Питання, відповіді, пояснення icon

Питання, відповіді, пояснення
НазваПитання, відповіді, пояснення
Сторінка1/9
Дата12.07.2012
Розмір1.18 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Питання, відповіді, пояснення

*** Питання № 1

Хворий 28 років скаржиться на задуху при незначному фізичному навантаженні, різкі болі в ділянці лівого підребер'я, надчерев'ї. Об-но: температура - 37,5 С. Cпостерігаються геморагічна висипка на шкірі передпліч. Ліва межа серця зміщена вліво на 1,5 см. У ІІ міжребер'ї справа від груднини і в т.Боткіна-Ерба вислуховується діастолічний шум. Печінка виступає на 2 см з-під краю реберної дуги, пальпується болюча селезінка. Загальний аналіз крові: ер.-2,8х1012/л; Нb-100г/л; лейк.-4,0х10^9/л, ШЗЕ - 60 мм/год. Який діагноз є найбільш ймовірним?


A. Ревматичний ендокардит


B. Ендокардит Лібмана-Сакса


C. Інфекційний ендокардит


D. Активний гепатит


Вірні відповіді : C

*** Питання № 2

Хвора 19 років скаржиться на кровохаркання та задуху при підйомі вгору. Хворіє з дитинства. У хворої ціанотичний рум'янець, вислуховуються вологі хрипи на фоні ослабленого везикулярного дихання в нижніх відділах легень. Визначається діастолічне тремтіння в ділянці верхівки серця. Межі серця зміщені догори і вправо. Ритм серцевої діяльності-порушення по типу миготливої аритмії, тахісистолічна форма. Печінка виступає на 4 см з-під краю реберної дуги. На рентгено грамі визначається згладжена талія серця, дилатація правих відділів серця. Який діагноз буде найбільш імовірним?


A. Дефект міжпередсердної перетинки


B. Аномалія Ебштейна


C. Хвороба Аерза


D. Стеноз лівого передсердно-шлуночкового отвору


Вірні відповіді : D

*** Питання № 3

Хвора 19 років скаржиться на кровохаркання та задуху при підйомі вгору. Хворіє з дитинства. У хворої ціанотичний рум'янець, вислуховуються вологі хрипи на фоні ослабленого везикулярного дихання в нижніх відділах легень. Визначається діастолічне тремтіння в ділянці верхівки серця. Межі серця зміщені догори і вправо. При аускультації - миготлива аритмія, тахісистолічна форма, І тон підсилений. Печінка виступає на 4 см з-під краю реберної дуги. На рентгенограмі визначається згладжена талія серця, дилатація правих відділів серця. Яка стадія серцевої недостатності є найбільш імовірною в даному випадку?

A. Серцева недостатність І ст.


B. Серцева недостатність ІІ А ст.


C. Серцева недостатність ІІ Б ст.


D. Серцева недостатність ІІІ ст.


Вірні відповіді : C

*** Питання № 4

Хвора 19 років скаржиться на кровохаркання та задуху при підйомі вгору. Хворіє з дитинства. У хворої ціанотичний рум'янець, вислуховуються вологі хрипи на фоні ослабленого везикулярного дихання в нижніх відділах легень. Визначається діастолічне тремтіння в ділянці верхівки серця. Межі серця зміщені догори і вправо. При аускультації - миготлива аритмія, тахісистолічна форма, І тон підсилений. Печінка виступає на 4 см з-під краю реберної дуги. На рентгенограмі визначається згладжена талія серця, дилатація правих відділів серця. Які з наведених препаратів найбільш доцільно призначити в даному випадку?


A. Еуфілін, сальбутамол


B. Нітрогліцерин, фуросемід


C. Анаприлін, хінідин


D. Фуросемід, кордіамін


E. Сульфокамфокаїн, коразол


Вірні відповіді : B

*** Питання № 5

У хворого 30 років при обстеженні лікар встановив наявність грубого систолічного шуму в ІІІ-ІV міжребер'ї справа. І і ІІ тони нормальної звучності. АТ-120/80 мм рт.ст ЕКГ: виражена гіпертрофія лівого шлуночка. ЕхоКГ: значне потовщення міжшлуночкової перетинки, товщина задньої стінки лівого щлуночка значно збільшена. Який з діагнозів буде найбільш імовірним?


A. Стеноз гирла аорти


B. Недостатність мітрального клапана


C. Дилятаційна кардіоміопатія


D. Обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія


E. Дефект міжшлуночкової перетинки


Вірні відповіді : D

*** Питання № 6

Хворий 27 років скаржиться на біль в ділянці серця, особливо при хвилюванні, який не пов'язані з фізичним навантаженням. Після прийому нітрогліцерину знеболюючий ефект настає через 15 хв. Межі серця не змінені. Тони ритмічні. Над верхівкою серця І тон нормальної звучності, там же вислуховується систолічний шум, який зникає в горизонтальному положенні хворого. На ЕКГ патології не виявлено. Який з діагнозів є найбільш імовірним?


A. Стенокардія напруги, ІІ ФК


B. Стеноз лівого пересердно-шлуночкового отвору


C. Міокардит


D. Пролапс мітрального клапана


E. Недостатність мітрального клапана


Вірні відповіді : D

*** Питання № 7

Хвора 33 років скаржиться на ниючий, тупий біль різної інтенсивності в ділянці серця, який не знімається нітрогліцерином, посилюється при кашлі і ослаблюються при нахилі вперед, субфебрильну температуру протягом тижня. ЧСС - 110 за хв., АТ - 105/75 мм рт.ст. Межі серця не змінені. В ділянці абсолютної тупості вислуховується серцевий шум, який не співпадає з систолою і діастолою. Найбільш ймовірний діагноз:


A. Стенокардія напруги, ІІ ФК


B. Міжреберна невралгія


C. Міокардит


D. Перикардит


E. Нейро-циркуляторна дистонія


Вірні відповіді : D

*** Питання № 8

Хвора 24 років скаржиться на неприємні відчуття в області серця, відчуття нестачі повітря, періодичне серцебиття, головну біль. Хворіє 2 місяці. Об-но: шкіра верхніх і нижніх кінцівок холодна і волога. АТ-145/80 мм рт.ст.ЧСС-90 за хв. Тони серця чисті, ритмічні. В легенях вислуховується везикулярне дихання. На ЕКГ: зубець Т - негативний, незначне зниження сегменту ST. Позитивні проби з хлоридом калію та бета-адреноблокаторами. Найбільш імовірний діагноз:

A. Гіпретонічна хвороба І ст.


B. Стенокардія напруги, ІІ ФК


C. Нейроциркуляторна дистонія


D. Міокардит


E. Кардіоміопатія


Вірні відповіді : C

*** Питання № 9

Хворий 49 років скаржиться на інтенсивний біль стискаючого характеру, який локалізується за грудниною, ірадіює у ліву руку. Ефект від нітрогліцерину відсутній. Шкіра бліда, пульс - 120 за хв, АТ - 100 і 70 мм рт.ст. ЧД - 22 за хв. Тони серця ритмічні, ослаблення І тону над верхівкою. ЕКГ: зубці R не змінені, інтервал ST зміщений догори, негативний зубець Т в І стандартному відведенні, aVL, V1, V2. Найбільш імовірний діагноз:


A. Тромбоемболія легеневої артерії


B. Стенокардія напруги, ІІІ ФК


C. Прогресуюча стенокардія напруги


D. Дрібновогнищевий інфаркт міокарда передньої стінки лівого шлуночка


E. Трансмуральний інфаркт міокарда передньо-перетинкової ділянки та верхівки


Вірні відповіді : D

*** Питання № 10

Хворий 49 років скаржиться на інтенсивний біль стискаючого характеру, який локалізується за грудниною, ірадіює в ліву руку. Ефект від нітрогліцерину відсутній. Шкіра бліда, пульс - 120 за хв, АТ - 100 і 70 мм рт.ст. ЧД - 22 за хв. Тони серця ритмічні, ослаблення І тону над верхівкою. ЕКГ:зубці R не змінені, інтервал ST зміщений догори, негативний зубець Т в І стандартному відведенні, aVL, V1, V2. Які з наведених препаратів слід призначити в даному випадку?

A. Анаприлін в/м, ізадрин в/в


B. Атропін п/ш, адреналін в/м


C. Фентаніл в/в, дроперидол в/в


D. Строфантин в/в, еуфілін в/в


E. Кальцію хлорид в/в, преднізолон в/в


Вірні відповіді : C

*** Питання № 11

Хворий 50 років звернувся до дільничного лікаря поліклініки зі скаргами на стискаючий пекучий біль в ділянці лівого соска з ірадіацією під ліву лопатку, різку слабість. Біль турбує протягом 1 години, не знімається нітрогліцерином. Шкірні покриви бліді. Пульс-116 за хв. АТ-130 і 80 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, ритмічні, короткий систолічний шум над верхівкою. ЕКГ: зниження амплітуди зубця R, підйом сегменту ST над ізолінією у відведеннях І, aVL, V1 - V4. Ваш діагноз:


A. ІХС. Дрібновогнищевий інфаркт міокарда


B. ІХС. Великовогнищевий інфаркт міокарда


C. ІХС. Стенокардія напруги, що вперше виникла


D. Тромбоемболія легеневої артерії


E. Пролапс мітрального клапана


Вірні відповіді : B

*** Питання № 12

Хворий 50 років звернувся до дільничного лікаря поліклініки зі скаргами на стискаючий пекучий біль у ділянці лівого соска з ірадіацією під ліву лопатку, різку слабість. Біль турбує протягом 1 години, не знімається нітрогліцерином. Шкірні покриви бліді. Пульс-116 за хв. АТ-130 і 80 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, ритмічні, короткий систолічний шум над верхівкою. ЕКГ: зниження амплітуди зубця R, підйом сегменту ST над ізолінією у відведеннях І, aVL, V1 - V4. Якою повинна бути подальша тактика дільничного лікаря ?

A. Оформлення лікарняного листка з подальшою госпіталізацією


B. Направлення хворого на консультацію до кардіолога


C. Доставка хворого транспортом поліклініки у кардіологічний стаціонар


D. Надання невідкладної допомоги з терміновою госпіталізацією в кардіологічне відділення


Вірні відповіді : D

*** Питання № 13

Хворий 68 років госпіталізований у кардіологічне відділення стаціонару з інтенсивним тривалим (більше 1 години) загрудинним болем, задухою. Хворий загальмований. Вкритий холодним потом. Визначається акроціаноз. Тони серця різко ослаблені. Пульс - 125 за хв. АТ - 75 і 30 мм рт.ст. В легенях на фоні ослабленого везикулярного дихання в нижніх відділах вислуховуються сухі та вологі хрипи. На ЕКГ: зниження амплітуди R, підйом сегменту ST над ізолінією у відведеннях І, aVL, V1-4. Ваш діагноз:


A. ІХС. Дрібновогнищевий ІМ. Тромбоендокардит.


B. ІХС. Великовогнищевий ІМ. Синдром Дреслера.


C. ІХС. Великовогнищевий ІМ. Кардіогенний шок.


D. Тромбоемболія легеневої артерії.


E. ІХС. Великовогнищевий ІМ. Розрив серцевого м'яза.


Вірні відповіді : C

*** Питання № 14

Хворий 44 років госпіталізований у кардіологічне відділення зі скаргами на постійну задуху, відчуття страху смерті. Хворий сидить, нахилившись уперед. Шия та обличчя набряклі. Ціаноз. Вени шиї розширені, на вдосі не спадаються. Пульс - 98 за хв., малого наповнення, альтернуючий. АТ - 80/50 мм рт.ст. Верхівковий поштовх відсутній. При перкусії відносна серцева тупість співпадає з абсолютною. Тони серця глухі, вислуховується ритм "галопу". Печінка на 5 см виступає з-під краю реберної дуги, щільна, болюча. На ногах - набряки до колін. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?


A. Гіпертрофічна кардіоміопатія


B. Дилятаційна кардіоміопатія


C. Тромбоемболія легеневої артерії


D. Ексудативний перикардит


E. Міокардит Абрамова-Фідлера


Вірні відповіді : D

*** Питання № 15

Хворий 60 років, протягом 3 років скаржиться на приступи стенокардії 1-2 рази в місяць. Приступи болю швидко проходили після прийому нітрогліцерину. Протягом останнього тижня загрудинний біль значно почастішав, з'являється при найменшому фізичному навантаженні, у спокої. За добу приймає 15-20 таблеток нітрогліцерину. При огляді межі серця розширені вліво; систолічний шум, акцент ІІ тону над аортою; ослаблення І тону над верхівкою, АТ - 140/90 мм рт.ст. ЕКГ: ритм синусовий, правильний, ознаки гіпертрофії лівого шлуночка; горизонтальна депресія сегменту ST у І, avL, V2-V4 відведеннях, порушення внутрішньошлуночкової провідності. Якою повинна бути тактика дільничного терапевта в даному випадку?


A. Термінова госпіталізація в стаціонар кардіологічного профілю


B. Призначення амбулаторного лікування хворому


C. Госпіталізація за бажанням хворого


D. Госпіталізація за умов неефективного амбулаторного лікування протягом тижня


Вірні відповіді : A

*** Питання № 16

Хворий 60 років, протягом 3 років скаржиться на приступи стенокардії 1-2 рази в місяць. Приступи болю швидко проходили після прийому нітрогліцерину. Протягом останнього тижня загрудинний біль значно почастішав, з'являється при найменшому фізичному навантаженні, у спокої. За добу приймає 15-20 таблеток нітрогліцерину. При огляді межі серця розширені вліво; систолічний шум, акцент ІІ тону над аортою; послаблення І тону над верхівкою, АТ - 140/90 мм рт.ст. ЕКГ: ритм синусовий, правильний, ознаки гіпертрофії лівого шлуночка; горизонтальна депресія сегменту ST у І, avL, V2-V4 відведеннях, порушення внутрішньошлуночкової провідності. Назвіть препарат вибору з наведених атиангінальних засобів для усунення ішемії міокарда в даному випадку:


A. Ізосорбіду динітрат


B. Ніфедипін


C. Дилтіазем


D. Молсидомін


E. Пропранолол


Вірні відповіді : A

*** Питання № 17

У хворого 68 років, який страджає на артеріальну гіпертензію, виявлено феохромоцитому. Від хірургічного лікування хворий відмовився. Під час фізичної праці у нього виникла гіпертонічна криза. Який засіб невідкладної допомоги необхідно застосувати для купування гіпертензивної кризи у хворого?

A. В/в введення фентоламіну (реджитину)


B. В/в введення гангліоблокаторів


C. В/в введення бета-адреноблокаторів


D. В/в введення аміназину


E. В/в введення клофеліну


Вірні відповіді : A

*** Питання № 18

48 річну жінку протягом року турбують стискаючий біль у ділянці серця, прогресуюча задишка, схуднення, загальна слабість, субфебрильна температура. Зв'язку зі стрептококовою інфекцією не встановлено. При аускультації вислуховується підсилений І тон, діастолічний шум над верхівкою ("лускіт" відкриття мітрального клапану відсутній), акцент ІІ тону над легеневою артерією. Аускультативна карти на характеризується значною мінливістю при зміні положення тіла. Ан. крові: Hb-90 г/л, лейк-7,6х10^9/л, тромб-400Х10^9/л. ШЗЕ - 50 мм/год. При секторальній ЕхоКГ виявлено міксому на ніжці у лівому передсерді. Яка з наведених ознак клінічної картини дозволяє лікарю запідозрити міксому серця?


A. "Системні" позасерцеві прояви


B. Значна мінливість аускультативних даних при змінах положення тіла


C. Відсутність зв'язку зі стрептококовою інфекцією


Вірні відповіді : A

*** Питання № 19

Хворого 30 років протягом 10 місяців турбує м'язева слабість, парестезії, нестерпний головний біль, судоми у м'язах рук і ніг, поліурія (особливо вночі). При огляді межі серця зміщені вліво на 2 см, акцент ІІ тону над аортою, систолічний шум над верхівкою, АТ - 210/140 мм рт.ст. На рентгенограмі черепа патологічних змін не виявлено. На ретроградній пієлограмі виявлено деформацію чашково-мискової системи. Загальний аналіз крові і сечі - без змін. К^+ плазми - 3 ммоль/л, Са^2+ - 3,5 ммоль/л. Який з наведених додаткових методів дослідження є найінформативнішим для з'ясування причини артеріальної гіпертензії ?

A. УЗД нирок і наднирників


B. Визначення рівня 17-кетостероїдів у сечі


C. Комп'ютерна томографія наднирників


D. Дослідження очного дна


E. Визначення рівня альдостерону в сечі


Вірні відповіді : C

*** Питання № 20

Хворий 65 років терміново госпіталізований з приводу приступу ядухи, що виникла уперше. Два роки тому переніс трансмуральний інфаркт міокарда. Стан хворого важкий. Акроціаноз.ЧД-40 за хв. У нижніх відділах легень - дрібнопухирцеві вологі хрипи. У ІІІ-ІV міжребер'ях зліва від груднини визначається розлита прекардіальна пульсація, верхівковий поштовх - подвійний. ЧСС-120 за хв. Тони серця глухі, у V точці вислуховується ритм галопу, систолічний шум. Печінка на 2,5 см виступає з-під краю реберної дуги. На ЕКГ, що зареєстрована у місці патологічної пульсації, виявлено підйом сегменту ST, негативний зубець T. Ваш діагноз:


A. Повторний гострий інфаркт міокарда


B. Рецидивуючий інфаркт міокарда


C. Хронічна аневризма лівого шлуночка


D. Розшаровуюча аневризма аорти


E. Гострий інфаркт міокарда правого шлуночка


Вірні відповіді : C

*** Питання № 21

Студентка ІІІ курсу медичної академії під час присутності на операції поскаржилась на різку загальну слабість, запаморочення, шум у вухах, відчуття "пустоти" у голові, похолодання кінцівок. Раптом вона зблідла, втратила свідомість повільно впала. Об-но: бліда, покрита холодним потом, кінцівки холодні, пульс ледве пальпується, АТ-80/60 мм рт.ст., зіниці звужені, кон'юнктивальний рефлекс відсутній. Який діагноз найбільш імовірний?


A. Епілепсія


B. Обморок


C. Анафілактичний шок


D. Кардіогенний шок


Вірні відповіді : B

*** Питання № 22

Хвора 56 років, протягом останіх 4 років скаржиться на головний біль в потиличній ділянці, набряки повік, затерпнення пальців, одутлість обличчя. АТ коливається в межах від 180/110 мм рт.ст. до 190/100 мм рт.ст. Після прийому значної кількості рідини і кухонної солі стан хворої погіршується, артеріальний тиск підвищується. Який варіант гіпертонічної хвороби існує у хворої?


A. Гіперадренергічний


B. Ангіотензинзалежний


C. Натрій (об'ємт) залежний


Вірні відповіді : C

*** Питання № 23

Хвора 56 років, протягом останніх 4 років скаржиться на головний біль в потиличній ділянці, набряки повік, затерпнення пальців, одутлість обличчя. АТ коливається в межах від 180/110 мм рт.ст. до 190/100 мм рт.ст. Після прийому значної кількості рідини і кухонної солі стан хворої погіршується, артеріальний тиск підвищується. Який препарат необхідно застосовувати обов'язково в лікувальному комплексі цієї хвороби?


A. Дихлотіазид


B. Пентамін


C. Резерпін


D. Пропранолол


E. Апресин


Вірні відповіді : A

*** Питання № 24

Хворий 37 років, який хворіє на гіпертонічну хворобу протягом 3 років поскаржився на серцебиття, неприємні відчуття у ділянці серця, пульсацію в голові, головний біль, пітливість. АТ - 210/100 мм рт.ст. Зафіксовано підвищення ударного та хвилинного об'ємів крові. Ренін плазми - нормальний. Який з варіантів гіпертензивної кризи є найбільш імовірним?


A. Гіперкінетичний


B. Гіпокінетичний


C. Еукінетичний


Вірні відповіді : A

*** Питання № 25

Хворий 36 років звернувся до лікаря зі скаргами на серцебиття, перебої в роботі серця, відчуття нестачі повітря, ниючий біль у ділянці серця, значну пітливість. Тривало вживає алкоголь. Пульс - 96 за хв., 3-4 екстрасистоли за хв. Ліва межа серця зміщена на 1,5 см вліво. Над верхівкою І тон ослаблений, м'який систолічний шум. АТ - 110/80 мм рт.ст. ЕКГ: зниження вольтажу зубця R у всіх відведеннях, негативний T у відведеннях V3-V6. Який з діагнозів буде найбільш імовірним?


A. Міокардит


B. Дилатаційна кардіоміопатія


C. Алкогольна хвороба серця

D. Вегетосудинна дистонія


E. ІХС. Стенокардія напруги ІІ ФК


Вірні відповіді : C

*** Питання № 26

Хворий 68 років раптово поскаржився на запаморочення, загальний неспокій і втратив свідомість. Спочатку з'явились клонічні, а потім тонічні судоми кінцівок і тулуба, відбувся сечопуск. Під час приступу пульс не пропальповується, тони серця не вислуховуються, АТ не визначається. Обличчя спочатку було бліде, а потім поступово посиніло. Дихання шумне, нерівномірне. Ваш попередній діагноз:

A. Приступ епілепсії


B. Синдром Морганьї-Едемса-Стокса


C. Недостатність клапана аорти


D. Стеноз гирла аорти


Вірні відповіді : B

*** Питання № 27

Хворий 59 років з гострим інфарктом міокарда поскаржився на загальну слабість, запаморочення і втратив свідомість. Через 40-50 с з'явились судоми, мимовільний сечопуск. Тони серця відсутні, апное. Пульс та артеріальний тиск не визначаються. ЕКГ: хвилі різної висоти і ширини, неоднакової форми, із закругленими верхніми і нижніми кінцями, деякі хвилі переходять одна в одну. Ваш діагноз:

A. Асистолія


B. Повна поперечна блокада із синдромом Морганьї-Едемса-Стокса


C. Тахісистолічна форма миготливої аритмії


D. Тріпотіння передсердь


E. Фібриляція шлуночків


Вірні відповіді : E

*** Питання № 28

Хворий 59 років з гострим інфарктом міокарда поскаржився на загальну слабість, запаморочення і втратив свідомість. Через 40-50 с з'явились судоми, мимовільний сечопуск. Тони серця відсутні, апное. Пульс та артеріальний тиск не визначаються. ЕКГ: хвилі різної висоти і ширини, неоднакової форми, із закругленими верхніми і нижніми кінцями, деякі хвилі переходять одна в одну. Яке лікування буде найбільш доцільним?


A. Електрична дефібриляція


B. Атропін в/в


C. Адреналін в/с, ізадрин в/в


D. Преднізолон в/в


E. Строфантин в/в


Вірні відповіді : A

*** Питання № 29

Хвора, 62 років, яка перебуває на диспансерному обліку в окуліста з приводу закритокуткової форми глаукоми, звернулася до кардіолога зі скаргами на відчуття розпирання за грудниною, яке виникає під час швидкої ходи на відстань біля 500 м. Біль триває 5-6 хвилин, проходить після зупинки, відпочинку. Вперше біль з'явився 3 місяці тому. Після дообстеження у хворої було встановлено ІХС, стенокардію напруги II ФК. Який з наведених препаратів слід призначити цій хворій для зняття болю під час приступу?
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Схожі:

Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
С], профузний піт, схуднення. Об'єктивно: збільшені всі групи периферичних лімфатичних вузлів, кандидоз ротової порожнини, герпетичні...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Після їжі біль стихає, але поновлюється через 1,5 2,0 години. Об-но: зниженої ваги, пульс 70 уд/ хвилину, А/т 120/ 70 мм рт ст Язик...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Пульс 72/хв, на тильних артеріях стопи пониженого наповнення. Ат 170/90 мм рт ст. Вислуховується акцент ІІ тону І систолічний шум...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Хвора 35 років прокинулась вночі від раптового, різкого болю в правому підребер'ї, що ірадіював в праву лопатку. Біль супроводжувався...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Ат 150/90 мм рт ст. Межі серця зміщені вліво. Перший тон на верхівці зміненої звучності, періодично визначається "гарматний тон Стражеско"....
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Біль виникає при ходьбі по рівній місцевості в нормальному темпі на відстані до 200м, при підйомі на 1 поверх. Загрудинні болі виникають...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Об'єктивно: щитовидна залоза дифузно збільшена. Для визначення функції щитовидної залози хворій перорально введено 74 кБк 131-I....
Питання, відповіді, пояснення iconШановні учн!
При виконанні завдань з мови давайте повне ґрунтовне пояснення обраного варіанту відповіді
Питання, відповіді, пояснення iconШановні учн!
При виконанні завдань з мови давайте повне ґрунтовне пояснення обраного варіанту відповіді
Питання, відповіді, пояснення iconПравила заповнення анкети
Учасник опитування після обрання того чи іншого варіанту відповіді на питання робить позначку навпроти нього, натиснувши на квадрат...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи