрофію правого шлуночка.

C. Гострий інфаркт міокарда.

D. Гіпертрофію обох шлуночків.

E. Ознаки аневризми лівого шлуночка.


Питання № 34

Хвора 45 років скаржиться на задишку інспіраторного характеру, сухий кашель, що посилюється в горизонтальному положенні, періодичне кровохаркання, серцебиття, перебої в роботі серця. При вислуховуванні серця отримана слідуюча аускультативна картина: тони серця аритмічні, миготлива аритмія, І тон посилений на верхівці, акцент ІІ тону на легеневому стовбурі, в точці Боткіна визначається додатковий ІІІ тон, на верхівці - діастолічний шум. Для якого захворювання характерні приведені клінічні дані?

A. Мітральний стеноз

B. Недостатність напівмісячних клапанів аорти

C. Недостатність мітрального клапану

D. Недостатність тристулкового клапану

E. Стеноз устя аорти


Питання № 35

Аускультативно при вислуховуванні серця у хворого 40 років, який раніше тривалий час хворів ангінами і не лікувався, встановлено: тони серця ритмічні, І тон на верхівці послаблений, акцент ІІ тону на легеневій артерії, на верхівці серця визначається систолічний шум, що проводиться в ІІ міжребір'я зліва та в ліву підпахвинну впадину. Для якого патологічного стану характерні наведені клінічні симптоми?

A. Недостатність мітрального клапану

B. Недостатність напівмісячних клапанів аорти

C. Недостатність тристулкового клапану

D. Мітральний стеноз

E. Стеноз устя аорти


Питання № 36

У хворої 60 років протягом останніх 7 років спостерігається підвищення артеріального тиску до 210/110 мм.рт.ст, робочі цифри артеріального тиску - 170/100 мм.рт.ст. Об'єктивно: зміщення верхівкового поштовху вліво від середньоключичної лінії на 3 см в V міжребір'ї зліва, розлитий, резистентний, ознаки гіпертрофії лівого шлуночку на ЕКГ, на очному дні симптом Салюса ІІ. Для якого захворювання характерні наведені ознаки?

A. Гіпертонічна хвороба ІІ стадія

B. Гіпертонічна хвороба І стадія

C. Гіпертонічна хвороба ІІІ стадія

D. Вегето-судинна дистонія за гіпертензивним типом

E. Злоякісна артеріальна гіпертензія


Питання № 21

Хворий скаржиться на періодичні головні болі, дратівливість, поганий сон, підвищення артеріального тиску протягом двох років. Об'єктивно: АТ - 160 і 100 мм рт. ст., пульс 80 на хв., напружений. При аускультації тони серця послаблені, акцент ІІ тону над аортою. Вкажіть найбільш очікувані зміни на ЕКГ.

A. Ознаки гіпертрофії лівого шлуночка.

B. Ознаки гіпертрофії правого шлуночка.

C. Блокада правої ніжки пучка Гіса.

D. Ознаки ішемії міокарда.

E. Ознаки гіпертрофії лівого передсердя.


Питання № 22

Хворий 49 років, шофер, скаржиться на нестерпні стискаючі болі за грудиною, що "віддають" у ділянку шиї, які виникли дві години тому, слабість. Валідол і нітрогліцерин не дали ефекту. Стан важкий, блідість, шкіра волога. Тони серця послаблені, ЧСС 96 за хвилину, АТ 100/60 мм рт.ст. Живіт м'який, печінка не збільшена, набряків немає. Попередній діагноз?

A. Гострий інфаркт міокарда

B. Стенокардія спокою

C. Тромбоемболія легеневої артерії.

D. Нейроциркуляторна дистонія.

E. Гострий міокардит.


Питання № 23

Хворий 30 років, футболіст, після чергового тренування втратив свідомість. До цього виникали епізоди тиснучого болю за грудиною, перебої в діяльності серця. Батько хворого раптово помер від невідомої причини у віці 42 років. АТ 120/70 мм рт.ст. Границі серця не розширені, на верхівці вислуховується 4-йтон серця; 1-й і 2-й тони не змінені. По лівому краю грудини та наоснові серця - систолічний шум, інтенсивність якого зростає під час проби Вальсальви. Клінічні аналізи рентгенологічне дослідження грудної клітки без особливостей. ЕКГ: вольтажні ознаки гіпертрофії лівого шлуночка з перевантаженням (глибокі від'ємі зубці Т у відведеннях і, aVL, V5- V6). Попередній діагноз?

A. Гіпертрофічна кардіоміопатія.

B. ІХС. Стенокардія напруги.

C. Стеноз гирла аорти.

D. Спортивне серце

E. Нейроциркуляторна дистонія.


Питання № 24

На приймальне відділення лікарні швидка медична допомога доставила хворого 42 років з гострою серцевою біллю, яка не минула після прийому трьох таблеток нітрогліцерину. Стенокардія на протязі двох років. Біль не вгамовується на протязі години навіть після ін'єкції анальгіну або димедролу. АТ 120/80. ЕКГ: ритм синусовий, елевація ST = 2 мм, y I, aVL, V6. Ваш діагноз?

A. Гострий коронарний синдром

B. Гострий інфаркт міокарду.

C. Дрібновогнищевий інфаркт міокарду

D. Гостра серцева недостатність.

E. Гостра серцево-судинна недостатність

Схожі:

Питання №14 iconПитання теоретичної частини для іспиту з дисципліни
Організація проведення загальних зборів. Основні питання що вирішують установчі збори
Питання №14 iconАлгоритм складання питання на гру «Брейн-ринг»
До участі у грі приймаються питання, що відповідають загальним вимогам, та містять наступні складові
Питання №14 iconДокументи
1. /питання для к.р _ _спиту УПБ/_стор_я економ_ки та економ_чнох думки т.кр..docx
Питання №14 iconНауково-практичної конференції “Актуальні питання педіатрії”
Актуальні питання післядипломної підготовки педіатрів та лікарів загальної практики сімейної медицини
Питання №14 iconДокументи
1. /5 курс медико-психолог_чний факультет/МАТЕР_АЛИ П_ДГОТОВКИ ДО _СПИТУ/Питання по темам/_нфекц_йний...
Питання №14 iconПитання до заліку та екзамену з курсу «Сучасний бальний танець» Теоретичні питання
Розвиток нового напрямку в танцювальній музиці – джаз, та його вплив на подальший розвиток танцювальної культури ХХ ст
Питання №14 iconТехнологічні основи машинобудування ” 3 питання до модульного контролю питання для підготовки до 1 модуля
Роль технології машинобудування в сучасному виробництві та її завдання щодо прискорення науково-технічного прогресу
Питання №14 iconДля студентів озо (спеціальність «Переклад» 1 / 2) контрольні питання до заліку (з літератури античності, Середньовіччя та Відродження) Антична література
Гомер І гомерівське питання. «Іліада» як «енциклопедія життя» давніх греків: проблеми І герої (Читати повністю)
Питання №14 icon1. Питання Додаткова програма повинна включати питання, пов’язані з напрямом досліджень здобувача, а також враховувати останні досягнення у відповідній галузі. Список найновішої
Програма розроблена та обговорена на засіданні кафедри
Питання №14 iconПрограма державного екзамену із зарубіжної літератури для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»
У програму входять деякі питання з теорії літератури, а також питання щодо взаємозв'язків національних літератур
Питання №14 iconА. Los, O. A. Obukhova
У навчальному посібнику викладений матеріал для самостійної підготовки студентів до практичних занять з фізіології з розділу “Фізіологія...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи