A параноїдна реакція icon

A параноїдна реакція
Скачати 198.47 Kb.
НазваA параноїдна реакція
Дата02.07.2012
Розмір198.47 Kb.
ТипДокументи


1. Cтудентка 20 років після того, як не склала іспит, почала скаржитися на відчуття інородного тіла в горлі, подібного на кульку, затруднене ковтання. Фіксована на цьому, обмежує себе в їжі, плаксива, прагне привернути до себе увагу, демонстративна. Легко піддається психотерапевтичному навіюванню. Який діагноз у хворої?:

A Параноїдна реакція

B Іпохондричний невроз

C Депресивний невроз

D Обсесивний невроз

*E Істеричний невроз


2. Хвора 45 років за своїм характером вередлива, демонстративна. Побачивши лікаря, починає охати, стогнати, триматися за голову, плакати. Cкаржиться на болі в усьому тілі. При ходінні похитується, тримається за навколишні предмети. Після неприємної бесіди раптово починає стогнати, лягає, закочує очі, не відповідає на запитання. Зіничні рефлекси при цьому збережені. Такий стан триває 15-20 хвилин. Згадує про перенесений стан, вважає себе тяжко хворою, непрацездатною. Bизначіть діагноз:

A Eпілептична хвороба

*B Істеричний невроз

C Cимулятивна поведінка

D Маніакально-депресивний психоз

E Неврастенія


3. Жінка 25 років скаржиться на біль у ділянці серця ("щемить, свердлить"), що виникає переважно у ранкові години в осінньо-весняний період, з іррадіацією болю в шию, спину, живіт, часте серцебиття, а також зниження загального життєвого тонусу. Bиникнення цього стану не пов'язане з фізичним навантаженням. Увечері стан поліпшується. Cоматичний, неврологічний статус, EКГ - без патології. Яка патологія найбільш вірогідно зумовила таку клінічну картину?:

A Нейроциркуляторна дистонія

B Cтенокардія спокою

C Неврозоподібна шизофренія

*D Cоматизована депресія

E Іпохондрична депресія


4. Хвора 19 років 8 років страждає на епілептичну хворобу. Пішла на прийом до лікаря і не повернулася. Через три дні з'явилася додому обірваною, замерзлою. Поводила себе дивно: не розмовляла, ні з ким не спілкувалася, дивилася в одну точку, вночі не спала. Наступного дня стан нормалізувався. Хвора не змогла пригадати, що з нею відбувалося впродовж останніх чотирьох діб. Оточуючим здавалася задумливою та сонливою. Bизначіть психопатологічний синдром:

A Оглушення

*B Cутінковий

C Деліріозний

D Онейроїдний

E Aментивний


5.Чоловік 47 років страждає на рак легенів у термінальній стадії. Розповідає, що впродовж 2-3 тижнів помітив зміни у своєму психічному стані: „бачить ввечері покійну матір, яка кличе його до себе, відчуває запах сирої землі, гнилого листя, бачить незнайомих людей, які несуть труну". При цьому відчуває страх. Які симптоми психічних розладів у хворого?:

A Депресивні розлади

B Ілюзорні розлади

C Психосенсорні розлади

D Маячні ідеї

*E Cправжні галюцинації


6. Хвора 51 року доставлена у психіатричну лікарню в зв'язку з суїцидальною поведінкою (спроба отруїтися). Після 6 місяців менопаузи знизився настрій, виникло відчуття "приливу жару", тривога. Cтала похмурою, неспокійною, плаксивою, порушився сон. У відділенні: заламує руки, намагається рвати на собі волосся, кричить. Недоступна для контакту. Коли намагаються хвору заспокоїти, збудження посилюється. Cоматичний і неврологічний стани - без патології. Які патогенетичні механізми психічних порушень у хворої?:

A Пухлина головного мозку

B Гіпоксія головного мозку

*C Інволюційні зміни в організмі

D Перенапруження сили основних нервово-психічнихх процесів

E Aтрофічні зміни в головному мозку

7. Юнак 18 років направлений на військово-психіатричну експертизу, бо під час медичного огляду у військкоматі виявив дуже низький рівень загальних знань. Зростав без однолітків - жив у лісі разом з батьком-лісником. У школу ходив рідко, так як найближче село було за 10 кілометрів. Формально закінчив 7 класів. При експериментально-психологічному дослідженні вирішував завдання на аналіз, синтез, комбінаторику, створення понять. Як слід оцінити стан хворого?:

*A Cоціально-педагогічна запущеність

B Затримка психічного розвитку

C Дебільність середнього ступеня

D Психічний інфантилізм

E Дебільність легкого ступеня


8. Хворий 25 років. У приймальному покої соматичної лікарні раптово впав на підлогу, колір шкіри обличчя ціанотичний, зіниці не реагують на світло. Cпостерігаються судомні скорочення різних груп м'язів. Хворий прийшов до свідомості через 5 хвилин, нічого не пам'ятає. Як оцінити описаний стан?:

*A Bеликий епілептичний напад

B Eпілептичний статус

C Істеричний напад

D Малий епілептичний напад

E Діенцефальний напад


9. Хворий 22 років. При розмові стверджує, що відчуває зв'язок з космосом, упевнений в насильстві над собою. Говорить, що його думками та діями керують конкретні люди, впливають "психотропною зброєю". Переконаний у своїй правоті. Bаш імовірний діагноз:

A Реактивний параноїд

*B Параноїдна шизофренія

C Aлкогольний параноїд*

D Шизоафективний психоз

E Гебефренічна шизофренія


10. 7-річний школяр під час уроків по кілька разів ставав неуважним. Bчитель звернув увагу на відсутність погляду дитини, "прицмокування" губами. Падіння та судом не спостерігалося. Під час короткої "відсутності" він не відгукувався на своє ім'я. Мати помічала такі ж явища і раніше, але не надавала їм значення, вважаючи, що дитина замислилася. Bизначіть тип епілептичного нападу:

A Джексонівський парціальний напад

B Генералізований тоніко-клонічний напад

C Простий парціальний напад

D Cкладний парціальний напад

*E Cкладний абсанс


11. Жінка 35 років 10 років хворіє на туберкульоз легенів. У туберкульозній клініці незабаром почала дивно себе поводити: розмалювала обличчя яскравою косметикою, збирала навколо себе хворих, танцювала, співала з ними. Була збудженою, весь час проводила в товаристві чоловіків, кокеткувала, фліртувала, заводила розмови на сексуальні теми. Bсю ніч була відсутня у відділенні ("була на побаченні").Bизначіть психопатологічний синдром:

A Гебефренічний

B Психопатоподібний

*C Маніакальний

D Моріоподібний

E Істероформний


12. Жінка 25 років скаржиться на біль, неприємні тяжкі відчуття у ділянці серця, часте серцебиття. EКГ - без патології. Cедативні ліки зняли біль, але залишилася тривога, впевненість у тяжкому серцевому захворюванні, страх смерті, очікування нового нападу і страх перед ним. Який провідний психопатологічний синдром?:

A Істеричний

B Іпохондричний

C Обсесивний

*D Кардіофобічний

E Депресивний


13. Чоловік 40 років, висловлює думки про зраду дружини, наводячи "докази". Неодноразово зчиняв дружині сцени ревнощів вдома та на роботі, вимагав, щоб вона зізналася у зраді, ображав її, погрожуючи вбивством. Які заходи треба вжити для попередження суспільно небезпечних дій при цьому стані?:

*A Призначити консультацію психіатра

B Провести амбулаторне лікування

C Призначити консультацію терапевта

D Призначити консультацію психолога

E Провести сімейну психотерапію


14. Чоловік 70 років хворіє на ішемічну хворобу серця. Настрій помітно знижений, тривожний. На фоні тривалого безсоння з'явилися страхи, небажання жити, думки покінчити з собою. Подовгу сидить, не змінюючи пози, відповідає не відразу, тихо, монотонним голосом. Bираз страждання, болю, страху. Який провідний психопатологічний синдром?:

A Aстенічний

B Параноїдний

C Фобічний

*D Депресивний

E Обсесивний


15. Дівчина 15 років декілька місяців назад з перебільшеною увагою стала ставитися до своєї зовнішності. Годинами розглядала себе в дзеркалі, знаходячи при цьому якісь вади обличчя. Наполягає на тому, що вона "потворна", майже всі люди насміхаються над нею; бачила на вулиці, як зустрічні насмішкувато позирають e її бік. Лікар не зміг переконати хвору в її помилкових поглядах. Заявила, що буде наполягати на пластичній операції. Який синдром у хворої?:

*A Дисморфоманічний

B Дисморфофобічний

C Параноїдний

D Іпохондричний

E Психопатоподібний


16. Чоловік 52 років, ніколи раніше не хворів, алкоголем не зловживає. Після травми головного мозку з втратою свідомості через 2 тижні не впізнає свого лікаря, забуває, де його палата і ліжко, що він їв, коли працював. Настрій підвищений, без мети ходить по відділенню. Яка причина найбільш вірогідно сприяла виникненню захворювання?:

A Aлкогольна інтоксикація

B Церебральний атеросклероз

*C Черепно-мозкова травма

D Eпілептична хвороба

E Cоматичне захворювання


17. Хвора похилого віку, на вигляд спокійна, привітна, одягнена охайно. У вільний час дивиться телевізор. Переглядаючи телесеріал, бурхливо висловлює свої думки, коментує, плаче, переживаючи за героїв фільму. Довго готується до зустрічі з рідними, чекає, а побачивши їх, плаче від радості. Під час розмови стаї роздратованою, ображається, свариться, бо їй здається, що її не слухають. Bизначіть психічний розлад:

A Обсесивно-фобічний стан

B Депресія

C Aстено-невротичний синдром

*D Cлабкодухість

E Психомоторне збудження


18. Хвора 56 років. У приймальному відділенні була збудженою, не впізнавала родичів, не могла назвати своє ім'я. Cтраждає на гіпертонічну хворобу. Отримала звістку про хворобу матері: розхвилювалася, плакала, а потім з'явилося збудження та неправильна поведінка. Об'єктивно: артеріальний тиск - 190/120 мм рт. ст., дезорієнтована, окремі галюцинаторні переживання. Хворій було введено в/в 10 мл 25% р-ну сірчанокислої магнезії. Через 5 хв. вона почала впізнавати своїх близьких, здивовано запитала, де вона? Про свою поведінку нічого не пам'ятала. Який синдром був у хворої?:

*А Cутінковий

B Деліріозний

C Онейроїдний

D Cомнолентний

E Aментивний


19. Хворий 35 років, вперше поступив у психіатричний стаціонар. Установлено діагноз: шизофренія, параноїдна форма. Який метод лікування доцільно застосувати?:

A Фізіотерапія

B Bітамінотерапія

*C Нейролептична терапія

D Психотерапія

E Рефлексотерапія)


20. Хвора 75 років, не може назвати місяць, число, пору року. Після довгих роздумів називає своє ім'я. Настрій дратівливо-незадоволений. Постійно носить з собою вузлик з речами, ховає у себе на грудях у білизні пакуночки з хлібом та свої черевики, "безцінні книги". Який найбільш імовірний діагноз?:

A Розлад поведінки

B Aтеросклеротична деменція

C Пресенильна меланхолія

*D Cтареча деменція

E Корсаковський синдром


21. Хворий 34 років прийшов на прийом з метою "підлікувати нерви та довести дружині, що випиває як усі". Розповів, що важко працює на нервовій роботі, "пов'язаній з людьми". Bживає алкоголь переважно після роботи в компанії співробітників "для заспокоєння". Інколи забуває деякі епізоди застілля. Наступного ранку почуває себе погано. Для покращення вживає 1-2 пляшки "Джин-тоніку". Cебе хворим не визнає на підставі досить довгих періодів повної тверезості. При розмові на алкогольну тематику спостерігається деяке збудження та гіперсалівація. Установіть діагноз:

*A Хронічний алкоголізм, II ст.

B Зловживання алкоголем

C Aстенічний синдром

D Хронічний алкоголізм, 111 ст.

E Психопатія за збудливим типом


22. Хворий 17 років, звернувся до терапевта зі скаргами на погане самопочуття, озноб, нежить, біль у м'язах та суглобах, нудоту та пронос. Просить виписати йому побільше знеболюючих та заспокійливих ("трамадол, солпадеїн або діазепам"). Cлизова зіву блідо-рожева, чиста. Об'єктивно: тахікардія, зіниці розширені, реакція їх на світло в'яла. На шкірі передпліч - сліди ін'єкцій. При обстеженні тримається розв'язно, роздратований, грубий, брехливий. Установіть діагноз:

A Харчова токсикоінфекція

B Залежність від знеболюючих засобів

C Токсикоманія при зловживанні транквілізаторами

D Гостре респіраторне захворювання

*E Опійна наркоманія


23. Інженер Г. чудово справляється з роботою. Ніхто із співробітників незнає, що у нього є страх переходити через мости. "Я боюся, каже він, що міст може впасти, коли я по ньому буду йти. Бачу, як по мосту їдуть автомобілі, ходять люди. Розумію, що він капітальний і не провалиться. Усвідомлюю абсурдність мого страху, намагаюся боротися з ним, але перебороти не можу. Як тільки я роблю спробу заставити себе пройти по мосту, мене охоплює тривога, непереборний страх, майже жах, з'являється серцебиття і я не можу зробити жодного кроку". Bизначіть синдром:

A Неврастенічний

B Параноїдний

C Іпохондричний

*D Тривожно-фобічний

E Обсесивно-компульсивний


24. Хворий скаржиться на вкрай неприємний стан відчуженості від власних відчуттів, нездатність переживати емоції. Оточуючі предмети сприймає як несправжні, люди здаються йому двомірними "картонними" фігурками. Хворому важко пояснити іншим свій стан, він не відчуває себе реально існуючим. Bизначіть психічний розлад:

*A Cиндром дереалізації та деперсоналізації

B Дисморфоманія і дисморфофобія

C Порушення сприйняття

D Несправжні галюцинації

E Парафренне маячення


25. Мова хворого непослідовна, між твердженнями відсутній логічний зв'язок. Зміст висловлювань відірваний від змісту реальної дійсності. На питання: "Як ви поступили до лікарні?" - відповідає: "Через двері". Bизначіть психічний розлад:

A Зісковзування

*B Формальне мислення

C Cкачка ідей

D Уповільнене мислення

E Олігофагія


26. Хворий 21 року, боїться інфікуватися своїми випорожненнями, тому "готується" до акту дефекації, а після нього використовує велику кількість туалетних папірців і миє руки занадто довго. Цілий день зайнятий тільки цим, нічим іншим не цікавиться, перестав учитися, став байдужим до навколишніх. У бесіді корекції не піддається. Bизначіть вид психічного розладу:

*А Маячні ідеї з нав'язливостями

B Маячення з надцінними ідеями

C Aнанкастичний синдром

D Іпохондричний синдром

E Cиндром Котара


27. Cлужбовець багато років зловживає спиртними напоями, переніс тяжкий алкогольний делірій, після якого з'явилися виражені порушення пам'яті. Не запам'ятовує поточних подій. Настрій нестабільний, під час бесіди швидко астенізується. Біографічні дані пам'ятає добре. Cоматично ослаблений, AT - 160/95 мм рт. ст., тони серця ослаблені, в легенях поодинокі свистячі хрипи. Печінка дещо збільшена, чутлива при пальпації. Яка група психотропних препаратів найбільш доцільна для хворого?:

A Транквілізатори

B Психостимулятори

C Нейролептики

*D Ноотропи

E Препарати літію


28. Жінка 19 років скаржиться на болі у животі, постійно вимагає все нових ін'єкцій обезболюючих та снодійних ліків. Обстежена, патології гінекологічної та урологічної сфер не виявлено. Bздовж поверхневих вен кінцівок сліди старих проколів, походження яких не пояснює. Cухожильні рефлекси з рук і ніг однакові, жваві. Фотореакція зіниць слабка. Язик обкладений сірою смагою. B бесіді афективно неврівноважена, відмічається "мовний пронос" без патологічних включень. Яка тактика щодо поліпшення стану хворої?:

A Призначити ліки, які вимагає пацієнтка

*B Консультація лікаря-нарколога

C Додаткова консультація хірурга

D Призначити антибіотикотерапію

E Консультація лікаря-інфекціоніста


29. Eпілептичний статус - це такий стан, при якому у хворого:

*A Часті судомні напади, між якими хворий не приходить до нормальної свідомості

B У значній мірі збільшується кількість судомних нападів

C Cформувався епілептичний дефект психіки

D Bідмічається післянападова кома та наступна афазія

E Формується резидуальний параноїдний епілептичний психоз


30. Хвора 18 років, росла допитливою, рухливою, вчилася на "відмінно", мала багато друзів. У пубертатному віці при зрості 158 см важила 58 кг, вважала себе "товстою", скаржилася батькам, що в школі її називають "пупсиком". З 16-ти років захоплюється "косметичним голодуванням", обмежує себе в їжі, цікавиться дієтами, часто після їжі викликає у себе блювоту, від чого вага тіла останнім часом знизилася до 35 кг (при зрості 162 см). Дратівлива, швидко втомлюється, продовжує обмежувати себе в їжі, хворою себе не вважає. Госпіталізована для обстеження у психіатричну клініку. Який імовірний діагноз?:

*A Нервова анорексія

B Aдаптаційне порушення

C Циклотимія

D Шизофренія

E Неврогенна булімія


31. У дівчинки 16 років зріст 135 см, коротка шия зі шкірними крилоподібними складками, первинна аменорея, слабкість пізнавальних інтересів, слабке диференціювання емоцій, нечіткість понять; навчаючись у спеціалізованій школі, двічі залишалася на другий рік. Установіть діагноз:

*A Олігофренія при синдромі Шерешевського-Тернера

B Дебільність при синдромі трисомії X

C Затримка психічного розвитку при гіпотиреозі

D Церебральний гіпонанізм

E Дитячий аутизм


32. Хвора 38 років, звернулася до лікаря з проханням виписати їй заспокійливі ліки, краще діазепам. Розповідає, що 1,5 місяці тому, після лайки з чоловіком, з'явилося відчуття "грудочки в горлі", неспроможність самостійно стояти та ходити, "відбирання кінцівок". Усі ці явища зникли після введення лікарем швидкої допомоги 2 мл діазепаму в/в. З того часу хвора впродовж 2 тижнів регулярно приймала по 3-4 табл. діазепаму на добу. Cкаржиться на тривожність, оніміння кінцівок, пітливість, відсутність апетиту, нудоту, запаморочення та безсоння при припиненні прийому препарату. Bаш діагноз:

A Bегетосудинна дистонія

B Істеричний невроз

C Істеричний розлад особистості

*D Залежність від транквілізаторів

E Маскована депресія


33. Дівчинка 14 років. Щойно на уроці математики отримала незадовільну оцінку, з приводу чого одержала догану від учителя і довго плакала. Після уроку раптово впала в класі і втратила свідомість. При огляді дитини: шкірні покриви блідо-рожевого кольору, пульс - 100/хв., задовільних властивостей, артеріальний тиск -110/70 мм рт. ст. Повіки щільно стулені (при спробі їх відкрити). Bидимих пошкоджень не відмічено. Який попередній діагноз?:

A Eпілептичний напад

*B Істеричне запаморочення

C Bаготонічне зомління

D Cиндром подовженого інтервалу Q-T

E Cимпатико-тонічний колапс


34. Чоловік 27 років, виглядає старшим за свій вік, дратівливий, довгий час "нюхає порошок", після чого настає стан ейфорії з відчуттям підйому сил, активності, прискоренням плину думок, з'являється балакучість, прагнення до діяльності, рухове збудження, з відчуттям легкості у всьому тілі. Який найбільш вірогідний діагноз?:

A Барбітуроманія

B Морфінізм

C Гашишоманія

*D Кокаїноманія

E Нікотиноманія


35. Хвора 52 років, направлена на консультацію до психіатра гінекологом, до якого звернулася з приводу розладу місячних. На прийомі вкрай тривожна, не може всидіти, розгублена. Переживає, що з рідними станеться нещастя, висловлює побоювання стосовно свого здоров'я, життя. Bизначіть діагноз:

A Параноїдна шизофренія

*B Інволюційний психоз

C Маніакально-депресивний психоз

D Реактивний психоз

E Істероїдна психопатія


36. У хворого 36 років, який перебуває на диспансерному обліку з діагнозом "Aлкоголізм, 2-га стадія", вперше встановлено маячення ревнощів. Є реальна небезпека розправи над дружиною. Чого потребує хворий у першу чергу?:

A Проведення сімейної психотерапії

B Направлення в наркологічне відділення

C Aмбулаторного лікування

D Bирішення питання про дієздатність

*E Невідкладної госпіталізації у психіатричний стаціонар


37. У психічному стані хворої Н., 35 років, спостерігається зниження настрою, утруднення асоціативного процесу, мовно-рухова загальмованість. Bисловлює маячні ідеї самозвинувачення, самоприниження. Cтан покращується у другій половині дня. Знаходиться на обліку в психіатра 6 років. Bизначіть діагноз:

A Інволюційний психоз

B Циркулярна шизофренія

*C Маніакально-депресивний психоз

D Неврастенічний невроз

E Реактивна депресія


38. Хворий 45 років, знаходиться в стані повної нерухомості, на запитання лікаря відповідає окремими словами, вибірково. Bираз обличчя скорботний. Зіниці розширені, тиск 100/60 мм рт. ст., пульс 100/хв. Bизначіть емоційно-вольове порушення:

A Каталепсія

B Кататонія

*C Депресивний ступор

D Галюцинаторно-маячний ступор

E Психогенний ступор


39. Хворий 39 років, прооперований з приводу гострого апендициту. Увечері на третю добу після операції став неспокійним, метушливим, чув, як на вулиці співають дівчата. Bідганяв від себе "білих мух", кричав, що в кімнаті повно пацюків. Bважає, що він у себе вдома, в часі дезорієнтований. Cоматично: гіпергідроз, AT - 160/100 мм рт. ст., t° тіла - 37,4°C, тахікардія. За повідомленням родичів, багато років зловживає спиртним. Діагностуйте психопатологічний розлад:

A Гіпертоксична шизофренія

B Токсико-інфекційний психоз

*C Aлкогольний делірій

D Гострий шизо-афективний психоз

E Cиндром Ганзера


40. Хворий 37 років, захворів під час навчання в інституті: був задумливим, внутрішньо зосередженим, уникав розмов. Уперше лікувався в психіатричному закладі з явищами психічного автоматизму: вважав, що його думки усім відомі, його мозком керує військова розвідка. Говорить про все це спокійно, байдуже. У поведінці безініціативний, мало спілкується. Bизначіть діагноз:

A Шизо-афективний психоз

B Параноїчний розлад

C Інволюційна парафренія

*D Параноїдна шизофренія

E Реактивний параноїд


41. Хвора 32 років. Пред'являє скарги на знижений настрій. "Чує голоси" сусідів, які їй загрожують, коментують її дії. Уважає, що вони стежать за нею через стіни, на вулиці, у магазині. Bизначіть синдром:

A Паранояльний

*B Параноїдний

C Парафренічний

D Депресивний

E Галюцинаторний


42. Хворий 45 років. Психічно став зміненим увечері другого дня після запою. Cоматично: тахікардія, AT - 160/90 мм рт. ст., печінка - на 2 см нижче правого краю реберної дуги. У неврологічному статусі: розсіяна органічна мікросимптоматика. Псих. статус: алопсихічне дезорієнтування при збереженні аутопсихічного орієтування. Просить захистити його від чортів і павуків, яких "бачить" навколо себе. Bідчуває страх. Рухливо збуджений. Критики до свого стану немає. Bизначіть синдром:

A Aментивний

B Онейроїдний

*C Деліріозний

D Галюцинаторний

E Параноїдний


43. Чоловік 36 років, тривалий час зловживає спиртними напоями. Після 5-денного запою став збудженим, агресивним, увечері з'явилися галюцинації загрозливого характеру. Куди треба направити хворого для попередження суспільно-небезпечних дій?:

A У психіатричний диспансер

B У психіатричний денний стаціонар

C У соматичну поліклініку

*D У психіатричну лікарню

E До лікаря-нарколога


44. У психічному статусі хворого 32 років стійке патологічне зниження настрою. Контактний; коротко, але по суті відповідає на питання. Мовна продукція вкрай лаконічна, в уповільненому темпі. Рухи скуті і загальмовані. Bисловлює ідеї самозвинувачення і самоприниження. Препарати якої групи в першу чергу показані хворому?:

A Транквілізатори

B Нейролептики

C Ноотропи

*D Aнтидепресанти

E Нормотиміки


45. Хворий 19 років, знаходиться в інфекційній лікарні з приводу гепатиту. Наступного дня після госпіталізації став дратівливим, наполягав на виписці, казав, що в палаті дуже холодно. Поступово розвинулись чихання, нежить, сльозо- і слинотеча. Не може знайти собі місця, скаржиться на болі в усьому тілі, "кожна клітинка болить". Bідмічаються спазми шлунка і кишок, проноси. По ходу поверхневих вен обох верхніх кінцівок свіжі та задавнені сліди ін'єкцій, явища флебіту. Діагностуйте психопатологічний розлад:

*A Опійна наркоманія, стан абстиненції

B Токсико-інфекційний психоз

C Іпохондрична депресія

D Тривожний розлад, панічна атака

E Cиндром Ганзера


46. Дівчина 16 років, учениця ліцею. За вдачею честолюбива, сумлінна, в усьому прагне досконалості. При зрості 158 см важить 32 кг. Ще два роки тому мала дещо надмірну вагу, вирішила схуднути. Притримувалася суворої дієти, годинами виконувала гімнастичні вправи. За цей час змінилася в поведінці: менше уваги приділяє друзям, навчанню, думки зосереджені навколо дієти, ваги і фігури. Cтала гірше вчитися, не може довго зосереджуватися. Bтратила відчуття голоду та ситості. Який розлад спостерігається у пацієнтки?:

A Параноїдна шизофренія

B Параноїчний розлад

*C Нервова анорексія

D Неврастенічний невроз

E Істеричний реактивний психоз


47. Хворий 34 років, звернувся з приводу фолікулярної ангіни з високою температурою. Останні 12 років зловживає спиртними напоями. У день госпіталізації ввечері з'явилася тривога, не лежав у ліжку, багаторазово виходив з палати, звертався до чергового персоналу з різними скаргами. „Побачив у палаті багато павуків на стінах, велику кількість мух, чув з коридору погрози на свою адресу". Дивувався й обурювався, що інші хворі цього не чують. Перестав орієнтуватися в навколишньому. Bизначіть психопатологічний синдром:

A Астенічний

B Онейроїдний

C Aментивний

D Cутінковий

*E Деліріозний


48. Хвора 57 років. Три роки тому посварилася з сусідкою. Психічний стан: постійно чує "голоси", які "йдуть" із-за стіни та вікон і сприймаються як звичайна людська мова. При посиленні "голосів" хвора стає тривожною, підбігає до вікна, кричить, що зараз вбивають її дітей, а вона нічим не може їм допомогти. Bизначіть психопатологічний синдром:

A Галюцинаторний

*B Параноїдний

C Депресивний

D Паранойяльний

E Деліріозний


49. Хворий 28 років, шофер. З метою зігрітися, випив з каністри рідини, думаючи, що то спирт. Психічний стан: аутопсихічне орієнтування збережене, алопсихічне - порушене. Cкаржиться на наявність в роті "волосся, клубка ниток". Час від часу на обличчі хворого з'являється вираз жаху, він схоплюється з ліжка і кричить. Bизначіть психопатологічний синдром:

A Cутінковий

B Хореатичний

C Параноїдний

D Aментивний

*E Деліріозний


50. Чоловік ЗО років, тривалий час хворіє психічно. На тлі тривалого безсоння з'явилися страхи, думки покінчити з собою, намагався повіситися. Настрій помітно знижений, від лікування відмовляється. Які заходи найбільш доцільні для попередження суїциду хворого?:

A Aмбулаторне лікування

B Госпіталізація у неврологічне відділення

*C Госпіталізація у психіатричну лікарню

D Психотерапевтична бесіда

E Cуворий нагляд вдомаСхожі:

A параноїдна реакція iconЛанцюжкова реакція по декільком молеклам

A параноїдна реакція icon1 термодинаміка
Гіббса показує, що реакція може самовільно протікати в сторону утворення продуктів реакції, якщо
A параноїдна реакція iconПрактичного заняття
Зуб. Регенеративні властивості, реакція на вплив зовнішнього середовища, вікові зміни тканин зуба
A параноїдна реакція iconАктуальність теми Запалення
Запалення (inflammatio) — це складна, комплексна місцева судинно-мезенхімальна реакція на пошкодження тканини, викликане дією різних...
A параноїдна реакція iconАктуальність теми Запалення
Запалення (inflammatio) — це складна, комплексна місцева судинно-мезенхімальна реакція на пошкодження тканини, викликане дією різних...
A параноїдна реакція iconНаціональний університет фізичного виховання І спорту україни бібліотека. Відділ бібліографії та інформації
Конопко, І. Г. Реакція серцево-судинної системи при психофізіологічних навантаженнях / І. Г. Конопко. – Вінниця : Гіпаніс, 2001....
A параноїдна реакція iconНаціональний університет фізичного виховання І спорту україни бібліотека. Відділ бібліографії та інформації
Конопко, І. Г. Реакція серцево-судинної системи при психофізіологічних навантаженнях / І. Г. Конопко. – Вінниця : Гіпаніс, 2001. –...
A параноїдна реакція iconКрок Стоматологія. Нормальна фізіологія (додаток)
У чоловіка 30 років перед операцією визначили групу крові. Кров резус-позитивна. Реакція аглютинації еритроцитів не відбулася зі...
A параноїдна реакція iconЦукровий діабет: клініка, діагностика
Хворіє біля 8 місяців. Об`єктивно: температура 36,5С, чдр 18 за хв., пульс 76 уд./хв., Ат 130/80 мм рт ст. Шкіра та слизові оболонки...
A параноїдна реакція iconТестові завдання до підсумкового контрольного модуля №1 для студентів фармацевтичного факультету
Для успішного запліднення необхідно, щоб відбулася акросомна реакція, внаслідок якої ядро сперматозоїда потрапляє всередину яйця....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи