У психічному статусі icon

У психічному статусі
Скачати 389.41 Kb.
НазваУ психічному статусі
Сторінка1/2
Дата02.07.2012
Розмір389.41 Kb.
ТипЗадача
  1   2

Задача 1.

Хворий 40 років, технік. Переведений у психіатричну лікарню з першої міської лікарні м. Чернівці.

Місяць тому був збитий автомобілем, у тяжкому стані госпіталізований у нейрохірургічне відділення. Три дні був у коматозному стані. Після виходу з коми скаржився на головний біль, нудоту, блювоту, загальну слабість. Через два тижні після коми у хворого змінилася поведінка: став агресивним до навколишніх, не знав, де знаходиться, не виконував інструкцій.

У психічному статусі: тривожний, напружений, щохвилини зіскакує з ліжка, тікає, ховається, кричить, що на нього наїжджає машина. Не орієнтований у навколишньому, але збережене орієнтування у власній особі. У хворого чіткі зорові і слухові галюцинації загрозливого характеру. Заявляє, що він тільки-що повернувся з дому. Висловлює маячні ідеї переслідування, ні з ким не спілкується. Під вечір психічний стан хворого погіршується.

^ Неврологічний стан: зіниці звужені, S>Д, позитивний окулостатичний феномен Гуревича. Сухожилкові рефлекси з рук і ніг підвищені, Д>S.

а) установіть діагноз;

б) які методи дослідження найбільш інформативні для установлення правильного діагнозу?


Задача 2.

Хворий 15 років, інвалід першої групи.

У психічному статусі: з хворими спілкується мало. намагається триматися ближче до лікаря, до медсестри, сердиться, коли вони виявляють увагу до інших хворих. Іноді вдається його включити у виконання нескладних доручень: прибирання приміщення, роздача їжі; при цьому він сам не виявляє ініціативи, просить постійних вказівок, допомоги. У розмову вступає неохоче. Мова одноманітна, запас слів бідний, слова вимовляє неправильно. Не вміє ні читати, ні писати, знає тільки окремі букви. Ось зразок розмови лікаря з цим хворим:

Лікар: “Скільки тобі років”? Хворий: “Три”.

Лікар: “Які міста ти знаєш”? Хворий: “Ленінський район”.

Лікар: “Як називається найбільше місто у нашій країні? Наша столиця”?

Хворий не може відповісти.

Лікар: “Скажи, для чого потрібна ця річ”? (Телефонний апарат).

Хворий: “Брати трубку і казати: “Ало-ало”!

Лікар: “А ти можеш сказати, чим відрізняється корова від коня”?

Хворий: “Корова з рогами, а кінь з вухами”.

^ Соматичний стан: хворий низького росту, його будова тіла диспластична: голова маленька, зі “скошеною” потилицею, розріз очей – косий, ніс короткий, з плоским переніссям. Міміка бідна, рот постійно відкритий.

а) установіть діагноз;

б) який метод дослідження найбільш інформативний для установлення правильного діагнозу?

                                      

б) нетипові (нестандартні, що відображають ускладнені професійні ситуації) – ІІІ рівень.

Задача 1.

Хвора 45 років, різноробоча. У психіатричну лікарню доставлена з відділення міліції.

Закінчила початкову школу, з 18-річного віку працює на різних роботах, за характером спокійна, трудолюбива, товариська. Заміжня упродовж 16 років, має троє дітей. Чоловік зловживає алкоголем, грубий, бив її по голові. Хвора залишила його і переїхала в іншу область, працювала на залізничній дорозі – “будувала шляхи”. На будівництві отримала струс головного мозку, лікувалася у Кам’янець-Подільській міській лікарні. Після виписки десь блукала і через два тижні прийшла до свідомості у Кіровоградській психіатричній лікарні, куди її доставила міліція. Після виписки з психлікарні повернулася додому, але з чоловіком жила погано – “він зв’язався з бандою”, в зв’язку з чим знову залишила його. Працювала дояркою, переїжджаючи з одного колгоспу в інший. У Чернівці приїхала “по слідчим справам” – звернулась в міліцію, щоб їй “змінили прізвище, так як вона не Руть В.Ф. (за паспортом), а Соцька Є.Д.”.

^ У психічному статусі: доступна мовному контакту, на питання відповідає по суті. Орієнтування в часі порушене. Мають місце слухові галюцинації: “Голос батька каже, що я шпигунка, що мене розстріляють за роботу на залізній дорозі”. Дати історичних подій називає правильно, але дати з особистого життя згадує важко, часто називає їх неправильно. Висловлює маячні ідеї стосунку, переслідування: “Я вчора прийняла присягу на вокзалі, а тепер я заарештована, мене повинні вбити, слідкують за мною”. Інтелект відповідає життєвому досвіду. Емоційно напружена, підозріла, дратівлива, запальна, але легко заспокоюється, багатослівна, мова деталізована.

^ Огляд окуліста: на очному дні – явища венозного застою.

Неврологічний статус: анізорефлексія з рук і ніг, S>D, виражена вегетативна нестійкість, підвищена пітливість, тахікардія.

а) установіть діагноз;

б) які методи дослідження найбільш інформативні для установлення правильного діагнозу?


Задача 2.

Хворий 48 років, педагог. Доставлений у психіатричну лікарню рідними.

Розвивався нормально, закінчив педагогічний інститут. Одружений, у сім’ї злагода, але до одруження мали місце статеві зв’язки з особами сумнівної поведінки. Алкогольні напої вживав рідко Упродовж останнього року почав частіше випивати, став неохайним, надмірно веселим, недоречно жартував, заводив сумнівні знайомства. Почав говорити про свої великі інтелектуальні можливості, про змогу отримати велику суму грошей – “досить йому тільки захотіти”. Під час проведення уроку з географії став розповідати учням, як він “спритно обігрує друзів в карти”, вийняв з портфеля колоду ігрових карт і став показувати різні фокуси. На зауваження директора школи відповів грубо і нецензурно у присутності учителів та учнів. Заявляв, що піде зі школи і буде працювати “пілотом, суддею, прокурором, артистом”.

^ У психічному статусі: орієнтування порушене – не може назвати день і число. У місці орієнтований. Пам’ять на минулі події порушена, запам’ятовування різко знижене. Темп мислення прискорений. Вважає себе “видатною людиною”, “всемогутнім”, “всесильним”. Зміст прислів’їв не розуміє, рахунок грубо порушений, але хворий цього не відмічає. Задоволений своїми відповіддями. Настрій піднесений. Висловлювання носять легковажний характер. Втручається в усі справи відділення. Жодної хвилини не сидить на місці. На побаченні з рідними цікавиться лише продуктами. Увага нестійка, легко виснажується.

         ^ Неврологічний статус: відсутня пряма і співдружня реакція зіниць на світло при збереженні її на акомодацію та конвергенцію (позитивний симптом Аргайль-Робертсона).

а) установіть діагноз;

б) які методи дослідження найбільш інформативні для установлення правильного діагнозу? 1. Хворий В., 17 років, учень 10 класу. Психопатична особистість. У батька була травма головного мозку, страждає судомними нападами. Хворий фізично розвивався нгормально, але ріс хворобливою дитиною. По хароктеру був веселим, товариським, але дратівливим, запальним. Одного разу, після переохолодження, захворів на ангіну, врподовж трьох днів температура тіла була 37,8-380. Після одужання не зміг написати контрольну роботу з фізики і одержав двійку. В той же день побився з товаришем за те, що той зламав його фотоапарат. Вдома плакав, погрожував матері покинути школу. Хворий пішов у ліс, де ночував дві ночі, потім пішов у інше село до бабусі, не хотів повертатися додому. При госпіталізації – дезорієнтований у часі, збуджений, каже, що всі хочуть його згубити, самі винні, а його садять у «тюрму». У хворого мають місце об'єктивні ознаки галюцинацій. На наступний день: на запитання відповідає коротко, не по суті, інколи щось пише, посміхається, на обличчі – вираз тривоги. Перед тим, як їсти – оглядає і нюхає їжу. Інколи стає жвавішим, щось співає, декламує вірші. Вважає, що його посадили в гестапо, а потім – у резиденцію контрабандистів. Оточуючих хворий сприймає за «підставні особи» для навчання з метою переходу кордону. Уявляв, що Земля – це «хробашливе яблуко» з каналами, які вважаються шахтами. Трансляцію телепередач розцінював, як «наказ до дії», особливий зашифрований сигнал. Чув голоси, які інформували його, що вся сигналізація буде здійснюватись через їжу, тому він її обнюхує і оглядає. Вважає, що він – Мауглі, знаходиться у джунглях для вивчення стежечок, що ведуть у стан індійців. Не пам'ятає, як вів себе у перші дні перебування в лікарні.

Визначіть придатність хворого до військової служби.

Хворий до військової служби не придатний. 1. Хвора Б., 32 роки. Доставлена у психіатричну лікарню з міліції. Звинувачується у вбивсті.

Психічний статус: Напружена, очі широко розкриті, безглуздо поміхається, коли до неї звертаються. На запитання відповідає охоче, але веде себе безглуздо. Не знає свого імені (називає декілька імен, окрім свого), не може сказати скільки їй років, де вона знаходиться, яка пора року. Не може назвати дні тижня, рахує з грубими помилками: 2+3= 6, 3+5=4 і т.д., причому рахує «старанно», повільно,використовуючи для цього пальці. Заявляє, що у неї два носи, три вуха, на нозі сім пальців, а на двох руках – 11 пальців, рахуючи шепоче, морщить чоло, кладе в рот палець. Перш ніж відповісти, скільки у неї на нозі пальців, знімає взуття і рахує, перебираючи по одному пальцю. При цьому дає правильну відповідь. Кімнатні туфлі одягає на руки, говорячи: «А як же, звичайно, так одівати». Сидить тихо, окремо від хворих або блукає безцільно по палаті, при цьому безглуздості у поведінці не спостерігається.

Чи осудний хворий?

Хворий не осудний.


1.Жінка 30 років, в минулому викладач німецької мови, інвалід 2-ї групи по психічному захворюванню. За місяць до госпіталізації у психіатричний стаціонар почала відчувати на собі дію сили якихось людей. Вважала, що вони, завдяки магніту, приводять в дію її щелепи, язик та вживають її як диктора, примушували розмовляти німецькою мовою. До яких різновидів патології сприйняття можливо віднести це порушення?

А. Інтерпретативні ілюзії

В. Деперсоналізація

С. Вісцеральні галюцинації

D. Рото-глоткові галюцинації

* Е. Мовно-рухові галюцинації Сегла

2. Чоловік 47 років на рак легенів у термінальній стадії. Розповідає, що впродовж 2-3 тижнів помітив зміни у своєму психічному стані: бачить ввечері покійну матір, яка кличе до себе, відчуває запах сирої землі, гнилого листя, бачить незнайомих людей, які несуть труну. При цьому відчуває страх. Які симптоми психічних розладів у хворого?

А. Психосенсорні розлади

В. Ілюзорні розлади

* С. Справжні галюцинації

D. Маячні ідеї

Е. Депресивні розлади


3. Чоловік 31 року, за характером завжди був замкнутий. У психіатрів ніколи не лікувався. Скаржиться на «головний біль»: відчуття «наче під шкірою голови щось лопається, рухається, закипає». За допомогою об'єктивних обстежень органічної пат оології не виявлено. Який найбільш вірогідний психопатологічний симптом у цьому випадку?

А. Дисморфопсії

В. Парестезії

С. Галюцинації

D. Гіперестезії

Е. Сенестопатії


4. Хворого доставлено в приймальне відділення психіатричної лікарні. Причина госпіталізації – агресивні тенденції відносно родичів.При опитуванні - повідомляє, що члени злочинної організації «опромінюють» його новим видом випромінювання, чує їх «голоси», які наказують не видавати їх наміри. «Голоси» звучать всередині голови. У процесі бесіди ці ідеї не піддаються корекції. Влаштування в лікарню пояснює злим наміром родичів. Визначити синдром захворювання.

А. Параноїдний

В. Галюцинаторний

* С. Галюцинаторно-параноїдний

D. Присмерковий стан

Е. Делірій алкогольний


5. Хворий К., 42 років, майстер. Знаходиться у психіатричній лікарні близько тижня. Орієнтування збережене. Вдень, і особливо вночі, чує різноманітні голоси: чоловічі, жіночі, дитячі. Іноді чує «шепіт з підвалу» (хворий живе на 7-му поверсі). «Голоси» не звертаються безпосередньо до нього, а ведуть розмову між собою. Одні з них сваряться, ображають його, погрожуючи важким покаранням, тортурами: «Живе без паспорта, різати такого треба, п'яниця, злодій, бродяга…, в тюрму його, а там все буде зроблено як треба, прокурор вже підписав протокол… тільки взяти, закрити рот ганчіркою». Інші «голоси» захищають, просять повірити, не вбивати: «Він ще може виправитись… був хорошою людиною, трохи зійшов з дороги, з ким не буває?» Все, що б він не робив, «голоси» обговорюють: «Бачиш, вже й молоток в руці не тримаєш, по пальцях себе стукни, пусти трошки крові… А діти його – це злодії, п'яницями стануть. З коренем їх знищити треба, щоб не було їх на світі». Іноді чує крик дружини, дітей, які кличуть його на допомогу. Напружений, відчуває страх, прислуховується, просить заховати його, захистити, допомогти: «Невже в наші й державі допустять, щоб живцем дитину з'їли?». Не спить, відмовляється від їжі, боїться, що вона отруєна.

а) визначіть синдром;

б) для якого захворювання він характерний?


6. Чоловік 35 років, просить захистити його від домагань сусіда по квартирі. «Сусід, володіючи гіпнозом, впродовж останнього року викликає біль у шлунку, послаблення кишківника, атрофію мозку. Вкладав у голову різні погані думки, примушує їх повторювати вголос у найбільш людних місцях». Декілька разів звертався до сусіда з проханням припинити знущання. На деякий час «гіпнотичне знущання» зменшувалось або зникало, а потім з'являлось знову. Скажіть, який синдром у хворого?

А. Синдром галюцинозу

В. Параноїдний синдром

С. Синдром психічних автоматизмів

D. Паранойяльний синдром

Е. Іпохондричний синдром


7. Хворий Х., 22 років, комбайнер. Тримається осторонь, жестикулює, говорить, свариться без наявності співбесідника. Не заперечує, що чує «голоси» чоловіків, котрі звертаються до нього, залякують, насміхаються, ставлять вимоги та віддають накази. Вірно називає паспортні дані, орієнтується в часі та місці перебування. Визначте синдром.

А. Алкогольне сп'яніння

В. Делірій

С. Аменція

D. Маніакальний стан

Е. Галюциноз


8. Хворий Х., 35 років, юрист. Лікується у психіатричній лікарні вперше. Звернувся в органи УМВС з листом такого змісту: «Прошу вжити заходів і захистити мене від переслідування зграї бандитів та хуліганів. Вони вважають себе зверх людьми, спровадили мене в будинок для душевно хворих і проводять наді мною експерименти, Таємно вставили мені і голову передавач, якийсь центральний мозок і постійно ведуть зі мною переговори на надвисоких частотах, не даючи ні хвилини спокою. Включають мені в голову брудні думки і заставляють відповідати на них, мої почуття замкнуті під залізним ковпаком. Вони з хуліганськими намірами рухають моїм язиком, заставляють висловлюватись нецензурно, забивають мені голову своїми провокаційними змовами. Вночі виймають моє серце, легені, вкладають інші, кібернетичні. Кажуть, нібито це гіпноз, за ставляють діяти на людей. Я став весь не свій, навіть їм і ходжу автоматично. А вони весь час кажуть, що зробили з мене робота. Ще раз прошу вжити заходів проти цих хуліганів».

а) визначіть синдром;

б) для якого захворювання він характерний?

 1. Хворий знаходиться тривалий час у психіатричному стаціонарі. При госпіталізації мовний контакт відсутній, інструкції не виконує, байдужий до оточуючого і до своєї долі. Після покращання психічного стану розповів, що він знаходився серед інопланетян, будував з ними нову цивілізацію як на Землі, так і в космосі. Мова хворого непослідовна, паралогічна. Виявляються зісковзування, неологізми, символізація.

1. Визначіть симптоми психічного розладу.

2. Для якої хвороби вони характерні? 1. Хворий відчуває на тілі неприємні відчуття внаслідок дії електромагнітних коливань. Цей вплив призвів до втрати думок («пустота в голові»). На тілі хворого фіксовані свинцеві пластинки («для зняття цих впливів»). У хворого страта спонукань, бажань, емоційне сплощення.

1. Визначіть психопатологічні симптоми.

2. Для якої хвороби вони характерні? 1. Хвора після смерті чоловіка помітила на порозі власної квартири порошок, а в поштовій скринці – чужі листи. Відмовлялась від їжі, говорила, що в їжі отрута, не виходила з квартири. Чує «голоси» незнайомих, які звинувачують її у поганому ставленні до сина.

1. Визначіть психопатологію мислення.

2. Для яких психопатологічних розладів вони характерні? 1. Хвора 72 років заявляє, що навколо її будинку ходять люди з метою пограбування її. Не спить, блукає по квартирі, ховає речі. Підозрює сусідів у недоброму ставленні до неї. «Вони хотять забрати квартиру».

1. Визначіть психопатологію мислення.

2. Для яких психопатологічних розладів вона характерна? 1. Хворий 38 років знаходиться у психіатричному стаціонарі. Поведінка його зверхня, зарозуміла. Заявляє, що він «полковник ракетних військ» і на нього діють електромагнітні промені, які руйнують клітини головного мозку. «Це впливають вороги, так як я стою на порозі великого відкриття, яке змінить на краще мешканців планети».

1. Визначіть патологію психіки.

2. Для якого розладу вона характерна?

 1. Хворий заявляє, що на нього діють спеціальні апарати, які «прикріплені до його голови і є невидимими». Вони «роблять» голоси в моїй голові. За допомогою цих апаратів «вони» віднімають його думки, керують його рухами, діями. «Я наче ходячий робот».

1. Визначіть психопатологічні симптоми.

2. Для яких психопатологічних станів вони характерні?


 1. Хворий скаржиться, що «в животі щось пересувається, піднімається до голови, витискує очі, розпирає голову, шлунок, кістки, спірохети живляться моєю кров'ю». Вимагає отрути, щоб «померти разом з паразитами». Хворий байдужий, неохайний.

1. Визначіть психопатологічні симптоми.

2. Для яких захворювань вони характерні?


 1. Хвора скаржиться на безсоння, відсутність апетиту, знижений настрій, загальну слабкість. Плин думок сповільнений. Звинувачує себе: «Я приношу всім нещастя, із-за мене страждають діти». Висловлює думки про недоцільність життя. Спроба переконати її виявилась марною.

1. Визначіть психопатологічні розлади.

2. Для яких захворювань вони характерні?


 1. Породілля 20-ти років. Через 5 діб після пологів з ускладненнями (залишки плаценти в порожнині матки) підвищилась температура до 39,5о. При огляді мовний контакт неможливий. Мовлення непослідовне, фрагментарне. Спонтанно запитує: «де я?», «хто вони?», «що тут?», «я жива?». Інколи безладний набір фраз переривається схлипуванням, агресією, опором.

1. Визначіть розлади мислення.

2. Для яких психопатологічних станів вони характерні?


 1. Хвора 35-ти років знаходиться у психатричному стаціонарі. Стан хворої погіршався після клінічного розгляду на лікарській конференції. Знизився настрій, апетит. Стала засмученою. Сусідці по палаті сказала: «У мене важка і складна хвороба, з такого стану не виходять,так повідомили лікарі». В мовний контакт з лікарем не вступає, зітхавє, на очах сльози.

1. Визначіть психопатологічний стан.

2. Що є причиною такого стану?


 1. Хвора 21 року, студентка університету, поступово стала апатичною, байдужою, знизилась успішність. Відчуває дію якоїсь сили, яка «мішає мені вчитися, в голову вкладає сторонні думки, заставляє щось робити». Пояснюючи свій стан, доводи хворої не грунтуються на реальних фактах. Це вербальні посилання, що не досяґгають мети, безплідні міркування, позбавлені конкретного змісту.

1. Визначіть психопатологічний стан.

2. Для якої хвороби він характерний?


 1. Хвора 29-ти років, впродовж останніх 10 років спостерігалось коливання настрою. Після психічної травми змінилась поведінка. Прискорений плин думок («стрибки думок»). Настрій підвищений, хворобливі ідеї – перевищення власної особистості, егоцентричність, охоче розповідає про себе, про своє життя, про стосунки з чоловіками. Не утримуєт ься на одному місці.

1. Визначіть психопатологічний стан.

2. Для якої хвороби він характерний?


 1. Хворий 30-ти років звернувся до лікаря зі скаргами на біль в епігастральній ділянці, який виник після смерті сусіда внаслідок пухлини шлунку. Хворий впевнений, що у нього рак шлунку. Параклінічні дослідження не виявили патології шлунку. Хворий переконаний, що у нього тяжка невиліковна хвороба.

1. Визначіть психопатологічний стан.

2. Для яких психічних розладів він характерний?


 1. Хворий 48-ми років, зловживає алкоголем, похмеляється. Перконаний, що його дружина зраджує з багатьма чоловіками. По секрету повідомив, що вона «живе з сином». Під час ремонту квартири на стелі: «малювала статеві органи». Постійно слідкує за дружиною. Робив спроби «найняти сусіда, щоб слідкував за його дружиною».

1. Визначіть патологію мислення.

2. Для якої хвороби вона характерна? 1. Хворий 39-ти років, лікар. Постійно щось пише і старанно ховає написане. В мовний контакт вступає неохоче, підозрілий. Лікуючому лікареві розповів, що відкрив метод лікування СНІДу, але «всі його розробки вкрали агенти інституту онкології». Переконує лікаря, що викрадачі «найняли трьох кіллерів, щоб мене вбити».

1. Визначіть патологію мислення.

2. Для якого синдрому вона характерна?


 1. Жінка 22 років госпіталізована в психіатричний стаціонар у зв'язку з розладми поведінки. Із анамнезу вдалося вияснити, що за короткий час (без грошей) побувала в Києві, Харкові, Москві. Мета поїздки – «побачити живих балерин», «відвідати зоопарк». Відвідувала бари, кафе у супроводі молодих осіб. На вулиці влаштовувала концерт: співала, танцювала, читала вірші. Підвищений апетит. Орієнтація збережена. Розладів сприйняття не виявлено. У спілкуванні – багатослівна.

1. Визначіть психопатологічний стан.

2. Для яких зазхворювань він характерний?


 1. Хворий 34 років. З дитинства був вразливим, невпевненим у собі, вагався у правильності його дій. Скаржиться на страх відкритих площ. Вулицю переходить у супроводі інших. Сум, тривога, емоційна напруга поєднується з фізично втомою. Хворий розуміє безглуздість своїх переживань, страху, але самостійно подолати не може.

1. Визначіть психопатологічний розлад.

2. Для яких зазхворювань він найбільш характерний?


 1. Хвора звернулась до лікаря психіатра за допомогою. Ось, що вона розповіла: «Цей стан розпочинається вранці. Просинаюся о 5-й годині і лежу з відкритими очима. Страшна туга і камінь на серці. Здається жахливим день, що починається. На роботі немає нічого доброго. Туга паралізує мене. Весь світ стає сірим, наче я дивлючсь на нього через брудне вікно. Весь сенс життя втарчено, у майбутнього немає нічого доброго».

1. Про який розлад (попередньо) слід думати?

2. Для яких хвороб він найбільш типовий?


 1. У хворої, яка звернулась до психолога, виявлено піднесений настрій. Психологу пояснила свій стан так: «Немає нічого краще, ніж цей період. Він розпочинається у вересні. Багато працюю і не втомлююся. Ідеї зразу здійснюю,як тільки вони з'являються. Все встигаю і завжди на висоті. Помічаю, що більше можу випити і не п'янію. Їм завжди з апетитом. Маю багато друзів. Гроші розходяться в один день. Один лише недолік – збільшення суми боргу».

 1. Про який стан можна думати на підставі розповіді хворої?

 2. Для якої хвороби він характерний?
 1. Пацієнтка звернулася до лікаря психолога зі скаргами на розгубленість, непосидючість, тремтіння пальців рук, пульсацію в навколопупочній ділянці, серцебиття,пітливість, депресію, страх, що серце може зупинитись. Такий стан виник після невдалого складання іспиту. «Всю ніч не спала, не могла знайти собі місця,ходила по кімнаті, дивилась у вікно. Прийняла снодійні – не допомогло. Весь час думала про двійку. Тремтіли руки, серцебиття, стискало у скронях».

1. Визначіть психопатологічний розлад.

2. Назвіть попередній діагноз.


 1. До сімейного лікаря звернувся чоловік з проханням надати допомогу дружині. Під час огляду лікар виявив зниження настрою, сповівльнення плину думок, рухову загальмованість. Хвора заявила лікарю: «Не хочу жити. Я розумію совї недоліки, але не можу їх виправити. Не намагайтесь мене лікуавти. Я не зможу жити. Мені дуже важко, душа болить. Ви цього не розумієте».

 1. Визначіть попердній діагноз.

 2. Тактика лікаря?
 1. Хвора на туберкульоз легень, лікується стаціонарно. Впродовж кількох днів змінилачся у поведінці. Не дотримується лікувального режиму, вночі покидає стаціонар, «була на побаченні». Настрій у хворої піднесений, мовний контакт легкий, але не продуктивний. Обличчя хворої розмальоване яскравою кометикою. Наколо неї збираються хворі чоловічої статі. Хвора кокетує, фліртує, веде розмови на сексуальні теми.

1. Визначіть синдоромологічний діагноз.

2. Тактика лікаря при наданні допомоги?


 1. Хвора 40 років скаржиться на загальну слабкість, втомлюваність, поганий настрій, безсоння, зниження апетиту. В минулому хворіла на виразкову хворобу 12-палої кишки. При огляді виявлено знижене харчування, живіт болючий в епігастральній ділянці. Сповівльнений плин думок. Висловлює думку про наявність у неї пухлини шлунку. Емоційно лабільна. Швидко виснажується під час розмови.

 1. Діагностуйте психопатиологічний синдром.

 2. Визначіть тактику лікаря.
 1. У хворої 37 років зміни вся емоційний стан після загибелі дочки (дорожньо-транспортна пригода). Настрій знижений. Висловлює думки про власну провину у смерті дочки: «Не треба було відправляти до школи її одну». Хвора не спить, відмовляється від їжі. На запитання відповідає тихим голосом. Емоційно не стійка. Плаче. «Життя втратило сенс». Прагне розповісти про своє горе.

 1. Визначіть попередній діагноз.

 2. Тактика лікаря при наданні допомоги.
 1. Хвора 20 років, студентка. Поступово розвинулись розлади поведінки, знизилась успішність, втратила інтерес до навчання, до свого стану, до своєї зовнішності. Не слідкує за власним одягом, не дотримується санітарно-гігієнічного режиму. Перестала відвідувати дискотеку, не цікавлять хлопці. Усамітнюється. На заиптання лікаря відповіла: «Не можу засвоїти матеріал, важко думати, робити висновки, думки переплутались». Мислення атактичне з елементами резонерства.

 1. Визначіть тип психічних розладів.

 2. Для якої хвороби він характерний?
 1. Хворий 40 років, працюючи над виконанням докторської дисертації, відчув підвищену дратівливість, нетримання емоцій, нетерплячість, безсоння, знижений апетит, зниження статевого потягу. Виник страх, невпевненість у собі, зниження працездатності.

1. Визначіть психопатологічний розлад.

2. Для якого психопатологічного стану він характерний?


 1. Хворий лікується в неврологічному стаціонарі з підозрою на пухлину лобної частки головного мозку. Мислення сповільнене. Фон настрою піднесений (ейфорія). Рухова розгальмованість, безглузда поведінка, придуркуватість, зниження інтелекту.

1. Визначіть психопатологію емоцій.

2. Як і додаткові дослідження доцільно провести?. 1. Жінка 32 рокфів гуляла на березі річки з 5-річним сином. Раптово син впав у річку і втопився. У жінки наступило психомоторне збудження – бігала, кричала, кликала на допомогу. Після того, як побачила мертве тіло сина, оціпеніла, не відповідала на запитання, не кліпаючи дивилась у простір. Чинила опір навіть після того, як мертве тіло сина відвезли.

1. Визначіть психопатологію.

2. Для якого стану вона характерна? 1. Пацієнт 29 років. Біля 2-х років захоплюється літературою з психоенергетики. Годинами медитував. Відчув, що у нього відкрилось третє око. Бачив потоки енергії. Жив у сараї. Вважав, що треба пити воду тільки з річки. Їв лише яблука та капусту. Перед тим як одягнутись, одежу «окурював» сандалом для захисту енергії. Помітив, що може лікуавти хворих прикладуванням рук.

1. Визначіть розлади поведінки.

2. При якій хворобі вони можуть бути? 1. Пацієнт 34 років поступив у лікарню після суїцидальної спроби – ножем розрізав живіт. Оглянутий психіатром, депресії не виявлено. У розмові з дружиною виявлено, що під час інтимних стосунків для досягнення достатньої ерекції за наполяганням пацієнта вона колола його гострим предметом у стегно або в живіт. Під час статеавого контакту в період оргазму дружина ножем порізала йому передню черевну стінку.

1. Визначіть тип патології поведінки.

2. При яких розладах він можливий? 1. Пацієнтка 24 років, військовослужбовець. Гарної будови тіла. Первинні і вторинні жіночі статеві ознаки розвинуті неормально. У 16-річному віці закохалась у дівчину, умовляла її вийти за неї заміж. Поступала у військове училище, але не пройшла за конкурсом. Поступила на військову службу. Постійно носила військову одежу, але замість спідниці – брюки. Коли до неї залицялися чоловіки, відчувала відразу. Впродовж кількох років живе з жінкою. Розвинулось непереборне бажання змінити свою стать на чоловічу.

1. Визначіть тип розладу.

2. Для яких станів він характерний?


 1. При відвідуванні психічно хворого лікар виявив піднесений настрій, прискорений плин думок, непослдовність мислення. Хворий не утримується на одному місці, постійно знаходиться в русі, неспокійний, метушливий, сексуально стурбований. Впродовж трьох діб не спить, мало їсть. На зауваження стає дратівливим, агресивним.

1. Визначіть психопатологічний стан хворого.

2. Для яких хвороб він характерний?


 1. Хвора 19 років страждає на прогредієнтне психічне захворю.вання. На тлі піднесеного безглуздого настрою з'являються стереотипні рухи, неадекватний сміх, кривляння. Часто оголюється, стрибає, плеще в долоні, плюється тощо.

1. Визначіть тип психомоторного збудження.

2. Для якої хвороби воно найбівльш характерне?


 1. Хвора 18 років. Початок хворобливих нападів однотипне: порушується сон, знижується апетит, працездатність, виникає тривога і думки про власну неповноцінність, страх, суїцидальні наміри. Довго знаходилася в одній позі. Міміка бідна, малорухлива, наче застигла. На запитання не відповідає. Чинить опір будь-якій дії. Їсть коли хтось годує з ложки.

1. Визначіть психопатологічний стан хворого.

2. Для яких хвороб він характерний?


 1. Хворий 50 років. З дитинства був помисловим, неспокійним, боязливим. Вважає правий бік щасливим. Всі предмети і людей обходив тільки справа (праворуч). Входив у автобус і тролейбус тільки з правої ноги. Розуміє безглуздість своїх вчинків, але побороти їх не може. Має «щасливу» сорочку, не змінює її, коли вона стає зношеною. Дружина спалювала сорочки, щоб придбати нову.

1. Визначіть розлади поведінки.

2. Для яких хвороб вони характерні? 1. Хвора 36 років. При поступленні у психітаричний стаціонар у стані збудження, виконувала багато непотрібних рухів, стереотипно повторювала одні і ті ж слова. Не виконувала інструкцій. У стаціонарі – більшу частину часу проводить у ліжку. Періодично стає збудженою, раптово встає з ліжка б'є по обличчю іншу хвору і спокійно лягає знову в ліжко, накрившись ковдрою з головою. Відмовляється від розмови зі студентами «мені соромно», однак через 10 хвилин без сорому і зніяковіння стоїть голою перед групою студентів.

1. Визначіть тип психопатологічного стану хворого.

2. Для яких психічних розладів він характерний? 1. Дівчинка 14 років стала дратівливою, не приділяла уваги батькам, не турбувалася про них. У неї виникало почуття задоволення, коли вона «виводила когось із рівноваги». Підсипала сіль в їжу батьків, виключала світло в туалеті, коли там хтось знаходився. Колекціонує покарання. Просить поділитись досвідом як швидко вивести когось із терпіння. Задоволена, коли довела когось до сліз. Порвала струни гітари, зламала магнітофон, порізала лезом шкіряну куртку у матері.

1. Визначіть психопатологічний розлад хворого.

2. Назвіть хворобу, при якій він спостерігається? 1. Хворий 55 років зловживає алкоголем. П'є 5-7 днів, потім наступає перерва на декілька тижнів.З'явились «голоси», які кричали: «Він наш». Хворий втік з дому в сусіднє село. Там він чув «голоси» дружини і померлого брата, які кликали його до річки. Підкорюючись голосам, він зайшов у річку. Голоси зникли. Вийшовши з води він почув: «Ми його вб'ємо». Чув гуркіт, дзвін і голос покійного батька. Пішов до церкви. Жіночі голоси кричали: «не ходи до церкви, ми тебе розірвемо».

1. Визначіть тип психомоторного збудження.

2. Втизначіть симптоми психічного розладу. 1. Пацієнтка захворіла у 17-річному віці. Поступово наростала слабкість, стала байдужою до навчання, до свого стану, до рідних, уникала спілкування з батьками, друзями. В стаціонарі виявлена кволість, пасивність, відсутність будь-якого бажання, байдужість до людей, емоційна сплощеність.

1. Визначіть психопатологічний розлад.

2. Назвіть хворобу, для якої характерний цей стан. 1. Хворий 21 року поступив у психіатричну лікарню в стані мовного і рухового збудження: реготав, співав, лаявся, перекривляв оточуючих, робив безладні «фізкультурні вправи». Мовний контакт формальний, часом немотивовані спалахи люті, часом невмотивовані.

1. Визначіть тип психопатологічного збудження.

2. Його діагностичне значення. 1. Дівчина 20 років, мешканка невеликого містечка, з якого нікуди раніше не виїжджала.

Поїхала потягом на відпочинок до Криму. В дорозі мало їла і спала, але настрій був бадьорим. Гроші, документи і квиток тримала в сумочці, яку не залишала. Під'їжджаючи до станції Х, висунулася у вікно, тримаючи сумочку в руці. В цей моент потяг зупинився на станції. Проходячи повз неї чоловік вихопив сумочку і зник у натовпі на пероні. Дівчина прийшла в стан резкого емоційного збудження, намагалася догнати злодія, хоча потяг почав рухатися, намагалася вистрибнутип з вагону, повторювала: «вона там, там, він вкрав, у мене нічого нема…». Була агресивною, кусалася, била осіб, що її стримували. На наступній станції хвору госпіталфізували у психіатричну лікарню

1. Визначіть тип психомоторного збудження.

2. Охарактеризуйте його причину..

 1. Хворий 36 років, охоронець. Завжди буув дисциплінований, стриманий. Одного разу вранці, як завжди, зібрався на роботу, взяв зброю і раптом з відчайдушним криком: «Тримай злодіїв!» вибіг на вулицю. Деякий час бігав вулицею, кричав, стріляв. При затриманні – був збуджений, агресивний, блідий, продовжував викрикувати погрози. Після того, як отямився - непам'ятає жодної події, від моменту, коли вийшов з дому. Ваш діагноз?

А. Деліріозний розлад свідомості

В.*Сутінковий розлад свідомості

С. Онейроїдний розлад свідомості

D.


 1. Хворий 40 років, був збитий автомашиною, лікуався у нейрохірургічному відділенні. Через два тижні порушилась поведінка, став агресивний, не віиконував інструкцій, кидався на хворих. Переведений у психіатричний стаціонар. Тривожни й, напружений, чує слухові та яскраві зорові галюцинації страхітливого характеру. Висловлює уривчасті маячні ідеї. Ваш діагноз?

А. Коматозний розлад свідомості

В. Соматичний делірій

С. *Травматичний делірій

D. Амнтивнимй розлід свідомості

Е. Інтоксикаційний делірій


 1. У хворого 31 року, який два дні тому переніс тяжку черепно-мозкову травму, ввечері виник стан з дезорієнтацією в місці, часі, з зоровими ілюзорно-галюцинаторними розладами, поведнкою, яка відповідає розладм сприйняття (занепокоєння, три вога, страх, моторне збудження). Який стан виник у хворого?

А. Розгубленість

В. Онейроїд

С. *Делірій

D.


 1. Хвора Є., 27 років, доярка. У психіатричну лікарню переведена з інфекційного відідлення, де лікувалася з приводу ангіни. Психічний стан: не спить, тривожна, розгублена, зі страхом оглядається навкруги, довго розглядає оточуючі предмети, багато раз запитує: «Що це?». На питання часто відповідає не по суті. Ходить за персоналом і хворими відділення, дивиться навкруги, слухаї їх розмови, але сама в мовний контакт не вступає. Взявшим у руки хліб, довго розглядає його, тримає біля рота, але не їсть. Не орієнтована у часі. Знає, що знаходиться в лікарні, але не знає в якій. Періодично тривога посилюється і в зхворої виникає психомоторне збудження, яке змінюється вираженою астенією. Мова хворої незрозуміла: «Соромно, соромно. Ви думаєте, я не живу, з Ванею жити треба і з Богом… Я чорт, я не Бог… Ви всі з розуму зійдете… У мене гальмування, аміназин, а потім магазин…» З тугою, розгублено озирається. Інколи відповідає на питання, при цьому виявляється, що хвора чує «голоси» знайомих інезнайомих їй людей, які доносяться з вулиці.

а) визначіть синдром; (Хореатичний)

б) для якого захворювання він характерний? (Інфекційний психоз)

 1. Хворий П., 43 років. Доставлений у психіатричну лікарню з відділення мідліції. Три дні тому став напруженим, з'явилась незрозхуміла тривога, неспокій: «Здавалось, що кімната наповнена людьми. Якісь люди кричать із-за стіни, погрожують вбити, кличуть випити». Вночі не спав, бачив «як з-під ліжка повзе чудовисько з рогами і блискучими очима, по кімнаті бігають сірі миші, напівсобакуи, напівкішки, відчував запах горілого, задушливого газу, чув стук у вікно, крики про допомогу». У стані страху вибіг із дому і побіг у відділення міліції, рятуючись від «переслідування». Психічний стан: збуджений, особливо у вечірній час, поривається до дверей, вікон. При розмові важко зосереджується на темі розмови, темтить, з тривогою оглядається. Раптово починає струшувати з себе щось, каже, що «бачить і відчуває на собі комахи, бачить перед собою спотворені обличчя», показує на них пальцем, часом голосно сміється, а потім раптом зі страхом ховається, втікає. Дезорієнтований у місці і часі. Через 2 доби після лікування став спокійним, дещо астенізованим. Детально розповідає про пережите.

а) визначіть синдром; (Деліріозний)


 1. Хворий 36 років, охоронець. Завжди буув дисциплінований, стриманий. Одного разу вранці, як завжди, зібрався на роботу, взяв зброю і раптом з відчайдушним криком: «Тримай злодіїв!» вибіг на вулицю. Деякий час бігав вулицею, кричав, стріляв. При затриманні – був збуджений, агресивний, блідий, продовжував викрикувати погрози. Після того, як отямився - непам'ятає жодної події, від моменту, коли вийшов з дому. Ваш діагноз?

А. Деліріозний розлад свідомості

В.*Сутінковий розлад свідомості

С. Онейроїдний розлад свідомості

D.

Е.

 1. Хворий 34 років. Оглянутий в приймальному відділенні у стані психомоторного збудження. Дезорієнтований в місці, часі, вважає, що знаходиться в аеропорту, називає неправильно рік. Проте правильно називає свої паспортні дані. Відчуває в роті сторонній смак та «клубок ниток», бачить мертвих родичів. Температура тіла – 39,20 , АТ – 150/90 мм рт.ст, Неврологічна патологія відсутня. Для якого синдрому типове дане збудження?

А. Кататонічний

В. Параноїдний

С.* Деліріозний

D.

Е.

 1. Хворий В., 30 років, інвалід 2-ї групи. Знаходиться на повторному лікуванні у психіатричній лікарні. Психічний стан: в'ялий, повільний, нічим не цікавиться. Лежить у ліжку, не звертає уваги ні на хворих, ні на медичний персонал. Погляд невиразний, обличчя гіпомімічне. Самостійно не вмивається, в столову не ходить. При наполяганні медичного персоналу виконує вказівки, не чинячи опору. На запи тання лікаря відповідає з великою затримкою, односкладно, не завжди розуміє суть запитання, перепитує. Ось зразок розмови з хворим:

Лікар: Скажіть, як Вас звати?

Хворий мовчить.

Після декількох повторень запитання тихим голосом відповідає: Олег.

Лікар: (легенько трясе хворого за плече). Голова в Вас болить?

Хворий (після паузи): Голова… ні, не болить.

Лікар: Давно Ви знаходитесь у лікарні?

Хворий не відповідає на запитання навіть після багаторазового його повторення.

Лікар: Ви хочете піти додому?

Хворий: Хочу.

Через три тижні після поступлення хворого в стаціонар стан його значно покращився: він став більш активним, спілкувався з медичним персоналом, хворими. Про свою хворобу у нього залишився смутний спогад.

а) визначіть синдром; (Оглушення)

б) для яких захворювань він характерний? (Апато-абулічний)


 1. Хвора 19 років. З 8-ми років страждає на епілептичну хворобу. Пішла на прийом до лікаря і не повернулася. Через три дні з'явилася додому обірваною, замерзлою. Поводила себе дивно: не розмовляла, ні з ким не спілкувалася, дивилася в одну точку, вночі не спала. Наступного дня стан нормалізувався. Хвора не змогла пригадати, що з нею відбувалося впродовж останніх чотирьох діб. Оточуючим здавалася задумливою та сонливою. Визначіть психопатологічний стан.

А. Оглушення

В.* Сутінковий

С. Деліріозний

D. Онейроїдний

Е. Аментивний


 1. Хворий 28 років, шофер. З метою зігрітися, випив з каністри рідини, думаючи, що то спирт. Психічний стан: аутопсихічне орієнтуавння збережене, алопсихічне – порушене. Скарджиться на наявність в роті «волосся, клубка ниток». Час від часу на обличчі хворого з'являється вираз жаху, він схоплюється з ліжка і кричить. Визначіть психопатологічний синдром.

А. Сутінковий

В. Хореатичнийий

С. Параноїдний

D. Аментивний

Е.* Деліріозний


 1. Хвора 56 років. У приймальному відділенні була збудженою, не впізнавала родичів, не могла назвати своє ім'я. Страждає на гіпертонічну хворобу. Отримала звістку про хворобу матері: розхвилювалася, плакала, а потім з'явилося збудження та непраавильна поведінка. Об'єктивно: АТ – 190/120 мм рт.ст., дезорієнтована, окремі гілюцинаторні переживання. Хворій було введено в/в 10 мл 25% розчину сірчанокислої магнезії. Через 5 хв. вона почала впізнавати своїх близьких, здивовано запитала, де вона. Про свою поведінку нічого не пам'ятала. Який синдром був у хворої?

А. Сутінковий

В. Хореатичний

С. Парноїдний

D. Аментивний

Е. * Деліріозний

 1. Хворий 34 років. Оглянутий в приймальному відділенні у стані психомоторного збудження. Дезорієнтований в місці, часі, вважає, що знаходиться в аеропорту, називає неправильно рік. Проте правильно називає свої паспортні дані. Відчуває в роті сторонній смак та «клубок ниток», бачить мертвих родичів. Температура тіла – 39,20 , АТ – 150/90 мм рт.ст, Неврологічна патологія відсутня. Для якого синдрому типове дане збудження?

А. Кататонічний

В. Параноїдний

С.* Деліріозний

D.


 1. Хворий 54 років. Страждає на важку соматичну недугу впродовж багатьох років. Останні кілька днів соматични й стан різко погіршився, при цьгому він перестав розуміти звернену до нього мову, виконувати елементарні інструкції. Нерідко збуджується в межах ліжка. Не реагує на зовнішні подразники. Для контакту недоступний. Періодично вимовляє окремі уривки фраз. Який психопатологічний синдром відповідає наведеній клфінічній картині?

А. Онейроїдний

В. Деліріозний

С. Присмерковий

D.* Аментивний

Е. Оглушення


 1. Хворий 36 років. Переніс струс мозку звтратою свідомості. Госпіталізований у травматологічне відділення ЦРЛ. Незабаром вийшов із коматозного стану, якийсь час відзначалося оглушення. Через добу ввечері став тривожним, відзначалися страхи, безсоння, ілюзорне сприйняття – черевик сприйняв кішкою. Вночі з'явилися зорові та слухові галюцинації: бачив жінок, що мали намір зарубати його лопатами, обличчя їх були перекривлені гнівом, вони щось кричали, загрожували, рпоклинали його. Був моторно збуджений, молив про допомогу, прагнув врятуватися утечею. Супротивився утриманню. Дезорієнтований. Ступінь порушень свідомості змінювався. Який гострий психоз відзначався у пацієнта?

А. Присмерковий стан свідомості

В.*Гострий деліріозний посттравматичний психоз

С. Галюцинаторно-параноїдний посттравматичний психоз

D.


 1. У хворгого 36 років, слюсаря, 3 дні тому з'явилися тривога, напруженість. Вночі не спав, здавалосяґ, що хт ось кричить за стіною, погрожує, зве піти випити. Збуджений вибіг з дому, кинувся за допомогою до відділення міліції, звідти був доставлений до психіатричної лікарні. У відділенні – збуджений, особливо ввечері, пориваєт ься до вікна, дверей. Періодично «бачить перед собою маленьких мишей та звірів, стряхує їх з рукава одежі», голосно сміється. Який синдром має місце в цього хворого?

А.*Деліріозний синдром

В. Маніакальний синдром

С. Астенічний синдром

D. Істеричний синдром

Е. Парафренний синдром


 1. Дівчинка 14 років. Щойно на уроці математики отримала незадовільну оцінку, з приводу чого одержала догану від вчителя і довго плакала.Після уроку раптово впала в класі і втратила свідомість. При огляді дитини: шкірні покриви блідо-рожевого кольору, пульс – 100 /хв. Задовільних властивостей, АТ – 110/70 мм рт.ст. Повіки щільно стулені (при спробі їх вівдкрити). Видимиїх пошкоджень не відмічено. Який попередній діагноз?

А. Епілептичний напад

В.* Істеричне запаморочення

С. Ваготонічне зомління

D. Синдром подовженого інтервалу Q-Т

Е. Симпатико-тонічний колапс 1. Хвора 17 років, десять років страждає на епілептичну хворобу. Пішла на прийом до лікаря і не повернулася. Через три дні з'явилася додому обірваною, замерзлою. Поводила себе дивно: не розмовляла, ні з ким не спілкувалася, дивилася в одну точку, вночі не спала. Наступного дня стан нормалізувався. Хвора не змогла пригадати, що з нею відбувалося впродовж останніх чотирьох діб. Оточуючим здавалася задумливою та сонливою. Визначіть психопатологічний стан.

А. Деліріозний

В. Оглушення

С.* Сутінковий розлад свідомості

D. Онейроїдний синдром

Е. Аментивний синдром


 1. У хворої 24 років з тривожними рисами особистості впродовж року спонтанно раптово виникають повторні напади тривалістю до 10 хвилин з інтенсивною тривогою, різноманітними неприємними відчуттями в тілі, відчуттям недостачі повітря, серцебиттям, головокружінням, страхом смерті та втратою самоконтролю, емоційним збудженням. Який стан виникає у хворої?

А. Кататонічний розлад

В. Галюцинаторний розлад

С.*Панічний розлад

D. Депресивний ступор

Е. Маячний ступор


 1. Хворий активний, рухливий, метушливий. Протидіє обстеженню. Розмовляє швидко, голосно, висловлювання спонтанні, непослідовні. Визначити психопатологічний синдром.

А. Делірій

В. Кататонічне збудження

С.*Психомоторне збудження

D. Поведінковий розлад

Е. Параноїдний синдром


 1. Хворий тривожний, метушливий, заглядає під ліжко, щось струшує з ковдри і топче ногами. На підлозі «бачить ми шей, щурів, літаючих комах». Алопсихічне дезорієнтування, мова уривчаста, тремтіння тіла, гіпергідроз, тахікардія. Зловживає алкоголем. Ваш діагноз

А. Травматичний делірій

В. Реактивний делірій

С. Інфекційний делірій

D.* Алкогольний делірій

Е. Епілептичний делірій


Хвора І., 32 років пред'являє скарги на знижений настрій. «Чує голоси» сусідів, які їй загрожують, коментують її дії. Вважає, що вони стежать за нею через стіни, на вулиці, у магазині. Визначіть синдром:

А. Корсаковський

*В. Параноїдний

С. Парафренічний

D. Депресивний

Е.Галюциноз

  1   2

Схожі:

У психічному статусі iconЕволюція антикорупційної складової в адміністративно-правовому статусі арбітражного керуючого
Г. В. Астанін, здобувач Інституту держави І права ім. В. М. Корецького нан україни
У психічному статусі iconМіністерство охорони здоров’я україни буковинський державний медичний університет
Тема 39. Диференційна діагностика бронхіальної астми у дітей. Невідкладна допомога при астматичному статусі
У психічному статусі iconБуковинський державний медичний університет
Тема заняття: Епілепсія, основні симптоми. Клінічна характеристика пароксизму. Класифікація епілепсії. Епілептичні психози. Лікування...
У психічному статусі iconЗвіт про роботу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова за 2002/2003 навчальний рік (10-й рік в університетському статусі) Київ 2003
Голова Дмитренко П. В. – проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва
У психічному статусі iconA* Маніакально-депресивний психоз
У психічному стані хворої Н., 35 років, спостерігається зниження настрою, утруднення асоціативного процесу, мовно-рухова загальмованість....
У психічному статусі iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження організації педагогічного супроводу формування, збереження і зміцнення здоров’я дітей
Здоров’я розглядається як показник цивілізованості, який відображає рівень соціально-економічного розвитку суспільства. Його зміни...
У психічному статусі iconЗвіт щодо проведення моніторингового дослідження організації педагогічного супроводу формування, збереження і зміцнення здоров’я дітей
Здоров’я розглядається як показник цивілізованості, який відображає рівень соціально-економічного розвитку суспільства. Його зміни...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи