Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення icon

Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення
Скачати 28.13 Kb.
НазваСекреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення
Дата10.07.2012
Розмір28.13 Kb.
ТипДокументи

секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення гонадотропінів гіпофізом. Фолітропін стимулює фолікулогенез у яєчниках. На 5-7 день менструального циклу один фолікул починає домінувати й інтенсивно виділяти ест радіол, інші фолікули підлягають атрезії. Ця фаза яєчникового циклу має назву фолікулярної, вона відповідає пост менструальній (проліферативній) фазі маткового циклу.

Ендометрій реагує на продукцію естрогенів яєчниками початком відновлення циклічних змін. У процесі підготування до імплантації заплідненої яйцеклітини під час проліферації у клітинах ендометрія скупується глікоген.

У середині циклу, коли розвиток фолікула й овоцита наближається до повного дозрівання, високий рівень естрогенів спричинює раптове значне зростання рівня лютропіну. Овуляція відбувається через 10-16 год після піка лютропіну.

Пік лютропіну позначає кінцевий етап дозрівання овоцита(завершення першого мейотичного поділу).Фолікулярні епітеліоцити зернистої оболонки фолікула поглинають ліпіди і лютеїнів пігмент, набуваючи жовтого кольору (утворюється жовте тіло). Починається фаза жовтого тіла (лютеїнові) яєчникового циклу.

Під час першої половини фази жовтого тіла посилюються продукція прогестерону й естрогенів. Рівень прогестерону в сироватці крові понад 3 нг/мл свідчить про те, що овуляція відбулася.

Якщо концентрація прогестерону не досягає 8-10 нг/мл приблизно через 7 днів після овуляції, це свідчить про недостатність функції жовтого тіла.

Зростання рівня естрогенів і прогестерону призводить до змін ендометрія, спрямованих на підготування до імплантації заплідненої яйцеклітини. Запаси глікогену значно зростають, посилюються васкуляризація (лютеальна фаза, або фаза секреції).

Концентрація естрогенів і прогестерону досягає максимального рівня в середині менструального циклу. У відповідь на зростаючий рівень естрогенів і прогестерону секреція гіпофізом фолі- а лютропіну зменшується. Жовте тіло піддіється зворотному розвитку, якщо воно не стимулюється адекватним рівнемхоріонічного гонадотропіну (ХГ), який утворюється вже з 7-го дня після запліднення. Внаслідок настання вагітності ХГ підтримує функцію жовтого тіла, запобігаючи відторгненню ендометрія до початку синтезу відповідних гомонів у плаценті (6-8-й тиждень вагітності). Якщо запліднення не відбулося, функція жовтого тіла, рівень прогестерону і естрогенів значно знижуються, настає новий менструальний цикл.

Порушення менструального циклу можуть бути наслідком надмірної продукції естрогенів і прогестерону у випадках розвитку функціональних кист яєчників (наприклад, прсистенція жовтого тіла тощо.).

Вік менархе (першої менструації) коливається в нормі від 10 до 16 років і всередьному становить 12-13 років. Встановлення овуляторного типу менструального циклу характеризується регулярними циклічними прогнозованими менструаціями з інтервалом 24-35 днів, тривалістю кровотечі 3-8 днів і загальною крововтратою до 30-80 мл.

До порушень менструального циклу належать такі:

аменорея - відсутність менструацій протягом 6 місяців і більше;

Схожі:

Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconІноваційна діяльність підприємства
Впровадження інновацій на підприємстві сприяє збільшенню прибутку, дозволяє продовжити життєвий цикл підприємства та покращити його...
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconРекомендована література
Дефіцит естрогенів сприяє збільшенню ризику виникнення гіпертензії, іхс, дисгормональної кардіоміопатії. Атрофічний кольпіт, цисталгія,...
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconВульвовагініт
У цьому випадку патологічні виділення з вище розташованих відділів статевих шляхів порушують епітеліальний покрив вульви, що створює...
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconПовторні порушення закону зворотнього зв'язку
Надмірна секреція кортикостероїдів або андрогенів (хвороба Іценка-Кушінга) Гіпо-або гіпертироїдизм
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconПосткризове регулювання кредитної діяльності банків україни
Якісні банківські кредити сприяють появі нових підприємств, збільшенню робочих місць, реалізації інвестиційних проектів, особливо...
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconМетодична розробка
В зв’язку з тим, що соціально-економічні умови в нашій країні сприяють збільшенню кількості хворих на туберкульоз, більш важливим...
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconКрок Загальна лікарська підготовка
У роділлі в терміні пологів з’явились кров’янисті виділення з піхви та погіршився
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconОб'єктивно
Дві години тому після підйому вантажа раптово із піхви з'явились значні кров'яні виділення
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconЗразок заявки кафедри
Клопочу перед радою факультету про виділення місць для навчання в аспірантурі / докторантурі
Секреція гонадоліберину гіпоталамусом сприяє збільшенню виділення iconТестовий контроль. Зм заняття 10
Як слід обробляти руки медичним працівникам, якщо на них потрапила кров або виділення хворого
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи