1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A icon

1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A
Скачати 69.86 Kb.
Назва1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A
Дата02.07.2012
Розмір69.86 Kb.
ТипДокументи

1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка і вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз?

A. Пухлина лівої нирки.

B. Пухлина сигмовидної кишки.

C. Аневризма черевної аорти

D. Кіста підшлункової залози.

E. Позаочеревинна пухлина.


2. Хвора Т., 56 років, протягом 15 років страждає мітральною ревматичною вадою серця та миготливою аритмією. 2 години тому раптово відмітила різкі болі в нижніх кінцівках, утруднення активних рухів в них. При огляді нижні кінцівки ціанотичні, холодні, активні рухи відсутні. Пульсація на стегнових артеріях обох ніг відсутня. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Тромбоз нижньої порожнистої вени

B. Тромбоемболія черевної аорти

C. Тромбоз біфуркації черевної аорти

D. Тромбоемболія артерії Адамкевича

E. Гострий радикулоневрит


3. Хвора 74 роки, скаржиться на біль в животі, здуття живота, нудоту. Страждає ішемічною хворобою серця, у хворої - постінфарктний та атеросклеротичний коронарокардіосклероз, стан важкий, живіт здутий, черевна стінка слабо приймає участь у диханні. При лапароскопії виявлено, що в черевній порожнині невелика кількість мутного випоту, одна з петель тонкого кішківника темно-синюшного кольору. Сформулюуйте попередній діагноз?

A. Бешиха

B. Заворот кішківника

C. Гостра кишкова непрохідність

D. Ішемічний абдомінальний синдром

E. Тромбоз мезентеріальних судин


4. Хворий Ш., 72 років доставлений в приймальне відділення у важкому стані із скаргами на здуття черева, біль у череві без чіткої локалізації на протязі трьох діб. Загальний стан важкий, шкіра та видимі слизові бліді. Язик сухий. Пульс 98, артеріальний тиск 100/60 мм рт. ст. Живіт здутий, болісний в усіх ділянках, визначаються нечіткі ознаки подразнення очеревини. При акускультації - перистальтичні шуми не вислуховуються. Рer rectum - ампула прямої кишки порожня, на рукавичці - сліди кров”янисто-слизових виділень. Найбільш вірогідний попередній діагноз?

^ A. Тромбоз мезентеріальних судин

B. Перфорація порожнинного органа.

C. Гостра кишкова непрохідність

D. Гострий панкреатит.

E. Загострення виразкової хвороби


5. Хвора 68 років доставлена швидкою допомогою ургентну лікарню зі скаргами на біль у животі, здуття, нудоту, блювоту. Захворіла раптово 12 год тому. В анамнезі – ревматизм, мітральна вада. Об”єктивно – миготлива тахіаритмія, часте, поверхневе дихання, язик сухий, живіт здутий, болючий в усіх відділах. Визначається позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Перистальтика не прослуховується. Per rectum – кал з домішками крові. Який діагноз найбільш

^ A. Ревматичний полісерозит гострий

B. Перфоративний апендицит з перитонітом

C. Гостра механічна кишкова непрохідність

D. Кишкова кровотеча

E. Мезентеріальний тромбоз


6. Хворий 72 років зі скаргами на різкий біль в животі, нудоту, затримку випорожнення та газів. Хворіє 18 годин. Операцій не було. В минулому хворів на інфаркт міокарду, був ішемічний інсульт. Пульс 88 за 1 хв., миготлива аритмія. АТ 90/ 60 мм рт. ст. Язик сухий. Живіт різко здутий та болючий в усіх відділах. Нечітко визначаються перитонеальні симптоми. Перистальтичні шуми не вислуховуються. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини пневматоз кишківника. Ректально – домішки крові в калі. Найбільш вирогідний діагноз ?

^ A. Заворот сигмоподібної кишки

B. Обтураційна кишкова непрохідність /пухлинного генезу/

C. Тромбоз мезентеріальних судин

D. Неспецифічний виразковий коліт

E. Спайкова непрохідність кишечника


7. Хворий 70 років, поступив ургентно у важкому стані з гострим болем у животі. Хворіє на протязі 10 годин. Шкірні покриви бліді, язик сухий, обкладений білим нальотом, була блювота темним вмістом. Пульс 100 уд. за хв., аритмічний, слабкого наповнення. АТ 80/40 мм рт.ст. Живіт не приймає участі в акті дихання, напружений і різко болючий у всіх відділах. Наявні симптоми подразнення очеревини. В анамнезі у хворого ІХС, перенесений інфаркт міокарду, останні 3 роки турбує миготлива аритмія. Який попередній діагноз?

^ A. Гострий панкреатит

B. Тромбоз мезентеріальних судин

C. Перфоративна виразка шлунка

D. Перфоративний апендицит

E. Перфоративний холецистит


8. Хвора Т., 56 років, протягом 15 років страждає мітральною ревматичною вадою серця та миготливою аритмією. 2 години тому раптово відмітила різкі болі в нижніх кінцівках, утруднення активних рухів в них. При огляді нижні кінцівки ціанотичні, холодні, активні рухи відсутні. Пульсація на стегнових артеріях обох ніг відсутня. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Тромбоемболія артерії Адамкевича

B. Тромбоз нижньої порожнистої вени

C. Тромбоз біфуркації черевної аорти

D. Тромбоемболія черевної аорти

E. Гострий радикулоневрит


9. Жінка 65 років, з фібриляцією передсердь поступає в приймальний покій зі скаргами на раптову появу сильного болю в животі. Були одноразові блювота та рідкий стілець. З того часу гази не відходили. При об‘єктивному огляді живіт помірно здутий, дифузно болючий, симптомів подразнення очеревини немає. Десять років тому хвора перенесла абдомінальну гістеректомію. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

^ A. Гостра емболія мезентеріальних артерій, ішемія кишківника.

B. Перфорація виразки дванадцятипалої кишки.

C. Гострий дивертикуліт.

D. Гострий холецистит.

E. Злукова тонкокишкова непрохідність.


10. У хворого з раптово виникшими постійними болями в животі на фоні ослабленої перистальтики з’явились випорожнення з домішками темної крові. Об’єктивно: позитивні симптоми подразнення очеревини . Яке захворювання можна запідозрити?

^ А Мезетеріальний тромбоз.

В Дизентерія

С Інвагінація

D Рак товстої кишки з роспадом

Е Паралітична кишкова непрохідність


11. Хворий 40 років, раніше оперований в зв'язку з гострим холециститом, звернувся до лікаря поліклініки зі скаргами на раптовий інтенсивний біль в череві, багаторазове блювання та випорожнення з домішками крові. Хворий зниженого харчування, блідий. АТ - 90/60 мм рт.ст. Живіт помірно здутий, м'який, помірно болючий. Симптом Блінова позитивний, симптом Щоткіна - Блюмберга слабо позитивний. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Гостра злукова кишкова непрохідність.

B. Перфорація злоякісної пухлини шлунка.

C. Гострий панкреатит.

D. Мезентеріальний тромбоз.

E. Перфорація ободової кишки.


12. У приймальне відділення надійшов огрядний хворий 69-ти років зі скаргами на гострий біль в епігастрії, спині, блювання. Об'єктивно: шкіра суха, акроціаноз. Живіт здутий, перистальтика відсутня. Ps - 140 за 1 хв., АТ - 80/60 мм.рт.ст., ЦВТ відємний, ЧД 32 за 1 хв., Аналізи: лейк. 18000, глюкоза 12,6 ммоль/л., амілаза 64 Од., АсАт 3,1 ммоль/л. Сформуюйте діагноз?

^ A. Гострий панкреатит

B. Кетоацидоз

C. Гострий холецистит

D. Перфоративна виразка шлунка

E. Мезентеріальний тромбоз


13. Локалізація тромбу в якому сегменті верхньої мезентеріальної артерії супроводжується ішемією здохвинної кишки, купола сліпої та висхідної частини товстої кишки?

А. ІІІ.

В. І.

С. ІІ.

D. ІV.

Е. V.


14. Хворий 57 років знаходиться на лікуванні у відділенні аритмології та хронічної ішемічної хвороби серця. Скаржиться на раптовий гострий біль, в животі, що не купується наркотичними анальгетиками. При пальпації живота визначається позитивний симптом Мондора, Щоткіна – Блюмберга, перистальтика відсутня, визначається вільна рідина в черевній порожнині. Про яке захворювання слід думати?

^ А. Гостра кишкова непрохідність

В. Перфоративна виразка шлунка

С. Гостра мезентеріальна ішемія

D. Аневризма черевного відділу аорти

Е. Перфорація пухлини сліпої кишки


15. У хворої діагностовано гостру абдомінальну ішемію, використання яких діагностичних методів є найбільш інформативним?

^ А. Оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини, УЗД, ангіографія черевного відділу аорти, екскреторна урографія, лапароскопія.

В. Селективна мезентерікографія, лапароскопія.

С. Комп’ютерна томографія, оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини, спленопортографія.

^ D. УЗД, аортографія, доплерографія судин черевної порожнини, лапароскопія.

Е. Лапароскопія, фіброгастродуоденоскопія, оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини.


16. Під час оперативного втручання у хворого з приводу мезентеріального тромбозу діагностовано ураження на рівні І судинного сегменту, яка подальша тактика лікування, якщо з моменту початку захворювання пройшло 6 годин?

^ А. Первинна резекція сегменту тонкої кишки.

В. Трансверзостомія у вигляді двоствольного ануса.

С. Правобічна геміколектомія.

D. Програмована лапароперція.

Е. Відновлення мезентеріального кровообігу.


17. Під час оперативного втручання у хворого з приводу мезентеріального тромбозу діагностовано ураження на рівні ІІІ судинного сегменту, яка подальша тактика лікування, якщо з моменту початку захворювання пройшло 24 годин?

^ А. Трансверзостомія у вигляді двоствольного ануса.

В. Первинна резекція сегменту тонкої кишки

С. Правобічна геміколектомія

D. Відновлення мезентеріального кровообігу.

Е. Операція Гартмана.


18. Під час оперативного втручання діагностовано ознаки ішемії ділянки здохвинної кишки та правої половини товстої кишки, ослаблення перистальтики цієї зони. Яка подальша лікувальна тактика?

А. Аортомезентеріальне венозне шунтування

В. Емболектомія з верхньої брижевої артерії.

С. Реімплантація устя нижньої брижевої артерії.

D. Тромбінтімектомія з нижньої брижевої артерії.

Е. Правобічна геміколектомія.

Схожі:

1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconA. Фіброаденома
Вважає себе хворою на протязі 3 років. При пальпації визначається ущільнення без чітких меж, з шкірою не пов’язане, периферичні лімфовузли...
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconМіністерство охорони здоров’я україни
Методика клінічного обстеження дітей. Особливості схеми та методики збирання анамнезу в залежності від віку дитини. Методичні особливості...
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconПитання, відповіді, пояснення
Після їжі біль стихає, але поновлюється через 1,5 2,0 години. Об-но: зниженої ваги, пульс 70 уд/ хвилину, А/т 120/ 70 мм рт ст Язик...
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconЕндометріоз піхви І промежини. Виникнення цієї форми пов'язане з
При пальпації виявляються вузли та тяжі щільної консистенції, болючі. На слизовій виявляються коричневі або темно-сині вогнища, іноді...
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconПитання, відповіді, пояснення
Пульс 72/хв, на тильних артеріях стопи пониженого наповнення. Ат 170/90 мм рт ст. Вислуховується акцент ІІ тону І систолічний шум...
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconПропедевтика внутрішньої медицини як введення у клініку внутрішніх хвороб. Основні методи обстеження хворих. Анамнестична частина історії хвороби
Симптоми при захворюваннях органів дихання на підставі розпиту хворого, пальпації, перкусії грудної клітки
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconПропедевтика внутрішньої медицини як введення у клініку внутрішніх хвороб. Основні методи обстеження хворих. Анамнестична частина історії хвороби
Симптоми при захворюваннях органів дихання на підставі розпиту хворого, пальпації, перкусії грудної клітки
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconВасилевская Г. Н. Гинекология
Основним клінічним проявом є патологічні виділення із статевих шляхів: серозні, серозно-гнійні, серозно-кров'янисті. Другим симптомом...
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconЗавдання №1
Симптоми подразнення очеревини не чітко визначені. Перистальтика кишечника млява. Жовчний міхур не пальпується. При ректальному обстеженні...
1. У хворої 65 років, при пальпації живота в ділянці пупка І вище пальпується пухлина розмірами 13х8 см, помірно болісна при пальпації, не зміщається, пульсує. При аускультації систолічний шум. Зазначте діагноз? A iconКрок Стоматологія-2010
Ясна у вигляді яскраво-червоних грануляцій, болісні під час пальпації. На зубах значні відкладення зубного каменя. Рентгенологічних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи