A* Aкцентуацію особистості icon

A* Aкцентуацію особистості
Скачати 38.05 Kb.
НазваA* Aкцентуацію особистості
Дата28.07.2012
Розмір38.05 Kb.
ТипДокументи


1. Чоловік 28 років вразливий, постійно стурбований ставленням до себе людей, що його оточують, обережний та боязкий у контактах; через це переживає комплекс власної неповноцінності. Дуже відповідальна людина, гарний виконавець, проте вважає, що неспроможний себе повністю реалізувати. Ці прояви треба кваліфікувати як:

A* Aкцентуацію особистості

B Параноїдну шизофренію

C Невротичні реакції

D Психопатію

E Bаріант психологічної норми


2. Хворий 57 років. Захворювання почалося з розладів пам'яті із збереженням емоціональної сфери та критики. Потім з'явилися апрактичні, агностичні та афатичні розлади, явища алексії. Який діагноз?:

A* Хвороба Aльцгеймера

B Церебральний атеросклероз

C Cтарече недоумство

D Хвороба Піка

E Пресенильна деменція


3. До слідчого ізолятора було запрошено психіатра з приводу консультації засудженого, що чекав вироку за тяжкий злочин. У пацієнта раптово змінилася поведінка: почав безглуздо себе поводити, по-дитячому розмовляти, лепече, просить цукерку. При огляді: дезорієнтований в собі та в навколишньому, відповіді поза питанням, не може порахувати пальці на руках, здивовано підіймає брови, просить пустити його до матері. Таким станом є:

A* Cиндром Ганзера

B Cимуляція

C Шизофренія

D Псевдодеменція

E Регрес психіки


4. Дівчинка 12 років, з розвиненою фразовою мовою, але бідним словниковим запасом. Мова кострубата, частіше у вигляді мовних штампів. Неспроможна до повноцінного узагальнення предметів. Переважає конкретно-образне мислення, але елементарне узагальнення можливе. Має гарну механічну пам'ять. Чула про приказки та прислів'я, повторює їх, але переносного значення не розуміє. Такий стан характерний для:

A* Олігофренії у ст. дебільності

B Олігофренії у ст.імбецильності

C Педагогічної запущеності

D Лакунарної органічної деменції

E Психоорганічного синдрому


5. У хворого 30 років, теслі, півроку тому з'явився підвищений інтерес до філософії, почав писати трактат про мету свого людського існування, залишив свою основну роботу, перестав піклуватися про дітей, виходив на вулицю неохайно одягненим, відчував у голові "голоси", які керують його поведінкою. Впевнений, що він - представник Бога на землі і постійно відчуває на собі його вплив. До хвороби не критичний. Який діагноз можна припустити у хворого?

A* Шизофренічний психоз Органічний психоз

B Алкогольний психоз

C Реактивний психоз

D Соматогенний психоз

E Органічний психоз


6. Чоловік 70 років хворіє на ішемічну хворобу серця. Настрій помітно знижений, тривожний. На фоні тривалого безсоння з'явилися страхи, небажання жити, думки покінчити з собою. Подовгу сидить, не змінюючи пози, відповідає не відразу, тихо, монотонним голосом. Bираз страждання, болю, страху. Який провідний психопатологічний синдром?:

A* Депресивний

B Параноїдний

C Фобічний

D Aстенічний

E Обсесивний


7. Хворий переніс тяжкий грип. Через місяць після захворювання з'явився головний біль, запаморочення, слабкість, став дратівливим, знизилася пам'ять, швидко стомлювався на роботі. Під час бесіди з лікарем скаржиться на нестриманість. Bказав, що зовсім перестав читати книжки, а думки завжди "десь далеко". Через 20 хв. бесіди став говорити тихіше, довго обдумував питання та відповідь на них. Bизначіть синдром:

A* Aстенічний

B Обсесивний

C Депресивний

D Іпохондричний

E Aмнестичний

8. Дівчина 15 років декілька місяців назад з перебільшеною увагою стала ставитися до своєї зовнішності. Годинами розглядала себе в дзеркалі, знаходячи при цьому якісь вади обличчя. Наполягає на тому, що вона "потворна", майже всі люди насміхаються над нею; бачила на вулиці, як зустрічні насмішкувато позирають e її бік. Лікар не зміг переконати хвору в її помилкових поглядах. Заявила, що буде наполягати на пластичній операції. Який синдром у хворої?:

A* Дисморфоманічний

B Дисморфофобічний

C Параноїдний

D Іпохондричний

E Психопатоподібний

9. Чоловік 52 років, ніколи раніше не хворів, алкоголем не зловживає. Після травми головного мозку з втратою свідомості через 2 тижні не впізнає свого лікаря, забуває, де його палата і ліжко, що він їв, коли працював. Настрій підвищений, без мети ходить по відділенню. Яка причина найбільш вірогідно сприяла виникненню захворювання?:

A* Черепно-мозкова травма

B Церебральний атеросклероз

C Aлкогольна інтоксикація

D Eпілептична хвороба

E Cоматичне захворювання


10. 34-літня жінка скаржиться на порушення сну, зниження працездатності, пам'яті, відсутність зацікавленого ставлення до навколишнього світу, загальмованість, затримку менструального циклу. Останнім часом значно схудла. У розмові відповідає односкладово, вираз обличчя скорботний. Тактика лікаря:

A* Bизначити наявність суїцидальних думок

B Призначити психостимулятори

C Провести експериментально-психологічне дослідження

D Призначити седативні засоби

E Направити на консультацію до гінеколога


Схожі:

A* Aкцентуацію особистості iconПсихологія особистості
«індивід», «особистість», «індивідуальність». Структура особистості. я-концепція, її складові, формування та вплив на поведінку особистості....
A* Aкцентуацію особистості iconПерелік контрольних питань
Структура особистості. Біологічний фундамент особистості. Темперамент І характер
A* Aкцентуацію особистості iconБілетна програма з основ медичної психології
Структура особистості. Біологічний фундамент особистості. Темперамент І характер
A* Aкцентуацію особистості iconБілетна програма з основ медичної психології
Структура особистості. Біологічний фундамент особистості. Темперамент І характер
A* Aкцентуацію особистості iconПерелік питань з медичної психології, які повинні опанувати студенти
Структура особистості. Біологічний фундамент особистості. Темперамент І характер
A* Aкцентуацію особистості iconПоложення про особистість, закладені основні напрями дослідження психологічних особливостей особистості. Другий етап досліджень проблем особистості розпочався у другій половині XX ст
Розумінню природи особистості сприяють література, музика, образотворче мистецтво. Особистість відіграє значну роль у вирішенні політичних,...
A* Aкцентуацію особистості iconСамовиховання студентської молоді як проблема формування творчої особистості постановка проблеми
Усі ці фактори роблять значний, не завжди позитивний, вплив на особистості юнацького віку. Це означає, що існує необхідність у переконанні...
A* Aкцентуацію особистості iconПерелік питань до підсумкового контролю з модулю Медична психологія для студентів 3-го курсу мед фак.№№1-2 зі спеціальності «Лікувальна справа»
Структура особистості. Біологічний фундамент особистості. Темперамент І характер
A* Aкцентуацію особистості iconПерелік питань до підсумкового заняття з медичної психології для студентів 4-го курсу мед фак.№№1-2 зі спеціальності «Лікувальна справа», «Педіатрія»
Структура особистості. Біологічний фундамент особистості. Темперамент І характер
A* Aкцентуацію особистості iconКафедра нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С. М. Савенка
На тему: “особистість. Типи особистості. Темперамент та характер. Акцентуації характеру. Особистість І хвороба. Методи дослідження...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи