Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення icon

Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення
Скачати 98.38 Kb.
НазваПерелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення
Дата02.07.2012
Розмір98.38 Kb.
ТипДокументи
ПЕРЕЛІК ТЕМ З ФАРМАКОГНОЗІЇ, ЯКІ ВИДІЛЕНІ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ СТУДЕНТАМИ II КУРСУ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 ФАКУЛЬТЕТУ З ВІДДІЛЕННЯМ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "ФАРМАЦІЯ" У 2008-2009 Н. Р.

№ п/п

ТЕМА

обсяг

у годинах

1

Роль фармакогноста в організації раціонального використання ресурсів лікарських рослин та їх охороні (виявлення заростей, облік запасів, картування, відновлення заростей ЛР).
Державні заходи, спрямовані на збільшення обсягу заготівлі лікарської рослинної
сировини, охорону та відтворення ресурсів дикорослих лікарських рослин.

6

2

Сировинна база ЛР України і перспективи її розширення. Сучасні заготівельні організації та їх функції.

6

3

Основні історичні етапи розвитку використання та вивчення лікарських рослин в Україні. Перші рукописні видання про використання лікарських рослин в Україні. Зародження та розвиток фармакогнозії як науки.

6

4

Товарознавчий аналіз. Етапи аналізу за ДФ ХІ. Лікарські збори.

6

5

Лікарські рослини та сировина, які містять піролізидинові алкалоїди. Жовтозілля широколисте.

6

6

Рослинні тканини. Клітинна будова тканин. Різновиди рослинних тканин, їх функція, анатомо-діагностична роль у визначенні тотожності.

6

7

Систематика рослин. Нижчі і вищі рослини. Основні систематичні одиниці: відділ, клас, порядок, родина, рід, вид. Фармакогностичне використання систематики в назві рослин.

6

8

Лікарські рослини та сировина , які застосовуються в гомеопатії.

6

9

Лікарські рослини та сировина , які містять кумарини – буркун лікарський і високий, гірко каштан звичайний.

6

10

Лікарські рослини та сировина , які містять вітаміни аліфатичного ряду. Родина розових, її загальні морфолого-анатомічні ознаки, чорна смородина, первоцвіт весняний (або лікарський), суниці лісові.

6

11

Лікарські рослини та сировина , які містять ліпіди – жири рослинного походження, олія маслини, мигдалю, персика, арахісу, рицини, льону, сої, кукурудзи.

6

12

Загальні морфолого-анатомічні ознаки родини ясноткових . М’ята перцева, шавлія лікарська, кмин звичайний.

6

13

Жири та жироподобні речовини тваринного походження . Ланолін, спермацет, бджолиний віск, риб’ячий жир.

6

14

Лікарські рослини та сировина, які містять ферменти-чорнушка дамаська. кавун звичайний, динне дерево-ананас. ЛРС яка містіть лектини-омела біла.

6

15

Лікарські рослини та сировина, які містять хромони амі зубна, кріп запашний, морква дика.

6

16

Лікарські рослини та сировина, які містять кантони - золототисячник звичайний звіробій плямистий.

6

17

Лікарські рослини та сировина, які містять кардіостероїди.

6

18

Лікарські рослини та сировина, які містять полісахариди.

6

19

Лікарські рослини та сировина, які містять протоалкалоїди.

6

20

Лікарські рослини та сировина, які містять недостатньо вивчені БАР.

6

21

Біологічно активні харчові добавки з лікарської рослинної сировини (нутрицевтики).

6

22

Основні етапи розвитку фармакогнозії. Головні сучасні напрямки наукових досліджень у галузі лікарських рослин.

6

Всього за ІІ курс :

132Схвалено на засіданні кафедри фармації 18 червня (протокол № 16 )

Зав. кафедри, професор Р.Б. Косуба


^ ПЕРЕЛІК ТЕМ З ФАРМАКОГНОЗІЇ, ЯКІ ВИДІЛЕНІ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ СТУДЕНТАМИ IIІ КУРСУ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 ФАКУЛЬТЕТУ З ВІДДІЛЕННЯМ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "ФАРМАЦІЯ" У 2008-2009 Н. Р.п/п

ТЕМА

Обсяг

у годинах

1

Біотехнологія лікарських рослин. Біологічно активні речовини, які одержують методом культури тканин.

6

2

Лікарські рослини та сировина, які містять гомополісахариди. Поширення та біологічні функції в рослинах. Методи виділення та дослідження.

6

3

Лікарські рослини та сировина, які містять вітаміни. Поширення та біологічні функції в рослинах. Методи виділення та дослідження.

6

4

Лікарські рослини та сировина, які містять ізопреноїди (терпеноїди). Поширення та біологічні функції в рослинах. Методи виділення та дослідження.

6

5

Лікарські рослини та сировина, які містять серцеві глікозиди. Поширення та біологічні функції в рослинах. Методи виділення та дослідження.

6

6


Лікарські рослини і сировина, які містять ціаногенні глікозиди (ціаноглікозиди). Мигдаль звичайний. Лікарські рослини і сировина, які містять сірчані сполуки неглікозидної природи. Часник городній, цибуля городня.

6

7

Лікарські рослини та сировина, які містять алкалоїди. Поширення та біологічні функції в рослинах. Методи виділення та дослідження.

6

8

Лікарські рослини та сировина, які містять індольні алкалоїди (алкалоїди - похідні індолу, алкалоїди групи триптофану). Раувольфія зміїна, барвінок малий, катарантус рожевий (барвінок рожевий), спориння пурпурова (маткові ріжки).

Лікарські рослини та сировина, які містять пуринові алкалоїди. Шоколадне дерево, кавове дерево аравійське, чай китайський, стеркулія.

6

9


Лікарські рослини та сировина, які містять сапоніни. Лікарські рослини та сировина, які містять стероїдні сапоніни. Діоскорея ніпонська.

6

10

Хінони (бензохінони і нафтохінони), загальна характеристика речовин. Лікарські рослини та сировина, які містять нафтохінони: горіх волоський, росичка кругло листа.

6

11

Монотерпенові глікозиди-іридоїди: циклопетанові іридоїди, секоіридоїди (гіркі глікозиди або гіркоти) і валепотріати. Лікарські рослини та сировина, які містять гіркі глікозиди. Бобівник трилистий (трилисник водяний), кульбаба лікарська, золототисячник зонтичний (золототисячник малий, центурія), золототисячник гарний.

6

12

Види роду тирличеві (тирлич жовтий, тирлич хрещатий (розмай-зілля), тирлич крапчастий).

6

13

Лікарські рослини та сировина, які містять флавоноїди і флавоноглікозиди. Поширення та біологічні функції в рослинах. Методи виділення та дослідження.

6

14

Лікарські рослини та сировина, які містять антраценпохідні, загальна характеристика речовин. Фізико-хімічні властивості антраценпохідних. Лікарські рослини та сировина, які містять антрахінони: щавель кінський, ревінь тангутський, сена (касія) гостролиста і вузьколиста, алое деревовидне, види звіробою.

6

15

Лікарські рослини та сировина, які містять флавоноїди. Види глоду, вовчуг польовий, сухоцвіт багновий, цмин пісковий, собача кропива звичайна і п'ятилопатева, липа серцелиста і широколиста, хвощ польовий, бузина чорна, фіалка триколірна і фіалка польова, череда трироздільна, волошка синя, гінкго дволопатеве, горобина (аронія) чорноплідна.

6

16

Лікарські рослини та сировина, які містять дубильні речовини. Поширення та біологічні функції в рослинах. Методи виділення та дослідження.

6

17

Лікарська рослинна сировина, яка містить лігнани. Лимонник китайський, елеутерокок колючий, розторопша плямиста. Лікарські рослини і сировина, які містять глюкозинолати (тіоглікозиди). Види гірчиці (гірчиця сарептська або сиза, гірчиця чорна).

6

18

Лікарські рослини та сировина, які містять тритерпенові сапоніни. Солодка гола (локриця, бербець), синюха блакитна, аралія маньчжурська, женьшень, ортосифон тичинковий (нирковий чай), заманиха висока. Лікарські рослини та сировина, які містять фенольні сполуки, прості феноли (фенолокислоти і фенолоспирти) та їх глікозиди (фенологлікозиди). Мучниця звичайна (ведмеже вухо), брусниця, родіола рожева, папороть чоловіча (дріоптерис чоловічий, щитник чоловічий).

6

19

Лікарські рослини та сировина, які містять кумарини. Буркун лікарський і високий, гірко каштан звичайний, пастернак посівний, амі велика, псоралея кістянкова, смоковниця звичайна (інжир, фігове дерево), дягель лікарський.

6

20

Лікарські рослини та сировина, які містять недостатньо вивчені біологічно-активні речовини (БАР): гірчиця біла, бергамот, жито посівне, любисток лікарський, пирій повзучий, редька посівна, шовковиця біла.

6

21

Біологічно активні харчові добавки, класифікація. Харчові добавки, біологічно активні добавки і спеціальні харчові продукти, "нутрієнти" і "нутрицевтики". Харчові добавки з лікарської рослинної сировини. Лікарські рослини та сировина, які використовують у виробництві біологічно активних добавок і спеціальних харчових продуктів. Енотера дворічна (насіння енотери), висівки зернових, зародки пшениці, люцерна посівна, овес посівний.

6

Всього за ІІІ курс :

126


Схвалено на засіданні кафедри фармації 18 червня (протокол № 16 )

Зав. кафедри, професор Р.Б. Косуба

Схожі:

Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconОбсяг у
Перелік тем з фармакогнозії. Які виділені для самостійного вивчення студентами III курсу фармацевтичного факультету за спеціальністю...
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення
З відділенням молодших медичних І фармацевтичних фахівців за спеціальністю «фармація» у 2010-2011 Н. Р
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік тем, які виділені для самостійного вивчення
Перелік тем, які виділені для самостійного вивчення для студентів першого року навчання
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення
Студентами І курсу медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних І фармацевтичних фахівців за спеціальністю "фармація"...
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік питань, які виділені для самостійного вивчення
Перелік питань, які виділені для самостійного вивчення з фармацевтичного та медичного товарознавства для студентів ІV курсів (спеціальність...
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік тем, які виділені для самостійного вивчення для студентів ІІІ курсу фармацевтичного факультету спеціальності „Фармація”
Правила зберігання, обліку, відпуску отруйних, наркотичних, сильнодіючих, психотропних прекурсорів та інших лікарських засобів
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік тем, які виділені для самостійного вивчення для студентів ІІІ курсу фармацевтичного факультету спеціальності „Фармація”
Правила зберігання, обліку, відпуску отруйних, наркотичних, сильнодіючих, психотропних прекурсорів та інших лікарських засобів
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік тем, які виділені для самостійного вивчення для студентів ІІІ курсу фармацевтичного факультету спеціальності „Фармація”
Правила зберігання, обліку, відпуску отруйних, наркотичних, сильнодіючих, психотропних прекурсорів та інших лікарських засобів
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік тем, які виділені для самостійного вивчення для студентів ІІІ курсу фармацевтичного факультету спеціальності „Фармація”
Правила зберігання, обліку, відпуску отруйних, наркотичних, сильнодіючих, психотропних прекурсорів та інших лікарських засобів
Перелік тем з фармакогнозії, які виділені для самостійного вивчення iconПерелік тем, які виділені для самостійного вивчення
Аптека як самостійне господарське підприємство. Форми власності, господарювання, спеціалізація аптек. Види матеріальної відповідальності....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи