Питання, відповіді, пояснення icon

Питання, відповіді, пояснення
Скачати 135.61 Kb.
НазваПитання, відповіді, пояснення
Дата12.07.2012
Розмір135.61 Kb.
ТипДокументи

Питання, відповіді, пояснення

*** Питання № 1

Хвора К., 25 років скаржиться на біль в надчеревній ділянці натщесерце, печію. Після їжі біль стихає, але поновлюється через 1,5 - 2,0 години. Об-но: зниженої ваги, пульс - 70 уд/ хвилину, А/т - 120/ 70 мм.рт.ст.. Язик чистий, сосочки згладжені. Локальна болючість при пальпації в пілородуоденальній зоні. Ваш попередній діагноз?

A. Виразкова хвороба цибулини 12- палої кишки

B. Хронічний холецистит

C. Хронічний панкреатит

D. Виразкова хвороба шлунку

E. Хронічний гепатит

Вірні відповіді : A

*** Питання № 2

Хворий 42 років скаржиться на постійний біль в епігастральній ділянці з іррадіацією в спину, нудоту, блювання, печію. Хворіє на виразкову хворобу duodenum протягом 20 років. Об-но:пониженого харчування, язик обкладений, вологий. Живіт напружений, болючий при пальпації в пілородуоденальній зоні.(+) с-м Образцова. Субфебрілітет. Ан.крові: лейк- 10,0*10^9/л,ШЗЕ-24 мм/год. Збільшення пепсиногену в крові. Рентгенологічно: в цибулині duodenum занурена трьохшарова ніша 0,7x10 см. Реакція Грегерсена (-). Яке ускладнення має місце в даному випадку?

A. Пенетрація

B. Перфорація

C. Кровотеча

D. Малігнізація

E. Стеноз воротаря

Вірні відповіді : A

*** Питання № 3

Хворий І., 55 років, скаржиться на загальну слабкість, відсутність апетиту, постійний біль в правому підребер'ї, здуття живота. Об-но: зниженої ваги, пульс - 70 уд/ хвилину, А/т - 120/ 70 мм.рт.ст., " судинні зірочки " на шкірі обличчя та живота, пальмарна еритема. Живіт збільшений в розмірах. На передній стінці живота венозні колатералі. Печінка + 6 см., щільна, селезінка + 3 см. Який попередній діагноз найбільш вірогідний?

A. Цироз печінки

B. Хронічний гемобластоз

C. Хронічний гепатит

D. Рак печінки

E. Хвороба Коновалова-Вільсона

Вірні відповіді : A

*** Питання № 4

Хвора Г. скаржиться на печію після приймання їжі, біль в епігастральній ділянці. При проведенні рН - метрії отримані наступні результати: Час 10 20 30 40 Корпус 1,5 1,7 1,4 1,5 Антрум 6,5 7,0 6,8 7,2 Як можна оцініти функцію шлунка у хворої?

A. Підвищене кислотоутворювання з нормальною кислотонейтролизуючою функцією

B. Нормальне кислотоутворювання з нормальною кислотонейтролизуючою функцією

C. Підвищене кислотоутворювання зі зниженою кислотонейтролизуючою функцією

D. Знижене кислотоутворювання з нормальною кислотонейтролизуючою функцією

E. Відсутня кислотоутворююча функція

Вірні відповіді : A

*** Питання № 5

Хворий Т.,21 року, скаржиться на чуття тяжкості та тупий ноючий біль в епігастрії, який виникає через 15-30 хвилин після їжі, зниження апетиту, нудоту, відрижку тухлим. Хворіє 2 роки. Виникнення захворювання пов'язує з порушеннями дієти. Об'єктивно: розлітий помірний біль в епігастрії при пальпації, печінка не збільшена. При ФГДС дослідженні: слизова оболонка шлунку бліда з ділянками гіперемії, стоншена, складки згладжені. Про яке захворювання ведеться?

A. Хронічний гастрит тип А

B. Хронічний гастрит тип В

C. Виразкова хвороба шлунку

D. Рак шлунку

E. Хронічний езофагіт

Вірні відповіді : A

*** Питання № 6

Хворий Л., 22 років, скаржиться на тремтіння кінцівок, біль у великих суглобах, відчуття важкості в правому підребір"ї , хиткість і уповільненість ходи. Скарги з"явилися 3 роки тому. Об"єктивно: амімія обличчя, на роговиці - кільце Кайзера-Флейшера. Гіперкінези, підвищення м"язевого тонусу по екстрапірамідному типу. Печінка збільшена на 4 см, больова при пальпації. Які лабораторні дослідження допоможуть при встановленні діагнозу?

A. Вміст церулоплазміну, міді в кров

B. Вміст амінотрансфераз в крові

C. Рівень білірубіну та його фракцій крові

D. Протеінограма, С-реактивний протеін

E. Формолова проба, сиалові кислоти

Вірні відповіді : A

*** Питання № 7

Хворий скаржиться на важкість в правому підребір'ї, швидку втому, Об'єктивно: печінка на 5 см виступає з під реберної дуги, щільна. В пунктаті печінки виявлено жирову дистрофію гепатоцитів, розростання сполучної тканини, ексцентричне розміщення вени в печінковій дольці. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.

A. Цироз печінки

B. Хронічний гепатит

C. Жирова дистрофія печінки

D. Рак печінки

E. Гемохроматоз

Вірні відповіді : A

*** Питання № 8

Хворий О., 56 років. Скарги на печію, срыгивание, що посилюються при нахилі тулуби, біль при ковтанні за грудниною. При рентгенологічному обстеженні виявлена грижа стравохідного отвору діафрагми. Яки зміни будє найбільше ймовірно виявлено під час гастроскопії?

A. Рефлюкс-эзофагіт

B. Хронічний гастрит

C. Виразкова хвороба шлунка

D. Гострий эрозівний гастрит

E. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки

Вірні відповіді : A

*** Питання № 9

Хворий Ж. 19 років. Скаржиться на гострий біль, що оперізує, у эпігастрії, блювоту з желчью, рідкий стілець. Напередодні відзначав день народження. Об'єктивно: живіт роздутий, при пальпації різка хворобливість у лівому підребер'ї, позитивний симптом Воскресенського. Температура 37,9С. У крові лимфоцитоз, СОЭ 36 мм/ч. Ваш попередній діагноз?

A. Гострий панкреатіт

B. Гострий холецістіт

C. Гострий гастрит

D. Харчова токсикоінфекція

E. Гострий холецістопанкреатіт

Вірні відповіді : A

*** Питання № 10

Чоловік 38 років скаржиться на появу періодів погіршення самопочуття, коли відмічається схваткоподібний біль у лівій здухвинній ділянці й часте рідке випорожнення з кров'ю та гноєм, загальну слабкість, втрату маси тіла, високу температуру. Хворіє понад 5 років. Об'єктивно: температура - 37,4С, ЧДР - 20 за хв., пульс - 108 уд./хв., АТ - 100/60 мм рт.ст. Шкіра бліда. Над легенями - везікулярне дихання. Тони серця приглушені, над верхівкою - систолічний шум. Живіт при пальпації болючий у лівій здухвинній ділянці. Печінка +2 см. Випорожнення 6-10 разів на добу. В крові: Нв - 80г/л; еритроцити - 3,5*1012/л; ШЗЕ - 34 мм/год. Яке захворювання найбільш вірогідно сприяло формуванню анемічного синдрому у даного хворого?

A. Неспецифічний виразковий коліт.

B. Хронічний ентерит

C. Хвороба Крона.

D. Поліпоз кишечника.

E. Рак кишечника.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 11

Хворий 50 років хворіє виразковою хворобою 12-палої кишки з частими загострюваннями. На терапію Н-блокаторами відповідав позитивно. Поступив з кровоточивою виразкою. Переливалась кров. За 4 тижні терапії ранітідіном виразка зарубцювалася. Яка лікувальна тактика?

A. Підтримуюча терапія Н-блокаторами

B. Хірургічне лікування

C. Терапія клацидом

D. Курсова терапія омепразолом

E. Фізіотерапія

Вірні відповіді : A

*** Питання № 12

Жінка 32 роки, робітниця харчоблоку, скаржиться на біль у лівому підребер'ї, який посилюється після обіду та зникає натще, нудоту, здуття живота, схильність до проносу. За останній рік схудла на 6 кг. Об'єктивно: температура - 37,7С. Зріст 160 см., вага 86 кг. Живіт болючий при пальпації у лівому підребер'ї та підложечковій ділянці. Печінка + 2 см. У крові амілаза - 288 ммоль/л, білірубін - 22 мкмоль/л. Яке захворювання найбільш ймовірно?

A. Хронічний панкреатит

B. Хронічний гепатит.

C. Хронічний ентероколіт

D. Хронічний холецистит.

E. Хронічний гастрит.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 13

Хвора Д., протягом 6 років страждає нападами болю у правому підребер'ї, який виникає після прийому жирної їжі. Рік тому була рекомендована холецистектомія, від якої хвора відмовилася. За останій тиждень напади болю стали щоденними і значно більш сильними. Хвору госпіталізували. На третій день перебування в лікарні з'явилась жовтушність склер та шкірних покривів, "замазкоподібний" стілець, темна сеча. Які біохімічні зміни ви очікуєте в цьому випадку?

A. Підвищення білірубіну, лужної фосфатази, холестерину.

B. Зниження білірубіну, лужної фосфатази, холестерину.

C. Збільшення цукру крові, амілази крові.

D. Підвищення АЛТ, АСТ, імуноглобулінів М, G, фракцій білірулбіну.

E. Збільшення протромбінового індексу, фібриногену В.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 14

У гіперстенічної хворої 58 років із захворюваннямгепатобіліарної системи виявлені ксантоми, "барабанні палочки", збільшена гладка печінка, в крові підвищений рівень холестерину, фосфоліпідів, $\beta$-ліпопротеїдів, білірубіна, лужної фосфатази. Про яке захворювання йде мова?

A. Біліарний цироз печінки

B. Вірусний цироз

C. Алкогольний цироз

D. Халангіт

E. Хронічний холецистит

Вірні відповіді : A

*** Питання № 15

У хворої 23 років ниючий біль в правому підребер'ї, періодично відрижка гірким, нудота, пониження апетиту. 3 роки тому була апендектомія. Через 2 місяці після неї вперше появилась жовтяниця з приводу якої лікувалася в інфекційній лікарні. В даний час при обстеженніпідвищення білірубіну, збільшена на 2 см щільна печінка. Функціональні проби печінки змінені незначно. Яке захворювання у хворої?

A. Хронічний персистуючий гепатит.

B. Дискінезія жовчних шляхів.

C. Хронічний холецистит

D. Доброякісна жовтуха Жільбера.

E. Цироз печінки.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 16

Хворого 52 років турбує відчуття важкості, інколи переповнення в епігастрії після їди, відрижка іжею, нудота, метеоризм, періодично проноси. При ендоскопії шлунка виявлена блідість, витонченість та згладженість слизової оболонки антрального відділу шлунка. Рівеньбазальної кислотоутворюючої продукції становить 20 ммоль/л, а рівень стимульованої кислотної продукції - 45 ммоль/л. Встановіть діагноз?

A. Хронічний гастрит тип В.

B. Хронічний гастрит тип А.

C. Виразкова хвороба шлунка.

D. Хронічний гастрит тип С.

E. Хвороба Менетріє.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 17

Хворому з доброякісною гіпербілірубінемією з діагностичною метою введений бромсульфалеін. Через 90 хвилин виявлена підвищена його концентрація в крові. Для якої патології характерні такі результати діагностичного тесту?

A. с-м Дабіна-Джонсона

B. с-м Ротора

C. с-м Жильбера

D. с-м Аріаса

E. с-м Криглера

Вірні відповіді : A

*** Питання № 18

У хворого, 25 років, восени з'явились болі в епігастрії, що виникають через 1,5-2 год. після їди, а деколи і вночі.печію, закрепи. Болі посилюються при прийомі гострої, соленої і кислої їжі, зменшуються - після застосування соди і грілки. Хворіє протягом року. Хворий пониженого живлення, язик не обкладений, вологий. При перкусії і пальпації живота - болючість в епігастрії справа, в цій же ділянці - резистентність м'язів черевного пресу. Про яке захворювання можна думати?

A. Виразкова хвороба 12-палої кишки.

B. Хронічний гастрит з підвищеною секреторною функцією.

C. Діафрагмальна грижа.

D. Виразкова хвороба шлунка.

E. Хронічний панкреатит.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 19

Жінка 42 років, 3 роки тому перенесла вірусний гепатит С. У останні часи відзначає виражену слабкість, іктеричність склер. Показник АЛТ - 2,0 мкмоль/мл_год. Знайдено HСV-РНК. Визначте засоби профілактики ускладнень гепатиту С?

A. Використання інтерферону.

B. Використання преднізолону.

C. Лікування гептралом.

D. Лікування вітаміном А.

E. Лікування вітаміном Е.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 20

Хворий 45 років на протязі місяця відчуває тупий біль в правому підребер'ї, в ділянці надчерев'я, свербіння шкіри, диспепсичні явища, темний колір сечі і ахолічний кал, відсутність апетиту, значне схуднення, загальну слабкість, підвищення температури тіла. Об'єктивно: шкіра і видимі слизові жовтушні. При пальпації живота - позитивний симптом Курвуаз'є. При ультрасонографічному обстеженні конкрементів у жовчному міхурі і жовчних протоках не виявлено. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Рак головки підшлункової залози.

B. Жовчокам'яна хвороба.

C. Хронічний панкреатит.

D. Хронічний панкреатит.

E. Хронічний гепатит.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 21

У хворої на 10 день лікування пеніциліном в зв'язку з наявністю гострої бронхопневмонії з'явилась нудота, анорексія, субфебрильна температура, біль в правому підребер'ї. Незважаючи на припинення ін'єкцій пеніциліну, збільшилась печінка, розвинулася жовтяниця. В аналізах крові ШЗЕ до 30 мм/год, зміст білірубіну 111,8 мкмоль/л, реакція пряма. АлАТ-90 од., АсАТ-110 од. Проведено лікування тріамцинолоном (16 мг/добу) на протязі 14 днів з добрим ефектом. Чим це можна пояснити?

A. Медикаментозний гепатит.

B. Гострий вірусний гепатит

C. Дискінезія жовчних шляхів.

D. Гострий холестаз.

E. Загострення цирозу печінки.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 22

Хворий 46 років скаржиться на раптовий біль у животі. Періодично його інтенсивність зменшується, але невдовзі знову зростає, останніми днями з'явився закреп. Кал з домішками слизу у вигляді плівок. Здуття живота. Аналогічні приступи спостерігалися раніше після стресових ситуацій. Лікар "швидкої допомоги", що прибув на виклик, пальпаторно виявив спазмовані ділянки товстої кишки. Решта її ділянок розслаблена, атонічна. Спазмовані ділянки при пальпації болючі. Ваш діагноз:

A. Синдром подразненої товстої кишки.

B. Печінкова коліка

C. Гострий панкреатит.

D. Виразковий коліт.

E. Гострий ентеріт.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 23

У хворого 40 років болі в епігастрії з іррадіацією в ліву половину грудної клітки та в область мечоподібного відростка грудини, блювота, яка на висоті болів приносить полегшення. При якій локалізації виразки захворювання імітує приступ стенокардії?

A. Кардіальний та субкардіальний відділ шлунка

B. По малій кривизні шлунка

C. По великій кривизні шлунка

D. Антральний відділ шлунка

E. Цибулина 12-палої кишки.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 24

У хворого 45 років діарея 6-8 раз на добу з виділенням несформованих фекалій з вмістом слизу, крові та гною, Т - 37,60С, болі при пальпації товстого кишківника та утворення зовнішніх і внутрішніх нориць. Яка ознака відрізняє дану хворобу від виразкового коліту?

A. Утворення зовнішніх і внутрішніх нориць

B. Діарея

C. Болі при пальпації

D. Кров у калі

E. Лихоманка

Вірні відповіді : A

*** Питання № 25

Хворий 27 років скаржиться на ниючі болі в епігастрії зразу після прийому їжі, печію, відрижку повітрям, нудоту, схильність до закрепів. При ендоскопії виявлена велика кількість слизу, гіперемія та набряк слизової фундального відділу шлунка з ділянками його атрофії. Рівень базальної кислотоутворюючої продукції становить 80 ммоль/л, а рівеньстимульованої кислотної продукції - 135 ммоль/л. Встановіть діагноз?

A. Хронічний гастрит тип А.

B. Хронічний гастрит тип В.

C. Виразкова хвороба шлунка.

D. Хронічний гастрит С.

E. Хвороба Менетріє.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 26

Хвора 50 років, протягом року страждає приступами болів в правому підребер'ї, яківиникають переважно після жирної їжі. Останній тиждень приступи повторювались щодня, стали більш болючими. На 3-й день перебування в стаціонаріз'явились жовтушність склер і шкірних покривів, світлий стілець і темнасеча. Аналіз крові: нейтрофільний лейкоцитоз (13,1*109/л), ШОЕ-28 мм/г. Попередній діагноз?

A. Хронічний калькульозний холецистит.

B. Хронічний панкреатит у фазі загострення, больова форма.

C. Хронічний холестатичний гепатит у фазі загострення.

D. Хронічний холангіт в стадії загострення

E. Хронічний холецистоангіохоліт в стадії загострення.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 27

Хвора 22 років скаржиться на ниючий біль в правому підребер'ї, відрижку, нудоту, зниження апетиту. Початок захворювання пов'язує з апендектомією. Після неї через 2 місяці вперше з'явилась жовтяниця. Лікувалась в інфекційному відділенні. Через рік стала помічати ниючий біль в правому підребер'ї, іноді субіктеричність склер. В крові знаходили підвищення рівня білірубіну. Об'єктивно: субіктеричність склер, при пальпації черева збільшена щільна печінка. Функціональні проби печінки в межах норми. Ваш діагноз?

A. Хронічний гепатит.

B. Калькульозний холецистит.

C. Хвороба Жильбера.

D. Гострий вірусний гепатит.

E. Хронічний холангіт.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 28

Хвора 41 рік, скаржиться на частий рідкий стілець (10-12 раз на добу) з домішками слизуі крові, біль в усій нижній частині живота, зниження маси тіла на 4 кг протягом року. Хворіє біля року. Діагнози гострих інфекційних захворювань заперечені в інфекційній лікарні. Хвора різко пониженого харчування, шкіра дрябла, суха. Язик червоний, живіт м'який, пальпація сигмовидної кишкиболюча. Печінка +3 см щільна. Пульс 86 ударів в 1 хв., ритмічний, м'який. АТ 100/60 ммрт.ст. Тони серця послаблені. ЧД 20 в 1 хв. В стільці домішки крові. Попередній діагноз?

A. Неспецифічний виразковий коліт.

B. Хронічний атрофічний гастрит з виразною секреторною недостатністю.

C. Гострий панкреатит

D. Хвороба Крона, хронічний перебіг.

E. Мезентеріальний лімфаденіт.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 29

Хворий К, 60 років, скаржиться на відсутність апетиту, переважно до м'ясної їжі, важкість в епігастральнійділянці, нудоту, загальну слабість. Хворіє останні 2 місяці; втратив у вазі 4-5 кг. Блідий, язик язик обкладений сухий, надчеревинна ділянка болюча, черевна стінка резистентна. В калі позитивна реакція на приховану кров. Аналіз крові:Нb 96 г/л; лейк.- 11х10590; ШОЕ 48 мм/год. Які найбільш інформативні методи дослідження для постановки кінцевого діагнозу ?

A. Гастофіброскопія з прицільною біопсією.

B. Біохімічне обстеження крові на вміст білірубіну і його фракцій

C. УЗД печінки.

D. Пункційна біопсія печінки

E. Ректороманоскопія і колоноскопія.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 30

У хворого 45 років, приступ гострого болю в ділянці мечовидного відростку, блювота, що не принесла покращення, здуття живота. Менш виражені болі спостегігались протягом останнього року, особливо при споживанні молока. За останній рік втратив у вазі 10 кг. Об'єктивно: температура тіла нормальна, тони серця ритмічні, приглушені, 105 уд. на 1 хв. АТ-100/60 мм рт. ст. Живіт м'який, слабо болючий при пальпації в епігастрії. Печінка виступає на 1,5 см з під реберногокраю, болюча при пальпації. Яке захворювання найбільш вірогідне в даному випадку?

A. Загострення хронічного панкреатиту.

B. Загострення хронічного холециститу.

C. Хронічний активний гепатит

D. Гострий інфаркт міокарда.

E. Аневризма черевної аорти.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 31

Хворому К. 23 років з зронічним виразковим неспецифічним колітом була зроблена пересадка печінки з причини склеротичного холангіту. У післяопераційний період хворий приймав середні дози стероїдних гормонів та лінкоміцин. Через тиждень після виписки додому у нього з'являється рідкий кал з кров'ю. Яка найбільш вірогідна причина діареї?

A. Псевдомембранозний коліт.

B. Загострення неспецифічного виразкового коліту

C. Пухлина товстої кишки.

D. Ускланення стероїдної терапії.

E. Інфекційний коліт.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 32

Хвора Н. 37 років страждає хронічним гепатитом В, HBs Ag(-)у стадії нестійкої ремісії, хронічним безкам'яним холециститом з гіпомоторною діскінезією жовчовивідних шляхів. Які жовчогонні засоби показані у цьому випадку?

A. Мінеральні води, валеріана, ксиліт, сорбіт

B. Оксафенамід, циквалон, фебіхол

C. М-холінолітики, нітрогліцерин

D. Холосас, курурузні рильця, спориш

E. Алохол, холензим, ліобіл

Вірні відповіді : A

Схожі:

Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
С], профузний піт, схуднення. Об'єктивно: збільшені всі групи периферичних лімфатичних вузлів, кандидоз ротової порожнини, герпетичні...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Пульс 72/хв, на тильних артеріях стопи пониженого наповнення. Ат 170/90 мм рт ст. Вислуховується акцент ІІ тону І систолічний шум...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Хвора 35 років прокинулась вночі від раптового, різкого болю в правому підребер'ї, що ірадіював в праву лопатку. Біль супроводжувався...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Ат 150/90 мм рт ст. Межі серця зміщені вліво. Перший тон на верхівці зміненої звучності, періодично визначається "гарматний тон Стражеско"....
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
У ІІ міжребер'ї справа від груднини І в т. Боткіна-Ерба вислуховується діастолічний шум. Печінка виступає на 2 см з-під краю реберної...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Біль виникає при ходьбі по рівній місцевості в нормальному темпі на відстані до 200м, при підйомі на 1 поверх. Загрудинні болі виникають...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Об'єктивно: щитовидна залоза дифузно збільшена. Для визначення функції щитовидної залози хворій перорально введено 74 кБк 131-I....
Питання, відповіді, пояснення iconШановні учн!
При виконанні завдань з мови давайте повне ґрунтовне пояснення обраного варіанту відповіді
Питання, відповіді, пояснення iconШановні учн!
При виконанні завдань з мови давайте повне ґрунтовне пояснення обраного варіанту відповіді
Питання, відповіді, пояснення iconПравила заповнення анкети
Учасник опитування після обрання того чи іншого варіанту відповіді на питання робить позначку навпроти нього, натиснувши на квадрат...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи