Питання, відповіді, пояснення icon

Питання, відповіді, пояснення
Скачати 128.41 Kb.
НазваПитання, відповіді, пояснення
Дата12.07.2012
Розмір128.41 Kb.
ТипДокументи

Питання, відповіді, пояснення

*** Питання № 1

Чоловік 58 років скаржиться на періодичні стискаючі болі за грудиною, які з'являються після фізичного та емоційного напруження і зникають після 5-7 хв спокою, приступи болів у литкових м'язах при швидкій ходьбі, які примушують його часто зупинятися. Хворіє впродовж 3 років, за останні кілька місяців суттєвих змін самопочуття не сталося. Пульс 72/хв, на тильних артеріях стопи пониженого наповнення. АТ 170/90 мм рт.ст. Вислуховується акцент ІІ тону і систолічний шум над аортою, який посилюється при закладанні рук за голову. Болі в литкових м'язах найбільш імовірно зумовлені:

A. Звуженням артерій

B. Васкулітом

C. Міозитом

D. Розширенням артерій

E. Тромбозом

Вірні відповіді : A

*** Питання № 2

Жінку 27 років турбують сильні головні болі, запаморочення, погіршення зору, часті носові кровотечі. Хворіє 2 роки. Пульс 68/хв, ритмічний, напружений. АТ на правій руці 280/140 мм рт.ст., на лівій руці 230/100 мм рт.ст. з незначними коливаннями впродовж 6 днів спостереження. Ліва межа відносної тупості серця на лівій передній аксилярній лінії, акцент ІІ тону над аортою. Вище пупка зліва вислуховується грубий систолічний шум. Який найбільш вірогідний генез гіпертензії в хворої?

A. Реноваскулярна

B. Гемодинамічна

C. Ендокринна

D. Есенціальна

E. Ренопаренхімна

Вірні відповіді : A

*** Питання № 3

Хвора К.,24 років, скаржиться на підвищення температури до 38 С, біль в правому підребер'ї та суглобах, жовтушний кольор шкіри, зниження маси ваги на 10 кг за рік. Захворювання розпочалося після полог 2 роки тому. Об'єктивно: іктеричність шкіри та склер, на віках - ксантоми. Печінка + 4 см, щільна, больова, край загострен. Селезінка +2 см. В крові: АСТ - 2.8 , АЛТ - 3,4 ммоль/ч.л, загальний білірубин - 97,6, вільний - 54,6 мкмоль/л, HbsAg - немає. Назвіть основний механізм патогенезу захворювання?

A. Аутоімунний

B. Токсичне ушкодження гепатоцитів

C. Жирова дистрофія печінки

D. Порушення відтоку жовчі

E. Вірусна інфекція

Вірні відповіді : A

*** Питання № 4

Чоловік 60 років скаржиться на задишку з утрудненим видихом, що посилюється при фізичному навантаженні, кашель з невеликою кількістю слизувато-гнійного харкотиння здебільшого зранку. Тривалий час хворіє на хронічний обструктивний бронхіт. Об'єктивно: температура - 36,8С, ЧДР - 22 за хв., пульс - 84 уд./хв., АТ - 110/70 мм рт. ст. Шкіра волога, дифузний ціаноз. При аускультації дихання жорстке, розсіяні свистячі хрипи. Спірографічно: ОФВ - 62\% від належного значення; фармакологічна проба з атровентом - приріст 5\%. Який механізм розвитку бронхіальної обструкції найбільш імовірний у хворого?

A. Дифузно-склеротичні зміни.

B. Запальний набряк.

C. Бронхоспазм.

D. Гіперкринія.

E. Мукостаз.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 5

Хворий Н., 42 роки о 4 годині ранку прокинувся, відчувши стискуючий біль за грудиною,, який не проходив на протязі 15 хв., після прийому таблетки нітрогліцерині. Такіх напади відмічав хворий в один і той же час, періодично, в останні 3 місяці. На ЕКГ під час нападу підвищення сегменту ST в відділеннях U1-U4. Після зняття нападу ЕКГ прийшло до норми. Що лежить в основі патогенезу больового нападу у хворого?

A. Спазм вінцевої артерії.

B. Часткове затулення вінцевої артерії тромбом.

C. Паралітичне розширення вінцевих артерій.

D. Крововилив в атеросклеротичну бляшку.

E. Поєднання усіх перелічених факторів.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 6

У хворої,36 років, після фізичного навантаження з'явилася ядуха, кашель з виділенням харкотіння. Страждає ревматизмом та мітральною вадою серця. Аускультативно над серцем та нижніми відділами легенів дрібно- та середньопухирчаті вологі хрипи. Який механізм погіршення стану є ведучим?

A. Підвищення гідростатичного тиску крові.

B. Зниження онкотичного тиску крові.

C. Підвищення агрегації ерітроцитів та тромбоцитів.

D. Зниження лімфатичного відтоку.

E. Підвищення гіпоксії та зниження дифузії газів

Вірні відповіді : A

*** Питання № 7

Жінка 37 років скаржиться на біль в колінних, променевозап'ясних, дрібних суглобах кистей рук, ранкову скутість у суглобах тривалістю до 2-х годин, підвищену втому. Захворіла 3 роки тому. При огляді: припухлість, дефігурація, болісність при пальпації та рухах у перерахованих суглобах. На рентгенограмі кистей: епіфізарний остеопороз, звуження суглобової щілини, одиничні узури. Який механізм розвитку захворювання є ведучим?

A. Генетично-детерміновані аутоімунні процеси

B. Вплив бактеріального агенту

C. Зниження вмісту протеогліканів хрящової тканини

D. Зв'язок з HLA B27 антигеном.

E. Відкладення мікрокристалів уратів.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 8

Хворий, 52 років, скаржиться на біль в суглобах, м'язах, слабість у м'язах, перхотіння в горлі при їжі. Хворіє біля року. Лікування нестероїдними протизапальними препаратами було без ефекту, стан хворого поступово погіршувався. При огляді: самостійні рухи тулуба та кінцівок утруднені, в параорбітальній області та на грудині - темна ерітема. Пальпація кістякових м'язів болюча. Ліва межа серця поширена вліво на 2 см, тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою. Який найбільш імовірний основний патогенетичний механізм розвитку цього захворювання?

A. Синтез міозин - специфічних антитіл

B. Синтез неспецифічних антитіл к міозину.

C. Утворення антитіл до РНК.

D. Утворення антитіл до нативної ДНК.

E. Утворення антинуклеарних антитіл.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 9

Хворий, 49 років, скаржиться на біль та набряк та в мілких суглобах правої стопи, почервоніння шкіри над ними, підвищення температури тіла до 38С. За останні 6 років було декілька таких приступів артриту, що тривали до 7-10 днів. В анамнезі - хронічний тонзиліт. Наступне загострення почалось раптово вночі 3 дні тому. При огляді: плюснефалангові суглоби правої стопи збільшені в обсязі, дефігуровані, рухи в суглобах різко болючі. Інші суглоби без патологічних змін. Який механізм розвитку цього захворювання?

A. Підвищення біосинтезу сечової кислоти.

B. Імунна відповідь на стрептококкову інфекцію.

C. Гіперпродукція аутоантитіл до коллагену.

D. Зменшення кількості хондроітінсульфату.

E. Утворення антитіл до нативної ДНК.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 10

Жінка 50 років, скаржиться на набряк кистей, зміну кольору шкіряних покровів на обличчі та груді, ускладнення проходження їжі. Хворіє 5 років. Під час огляду: ніс загострений, симетричне потовщення, натяг та індурація шкіри пальців. Над легенями сухі хрипи; тони серця глухі, ритм неправильний, акцент II тону над легеневою артерією, ЧСС - 98 уд. у хв. У крові прискорена ШОЕ, гіпергамаглобулінемія. Який найбільш вірогідний основний механізм розвитку захворювання?

A. Порушення фіброутворення та мікро циркуляції.

B. Утворення антитіл до міозитів.

C. Утворення антитіл до РНК

D. Утворення антитіл к ендотеліальним клітинам.

E. Утворення антитіл до нативної ДНК.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 11

У хворого 60 років на гіпертонічну хворобу з постінфарктним кардіосклерозом та лівошлунковою серцевою недостатністю переповнилися шийні вени,набрякли гомілки,збільшилась печінка, з'явилася ніктурія.Фракція викиду - 26\%.Який механізм декомпенсації правих відділів серця є більш імовірний?

A. Ретроградне підвищення тиску у судинах МКК

B. Зниження коронарної перфузії правого шлуночку

C. Спазм легеневих артеріол по рефлексу Кітаєва

D. Підвищення загального периферичного опору при гіпертонічній хворобі

E. Рефлекс Ейлера-Лільєстранда

Вірні відповіді : A

*** Питання № 12

У хворого на хронічний лімфолейкоз збільшилася загальна слабкість,з'явилась жовтяниця склер.Ер-2,1*1012/л; Нв - 65г/л; кольоровий показник-1,0; ретикулоцити- 5\%.Білірубін загальн.- 80,3мкмоль/л, неконьюгований- 65,3мкмоль/л. У сечі жовчних пигментів немає, уробілін підвищений. Пряма проба Кумбса позитивна. Який ведучий патогенез зниження гемоглобіну?

A. Аутоімунний гемоліз

B. Пригнічення ерітроїдної гілки гемопоезу

C. Мієлофіброз

D. Дефіцит фолієвої кислоти

E. Порушення порфіринового обміну

Вірні відповіді : A

*** Питання № 13

У хворого стабільна стенокардія напруги, II ФК. В анамнезі-тромбофлебіт нижніх кінцівок. Останній тиждень загрудинний біль став виникати при дуже малому фізичному навантаженні декілька разів на день. Хворий повинен приймати до 15-20 таблеток нітрогліцерину на добу. Який механізм погіршення стану найімовірніший?

A. Динамічний коронарний тромбоз.

B. Спазм коронарних артерій.

C. Емболія коронарних артерій.

D. Прогресуючий атеросклероз коронарних артерій.

E. Підвищення фібринолізу.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 14

У хворого ревматичний стеноз гирла аорти.Останнім часом зґм гирла аорти. Останнім часом з`явилися приступи задишки вночі.Об`єктивно: на верхівці серця I тон ослаблений,систолічний шум,акцент II тону над легеневим стовбуром,грубий систолічний шум над аортою.На рентгенограмі: серцева талія згладжена,ліва межа серця зміщена ліворуч на 5 см. Чим обумовлено появлення систолічного шуму на верхівці серця?

A. Мітралізацією аортальної вади.

B. Розвитком стенозу лівого атрівентрикулярного отвору

C. Приєднанням аортальної недостатності

D. Збільшенням ступеня стенозу гирла аорти

E. Формуванням складної мітральної вади серця

Вірні відповіді : A

*** Питання № 15

У хворого гострий гломерулонефрит.Стан хворого почав різко гіршати: посилився головний біль, знижилась гострота зору, АТ-240/140 мм.рт.ст.; з'явилися фібрилярні посіпування м'язів обличчя, тонічні судоми скелетних м'язів, знепритомнів. Що з'явилось пусковим моментом розвитку вказаної симптоматики у хворого?

A. Ангіоспазм судин мозку, набряк мозку

B. Підвищення венозного тиску у мозкових венах

C. Крововплив у мозок

D. Розвиток гострої ниркової недостатності

E. Парез мозкових артерій

Вірні відповіді : A

*** Питання № 16

У хворого задньодіафрагмальний інфаркт міокарду: тривалий інтенсивний більовий синдром поза грудиною, шкіряні покрови бліді, кінцівки холодні, АТ-70/50мм.рт.ст. Після в/в введення промедолу 1\%-1,0 біль у ділянці серця припинився, АТ-110/70 мм.рт.ст. Який основний механізм розвитку ускладнення інфаркта міокарду у цього хворого?

A. Рефлекторне зниження АТ

B. Падіння скоротності міокарда

C. Зростання частоти серцевих скорочень

D. Порушення мікроциркуляції

E. Підвищення периферічного судинного опору

Вірні відповіді : A

*** Питання № 17

У хворого цироз печінки. Скаржиться на носові кровотечі, біль у правому підребір'ї, слабкість, нудоту. .Об(єктивно: шкіра жовтушна, геморагічний сип, печінка збільшена на 2 см., край гострий. Яка причина геморагічного синдрома у цього хворого?

A. Зниження прокоагулянтів, які виробляються печінкою

B. Внаслідок ДВЗ (згортання).

C. Гіпотромбацитемія.

D. Внаслідок портальної гіпертензії.

E. Гіповітаміноз К та С.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 18

Жінка 58 років скаржиться на судоми кінцівок. 3 тижні тому була прооперована з приводу фолікулярної карціноми щитовидної залози. Об`єктивно: температура - 36,5С, ЧДР - 18 за хв., пульс - 72 уд./хв., АТ - 140/80 мм рт. ст. Симптоми Хвостека та Трусо позитивні. Рівні тиреоїдних гормонів та кальцію у крові знижені. Які зрушення гомеостазу призвели до появи цього післяопераційного ускладнення?

A. Зниження рівня паратірину.

B. Зниження рівня тиреокальцитоніну.

C. Зниження рівня тиротропіну.

D. Підвищення рівня тиротропіну.

E. Зниження рівнів тиреоїдних гормонів

Вірні відповіді : A

*** Питання № 19

Жінка 34 років скаржиться на слабкість, відчуття здавлення в потиличній області, запаморочення при вставанні з ліжка. Протягом 20 років хворіє на цукровий діабет, одержує інсулін пролонгованої дії 54 од./добу. Об'єктивно: температура - 36,2С, ЧДД - 18 за хв., пульс - 88уд./хв., АТ -170/120 мм рт.ст. Шкірні покрови бліді, набряклість гомілок, тулуба і обличчя. Над легенями везікулярне дихання. Тони серця приглушені, ритм правильний, акцент II тону над аортою. Живіт м'який, безболісний. Печінка + 3см. Симптом Пастернацького негативний по обох сторін. В крові: еритроцити-2,2х1012/л, Нв - 92 г/л, лейокоцити- 5,8х109/л, ШЗЕ -38мм/год. Біохімічне дослідження крові: загальний білок - 60 г/л, альбуміни - 24 г/л, глобуліни - 36 г/л, А/Г - 0,6; холестерин - 12,4 ммоль/л. В сечі: питома вага -1,018, білок - 2,5 г/л, еритроцити - 6-7 у п./зору, лейкоцити- 4-6 у п./зору, гіалінові циліндри - 6-8 у п./зору. Який ведучий механізм розвитку набряків у даної хворої?

A. Порушення білкового складу крові.

B. Півищення секреції альдостерону.

C. Півищення рівня гідростатичного тиску крові.

D. Підвищення проникності стінок судин.

E. Зміна осмотического тиску в тканинах.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 20

Хвора К, 30 років скаржиться на слабкість, поганий апетит. 5 років тому під час вагітності Нв-86 г/л. Місячні нормальні. Під час дослідження виявлена ахілія шлункового соку, гастрит, залізодефіцитна анемія. Який механізм найбільш ймовірен?

A. Недостатнє находження заліза.

B. Підвищена потреба заліза

C. Хронічна кровотеча.

D. Хронічна інтоксікація.

E. Спадковий фактор.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 21

У хворої 52 років на протязі 15 років підвищується артеріальний тиск. Хвора регулярно не лікувалася. Мати хворої страждає на гіпертонічну хворобу. На ЕКГ гіпертрофія міокарду лівого шлуночка, останні 6 років АТ став постійно підвищеним 175/100-180/110 мм рт ст.. Який механізм стабілізації АТ?

A. Активація ренинальдостеронової системи

B. Актівація симпатоадреналової системи

C. Зниження серцевого викиду

D. Надмірна продукція кінинів та простаглаидинів

E. Активація барарецепторів дуги аорти

Вірні відповіді : A

*** Питання № 22

У жінки 35 років на протязі 2 місяців визначаються ознаки синдрому Рейно, прогресуюче ущільнення та потовщення шкіри на пальцях рук та на кінцівках, порушено ковтання їжі. Яким патологічним процесом можна пояснити дану хворобу?

A. Пошкодження ендотелія судин та імунозумовлений фіброз тканини шкіри

B. Інфільтрація мукополісахарідами субепітеліальних тканин шкіри.

C. Некерований синтез колагену фібробластами.

D. Синдром Рейно

E. Карциноматозний паранеопластичний процес

Вірні відповіді : A

*** Питання № 23

Жінка 53 років скаржиться на головний біль, слабкість, важкість у животі. Об'єктивно: шкіра лиця, вух червоно-цианотична, симптом "кролячих очей", АТ 190/120 мм рт ст., печінка - + 4 см, селезінка - + 6 см. В крові: ер. - 6,5*1012/л; Нв - 208 г/л; К.П. - 0,9; лейк. - 25*109/л, е - 4\%, п - 6\%, с - 61\%, л - 26\%, м - 3\%, тромбоцитів - 528*109/л, ШОЕ - 1 мм/год. Який найбільш імовірний патогенез розвитку захворювання?

A. Проліферація усіх ростків кровотворення.

B. Проліферація мієлоїдного ростка.

C. Проліферація лімфоїдного ростка.

D. Проліферація еритроїдного ростка.

E. Синтез пухлинними клітинами пара протеїнів.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 24

Хворий протягом 10 років страждає на хронічний бронхіт. Останні 2 роки експіраторна задишка почала турбувати при фізичному навантаженні постійно, О(бєктивно: над легенями легеневий перкуторний звук; при аускультації-сухі свистячі розсіяні хрипи. Який провідний механізм появи постійної задишки у хворого?

A. Втягнення у процес запалення бронхіол, обструктивний синдром.

B. Формування емфіземи легенів.

C. Ураження крупних бронхів.

D. Порушення газообміну у альвеолах

E. Склероз артеріол малого кола кровообігу.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 25

Хворий страждає на хронічний рецидивуючий панкреатит з вираженим порушенням зовнішньосекркторної функції.Після вживання жирної гострої їжі, алкоголю, з`являється "масний"кал.Вкажіть найбільш вирогідний механізм стеатореї?

A. Зниження продукції ліпази

B. Зниження продукції трипсину.

C. Зниження (кислотності шлункового соку)

D. Зниження продукції амілази

E. Зниження активності лужної фосфотази.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 26

У хворої на бронхіальну астму почастішали напади ядухи, у зв'язку з чим вона примушена була приймати інгаляції беротеку кожні 2 години. Поступово стан погіршувався. Викликана швидка допомога встановила розвиток астматичного статусу, як ускладення бронхіальної астми. Що є головним у патогенезі розвитку астматичного статусу?

A. Повна блокада в2-рецепторів бронхів.

B. Дефіцит а1-антітрипсина

C. Посилення секреції медіаторів запалення

D. Спазм гладкої мускулатури бронхів

E. Набряк слизової оболонки бронхів

Вірні відповіді : A

*** Питання № 27

У жінки 62 років, яка страждає застійною серцевою недостатністю, розвинулася пневмонія і виник значний плевральний випіт. Проведена плевральна пункція. Які дані свіжчать на користь наявності у хворої трансудату?

A. Відносна щільність 1012

B. Кількість білка більше 60г/л

C. Проба Рівальта позитивна

D. Високий цитоз

E. А/Г - коефіціент у крові 0.5

Вірні відповіді : A

*** Питання № 28

Жінка 40 років, скаржиться на слабість, швидку втому, підвищення температури тіла до 38С, висип на шкірі обличчя, біль у проміневозап'ясних та ліктьових суглобах. Хворіє 3 роки. Під час огляду: на щоках еритематозні висипи у вигляді "метелика", проміневозап'ясні та ліктьові суглоби уражені симетрично, припухлі, болісні при рухах, над легенями шум тертя плеври; тони серця глухі, ритм правильний, ЧСС - 88 уд у хв., АТ 160/95 мм рт ст.. У крові анемія, лейкопенія, лімфопенія. У сечі протеїнурія, лейкоцитурія, циліндрурія. Який найбільш вірогідний основний механізм розвитку захворювання?

A. Утворення антитіл до нативної ДНК

B. Утворення антитіл до міозитів.

C. Утворення антитіл к ендотеліальним клітинам.

D. Утворення специфічних антитіл к міозину.

E. Утворення антинуклеарних антитіл.

Вірні відповіді : A

*** Питання № 29

У хворого ІХС.Дифузний кардіосклероз НК I. Раптово погіршився загальний стан. Посинів, зіниці розширені, пульс та АТ не визначаються. На ЕКГ шлуночкові комплекси відсутні, замість їх є хвилі різної форми та амплітуди, які йдуть у неправильному ритмі.Який механізм утворення цього порушення серцевого ритму у хворого?

A. Множинні повторні хвилі мікро"re-entri" в шлуночках.

B. Похилена автоматична активність шлуночків.

C. Порушення нейрогуморальних регуляторних систем

D. Слабкість синусового вузла

E. Прискорення діастолічної деполярізації, порушення електролітного балансу.

Вірні відповіді : A

Схожі:

Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
С], профузний піт, схуднення. Об'єктивно: збільшені всі групи периферичних лімфатичних вузлів, кандидоз ротової порожнини, герпетичні...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Після їжі біль стихає, але поновлюється через 1,5 2,0 години. Об-но: зниженої ваги, пульс 70 уд/ хвилину, А/т 120/ 70 мм рт ст Язик...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Хвора 35 років прокинулась вночі від раптового, різкого болю в правому підребер'ї, що ірадіював в праву лопатку. Біль супроводжувався...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Ат 150/90 мм рт ст. Межі серця зміщені вліво. Перший тон на верхівці зміненої звучності, періодично визначається "гарматний тон Стражеско"....
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
У ІІ міжребер'ї справа від груднини І в т. Боткіна-Ерба вислуховується діастолічний шум. Печінка виступає на 2 см з-під краю реберної...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Біль виникає при ходьбі по рівній місцевості в нормальному темпі на відстані до 200м, при підйомі на 1 поверх. Загрудинні болі виникають...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Об'єктивно: щитовидна залоза дифузно збільшена. Для визначення функції щитовидної залози хворій перорально введено 74 кБк 131-I....
Питання, відповіді, пояснення iconШановні учн!
При виконанні завдань з мови давайте повне ґрунтовне пояснення обраного варіанту відповіді
Питання, відповіді, пояснення iconШановні учн!
При виконанні завдань з мови давайте повне ґрунтовне пояснення обраного варіанту відповіді
Питання, відповіді, пояснення iconПравила заповнення анкети
Учасник опитування після обрання того чи іншого варіанту відповіді на питання робить позначку навпроти нього, натиснувши на квадрат...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи