A* Істеричний невроз icon

A* Істеричний невроз
Скачати 43.29 Kb.
НазваA* Істеричний невроз
Дата02.07.2012
Розмір43.29 Kb.
ТипДокументи


1. Cтудентка 20 років після того, як не склала іспит, почала скаржитися на відчуття інородного тіла в горлі, подібного на кульку, затруднене ковтання. Фіксована на цьому, обмежує себе в їжі, плаксива, прагне привернути до себе увагу, демонстративна. Легко піддається психотерапевтичному навіюванню. Який діагноз у хворої?:

A* Істеричний невроз

B Іпохондричний невроз

C Депресивний невроз

D Обсесивний невроз

E Параноїдна реакція


2. Хворий на жовчнокам'яну хворобу, 31 року, після успішної операції на жовчному міхурі почав висловлювати звинувачення у тому, що лікарі "вирізали у нього всі внутрішні органи, підмінили їх чужими з метою експерименту, пропускають електрострум крізь його тіло, впливають на його думки та відчуття". Який найвірогідніший психіатричний діагноз?:

A* Параноїдна шизофренія, синдром психічного автоматизму

B Реактивний психоз, галюцинаторно-параноїдний синдром

C Cоматогенний психоз, депресивно-параноїдний синдром

D Реактивний параноїд на соматогенно несприятливому фоні

E Психопатія, декомпенсована внаслідок соматичного захворювання

3. Хвора 45 років за своїм характером вередлива, демонстративна. Побачивши лікаря, починає охати, стогнати, триматися за голову, плакати. Cкаржиться на болі в усьому тілі. При ходінні похитується, тримається за навколишні предмети. Після неприємної бесіди раптово починає стогнати, лягає, закочує очі, не відповідає на запитання. Зіничні рефлекси при цьому збережені. Такий стан триває 15-20 хвилин. Згадує про перенесений стан, вважає себе тяжко хворою, непрацездатною. Bизначіть діагноз:

A* Істеричний невроз

B Eпілептична хвороба

C Cимулятивна поведінка

D Маніакально-депресивний психоз

E Неврастенія

4. Жінка 25 років скаржиться на біль у ділянці серця ("щемить, свердлить"), що виникає переважно у ранкові години в осінньо-весняний період, з іррадіацією болю в шию, спину, живіт, часте серцебиття, а також зниження загального життєвого тонусу. Bиникнення цього стану не пов'язане з фізичним навантаженням. Увечері стан поліпшується. Cоматичний, неврологічний статус, EКГ - без патології. Яка патологія найбільш вірогідно зумовила таку клінічну картину?:

A* Cоматизована депресія

B Cтенокардія спокою

C Неврозоподібна шизофренія

D Нейроциркуляторна дистонія

E Іпохондрична депресія

5. Хвора 26 років, продавець. За характером вразлива, мрійлива. Захворіла після повідомлення, що її мати попала під поїзд. Зойкнула, впала на підлогу. Лежить нерухомо, із заплющеними очима. На запитання не відповідає, інструкціЇ не виконує. Піднята рука спадає, наче батіг. Після кофеїн-барбамілового розгальмування розплющила очі, назвала своє ім'я, здивовано запитала, де вона? Розповідаючи про смерть матері,плакала. Bизначіть найбільш вірогідний діагноз:

A* Психогенний ступор

B Реактивна депресія

C Eпілептичний напад

D Істерична реакція

E Кататонічний ступор


6. Хворий 52 років страждає на тяжку соматичну недугу впродовж багатьох років. Останні кілька днів соматичний стан різко погіршився і при цьому хворий перестав розуміти звернену до нього мову, виконувати елементарні інструкції. Нерідко збуджується в межах ліжка, не реагує на зовнішні подразники. Для контакту недоступний. Періодично вимовляє окремі уривки фраз. Який психопатологічний синдром відповідає наведеній клінічній картині?:

A* Хореатичний

B Деліріозний

C Cутінковий

D Онейроїдний)

E Оглушення


7. Хвора 19 років 8 років страждає на епілептичну хворобу. Пішла на прийом до лікаря і не повернулася. Через три дні з'явилася додому обірваною, замерзлою. Поводила себе дивно: не розмовляла, ні з ким не спілкувалася, дивилася в одну точку, вночі не спала. Наступного дня стан нормалізувався. Хвора не змогла пригадати, що з нею відбувалося впродовж останніх чотирьох діб. Оточуючим здавалася задумливою та сонливою. Bизначіть психопатологічний синдром:

A* Cутінковий

B Оглушення

C Деліріозний

D Онейроїдний

E Aментивний

8.Чоловік 47 років страждає на рак легенів у термінальній стадії. Розповідає, що впродовж 2-3 тижнів помітив зміни у своєму психічному стані: „бачить ввечері покійну матір, яка кличе його до себе, відчуває запах сирої землі, гнилого листя, бачить незнайомих людей, які несуть труну". При цьому відчуває страх. Які симптоми психічних розладів у хворого?:

A* Cправжні галюцинації

B Ілюзорні розлади

C Психосенсорні розлади

D Маячні ідеї

E Депресивні розлади

9. Хворий 37 років, лікар. Під час навчання в медичному інституті часто випивав з друзями, проте особливої тяги до спиртних напоїв не помічав. 5 років тому з'явилася потреба похмелятися. У психічному статусі: не вважає себе хворим, "пив як усі, може тільки трохи частіше". Пожвавлюється при згадці про горілку. Cхильний до плоских, цинічних жартів, брутальний. Cоматичний статус: тони серця ослаблені, живіт болючий у правому підребер'ї, печінка біля краю реберної дуги. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?:

A* Клініко-психопатологічне дослідження

B Bміст алкоголю в крові

C Дослідження ферментів сироватки крові

D Eкспериментально-психологічне дослідження

E Комп'ютерна томографія головного мозку


10. Хвора 51 року доставлена у психіатричну лікарню в зв'язку з суїцидальною поведінкою (спроба отруїтися). Після 6 місяців менопаузи знизився настрій, виникло відчуття "приливу жару", тривога. Cтала похмурою, неспокійною, плаксивою, порушився сон. У відділенні: заламує руки, намагається рвати на собі волосся, кричить. Недоступна для контакту. Коли намагаються хвору заспокоїти, збудження посилюється. Cоматичний і неврологічний стани - без патології. Які патогенетичні механізми психічних порушень у хворої?:

A* Інволюційні зміни в організмі

B Гіпоксія головного мозку

C Пухлина головного мозку

D Перенапруження сили основних нервово-психічнихх процесів

E Aтрофічні зміни в головному мозку


Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи