Інформаційне повідомлення icon

Інформаційне повідомлення
НазваІнформаційне повідомлення
Дата11.07.2012
Розмір57.3 Kb.
ТипДокументи

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Факультет філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка

Кафедра журналістики


ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні колеги!

Запрошуємо Ваших учнів узяти участь у конкурсі творчих робіт, написаних у жанрі допису, репортажу, інтерв’ю, есею, сценарію, результати якого будуть оприлюднені наприкінці травня 2012 року до Дня журналістики. Кращі роботи публікуватимуться в університетському альманасі „Допис в газету”.

^ Мета конкурсу: проведення профорієнтаційної роботи серед школярів, щоб виявити потенційних абітурієнтів нашого університету зі спеціальності „Журналістика”.

Рекомендована широка тематика (вона може поглиблюватися на розсуд учня аспектуально):

1. Я, моя родина, друзі.

2. Життя нашої школи.

3. Моя мала Батьківщина.

4. Люди, які мене оточують.

5. Традиції і звичаї мого краю.

6. Сучасні технології.

7. Пам’ятні та визначні дати.

8. Наше дозвілля.

9. Спортивне життя.

10. Друзі і недруги природи.


Для участі в конференції просимо до 17 квітня 2012 року надіслати творчі роботи та заявку (окремими файлами) в електронному варіанті на адресу: nataliya.yakimenko@bk.ru або в роздрукованому варіанті на адресу: 36003, вул. Остроградського, 2, кафедра журналістики, секретареві конкурсної комісії Якименко Наталії Вікторівні.

^ Форма заявки: тема роботи, прізвище, ім’я та по батькові (повністю), місце навчання, клас, адреса, контактний телефон, якщо є, електронна адреса. Просимо подати також прізвище учителя-консультанта.


Роботи можна писати українською або російською мовами.


^ Вимоги до єдиного оформлення роботи:

- формат – DOC або RTF, шрифт – Times, кегль – 14, інтервал – 1,5, будь-які виділення – тільки курсив, сторінки не нумеруються, слова без переносів;

- ім’я і прізвище автора оформити за зразком: ^ Віра Даниленко (Великобагачанська ЗОШ І–- ІІІ ступенів) у правому верхньому кутку;

- назва роботи ПРОПИСНИМИ літерами;

- ілюстрації та фотографії надіслати окремим файлом.

- обсяг роботи – до трьох сторінок.


Як виняток, окремі роботи надсилайте поштою в рукописному варіанті.

Контакт за е-mail: nataliya.yakimenko@bk.ru

роб. тел. 8(05322) 2-76-26

моб. 0997690563 Якименко Наталія Вікторівна.


^ Рекомендації для написання конкурсної роботи

Метою проведення конкурсу є виявлення потенційних абітурієнтів університету, що вступатимуть на спеціальність “Журналістика”. Його підсумки будуть оприлюднені в регіональних газетах, а також в університетській газеті „Університетський час” та на сайті університету наприкінці травня..


Хочемо, щоб дописувачі врахували подані нижче рекомендації, нехтування якими може позначитися на оцінюванні.

1.Серед десяти стереотипних широких тем оберіть одну й подайте її в якомусь вужчому аспекті, з прикладами, обов’язково зі своїм уже заголовком. Більшість попередніх конкурсантів, обравши широку тему, на жаль, її так і не конкретизували, у їхньому доробку ми не побачили реальних фактів, деталей, уміння яких їх зауважувати й описувати формують творче обличчя автора. Кому ж цікавий автор без власного обличчя? Як кажуть, побачили ліс, але не побачили окремих дерев; побачили народ, але не побачили окремих людей.

Не намагайтеся в одній невеличкій публікації розкрити широку тему чи багато проблем або подій. Візьміть один-два аспекти теми і спробуйте висвітлити їх.

2.Де шукати теми? Тематика не знає меж. Вона простягається так далеко, як всеосяжне слово, як безкрая думка. Темою може слугувати все – від зірки до атома. Автор живе у світі, як у зачарованому колі. З усіх боків кожної хвилі він отримує враження – від захоплення до розчарування. Вулиця, вивіска, поле, пахощі скошеного сіна – все, що приносить нам повсякденність, приховує стимули для творчості. Ви прогулюєтеся містом, поступаєтесь місцем у транспорті, зупиняєтеся перед вітринами, розглядаєте перехожих – модна зачіска, старий светр, уривок підслуханої розмови...

3.Оберіть тему і переконайтеся у правильності свого вибору, обговорюйте її з учителями, рідними, друзями. При цьому ставте запитання не тільки їм, а й собі. Будьте відвертими: правдиво розкажіть про труднощі, надії й перемоги. Нехай це буде картина справжнього життя з власного досвіду. Щира історія власного життя, подана скромно, без самозакоханості, сприймається з інтересом. Розкажіть про людей, відомих і невідомих, чесних і нечесних... Оповідь про конкретних людей завжди сприймається з інтересом. Не пишіть абстрактно. Це нецікаво й викликає недовіру до вас. Буде добре, якщо ви це зробите стисло.

4.При написанні творчих робіт практикуйтеся не тільки в традиційних для школи жанрах твору чи есею, а й у пропонованих нами – це допис в газету, репортаж, інтерв’ю, сценарій (заходу, шоу тощо). Наприклад, серед поданих робіт не було репортажу, сценарію, а інтерв’ю використано лише як форма організації матеріалу через призму історичної постаті. Водночас зазначимо – це гарний прийом, гідний наслідування, тому іноді драматизуйте свої ідеї, подавайте їх ефектно.

5.Ураховуйте те, що конкурс проводиться з метою виявлення потенційних абітурієнтів. Подавайте актуальну й цікаву інформацію, можливо, з інтригою. Світ, урешті-решт, не тільки позитивний. Ми повинні не тільки бачити негатив, а й уміти реагувати на нього й виправляти чи, принаймні, указувати на шляхи подолання вад, труднощів. Зрозуміло, що інформація повинна бути новою, і можливо, навіть не передбачуваною. Власне, це й привертає увагу читача. Чи цікавим буде гладенький допис в газету, що складається з думок, що не хвилюють навіть вас – автора?

6.Значна кількість робіт, на жаль, мала споглядальний характер, без бажання впливати на життя. У зв’язку з цим, творячи, орієнтуйтеся не тільки на те, щоб розвивати інтелект читача й розбурхувати почуття, а й упливати на його волю. Намагайтеся не стільки подавати пасивні описи людей і довкілля (природу, предмети тощо), скільки демонструвати динаміку пошуку, досліду, духовної експансії, не потрібно замикатися на оцінці своїх чи чужих вчинків, споглядальності; учіться бути динамічними.

7.Намагайтеся викладати власні думки. Твори, що складаються з чужих думок, нагадують одяг з чужого плеча. Магічна сила слова полягає в його здатності викликати нові уявлення, образи. Не користуйтеся вилинялим словесним орнаментом. Він тільки й чекає на хвилину вашої нерозбірливості, послаблення уваги, щоб проникнути у твір і зробити його невиразним. Кажуть, що посередності мислять стереотипно і навіть відчувають стереотипно. „Перший, хто порівняв жінку з квіткою, – сказав Гейне, – був поетом; хто це зробив удруге, був звичайним бовдуром”. Намагайтеся уникати висвітлення банальних істин. Сказане справедливе й для вживання метафор, епітетів, порівнянь. Стаючи затертими, вони підступні, бо увиразнюють банальність.

8.Дбайте про грамотність та дотримання формальних вимог, що висуваються до даного виду робіт оргкомітетом.

9. При виборі теми „Пам’ятні та визначні дати” сподіваємося, що конкурсанти приділять увагу поданим нижче визначним датам й оберуть одну з них, при цьому конкретизуючи свій доробок місцевим матеріалом, прикладами та ілюстраціями. Дві кращі роботи з цієї теми будуть опубліковані у факультетській та університетській газеті.

Визначні дати 2012 року

· 2003 — 2012 рр. оголошені Генеральною Асамблеєю ООН (2001) Десятиріччям грамотності: освіта для всіх.

· 2005 — 2014 рр. оголошені Генеральною Асамблеєю ООН (2002) Десятиріччям освіти в інтересах стабільного розвитку ООН.

· 2005 — 2015 рр. оголошені Генеральною Асамблеєю ООН (2003) Міжнародним десятиріччям дій “Вода для життя”.

  • 2011-2020 роки Генеральною Асамблеєю ООН оголошено десятиріччям дій з забезпечення безпеки дорожнього руху. 

  • У «Посланні до українського народу» Президент України В. Ф. Янукович проголосив 2012 рік "Роком культури та відродження музеїв"

  • Розпорядженням Кабінету Міністрів України 2012 рік оголошено «Роком спорту і здорового способу життя».

  • 20 років з часу затвердження Президією Верховної Ради України Указу «Про Державний гімн України».

  • 175 років з часу виходу альманаху «Русалка Дністрова», виданого членами «Руської трійці».

  • Проведення «Евро-2012» в Україні та Польщі


Насамкінець зазначимо: навчання – це активний процес. Ми вчимося на ділі. Урахуйте ці поради, і ми обов’язково скажемо – Ви переможець конкурсу.


Голова оргкомітету конкурсу Н. Баландіна

Схожі:

Інформаційне повідомлення iconІнформаційне повідомлення
Прізвище Ім’я По батькові
Інформаційне повідомлення iconІнформаційне повідомлення
Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції
Інформаційне повідомлення iconІнформаційне повідомлення
Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції
Інформаційне повідомлення iconПерше інформаційне повідомлення шановні колеги!
До участі у конференції запрошуються молоді вчені, аспіранти, магістранти та студенти
Інформаційне повідомлення iconІнформаційне повідомлення
...
Інформаційне повідомлення iconІнформаційне повідомлення 12 – 13 грудня 2013 р
До розгляду приймаються оригінальні дослідження, здійснені на основі наукової українознавчої методології за зазначеним напрямом
Інформаційне повідомлення iconІнформаційне повідомлення
Херсонському державному університеті відбудеться міжнародна науково-практична конференція “Сучасна лінгвістика в Україні І в світі:...
Інформаційне повідомлення iconПройдак Юрій Сергійович інформаційне повідомлення
Заявка на участь у Всеукраїнській науково-технічній конференції студентів І молодих учених «Молода академія – 2012»
Інформаційне повідомлення iconNational Transport University інформаційне повідомлення
Діалог І співпраця між єс та Україною в галузі науки й технологій – важливе підґрунтя міжнародного науково-технічного співробітництва...
Інформаційне повідомлення iconІнформаційне повідомлення
Запрошуємо вчених, інженерів та аспірантів взяти участь у роботі Третьої Міжнародної науково-практичної конференції "Інформаційні...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи