Науковий керівник: В. Б. Мокін icon

Науковий керівник: В. Б. Мокін
Скачати 30.24 Kb.
НазваНауковий керівник: В. Б. Мокін
Дата03.07.2012
Розмір30.24 Kb.
ТипДокументи

Назва: «Автоматизація перевірки інформаційної повноти та несуперечливості в геоінформаційних системах екологічного моніторингу та управління».

Науковий керівник: В. Б. Мокін.

Актуальність: дана робота є актуальною, оскільки при використанні картографічної інформації, часто мають місце суперечливості у представленні просторових об’єктів. На даний момент, існують автоматизовані засоби, які дозволяють знайти та виправити подібні помилки. Але це стосується тільки топографічних суперечливостей, а отже виникає необхідність розробки методів ідентифікації «логічних» помилок (приклад: річка не може розміщуватись на дамбі; для дамби, яка розташована на річці шириною 150 метрів, матеріалом не може слугувати дерево).

Мета: підвищення коректності даних ГІС з інформацією про водні об’єкти та гідротехнічні споруди на них.

Об’єкт: введення та перевірка повноти та достовірності інформації про гідротехнічні споруди та стан водних об’єктів.

Предмет: атрибутивна інформація та відомості щодо топології просторових об’єктів ГІС басейнів річок України.

Задачі: розробка моделі зв’язків між просторовими об’єктами, визначення принципів і методів ідентифікації суперечливих зв’язків між об’єктами та можливості їх виправлення.

Методи: методи системного аналізу геоінформаційних технологій, теорії множин, реляційних баз даних (для зберігання і отримання інформації), об’єктно-орієнтованого програмування (для розробки автоматизованої системи).


Передумовою виникнення даної проблеми, була розробка автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи «АІВС ГІС Тиса». Ця система розроблялася як комплексне вирішення проблеми моніторингу та контролю водогосподарських об’єктів Закарпатського регіону та басейну річки Тиса зокрема. Головною задачею ГІС-оболонки «Тиса» була обробка великої структури ієрархічно-пов’язаних водогосподарських споруд (рис. 1).Рисунок 1 — Логічна модель взаємозв’язків об’єктів системи
АІВС – "Тиса"


Проблемою даної системи, виявилася можливість суперечливості просторової та атрибутивної частини. Оцифровані карти могли місити у собі топологічні суперечності (річка ширша за міст) та логічні суперечності (матеріали дамби не розраховані на тиск води з даною шириною річки). Такі помилки можуть виникати, як через те що деякі дані про об’єкти, з плином часу, застаріли та не були замінені на нові, так і через дії оператора, який займається наповненням карт та баз даних.

Задача виправлення топологічних суперечностей на даний момент є автоматизованою (такі продукти як «Панорама» та «ArcGis» дозволяють це зробити). Натомість задача розв’язання логічних суперечностей є не вирішеною, а отже потребує детального вивчення, оскільки пошук та виправлення помилок такого роду є досить трудомісткою і рутиною роботою.

Метою даного дослідження є визначення моделі зв’язку між картографічними об’єктами в цілому та знаходження оптимальних методів щодо підвищення коректності даних ГІС.


Публікації:

  1. Новий підхід до створення уніфікованої інформаційно-довідкової підсистеми ГІС моніторингу довкілля, Електронний журнал наукових праць ВНТУ, В. Б. Мокін, Є. М. Крижановський, Ю. М. Коновалюк, Д. Ю. Кульомін.

  2. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір, Україна, №28119, Комп’ютерна програма «Геоінформаційна система моніторингу стану водогосподарських об’єктів басейну річки Тиса на основі моделі їх взаємозв'язків»/В.Б. Мокін, М. П. Боцула, Є. М. Крижановський, Д. Ю. Кульомін. Дата реєстрації 25.03.2009.

  3. Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір, Україна, №28121, Комп’ютерна програма «Комп’ютерна програма для порівняння та синхронізації змін метрики та семантики в картах геоінформаційних систем у форматі ГІС «Панорама»»/ Мокін В.Б., Кульомін Д.Ю., Боцула М.П., Крижановський Є.М.. Дата реєстрації 25.03.2009.


Проаналізувавши стан сучасних підходів щодо підвищення коректності даних геоінформаційних систем, можна зробити висновки, що проблема виявлення логічних суперечностей залишається відкритою, а отже потребує її вивчення. Необхідно визначити детальну структуру та моделі взаємозв’язків між об’єктами, а також розробити математичну модель, за допомогою якої можна буде описати дану задачу. Кінцевим етапом вирішення даної проблеми буде розробка набору правил, за якими буде безпосередньо автоматизовано процес обробки просторово-атрибутивної інформації.

Схожі:

Науковий керівник: В. Б. Мокін iconПм-09-Г1 Науковий керівник
Науковий керівник: О. В. Брюховецька, к психол н., доцентІнституту менеджменту та психології двнз «умо» напн україни
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconПм-09-Г1 Науковий керівник
Науковий керівник: О. В. Брюховецька, к психол н., доцентІнституту менеджменту та психології двнз «умо» напн україни
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconУдк 336. 71. 078. 3 Автор: Верхогляд Олександр Володимирович, студент денної форми навчання 4 курсу факультету банківських технологій. Науковий керівник
Науковий керівник: Коваленко Вікторія Володимирівна, к е н., доцент кафедри банківської справи
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconАрапетян емма робертівна
Львівського університету імені Івана Франка (науковий керівник – д б н. С. О. Гребінський) та аспірантуру (науковий керівник – д...
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconЛексикографічний аналіз сучасної банківської термінології (№0109U008863) Науковий керівник науково-дослідної роботи
Науковий керівник науково-дослідної роботи: в о зав кафедри іноземних мов Черняк Лариса Іванівна
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України
Керівник практики від університету С. Л. Карпець Науковий керівник В. А. Вакалюк
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconНа участь у конференції
Науковий керівник піб (посада, науковий ступінь, вчене звання)
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconНа участь у конференції
Науковий керівник піб (посада, науковий ступінь, вчене звання)
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconНа участь у конференції
Науковий керівник піб (посада, науковий ступінь, вчене звання)
Науковий керівник: В. Б. Мокін iconНа участь у конференції
Науковий керівник піб (посада, науковий ступінь, вчене звання)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи