ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ДО ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ
Змістовий модуль 1. Основні питання наркології Предмет та завдання наркології. Поняття психоактивної речовини, феноменів уживання та залежності. Діагностичні критерії МКХ-10 щодо уживання та залежності від ПАР. Класифікація ПАР. Медичний, соціальний та юридичний критерії наркотичної речовини. Психологічні механізми та прояви уживання ПАР без синдрому залежності. Клінічні симптоми гострої інтоксикації ПАР. Адиктивна поведінка: визначення, поширеність, клінічні прояви. Чинники ризику, механізми та етапи розвитку формування адиктивної поведінки. Великий наркоманічний синдром: клініка, складові частини. Особливості і перебіг наркологічних захворювань за фазами.
Змістовий модуль 2. Клінічні прояви та терапія залежності від ПАР Вплив алкоголю на вищу нервову діяльність людини. Психічні розлади, пов’язані з уживанням алкоголю, їх класифікація. Просте алкогольне сп’яніння, його ступені. Діагностика, надання медичної допомоги при гострій алкогольній інтоксикації. Патологічне алкогольне сп’яніння, його клініка та діагностика, судово-психіатрична експертиза. Алкоголізм, його критерії, наркоманічний синдром при алкоголізмі. Діагностика алкогольного абстинентного синдрому, медична допомога. Стадії алкоголізму, розвиток деградації особистості. Особливості алкоголізму у жінок. Класифікація наркоманій, розвиток залежності від наркотичних речовин. Психічні та поведінкові розлади внаслідок уживання канабіоїдів. Психічні та поведінкові розлади внаслідок уживання седативних засобів. Психічні та поведінкові розлади внаслідок уживання кокаїну та інших психостимуляторів. Психічні та поведінкові розлади внаслідок уживання галюциногенів. Психічні та поведінкові розлади внаслідок уживання летких розчинників. Психічні та поведінкові розлади внаслідок уживання нікотину. Психічні та поведінкові розлади внаслідок уживання кофеїну. Психічні та поведінкові розлади при полінаркоманіях. Вікові особливості наркоманій і токсикоманій. Організація наркологічної допомоги. Принципи лікування хворих із залежністю від ПАР. Замісна терапія в лікуванні наркоманій. Протирецидивна терапія наркологічних захворювань. Змістовий модуль 3. Особливості психопрофілактики алкоголізму, наркоманій і токсикоманій Визначення понять первинної і вторинної профілактики як засобів попередження формування залежності від ПАР та її рецидиву. Роль лікаря загальної практики у попередженні формування уживання ПАР. Значення сімейної та групової терапії у формуванні здорового образу життя та корекції груп ризику. Диференційовані методи психологічної корекції осіб, котрі уживають ПАР епізодично або систематично. Психотерапія та соціотерапія у комплексному лікуванні залежності від ПАР. Значення різних методів психотерапії у лікуванні та попередженні залежності від ПАР. Групи самодопомоги.
^ ДЛЯ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ МОДУЛІВ Виявити під час бесіди чинники ризику формування зловживання ПАР. Діагностувати донозологічні форми зловживання ПАР. Виявити у пацієнта ознаки великого наркоманічного синдрому. Діагностувати ознаки гострої інтоксикації при уживанні ПАР. Надавати невідкладну медичну допомогу хворим на гострі інтоксикації ПАР. Діагностувати психічні розлади, що супроводжують розвиток залежності від ПАР. Визначати принципи лікування хворих на наркологічні захворювання. Знати роль лікаря загальної медицини у проведенні психогігієнічних заходів щодо запобігання уживання ПАР. Пояснювати медико-психологічні та соціально-правові аспекти уживання ПАР. Визначати шляхи первинної та вторинної психопрофілактики уживання ПАР. Проводити основні методи психокорекції та психотерапії зловживання ПАР.
|