B токсико-інфекційний психоз icon

B токсико-інфекційний психоз
Скачати 42.21 Kb.
НазваB токсико-інфекційний психоз
Дата02.07.2012
Розмір42.21 Kb.
ТипДокументи


1. Хворий 19 років, знаходиться в інфекційній лікарні з приводу гепатиту. Наступного дня після госпіталізації став дратівливим, наполягав на виписці, казав, що в палаті дуже холодно. Поступово розвинулись чихання, нежить, сльозо- і слинотеча. Не може знайти собі місця, скаржиться на болі в усьому тілі, "кожна клітинка болить". Bідмічаються спазми шлунка і кишок, проноси. По ходу поверхневих вен обох верхніх кінцівок свіжі та задавнені сліди ін'єкцій, явища флебіту. Діагностуйте психопатологічний розлад:


A* Опійна наркоманія, стан абстиненції

B Токсико-інфекційний психоз

C Іпохондрична депресія

D Тривожний розлад, панічна атака

E Cиндром Ганзера


2. Хворий 16 років. Впродовж останнього року поступово змінилася поведінка: став усамітнюватися, утратив інтерес до друзів, навчання. Байдужий до рідних, безпричинно брутальний, сам до себе говорить або сміється. На питання відповідає формально вірно, малослівно. Уважає себе цілком здоровим, але дещо втомленим, каже, що обмірковує написання книги: "Проекція людства на площину Bсесвіту". Носить при собі зошит, сторінки якого заповнені безліччю однакових хрестиків. Установіть діагноз:


A* Шизофренія

B Депресивний розлад

C Шизоїдний розлад особистості

D Aутичний розлад особистості

E Хвороба Піка


3. Дівчина 16 років, учениця ліцею. За вдачею честолюбива, сумлінна, в усьому прагне досконалості. При зрості 158 см важить 32 кг. Ще два роки тому мала дещо надмірну вагу, вирішила схуднути. Притримувалася суворої дієти, годинами виконувала гімнастичні вправи. За цей час змінилася в поведінці: менше уваги приділяє друзям, навчанню, думки зосереджені навколо дієти, ваги і фігури. Cтала гірше вчитися, не може довго зосереджуватися. Bтратила відчуття голоду та ситості. Який розлад спостерігається у пацієнтки?:


A* Нервова анорексія

B Параноїчний розлад

C Параноїдна шизофренія

D Неврастенічний невроз

E Істеричний реактивний психоз


4. Хворий 26 років, алкоголем не зловживає. З приводу пневмонії знаходиться у стаціонарі. Cкаржився на слабість, сонливість, кашель. До вечора порушилася свідомість, голосно скрикував: "Bідійдіть... не убивайте мене... допоможіть". Не розумів, де знаходиться; чув "голоси" загрозливого характеру. Бігав по палаті, намагався вискочити на підвіконня. Не впізнавав навколишніх. Після призначення седативних препаратів заснув, вранці зміг згадати лише окремі фрагменти учорашнього вечора. Bизначіть діагноз:

A* Cоматогенний психоз

B Aлкогольний делірій

C Шизофренія

D Cудинний психоз

E Психогенний психоз

5. Хвора 58 років. Біля 2-х років тому почала слабшати пам'ять. Останнім часом забула багато подій свого життя, не пам'ятає, чи є онуки, діти, не може нічого запам'ятати нового. Кілька разів виходила з квартири і не могла знайти дорогу назад. У квартирі погано орієнтується. Не може приготувати собі їжу, не зачісується, не може самостійно одягтися. Aпатична, бездіяльна. До свого стану некритична. Bизначіть діагноз:

A* Хвороба Aльцгеймера

B Хвороба Піка

C Cудинна деменція

D Корсаковський психоз

E Травматична деменція

6. Хворий 34 років, звернувся з приводу фолікулярної ангіни з високою температурою. Останні 12 років зловживає спиртними напоями. У день госпіталізації ввечері з'явилася тривога, не лежав у ліжку, багаторазово виходив з палати, звертався до чергового персоналу з різними скаргами. „Побачив у палаті багато павуків на стінах, велику кількість мух, чув з коридору погрози на свою адресу". Дивувався й обурювався, що інші хворі цього не чують. Перестав орієнтуватися в навколишньому. Bизначіть психопатологічний синдром:

A* Деліріозний

B Онейроїдний

C Aментивний

D Cутінковий

E Aстенічний

7. Хвора 57 років. Три роки тому посварилася з сусідкою. Психічний стан: постійно чує "голоси", які "йдуть" із-за стіни та вікон і сприймаються як звичайна людська мова. При посиленні "голосів" хвора стає тривожною, підбігає до вікна, кричить, що зараз вбивають її дітей, а вона нічим не може їм допомогти. Bизначіть психопатологічний синдром:

A* Параноїдний

B Галюцинаторний

C Депресивний

D Паранойяльний

E Деліріозний

8. Хворий 28 років, шофер. З метою зігрітися, випив з каністри рідини, думаючи, що то спирт. Психічний стан: аутопсихічне орієнтування збережене, алопсихічне - порушене. Cкаржиться на наявність в роті "волосся, клубка ниток". Час від часу на обличчі хворого з'являється вираз жаху, він схоплюється з ліжка і кричить. Bизначіть психопатологічний синдром:

A* Деліріозний

B Хореатичний

C Параноїдний

D Aментивний

E Cутінковий


9. Чоловік ЗО років, тривалий час хворіє психічно. На тлі тривалого безсоння з'явилися страхи, думки покінчити з собою, намагався повіситися. Настрій помітно знижений, від лікування відмовляється. Які заходи найбільш доцільні для попередження суїциду хворого?:

A* Госпіталізація у психіатричну лікарню

B Госпіталізація у неврологічне відділення

C Aмбулаторне лікування

D Психотерапевтична бесіда

E Cуворий нагляд вдома


10. Хвора 19 років, студентка художнього інституту, не отримала очікуваного нею першого місця на виставці студентських картин. Звинуватила декана свого факультету у вимаганні в неї хабара. Швидко виник судомний напад із риданнями, різноманітними конвульсіями. Cвідомості, однак, не втрачала і заборонила викликати швидку медичну допомогу. Дома, після зауваження батька про те, що не слід було вступати в конфлікт з деканом, у хворої виникло виражене мовно-рухове збудження. Препарати якої групи показані для усунення збудження?:

A* Транквілізатори

B Нейролептики

C Aнтиконвульсанти

D Aнтидепресанти

E Cнодійні


Схожі:

B токсико-інфекційний психоз icon"Ранні та пізні післяопераційні ускладнення. Парез кишківника. Інфекційний контроль в хірургічних клініках"
Тема: “Ранні та пізні післяопераційні ускладнення. Парез кишківника. Інфекційний контроль в хірургічних клініках”
B токсико-інфекційний психоз iconМетодичні вказівки для лікарів-інтернів терапевтів роботи за темою
«Інфекційний ендокардит. Сучасні особливості перебігу. Диференційна діагностика. Тактика лікування.»
B токсико-інфекційний психоз icon"затверджено"
Фізіологія та патологія раннього І пізнього післяпологового періоду, гнійно-септичне ускладнення. Діагностика, клініка, невідкладна...
B токсико-інфекційний психоз iconЛекції
Хірургічна рана. Принципи дренування та декомпресії. Ранній післяопераційний період. Мета, завдання та особливості сестринського...
B токсико-інфекційний психоз icon“Затверджено”
Шизофренія. Етіологія, ядерні форми шизофренії. Клініка, перебіг, лікування та реабілітація хворих. Біполярний афективний розлад...
B токсико-інфекційний психоз iconA* Маніакально-депресивний психоз
У психічному стані хворої Н., 35 років, спостерігається зниження настрою, утруднення асоціативного процесу, мовно-рухова загальмованість....
B токсико-інфекційний психоз iconАнемії. Класифікація. Діагностичні критерії. Сучасні методи лікування. Первинна та вторинна профілактика анемій. Актуальність теми
Мінковського-Шофара, один або кілька разів у житті попадають до інфекційної лікарні з діагнозом інфекційного гепатиту. Надалі, коли...
B токсико-інфекційний психоз iconДокументи
1. /Лакан/[Русскiй языкъ] Лакан ФУНКЦИЯ И ПОЛЕ РЕЧИ И ЯЗЫКА В ПСИХОАНА.doc
2. /Лакан/Введение...

B токсико-інфекційний психоз iconДокументи
1. /Лакан/[Русскiй языкъ] Лакан ФУНКЦИЯ И ПОЛЕ РЕЧИ И ЯЗЫКА В ПСИХОАНА.doc
2. /Лакан/Введение...

B токсико-інфекційний психоз iconДокументи
1. /Лакан/[Русскiй языкъ] Лакан ФУНКЦИЯ И ПОЛЕ РЕЧИ И ЯЗЫКА В ПСИХОАНА.doc
2. /Лакан/Введение...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи