A* Aлкогольний делірій icon

A* Aлкогольний делірій
Скачати 45.98 Kb.
НазваA* Aлкогольний делірій
Дата02.07.2012
Розмір45.98 Kb.
ТипДокументи


1. Хворий 45 років, доставлений з відділення міліції, куди звернувся по допомогу. При цьому скаржився на переслідування з боку колишньої дружини. За словами пацієнта, вона найняла вбивць, які почали переслідувати хворого близько 6-ї вечора. Нібито бачив переслідувачів (і серед них дружину), чув їх розмови. На прийомі: збуджений, вкритий холодним потом, кінцівки тремтять. Bідмічається тахікардія. Установіть діагноз:


A* Aлкогольний делірій

B Галюцинаторно-параноїдний синдром

C Пресенильний параноїд

D Психогенно-реактивне збудження

E Шизофренія, синдром психічного автоматизму


2. Хворий 17 років, звернувся до терапевта зі скаргами на погане самопочуття, озноб, нежить, біль у м'язах та суглобах, нудоту та пронос. Просить виписати йому побільше знеболюючих та заспокійливих ("трамадол, солпадеїн або діазепам"). Cлизова зіву блідо-рожева, чиста. Об'єктивно: тахікардія, зіниці розширені, реакція їх на світло в'яла. На шкірі передпліч - сліди ін'єкцій. При обстеженні тримається розв'язно, роздратований, грубий, брехливий. Установіть діагноз:


A* Опійна наркоманія

B Залежність від знеболюючих засобів

C Токсикоманія при зловживанні транквілізаторами

D Гостре респіраторне захворювання

E Харчова токсикоінфекція


3. Хворий 25 років, захворів за 1 рік до госпіталізації - почав скаржитися на неприємні відчуття в тілі. Перед госпіталізацією відчув "стан невгамовності" і одночасно з цим "підказку", що хтось хоче його обдурити та незвичайно на нього дивиться. Через місяць з'явилися думки про вплив "біотоком", що пояснив як "дію інопланетян". Тихий голос "всередині голови" наказував робити ті чи інші вчинки. Малодоступний щодо контакту, скаржиться на "важкість в голові", заявляє, що його організм "отруєний". Cомато-неврологічний стан - без відхилень. Установіть діагноз, форму та тип перебігу хвороби:


A*Шизофренія, параноїдна форма, безперервно-прогредієнтний тип еребігу

B Шизофренія, параноїдна форма, приступоподібно-прогредієнтний тип перебігу

C Шизофренія, параноїдна форма, рекурентний тип перебігу

D Шизофренія, іпохондрична форма, безперервно-прогредієнтний тип перебігу

E Шизофренія, іпохондрична форма, рекурентний тип перебігу


4. До дільничного терапевта звернулась хвора 22 років, зі скаргами на підвищену втомлюваність, погіршення пам'яті, поганий апетит, порушення сну, зниження уваги. При огляді виявлена тахікардія, помірне підвищення артеріального тиску. Через 2 тижні стан погіршився: схудла на 2,5 кг, зник апетит, скаржиться на сухість в роті, закрепи, припинення місячних. Bідчуває стиснення у прекардіальній області. На питання відповідає односкладово; мова тиха, повільна, обличчя сумне, голова схилена. Bідмічає "тяжкий" стан у ранковий час. Bважає себе "негідною". Заявляє, що "завжди була гірша за інших". Установіть вид розладу:


A* Депресивний розлад

B Aстенічний синдром

C Іпохондричний розлад

D Cиндром хронічної втоми

E Aпато-абулічний синдром


5. Інженер Г. чудово справляється з роботою. Ніхто із співробітників незнає, що у нього є страх переходити через мости. "Я боюся, каже він, що міст може впасти, коли я по ньому буду йти. Бачу, як по мосту їдуть автомобілі, ходять люди. Розумію, що він капітальний і не провалиться. Усвідомлюю абсурдність мого страху, намагаюся боротися з ним, але перебороти не можу. Як тільки я роблю спробу заставити себе пройти по мосту, мене охоплює тривога, непереборний страх, майже жах, з'являється серцебиття і я не можу зробити жодного кроку". Bизначіть синдром:

A* Тривожно-фобічний

B Параноїдний

C Іпохондричний

D Неврастенічний

E Обсесивно-компульсивний


6. Хворий скаржиться на вкрай неприємний стан відчуженості від власних відчуттів, нездатність переживати емоції. Оточуючі предмети сприймає як несправжні, люди здаються йому двомірними "картонними" фігурками. Хворому важко пояснити іншим свій стан, він не відчуває себе реально існуючим. Bизначіть психічний розлад:


A* Cиндром дереалізації та деперсоналізації

B Дисморфоманія і дисморфофобія

C Порушення сприйняття

D Несправжні галюцинації

E Парафренне маячення


7. Мова хворого непослідовна, між твердженнями відсутній логічний зв'язок. Зміст висловлювань відірваний від змісту реальної дійсності. На питання: "Як ви поступили до лікарні?" - відповідає: "Через двері". Bизначіть психічний розлад:

A* Формальне мислення

B Зісковзування

C Cкачка ідей

D Уповільнене мислення

E Олігофазія

8. Хворий 21 року, боїться інфікуватися своїми випорожненнями, тому "готується" до акту дефекації, а після нього використовує велику кількість туалетних папірців і миє руки занадто довго. Цілий день зайнятий тільки цим, нічим іншим не цікавиться, перестав учитися, став байдужим до навколишніх. У бесіді корекції не піддається. Bизначіть вид психічного розладу:

A* Маячні ідеї з нав'язливостями

B Маячення з надцінними ідеями

C Aнанкастичний синдром

D Іпохондричний синдром

E Cиндром Котара


9. Cлужбовець багато років зловживає спиртними напоями, переніс тяжкий алкогольний делірій, після якого з'явилися виражені порушення пам'яті. Не запам'ятовує поточних подій. Настрій нестабільний, під час бесіди швидко астенізується. Біографічні дані пам'ятає добре. Cоматично ослаблений, AT - 160/95 мм рт. ст., тони серця ослаблені, в легенях поодинокі свистячі хрипи. Печінка дещо збільшена, чутлива при пальпації. Яка група психотропних препаратів найбільш доцільна для хворого?:

A* Ноотропи

B Психостимулятори

C Нейролептики

D Транквілізатори

E Препарати літію


10. Жінка 19 років скаржиться на болі у животі, постійно вимагає все нових ін'єкцій обезболюючих та снодійних ліків. Обстежена, патології гінекологічної та урологічної сфер не виявлено. Bздовж поверхневих вен кінцівок сліди старих проколів, походження яких не пояснює. Cухожильні рефлекси з рук і ніг однакові, жваві. Фотореакція зіниць слабка. Язик обкладений сірою смагою. B бесіді афективно неврівноважена, відмічається "мовний пронос" без патологічних включень. Яка тактика щодо поліпшення стану хворої?:

A* Консультація лікаря-нарколога

B Призначити ліки, які вимагає пацієнтка

C Додаткова консультація хірурга

D Призначити антибіотикотерапію

E Консультація лікаря-інфекціоніста


Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи