Національний університет «Острозька академія» icon

Національний університет «Острозька академія»
Скачати 95.72 Kb.
НазваНаціональний університет «Острозька академія»
Дата03.07.2012
Розмір95.72 Kb.
ТипДокументи

Національний університет

«Острозька академія»

кафедра правосуддя та кримінально-правових дисциплін


«МЕТОДИКА СКЛАДАННЯ
КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ»Острог, 2006 р.


Пояснювальна записка


Кримінальний процес України належить до навчальних дисциплін, застосування якого складає основу фахової підготовки спеціалістів-юристів.

Фундаментальні знання кримінально-процесуального права та практичні навички його застосування допоможуть студентам правильно і грамотно скласти відповідний кримінально-процесуальний акт. При виконанні завдань важливе значення має вивчення відповідних норм Конституції України, Кримінально-процесуального кодексу України. Суттєве значення має опрацювання постанов Пленуму Верховного суду України, а також інших матеріалів судової практики. З цією метою при підготовці до практичних занять слід використовувати збірники постанов Пленуму Верховного суду України, Офіційний вісник України, а також журнали «Право України», «Відомості Верховної Ради України» та інші.


^ Зміст курсу


Тема № Лекції Практичні Самостійна робота

Тема 1 2 2

Тема 2 2 2

2

2

Контрольна робота

69

Іспит


^ Тематика лекційних занять


Тема 1. Поняття і особливості процесуальних актів які складаються у кримінальних справах.

Поняття кримінально-процесуального документу. Особливості і вимоги, які пред’являються при складанні кримінально-процесуальних актів.


Тема 2. Класифікація кримінально-процесуальних актів.

1. Характеристика обов’язкових і факультативних процесуальних документів.

2. Процесуальні акти, які виносяться судом.


Тематика практичних занять


Тема 1. Поняття і класифікація процесуальних актів які складаються у кримінальних справах.

План:


 1. Поняття кримінально-процесуального документу.

 2. Вимоги, яким повинен відповідати кримінально-процесуальний документ.

 3. Класифікація кримінально-процесуальних актів.

 4. Структура кримінально-процесуального акту. Реквізити процесуальних документів.

 5. Характеристика окремих процесуальних актів, які виносяться судом.


Тема 2. Постанова про порушення кримінальної справи (ст. ст. 98, 130 КПК).

До прокурора надійшли такі матеріали справи:

 1. Повідомлення директора будівельного технікуму про те, що касир технікуму А. 16 лютого 2005 року був направлений у банк для одержання грошей для виплати стипендії студентам. До кінця робочого дня А. із банку не повернувся.

 2. 17 лютого на місце проживання А. було послано кур’єра технікуму С., який вдома його не застав.

 3. Повідомлення міського банку про те, що 16 лютого 2005 року касир будівельного технікуму А, за відповідними документами отримав 16 тис. грн.

 4. Довідка домоуправління від 18 лютого 2005 року про те, що прописаний по вул. Усовській, 10 А. (1948 р. н.) за цією адресою не проживає і місце його знаходження не відоме.

 5. Пояснення викладача будівельного технікуму І., який бачив А. 16 лютого 2005 року близько 22 години в приміщенні залізничного вокзалу з невеликою валізою в руках.^ Тема 3. Протокол затримання підозрюваного ( ст. ст. 106, 115, 43-1 КПК).

Громадянка Поліщук Г.А. працювала касиром на заводі «Комунар». 10 жовтня 2004 року вона зателефонувала в міліцію і повідомила, що невідомі особи здійснили розбійний напад на неї ( в наслідок удару в область шиї вона втратила свідомість) і викрали гроші в сумі 300 тис. грн.

В ході досудового слідства по даній справі було встановлено:

1. При аналізі звітів з’ясувалось, що починаючи з 2 вересня 2004 року Поліщук стала збільшувати надлишок грошей в касі;

2. Із відділу кадрів повідомили, що 4 жовтня Поліщук подала заяву про звільнення і вимагає видати їй трудову книжку;

3. При проведенні дактилоскопічної експертизи встановлено, що відбитки долоні і пальців на сейфі належать лише Поліщук;

4. З’ясувалось, що раніше Поліщук працювала завскладом на базі фабрики , де в неї утворилась нестача в розмірі 1500 грн., яку вона погасила і зразу ж звільнилась;

5. Із пояснень працівників позавідомчої охорони заводу, через прохідну заводу незнайомі особи пройти не могли.


^ Тема 4. Протокол допиту підозрюваного (ст. ст. 43-1, 73 КПК).

Громадянка Поліщук Г.А. працювала касиром на заводі «Комунар». 10 жовтня 2004 року вона зателефонувала в міліцію і повідомила, що невідомі особи здійснили розбійний напад на неї ( в наслідок удару в область шиї вона втратила свідомість) і викрали гроші в сумі 300 тис. грн.

В ході досудового слідства по даній справі було встановлено:

1. При аналізі звітів з’ясувалось, що починаючи з 2 вересня 2004 року Поліщук стала збільшувати надлишок грошей в касі;

2. Із відділу кадрів повідомили, що 4 жовтня Поліщук подала заяву про звільнення і вимагає видати їй трудову книжку;

3. При проведенні дактилоскопічної експертизи встановлено, що відбитки долоні і пальців на сейфі належать лише Поліщук;

4. З’ясувалось, що раніше Поліщук працювала завскладом на базі фабрики , де в неї утворилась нестача в розмірі 1500 грн., яку вона погасила і зразу ж звільнилась;

5. Із пояснень працівників позавідомчої охорони заводу, через прохідну заводу незнайомі особи пройти не могли.


^

ТЕМИ
КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ.Тема 1. Протокол допиту свідка (ст. ст. 69-1, 85, 170 КПК),


Громадянин Калугін С. 5 вересня 2005 року став свідком викрадення речей із квартири його сусіда Горобця Л. двома невідомими особами. Було викрадено: магнітофон, шкіряна куртка, гроші та золоті вироби.


^ Тема 2. Постанова про визнання особи потерпілого (ст.ст. 49, 130 КПК).

7 червня 2005 року з заявою у райвідділ внутрішніх справ звернувся громадянин С., який повідомив, що 6 червня 2005 року він о 18 годині повертався з роботи, проходячи крізь лісосмугу на нього напали двоє невідомих, побили (перелом руки, численні синці) і викрали у нього шкіряну куртку, годинник «Слава», гаманець, в якому знаходились гроші в сумі 174 грн., документи: техпаспорт на машину ВАЗ-2105, посвідчення водія.


^ Тема 3. Постанова про притягнення як обвинуваченого ( ст.ст. 43, 130, 132 КПК).


У провадженні слідчого по кримінальній справі № 007-06 є такі матеріали:

1. Постанова слідчого про порушення кримінальної справи за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.185 КК України, та про прийняття справи до свого провадження,

2. Протокол допиту потерпілої А.: «1 січня я вирішив завітати до сусіда і після того, як вийшов із свого будинку по вул. Петровській, згадав, що забув зачинити двері на замок. Коли повернувся додому, виявив, що у мене викрадено золотий наручний годинник марки «Маяк» вартістю 2350 грн., який лежав на столі в коридорі. Номер годинника за паспортом 15203540».

3. Протокол допиту свідка Л.: «Я працюю продавцем верхнього одягу в магазині «Весна». 15 січня я побачила, як який громадянин вибігав з магазину, тримаючи в руках плащ сірого кольору, вартістю 220 грн. Я пам’ятаю, що ніхто з покупців до мене за плащем не звертався. Я вийшла з магазину і звернулась до людей з проханням затримати втікача. Його затримали, відібрали плащ, який він викрав з торгового залу».

4. Обшук проведено 16 січня. В протоколі обшуку вказано, що під час обшуку квартири громадянина А. виявлено золотий наручний годинник марки «Маяк», заводський номер якого 15203540.

5. Постанова слідчого про приєднання золотого годинника і плаща як речових доказів.

6. Протокол допиту підозрюваного А., 15 березня 1960 р. н., уроженця міста Рівне, українця, освіта середня, ніде не працюючого, неодруженого, раніше не судимого. « 1 січня я проник у відчинені двері квартири №5 в будинку №16 по вулиці Петровського і взяв золотий наручний годинник марки «Маяк», який лежав у коридорі на столі, саме цей годинник виявлено під час обшуку у моїй квартирі 15 січня. Крім того 15 січня я зайшов до магазину «Весна», побачив що продавець відвернулась, зняв плащ і вийшов з ним з магазину. Почувши крик продавщиці, я намагався втекти, але був затриманий. Ці крадіжки вчинив тому, що ніде не працюю і програв велику суму грошей у карти.»


^ Тема 4. Постанова про обрання міри запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд. Підписка про невиїзд (ст.ст.130, 151 КПК).


Під час бійки громадянин Л. спричинив громадянину К. середньої тяжкості тілесні ушкодження (струс мозку, численні синці). При проведенні слідчих дій з’ясувалось: громадянин Л. ніде не працює, одружений, за місцем проживання характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітнього сина.


^ Тема 5. Постанова про призначення судово-медичної експертизи (ст. ст. 130, 196 КПК).


У готелі «Мир» з п’ятого поверху в проміжок між сходами впав громадянин В. і розбився. Слідчому, який прибув на місце події, чергова по поверсі повідомила, що В. за кілька хвилин до падіння стояв разом з Т. На сходах п’ятого поверху, і вони голосно розмовляли. Це і підтвердив Т. Та заявив при цьому, що з В. він був у дружніх відносинах. Залишивши його на цьому поверсі він пішов до буфету обідати, де й почув про те що сталось.


^ Тема 6. Протокол очної ставки (ст.ст. 85, 172, 173 КПК).

Під час провадження досудового слідства у справі про розбійний напад на громадянина Л. були допитані ряд свідків і потерпілий. У показаннях свідка М. і потерпілого Л. слідчий встановив розбіжності : свідок вказував що злочин був скоєний о 20 год. 30 хв. і у зовсім іншому місці ніж, що зазначав потерпілий.

Потерпілий зазначав час 21 год.


^

Тема 7. Вирок суду (ст.321, 333, 334, 335 КПК).
У провадженні слідчого є такі матеріали по справі А. (1955 p. народження, уродженця міста Дубно, українця, освіта 10 класів, неодруженого, ніде не працюючого, раніше не су­димого, який проживає в місті Дубно по вул. Матросова, 8, кв. 14) і Ю. (1953 p. народження, уродженця міста Дубно, українця, освіта 8 класів, неодруженого, ніде не працюючо­го, раніше не судимого, який проживає в місті Дубно по вул. Зер­новій, 3, кв 17):

1. Заява громадянина П., подана в Дубенський РВВС про те, що 11 квітня на нього був вчинений розбійний напад.

2. Протокол допиту потерпілого П.: ''11 квітня близько 23 години я повертався з роботи. На вул. Озерній до мене підійшли двоє незнайомих і. погрожуючи ножем, віді­брали наручний годинник марки "Маяк" з чорним цифербла­том і монограмою "П.С.", демісезонне пальто сірого кольору з поясом, а також гроші в сумі 600 грн. (п'ять купюр по 100 грн. та дві - по 50 грн.). Грабіжників я запам'ятав і можу впізнати ".

3. Постанова слідчого СВ Дубенського РВВС капітана міліції О. про порушення кримінальної справи і прийняття її до свого провадження.

4. Складений черговим Дубенського РВВС 15 квітня протокол про затримання на ринку А. і Ю. і про відібрання в А. наручного годинника марки "Маяк" з чорним циферблатом.

5. Постанова слідчого про приєднання цього годинни­ка до справи як речового доказу.

6. Протокол пред'явлення П. для впізнання А., в якому відзначено, що потерпілий П. впізнав А. як одного з тих, хто вчинив на нього напад.

7. Протокол пред'явлення П. для впізнання годинника, вилученого при затриманні А. та Ю., в якому вказано: "Із пред'явлених мені годинників упізнаю годинник марки "Маяк" по монограмі "П.С.".

8. Протокол допиту потерпілого П.: "У пред'явленому мені А. впізнаю того грабіжника, який знімав з мене пальто. . Ю. зростом і фігурою схожий на другого грабіжника, який погрожував мені ножем, але більш точно впізнати Ю. не можу".

9. Протокол допиту свідка 3.: "А. та Ю. знаю добре. Це нерозлучні приятелі в усьому і головним чином у постійному пияцтві".

10. Постанова слідчого від 20 квітня про притягнення А. та Ю. як обвинувачених у справі за ч. 2 ст. 187 КК України і Постанова судді про обрання щодо кожного з них запобіжного заходу тримання під вартою.

11. Протокол допиту обвинуваченого А.: "Винним себе визнаю, напад на П. вчинив разом зі своїм знайомим Миколою, прізвище і місце проживання якого не знаю. Микола погрожував П. ножем, який він мав, а я відбирав годинник, гроші, і зняв з нього пальто. Микола взяв собі пальто, а я годинник. Гроші поділили нарівно. Ю. в грабежі не брав участі. Я сказав йому, що у мене після смерті батька залишився годин­ник і запропонував піти на ринок продати його, а потім випи­ти. Під час продажу годинника нас обох затримали".

12. Протокол допиту обвинуваченого Ю.: "Винним се­бе не визнаю. У нападі на П. я не брав участі. А. сказав мені, що у нього після смерті батька залишився годинник, запропо­нував продати його на ринку, а потім випити. На ринку нас обох затримали. Раніше я цього годинника у А. не бачив".

13. Цивільний позов ,П. про стягнення з А. і Ю. 900 гри. (300 грн. - вартість викраденого пальта і 600 грн. -гроші, які були відібрані при розбійному нападі).

14. Протокол ознайомлення потерпілого П., обвинува­чених А. і Ю. з матеріалами справи.

15. Обвинувальний висновок, в якому сформульовано обвинувачення А. та Ю. за ч. 2 ст. 187 КК України.

16. Постанова судді про призначення справи до судового розгляду А. та Ю. до суду за тими ж статтями КК України.

17. У судовому розгляді підсудні, потерпілий і свідки дали такі ж показання, що й на досудовому слідстві.


^ СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА
ЛІТЕРАТУРИ: 1. Конституція України від 28.06.1996 р.

 2. Кримінально-процесуальний кодекс України від 01.04.1961 р.

 3. Кримінальний кодекс України від 01.04.2001 р.

 4. Закон України “Про прокуратуру” від 05.12.1991 р.

 5. Закон України “Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві” від 03.12.1993 р.

 6. Закон України “Про судову експертизу” від 25.02.1994 р.

 7. Закон України “Про оперативно-розшукову діяльність” від 18.02.1992 р.

 8. Закон України “ Про попереднє ув’язнення” від 30.06.1993 р.

 9. Михайленко О.Р. Складання процесуальних актів з кримінальних справ. – К.: 1991 р.

 10. Хазін М.А., Бойко М.Д., Співак В.М. Кримінально-процесуальні акти дізнання та попереднього розслідування. Зразки документів. – К.: 1993 р.

 11. Рожнова В.В., Штанько О.Ф., Азаров Ю.І. Практикум зі складання кримінально-процесуальних документів (досудове провадження). К: 2005 р.

Схожі:

Національний університет «Острозька академія» iconМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України Національний університет "Острозька академія"
Національний університет “Острозька академія” запрошує Вас до публікацій у Наукових записках Національного університету «Острозька...
Національний університет «Острозька академія» iconКиївський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана Національний університет державної податкової служби України Поліський державний університет (Республіка Білорусь) Національний університет “Острозька академія”
Пасічник І. Д., ректор Національного університету «Острозька академія», герой України, доктор психологічних наук, професор
Національний університет «Острозька академія» iconМіністерство освіти І науки україни національний університет “острозька академія” Економічний факультет Кафедра фінансів
Місцеві фінанси”. Програма навчальної дисципліни. – Національний університет “Острозька академія”, 2005 р с
Національний університет «Острозька академія» iconМіністерство освіти І науки україни національний університет “острозька академія” Економічний факультет Кафедра фінансів
Фінансовий менеджмент”. Програма навчальної дисципліни. – Національний університет “Острозька академія”, 2005 р с
Національний університет «Острозька академія» iconІністерство освіти І науки україни національний університет “острозька академія” Економічний факультет Кафедра фінансів
Організація бухгалтерського обліку на підприємствах малого бізнесу”. Програма навчальної дисципліни. – Національний університет “Острозька...
Національний університет «Острозька академія» icon1. Загальні положення 29-30 березня 2012 року Національний університет «Острозька академія»
Національний університет «Острозька академія» за підтримки Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України (Лист від 12. 2011...
Національний університет «Острозька академія» iconНаціональний університет “Острозька академія” Факультет романо-германських мов кафедра індоєвропейських мов науково-практична лабораторія «Сучасні технології формування іншомовної комунікативної компетенції»
Національного університету «Острозька академія» оголошує прийом статей до друку у Наукових записках Національного університету «Острозька...
Національний університет «Острозька академія» iconНаціональний університет «острозька академія» Кафедра культурології та філософії Інформаційний лист
Кафедра культурології та філософії Національного університету "Острозька академія" оголошує набір статей до чергового випуску наукового...
Національний університет «Острозька академія» iconНаціональний університет «острозька академія» Кафедра культурології та філософії Інформаційний лист
Кафедра культурології та філософії Національного університету "Острозька академія" оголошує набір статей до чергового випуску наукового...
Національний університет «Острозька академія» iconНаціональний університет «острозька академія» Кафедра культурології та філософії Інформаційний лист
Кафедра культурології та філософії Національного університету "Острозька академія" оголошує набір статей до чергового випуску наукового...
Національний університет «Острозька академія» iconЗатверджено навчально-методичною радою Національного університету «Острозька академія» Протокол №4 від 13. 06. 2006 р. «Затверджую»
Фінансова статистика”. Програма навчальної дисципліни. – Національний університет “Острозька академія”, 2006 р с
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи