Питання, відповіді, пояснення icon

Питання, відповіді, пояснення
НазваПитання, відповіді, пояснення
Сторінка1/4
Дата12.07.2012
Розмір0.53 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4

Питання, відповіді, пояснення

*** Питання № 1

Хворий В., 70 років скаржиться на періодичні приступи судом, які супроводжуються болями в області серця, слабкістю, запамороченням. Об'єктивно: акроціаноз, пульс 38 за 1хв., ритмічний. АТ 150/90 мм рт.ст. Межі серця зміщені вліво. Перший тон на верхівці зміненої звучності, періодично визначається "гарматний тон Стражеско". ЕКГ: передсердні і шлуночкові комплекси слідують в незалежному один від одного правильному ритмі. Ваш діагноз:


A. Повна атріо-вентрикулярна блокада

B. Синоаурикулярна блокада

C. Синдром слабості синусового вузла

D. Синусова брадікардія

E. Епілепсія

Вірні відповіді : A

*** Питання № 2

Хворий С., 42 р. скаржиться на сильні пекучі болі за грудиною, які виникли приблизно годину тому, після фізичного перенавантаження, холодний піт, різку загальну слабкість. Об-но: шкірні покриви чисті, блідого кольору. Пульс 72 уд. в 1 хв. АТ - 190/100 мм.рт.ст. Межі серця не змінені. Тони ослаблені, чисті. ЕКГ: ритм синусовий, правильний. Амплітуда зубця Q у відведеннях ІІ, ІІІ, avF рівна амплітуді зубця R, тривалість 0,04 секунди. У цих же відведеннях зареєстровано елевацію сегмента ST на 4 мм вище ізолінії. Ваш діагноз:

A. Великовогнищевий задньодіафрагмальний інфаркт міокарда

B. Розшаровуюча аневризма аорти

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Трансмуральний задньодіафрагмальний інфаркт міокарда

E. Великовогнищевий передньо-перетинковий інфаркт міокарда

Вірні відповіді : A

*** Питання № 3

Хворий К., 25р., звернувся до лікаря з приводу раптово виникшого приступу серцебиття. Раніше нічим не хворів. Об'єктивно: субфебрильна температура. Пульс 190 за 1 хв., ритмічний, слабкого наповнення. АТ 100/80 мм рт.ст. Межі серця не змінені. Тони серця ритмічні, звучні. В легенях везикулярне дихання. ЕКГ: ритм правильний, ЧСС 186 за 1 хв., шлуночкові комплекси не змінені, визначається зубець Р. Ваш діагноз:


A. Передсердна пароксизмальна тахікардія.

B. Парокизм миготливої аритмії

C. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія

D. Синусова тахікардія

E. Атріовентрикулярна пароксизмальна тахікардія

Вірні відповіді : A

*** Питання № 4

Хворий Ю. 50р. 5 днів перебував у відділенні реанімації з діагнозом трансмуральний ІМ. З'явилась задуха, кашель, стискаючий біль за грудиною, нудота. Об'єктивно: ціаноз, ЧСС=82 уд/хв., АТ 100/70 мм рт.ст., ЧД 30 за 1 хв. Акцент ІІ тону на легеневій артерії. Шум тертя плеври. ЕКГ: відхилення ЕВС вправо. Неповна блокада правої ніжки пучка Гіса. Інверсія зубців Т у відведеннях V1-V6. Поява якого ускладнення найбільш імовірна у хворого:

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Набряк легень

C. Аневризма шлуночків

D. Кардіогенний шок

E. Розрив серця

Вірні відповіді : A

*** Питання № 5

Хворий Я. 48р. перебував у відділення реанімації з діагнозом трансмуральний ІМ. На 6-й день лікування, після фізичного навантаження відчув сильний стискаючий біль за грудиною, різку слабкість. Об'єктивно: ціаноз, здуття шийних вен, ЧСС=82 уд/хв. АТ 120/70 мм рт.ст., шум тертя перикарду. ЕКГ: коливання амплітуди зубців Р, QRS, T позитивних Т у відведеннях V1-V6. Почати лікування найбільш доцільно з:

A. Проведення пункції перикарду

B. Призначення лазиксу

C. Призначення тромболітичної терапії

D. Проведення дефібриляції

E. Призначення строфантину

Вірні відповіді : A

*** Питання № 6

Хворий В. 48 років скаржиться на частий стискаючий біль за грудиною з ірадіацією в ліве плече і ліву лопатку. Приступи виникають вночі, при повному спокої, тривають 10-15 хв. Змін загального стану та порушень на ЕКГ при звертанні в поліклініку не виявлено. Яке обстеження є абсолютно необхідним для уточнення діагнозу?

A. Холтерівське моніторування ЕКГ

B. Велоергометрія

C. Катетеризація порожнин серця

D. Рентгенографія

E. Повторна ЕКГ через тиждень

Вірні відповіді : A

*** Питання № 7

Жінка 42р. скарги на сильний головний біль пульсуючого характеру в лобно-тім'яній ділянці, головокружіння, відчуття серцебиття. Хворіє гіпертонічною три роки. Значне підвищення артеріального тиску відмічає 2-3 рази в місяць, тривалістю 3-8 годин. Приступ закінчується сечопуском. Лівий шлуночок збільшений, тони серця чисті, пульс 105 ударів на хвилину, артеріальний тиск 225/115 мм рт.ст. Ударний і хвилинний об'єми серця збільшені. Загальний периферичний судинний опір помірно збільшений. ЕКГ: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Очне дно: с-м Салюса-Гунна. Який з перерахованих нижче препаратів є найбільш показаним для зняття приступу церебрального кризу:

A. Атенолол

B. Гіпотіазид

C. Каптоприл

D. Лазортан

E. Клофелін

Вірні відповіді : A

*** Питання № 8

Хворий С. 56 років, скаржиться на появу болей за грудиною стискаючого характеру з іррадіацією в ліве плече, лопатку, ліву руку, які виникають при фізичному навантаженні підвищеної інтенсивності. При об'єктивному обстеженні змін на ЕКГ та в стані серцево-судинної системи не виявлено. При проведенні проби з дипірідамолом у хворого виник біль за грудиною. Які зміни будуть відображені на ЕКГ що зімалась в цей час?

A. Горизонтальна депресія сегменту ST

B. Деформація комплексу QRS

C. Поява дельта-хвиль

D. Змін на ЕКГ не буде

E. Поява патологічного зубця Q

Вірні відповіді : A

*** Питання № 9

Хворий М. 50 років, скаржиться на появу (три тижні тому) сильних ангінозних нападів за грудиною з ірадіацією в шию та нижню щелепу і тривалістю до 10 хв. За останній час болі почастішали до 10-15 раз на добу. Ваш попередній діагноз?


A. Нестабільна стенокардія

B. Невралгія

C. Інфаркт міокарду

D. Міозит

E. Алкогольна міокардиодистрофія

Вірні відповіді : A

*** Питання № 10

У чоловікa 49 років діагностована стенокардія напруги ІІ функціонального класу. Прийом нітрогліцерину та нітратів пролонгованої дії викликає сильний головний біль. Вкажіть препарат, який слід призначити, що за дією близький до нітратів, та використовується як антиангінальний в разі їх непереносимості:

A. Молсідомін (сіднофарм)

B. Аміодарон (кордарон)

C. Ніфедипін (корінфар)

D. Пропранолол (обзідан)

E. Верапаміл (фіноптин)

Вірні відповіді : A

*** Питання № 11

Чоловік 39 років, на 4 добу перебування в кардіореанімації з приводу інфаркта міокарда поскаржився на ядуху, різку кволість. Об'єктивно: ціаноз. Ps 110 уд на 1 хв. АТ 110/70 мм рт.ст. Тахіпноє з ЧД 34 на 1 хв. Тони серця ослаблені, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Над нижніми відділами легень вислуховуються вологі хрипи. Найбільш ймовірне ускладнення?

A. Набряк легень

B. Кардіогенний шок

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Аневризма лівого шлуночка

E. Синдром Дресслера

Вірні відповіді : A

*** Питання № 12

Жінка, 32 років, зі скаргами на відчуття перебоїв в роботі серця, періодично серцебиття, зниження працездатності, загальну кволість. Погіршення стану відзначає на протязі декількох місяців. Звернутись до лікаря змусив епізод запаморочення в голові з нетривалою втратою свідомості напередодні. Об'єктивно: Ps 52 уд на 1 хв., аритмічний. Перкуторно границі серця в межах норми. При аускультації шумів не виявлено. ЕКГ - ритм синусовий, неправильний. Інтервал PQ 0,20 сек. QRS 0,08 сек. Поступове зменшення інтервалу RR з наступним випадінням PQRST. Найбільш ймовірний діагноз:

A. Синдром слабкості синусового вузла

B. Атріовентрикулярна блокада І ступеня

C. Атріовентрикулярна блокада ІІ ступеня

D. Атріовентрикулярна блокада ІІІ ступеня

E. Трьох фасцикулярна блокада ніжок пучка Гіса

Вірні відповіді : A

*** Питання № 13

Чоловік, 52 роки, звернувся до лікаря зі скаргами на періодичний головний біль, запаморочення, відчуття оніміння кінцівок. В анамнезі - хронічний обструктивний бронхіт. Об'єктивно: Пульс 78 уд на 1 хв., ритмічний. АТ 160/95 мм рт.ст. Перкуторно - ліва межа серця на 1,0 см назовні від лівої середньо-ключичної лінії. Тони серця ритмічні, акцент ІІ тону над аортою. Печінка не збільшена. Набряків немає. Вкажіть препарат, який доцільно використати в даного пацієнта в якості монотерапії:

A. Гіпотіазид

B. Пропранолол

C. Клофелін

D. Адельфан

E. Раунатин

Вірні відповіді : A

*** Питання № 14

Чоловік, 45 років, звернувся до лікаря зі скаргами на періодичний головний біль, запаморочення, відчуття оніміння кінцівок. Об'єктивно: Пульс 84 уд на 1 хв., ритмічний. АТ 170/95 мм рт.ст. Перкуторно - ліва межа серця на 1,5 см назовні від лівої середньо-ключичної лінії. Тони серця ритмічні, акцент ІІ тону над аортою. Печінка не збільшена. Набряків немає. Виставлений попередній діагноз гіпертонічної хвороби (ГХ). З метою уточнення стадії ГХ слід призначити лабораторні дослідження:

A. Загальний аналіз сечі

B. Загальний аналіз крові

C. Коагулограму

D. Протеінограму

E. Функціональні проби печінки

Вірні відповіді : A

*** Питання № 15

Чоловік 42 років доставлений у лікарню зі скаргами на стискаючий та пекучий біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече та ліву лопатку, задишку, різку кволість. Больовий синдром виник вперше в житті після емоційного перенапруження, триває близько години. О'єктивно: Ps 98 уд на 1 хв, ритмічний. Ат 130/80 мм рт.ст. Тони серця приглушені, шумів немає. На ЕКГ депресія сегменту ST та негативний зубець Т у відведеннях І, avL, V1-V4. Найбільш ймовірний діагноз:

A. Дрібновогнищевий інфаркт міокарда

B. Стенокардія напруги

C. Нестабільна стенокардія

D. Великовогнищевий інфаркт міокарда

E. Трансмуральний інфаркт міокарда

Вірні відповіді : A

*** Питання № 16

Чоловік, 48 років, хворий на інфаркт міокарда раптово втратив свідомість, дихання та серцебиття не визначаються. На ЕКГ - великохвильова фібриляція шлуночків. Проведена дефібриляція нормальну серцеву діяльність не відновила. З метою підвищення чутливості до дефібриляції слід ввести:

A. Лідокаїн

B. Пропранолол

C. Атропін

D. Строфантин

E. Дроперидол

Вірні відповіді : A

*** Питання № 17

У чоловіка 56 років, хворого на артеріальну гіпертензію на протязі 10 років діагностована стенокардія напруги ІІ ФК. Об'єктивно: Ps 90 уд на 1 хв., ритмічний. АТ 160 / 90 мм рт.ст. Слід призначити:

A. Бета-адреноблокатори

B. Альфа-адреноблокатори

C. Діуретики

D. Інгібітори АПФ

E. Препарати раувольфії

Вірні відповіді : A

*** Питання № 18

Хвора А., 45 років скаржиться на колючий біль в ділянці серця зліва від грудини з ірадіацією в ліву руку, чіткої залежності з фізичним навантаженням встановити не може. 8 років хворіє на хронічний тонзиліт з частими загостреннями (3-4 рази на рік). Змін в об'єктивному статусі не виявлено. ЕКГ: негативний зубець T у відведеннях V1-V3. ЕхоКГ: дані відповідають віковій нормі. ВЕМ проба не інформативна (на навантаженні 50 Вт виникла різка загальна слабкість). При проведенні ЧСЕС проба негативна. При проведенні обзиданової проби зубець Т став позитивним. Ваш діагноз:

A. Тонзилогенна міокардіодистрофія

B. Вегето-судинна дистонія за кардіальним типом

C. Ревматизм, латентний перебіг, ревмокардит

D. Стенокардія напруги, ІІ функціональний клас

E. Інфекційно - алергічний міокардит

Вірні відповіді : A

*** Питання № 19

Хворому Н., 72 років у зв'язку з миготливою аритмією та проявами недостатності кровоообігу призначено фуросемід, дігоксин, інгібітори АПФ. На 5 день після початку лікування з'явились ниючі болі в животі, нудота, одноразова блювота. На ЕКГ шлуночкова бігемінія, тривалість інтервалу PQ 0,25 секунди, коритоподібне зміщення сегменту ST нижче ізолінії. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Дигіталісна інтоксикація

B. Гіпокаліємія

C. Гіперкаліємія

D. Інфаркт міокарда (абдомінальний варіант)

E. Безбольова ішемія міокарда

Вірні відповіді : A

*** Питання № 20

До чоловіка 38 років, який хворіє на астму протягом 8 років, викликана "Швидка допомога". Він скаржиться на ядуху, яка триває протягом доби. Хворий постійно приймав вентолін, однак стан лише погіршувався. При огляді: хворий сидить, хрипи чути на відстані. ЧСС- 96/хв., ЧД-25/хв. При аускультації вислуховується ослаблене везикулярне дихання з подовженим видихом, свистячі хрипи. В/в введення еуфіліну полегшення не принесло. Невідкладна допомога?

A. Глюкокортикоїди в/в

B. Глюкокортикоїди інгаляційно

C. Адреналін підшкірно

D. Атропін підшкірно

E. Інгаляції беротеку

Вірні відповіді : A

*** Питання № 21

Чоловік 58 років, який хворіє протягом 10 років на бронхіальну астму, скаржиться на виражену ядуху із затрудненим видихом. При огляді хворий сидить, в акті дихання приймають участь плечові м'язи, дихання шумне свистяче. ЧСС-105/хв., АТ-140/80 мм рт.ст. при ауксукльтації дихання ослаблене везикулярне, велика кількість свистячих дискантних хрипів. Найбільш доцільним для лікування в даній ситуації буде призначення:

A. Інгаляцій астмопенту

B. Інгаляцій інталу

C. Інгаляцій бекотиду

D. Інгаляцій тайледу

E. Інгаляцій атровенту

Вірні відповіді : A

*** Питання № 22

Жінка 48 років протягом 10 років хворіє на бронхіальну астму. Приступи ядухи частіше виникають вранці, інгаляції сальбутамолу значного полегшення не приносять. В анамнезі у хворої - виразкова хвороба. При фізичному обстеженні звертає увагу наявність мармуровості шкіри, пітливість долоней. ЧСС - 56/хв., АТ-90/70 мм. рт.ст. При додатковому дослідженні: активність холінестерази - 89 ммоль/лхгод, вільний ацетилхолін - 90 нмоль/л. Який провідний клініко-патогенетичний варіант бронхіальної астми у хворої?

A. Холінергічний

B. Адренергічний дисбаланс

C. Первинно змінена реактивність бронхів

D. Простагландиновий дисбаланс

E. Дисгормональний

Вірні відповіді : A

*** Питання № 23

Чоловік 52 років, тривалий час страждає від захворювання легень. В даний момент посилився кашель з харкотинням жовто-зеленого кольору, прогресує задишка, іноді відмічає напади ядухи, застосування беротеку-100 полегшення не приносить. При огляді - виражена пітливість, субфебрильна температура, ЧД-22 у хв. В аналізі крові: Ер-4,3х10^12/л, лейк-8,7х10^9/л, eoзинофіли-2%, п-7%, с-67%, л-18%, м-6%, ШЗЕ-17 мм/год. На рентгенограмі - посилення легеневого малюнка. Попередній діагноз?

A. Хронічний гнійний обструктивний бронхіт

B. Бронхіальна астма

C. Бронхоектатична хвороба

D. Муковісцидоз

E. Хронічна пневмонія

Вірні відповіді : A

*** Питання № 24

Чоловік 33 років скаржиться на напади ядухи. Останні декілька днів у хворого спостерігались лихоманка, болі за грудниною стискаючого характеру, підвищення артеріального тиску. В аналізі крові - нейтрофільний лекоцитоз, гіпереозинофілія (до35%). В аналізі сечі - білок 1,94 г/л, вилужені еритроцити-1015 в п/з. Найбільш імовірно бронхообструктивний синдром є проявом:

A. Вузикового періартеріїту

B. Грануломатозу Вегенера

C. Фіброзуючого альвеоліту

D. Системної склеродермії

E. Пневмоцистної пневмонії

Вірні відповіді : A

*** Питання № 25

Жінка 36 років скаржиться на напади ядухи, які купуються вентоліном. Під час приступу при аускультації вислуховується подовжений видих, сухі свистячі хрипи, які посилюються на видосі. Який з наведених показників комп'ютерного спірографічного дослідження буде найбільш інформативним для підтвердження наявності бронхоспазму?

A. Збільшення ОФВ1 протягом 10 хв після введення бронходилятатора на 20%

B. Зменшення ОФВ1 протягом 10 хв після введення бронходилятатора на 20%

C. ОФВ1/ФЖЕЛ менше від належної на 50% після введення бронходилятатора

D. Збільшення МВЛ на 30% після введення бронходилятатора

E. Збільшення залишкового об'єму на 35% від загальної ємності легень післ введення бронходилятатора

Вірні відповіді : A

*** Питання № 26

Жінка 44 років скаржиться на задишку при незначному фізичному навантаженні, кашель з виділенням незначної кількості в'язкого харкотиння. При огляді бочкоподібна грудна клітка, при перкусії коробочний відтінок звука, аускультативно - ослаблене везикулярне дихання, розсіяні сухі хрипи. Функція зовнішього дихання до і після інгаляції беротеку: ЖЕЛ - 55% і 66%, ОФВ1-39% і 36%, індекс Тифно - 52% і 48%. Пневмотахометрія: вдих-2,2 і 2,4 л/с; видих-1,2 і 1,5 л/с. Який варіант дихальної недостатності переважає в даному випадку?

A. Обструктивний

B. Рестриктивний

C. Змішаний

D. Дифузійний

E. Альвеолярний

Вірні відповіді : A

*** Питання № 27

Чоловік 42 років скаржиться на втомлюваність, схуднення, болі в м'язах, суглобах. Протягом 2-хроків працював у шахті, останні 4 роки - слюсар автопарку. При огляді потиличні і навколовушні лімфовузли збільшені, неболючі. ЧСС - 89, аритмічний пульс. Тони серця ослаблені. В легенях вислуховується ослаблене везикулярне дихання, сухі хрипи. В аналізі крові: моноцити - 16%. Проба Манту - негативна. На рентгенограмі ОГК корені легень і тінь межистіння розширені в обидві сторони, мають поліциклічний характер, легеневий малюнок посилений. Найбільш імовірний діагноз:

A. Саркоїдоз

B. Силікоз І ст.

C. Синдром Каплана

D. Туберкульоз внутрішньогрудних лімфовузлів

E. Центральний рак легень

Вірні відповіді : A

*** Питання № 28

Чоловік скаржиться на кашель з виділенням харкотиння, який турбує хворого протягом декількох років, осиплість голосу, загальну слабість. Проживає поблизу заводу по переробці азбесту. При огляді над правою ключицею пальпується збільшений щільний лімфовузол. Влегенях справа - ослаблене дихання з подовженим видихом, сухі хрипи. На рентгенограмі в областікореня і прикореневої зони справа неоднорідне з нечіткими контурами затемнення, підвищена повітряність легень. ЛОР-парез правої голосової зв'язки. Найбільш імовірний діагноз?

A. Центральний рак правої легені

B. Правостороння прикоренева пневмонія

C. Хронічний пиловий бронхіт

D. Азбестоз

E. Хронічна пневмонія

Вірні відповіді : A

*** Питання № 29

Жінка 35 років скаржиться на важкість і тупу біль в правій половині грудної клітки, непродуктивний кашель, задишку. Захворювання почалось тиждень тому з появи болей справа, потім почала наростати задишка. А болі зменшились. В анамнезі - ревматизм. При обстеженні в легенях справа від третього ребра донизу тупий звук при перкусії, дихання в цій зоні різко ослаблене. На рентгенограмі: гомогенне затемнення з косою лінією від 3-го ребра. При аналізі отриманої рідини: проба Рівальта - позититвна, при мікроскопії - лімфоцити. Попередній діагноз?

A. Ексудативний плеврит

B. Пухлина правої легені

C. Туберкульоз легені

D. Правостороння пневмонія

E. Правосторонній гідроторакс

Вірні відповіді : A

*** Питання № 30

Чоловік 48 років скаржиться на болі в лівій половині грудної клітки, кашель, помірну задишку, які з'явились після травми. При огляді зліва в 6-8 міжребер'ї - припухлість, болюча, ребра не ушкоджені. ЧСС-85/хв. На верхівці серця - систолічний шум. B легенях зліва від нижнього кута лопатки легеневий звук вкорочений, там же ослаблене дихання. Рентгенограма легень - гомогенне затемнення від кута лопатки. При пункції отримана геморагічна рідина. При рентгенографії після пункції - гомогенна, без чітких контурів інфільтрація лівого кореня. Найбільш імовірний діагноз?

A. Пухлина лівої легені

B. Травматичний плеврит

C. Лівостроння посттравматична пневмонія

D. Емболія легеневої артерії

E. Інфільтративний туберкульоз, туберкульозний плеврит

Вірні відповіді : A

*** Питання № 31

Жінка 32 років, яка працює на ткацькій фабриці в підготовчому цеху протягом 11 років, скаржиться на задишку змішаного характеру, здавлення в грудях, сухий кашель, затруднення носового дихання, субфебрильну температуру. Ці скарги виникали частіше в перший день роботи, зникали під кінець дня або тижня, або під час відпусток. Потім почали турбувати протягом всього тижня, посилювались при фізичному навантаженні, контакті з бавовняним пилом. При обстеженні легень - жорстке дихання, розсіяні сухі і вологі хрипи. Найбільш імовірний попередній діагноз?

A. Бісиноз, ІІ ст.

B. Хронічний пиловий бронхіт

C. Бронхіальна астма

D. Хронічний фарингит

E. Захворювання додаткових порожнин носа

Вірні відповіді : A

*** Питання № 32

Чоловік 37 років скаржиться на гострий біль лівій половині грудної клітки, задишку, що посилюється при будь-яких рухах. Захворів раптово після значного фізичного навантаження. При обстеженні: помірний ціаноз обличчя, ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання. ЧСС-90/хв., ЧД-24/хв. Тони серця ослаблені. Перкуторно - зліва тимпаніт, дихання ослаблене. На рентгенограмі видна лінія вісцеральної плеври. Назовні від неї легеневий малюнок відсутній. Найбільш імовірний діагноз?
  1   2   3   4

Схожі:

Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
С], профузний піт, схуднення. Об'єктивно: збільшені всі групи периферичних лімфатичних вузлів, кандидоз ротової порожнини, герпетичні...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Після їжі біль стихає, але поновлюється через 1,5 2,0 години. Об-но: зниженої ваги, пульс 70 уд/ хвилину, А/т 120/ 70 мм рт ст Язик...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Пульс 72/хв, на тильних артеріях стопи пониженого наповнення. Ат 170/90 мм рт ст. Вислуховується акцент ІІ тону І систолічний шум...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Хвора 35 років прокинулась вночі від раптового, різкого болю в правому підребер'ї, що ірадіював в праву лопатку. Біль супроводжувався...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
У ІІ міжребер'ї справа від груднини І в т. Боткіна-Ерба вислуховується діастолічний шум. Печінка виступає на 2 см з-під краю реберної...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Біль виникає при ходьбі по рівній місцевості в нормальному темпі на відстані до 200м, при підйомі на 1 поверх. Загрудинні болі виникають...
Питання, відповіді, пояснення iconПитання, відповіді, пояснення
Об'єктивно: щитовидна залоза дифузно збільшена. Для визначення функції щитовидної залози хворій перорально введено 74 кБк 131-I....
Питання, відповіді, пояснення iconШановні учн!
При виконанні завдань з мови давайте повне ґрунтовне пояснення обраного варіанту відповіді
Питання, відповіді, пояснення iconШановні учн!
При виконанні завдань з мови давайте повне ґрунтовне пояснення обраного варіанту відповіді
Питання, відповіді, пояснення iconПравила заповнення анкети
Учасник опитування після обрання того чи іншого варіанту відповіді на питання робить позначку навпроти нього, натиснувши на квадрат...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи