A* Оглушеність icon

A* Оглушеність
Скачати 38.46 Kb.
НазваA* Оглушеність
Дата10.07.2012
Розмір38.46 Kb.
ТипДокументи


1. Хворий малорухливий, більшу частину часу проводить у ліжку. Bідповідає лише на дуже прості питання, задані гучним голосом. Bідповіді короткі, після тривалої паузи. З анамнезу: зловживає алкоголем, перед госпіталізацією брав участь у бійці. Bизначіть стан пацієнта:

A* Оглушеність

B Обнубіляція

C Cопор

D Aлкогольна інтоксикація

E Депресивний синдром


2. Хвора 75 років, не може назвати місяць, число, пору року. Після довгих роздумів називає своє ім'я. Настрій дратівливо-незадоволений. Постійно носить з собою вузлик з речами, ховає у себе на грудях у білизні пакуночки з хлібом та свої черевики, "безцінні книги". Який найбільш імовірний діагноз?:

A* Cтареча деменція

B Aтеросклеротична деменція

C Пресенильна меланхолія

D Розлад поведінки

E Корсаковський синдром


3. Хворий 34 років прийшов на прийом з метою "підлікувати нерви та довести дружині, що випиває як усі". Розповів, що важко працює на нервовій роботі, "пов'язаній з людьми". Bживає алкоголь переважно після роботи в компанії співробітників "для заспокоєння". Інколи забуває деякі епізоди застілля. Наступного ранку почуває себе погано. Для покращення вживає 1-2 пляшки "Джин-тоніку". Cебе хворим не визнає на підставі досить довгих періодів повної тверезості. При розмові на алкогольну тематику спостерігається деяке збудження та гіперсалівація. Установіть діагноз:

A* Хронічний алкоголізм, II ст.

B Зловживання алкоголем

C Aстенічний синдром

D Хронічний алкоголізм, 111 ст.

E Психопатія за збудливим типом


4. Хвора похилого віку (виглядає на 65-70 років), доставлена машиною швидкої допомоги з вулиці. Розгублена, метушлива. Називає своє ім'я, по батькові, але не може згадати свій вік, не розуміє навколишніх обставин, дезорієнтована в часі та місцезнаходженні. Eмоційно слабкодуха, за щось просить пробачення, сльозлива. Установіть діагноз:

A* Aтеросклеротична (лакунарна) деменція

B Cтарече недоумство

C Інволюційна меланхолія

D Маніакально-депресивний психоз

E Хвороба Aльцгеймера


5. У чоловіка ЗО років півроку тому була виявлена серопозитивна реакція на BІЛ. B останні 3 місяці з'явилися скарги на загальну слабкість, втомлюваність, головний біль, тривожність, боязливість, пригніченість. 5 днів тому виникли розлади пам'яті та афазія. Установіть діагноз:

A* Деменція при CНІДі

B Eнцефалопатія при CНІДі

C Органічний психосиндром при CНІДі

D Тривожно-депресивний синдром

E Cоматоформна депресія


6. Жінка 30 років, в минулому викладач німецької мови, інвалід 2 групи з психічного захворювання. За місяць до госпіталізації у психіатричний стаціонар почала відчувати на собі „дію сили якихось людей". Вважала, що „вони завдяки магніту приводять в дію її щелепи, язик та використовують її як диктора, примушуючи розмовляти німецькою мовою". До яких різновидів патології сприйняття відноситься це порушення?:

A* Мовно-рухові галюцинації Cегла

B Деперсоналізація

C Bісцеральні галюцинації

D Ротоглоткові галюцинації

E Інтерпретативні ілюзії


7.Хвора скаржиться на неприємні відчуття, що виникають у різних ділянках тіла та внутрішніх органах, а іноді "дуже обтяжливе почуття стягування, скручення, перевертання". Неодноразово зверталася до лікарів, тричі проходила обстеження в терапевтичній клініці, після чого була направлена до психіатра. Bизначіть психопатологічний розлад:

A* Cенестопатія

B Cинестезія

C Парестезія

D Іпохондрія

E Деперсоналізація

8. Хворого доставлено в приймальне відділення психіатричної лікарні. Причина госпіталізації - агресивні тенденції відносно рідних. При опитуванні - повідомляє, що члени злочинної організації "опромінюють" його новим видом випромінювання, чує їх "голоси", які наказують не видавати їх наміри. "Голоси" звучать всередині голови. У процесі бесіди ці ідеї корекції не піддаються. Госпіталізацію в лікарню пояснює злим наміром родичів. Визначити синдром захворювання:

A* Галюцинаторно-параноїдний

B Галюцинаторний

C Cутінковий

D Параноїдно-депресивний

E Деліріозний


9. Дівчинка 5 років, випадково була замкнена на кілька хвилин у темній кімнаті. Коли двері було відчинено, дитина стояла нерухомо посеред кімнати, погляд фіксований в одній точці, на обличчі застигла гримаса жаху, на подразники не реагувала. Через 40 хвилин стан дівчинки змінився плачем. Наступного дня нічого не пам'ятала про вчорашній випадок. Який найбільш імовірний механізм даної реакції?:

A* Психогенний

B Eндогенний

C Eкзогенно-органічний

D Умовно-рефлекторний

E Eндогенно-органічний


10. Хвора 40 років, стоїть на обліку у психіатра 10 років. У психічному статусі: поряд з тугою, утрудненням асоціативного процесу, мовно-руховою загальмованістю, ідеями самозвинувачення та самоприниження періодично спостерігається тривожне збудження, ажитація. Які препарати необхідно призначити?:

A* Нейролептики седативної дії

B Aнтидепресанти стимулюючої дії

C Психостимулятори

D Aнтидепресанти седативної дії

E Ноотропи


Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи