Шановні делегати! Шановні учасники конференції! icon

Шановні делегати! Шановні учасники конференції!
Скачати 203.17 Kb.
НазваШановні делегати! Шановні учасники конференції!
Дата12.07.2012
Розмір203.17 Kb.
ТипДокументи
Шановні делегати!

Шановні учасники конференції!


Непростими подіями у житті держави, суспільства, людей найманої праці ознаменований п’ятирічний шлях, який сьогодні ми маємо проаналізувати з огляду на роботу нашого виборного органу.

Після відносно стабільного періоду розвитку економіки держави, та пов’язаних з цим гарантій соціального захисту, починаючи з кінця 2008 року ми відчули подих потужної фінансово-економічної кризи. У скрутному становищі опинилися працівники промисловості бюджетних галузей, сфери послуг будівництва. Набули загрозливого характеру порушення прав трудящих на своєчасну оплату праці.

Негативні прояви кризи підсилені внутрішніми суперечками, політичною нестабільністю призвели до зниження рівня життя громадян.

Одночасно йшло випробування всіх профспілкових структур у складі Федерації профспілок України на єдність та спроможність системно і принципово захищати соціально-економічні та трудові права.

В цих умовах, оцінюючи критично пройдений шлях, хочу зауважити що наймасовіше профспілкове об’єднання в області, яким є обласна рада профспілок зберегло свою єдність, консолідувало дії своїх членських організацій на виконання Програми дій та статутних зобов’язань.

Практичне втілення положень програми, пошук шляхів удосконалення профспілкової діяльності визначили результати звітно – виборної кампанії, яка передувала нашій Конференції.

Звіти і вибори пройшли в атмосфері відкритості, принциповості, засвідчивши той факт, що для багатьох працівників наших бюджетних та виробничих галузей-профспілка є надійним бастіоном захисту. І незважаючи на складні соціально – економічні умови, кризовий стан багатьох галузей економіки, підприємств і організацій, профспілки всіма можливими засобами домагалися утримання соціально – трудових відносин, які б максимально забезпечували права та гарантії працюючих на продуктивну зайнятість, гідні умови праці, та заробітну плату, та соціальний захист.


^ Шановні учасники засідання!


Одним із основних напрямків своєї діяльності обласна рада профспілок, членські організації вважали захист прав та інтересів працівників через укладення колективних договорів.

Заслуговує на увагу практика організації та проведення колективних переговорів обласними комітетами профспілки працівників охорони здоров’я, освіти і науки України, лісового господарства.

В профспілкових організаціях: машинобудування та металообробки, текстильної і легкої промисловості, споживчої кооперації, зв’язку, хімічної і нафтохімічної промисловості всі працюючі охоплені колективно-договірним регулюванням трудових відносин.

На підприємствах ВАТ «Укртелеком», шляхового господарства, автотранспорту, лісової галузі, машинобудування застосовані норми галузевих угод у встановленні тарифної ставки робітника 1 розряду.

За ініціативою профспілкових комітетів укладено більше 2 тисяч колективних договорів, якими охоплено майже

96 % усієї чисельності працюючих.

Завдяки цьому кожен працюючий додатково отримав в середньому в 2009 році соціальних пільг на суму 155 грн.

Найвищим цей показник є в галузі машинобудування та металообробки – 519 грн., хімічній - 456 грн., лісовій – 396 грн.

Проведено обласні конкурси на кращий колективний договір за 2007, 2008 роки. Переможцями Всеукраїнського конкурсу визнані : ВАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання ім. М.В.Фрунзе», ТОВ «Агрофірма Суми-Насіння»,комунальне підприємство «Сумське міське бюро технічної інвентаризації», Сумська обласна державна телерадіокомпанія, Сумський державний університет, Шосткинська центральна районна лікарня, агрофірма «Вікторія» (смт. Жовтневе Білопільського району).

У колективних договорах більшості підприємств області передбачено недопущення скорочення більш ніж 4% працюючих, узгодження з профспілковим комітетом рішення про зміни в організації виробництва і праці, у тому числі реорганізації та перепрофілювання підприємства.

Від профспілкової сторони були внесені пропозиції до програм зайнятості, здійснюється громадський контроль за їх виконанням.

Представники профспілок входять до складу координаційного комітету зайнятості та комісії з питань фінансування часткового безробіття.

^ Шановні колеги!


Практично на протязі всього звітного періоду щільне місце в діяльності профспілкових органів займала ліквідація неприйнятного явища, яким є заборгована заробітна плата.

Для цього використовувались різні форми роботи, а саме:

 • участь у засіданнях комісій;

 • спільні перевірки підприємств-боржників;

 • постійний моніторинг ситуації;

 • надання рекомендацій головам первинних організацій щодо їх дій та застосування ст..45 КЗпП України;

 • розгляд конкретних ситуацій на засіданнях президії облпрофради;

 • звернення до вищих посадових осіб держави, народних депутатів , власників, органів прокуратури, місцевої влади, роботодавців;

 • оприлюднення «чорного списку» роботодавців;

 • застосування процедури колективно-трудового спору;

 • використання можливостей Федерації профспілок України тощо.

Спільними зусиллями профспілкових комітетів і роботодавців вдалося повністю погасити заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах: ТОВ «Сілікатобетон», ВАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина», Роменській філії ЗАТ «Слобожанська будівельна кераміка», ДП «Комунжитло» КП «Тростянецьке ЖЕУ», КП «Тростянецькомунсервіс», КП «Водоканал»(м.Лебедин), ВАТ «Сумирибгосп», ВАТ «Лебединська швейна фабрика» тощо.

Внаслідок активних дій профспілок усіх ланок ,в першу чергу об’єднаного профкому, та успішної співпраці з владними структурами ліквідовано заборгованість і не допущено дестабілізації в роботі підприємства ВАТ «Сумихімпром».

Незважаючи на проведену роботу, слід відмітити проблемні питання, які потребують нашої уваги в подальшому.

Спостерігається тенденція до зменшення кількості укладених колективних договорів.

Потребують нашої уваги підприємства малого та середнього бізнесу, фермерських господарств, де відсутні як профспілкові організації, так і колективні договори. Таких структур на території області утворено більш ніж 20 тисяч.

Слід відмітити, зменшення додаткових соціальних пільг та виплат працюючим роботодавцями на протязі останніх трьох років.( з 48 млн. грн. до 28 млн. грн.).

Рівень середньомісячної заробітної плати в області складає 1866 грн., що на 373 грн. менше загальнодержавного показника.

На підприємствах області низькою залишається частка витрат на оплату праці в операційних витратах реалізованої продукції. В середньому - це 12,1%, в легкій та текстильній галузі – 14%, машинобудування – 22%, в той час як у розвинених країнах – 60%.

У звітному періоді майже удвічі зросла заборгована зарплата(з 25,6 млн. грн. на 01.01.2007р. до 45 млн. грн. на 01.01.11р.), в тому числі на економічно активних підприємствах (з 6,3 млн. грн. до 15,3 млн. грн.) , 65 % її зосереджено на державних підприємствах.

На жаль, все ще для частини роботодавців є економічно вигідним використовувати зарплату працівників як безкоштовний кредит.

І зовсім незрозуміло, коли серед таких (недобросовісних) роботодавців – є держава.

Надзвичайно гострим в сфері зайнятості залишається сільське безробіття та працевлаштування молоді.

Всі ці питання мають стати предметом змісту регіональної угоди, колективних договорів, загалом - нашої спільної принципової і наполегливої роботи з посилення громадського контролю законодавства про працю.

В цьому ми розраховуємо на розуміння з боку соціальних партнерів і в першу чергу організації роботодавців « Сумський регіон».

^ Шановні делегати і учасники Конференції!


Зміни, що відбулися і відбуваються у нашому законодавстві, масові порушення трудових прав з боку власників і роботодавців, наступ на права профспілок впливали на визначення пріоритетів у роботі з питань правового захисту.

На виконання законодавчих повноважень щодо проведення громадського контролю за додержанням законодавства про працю у звітному періоді профспілковими працівниками проведено більше 5 тисяч перевірок дотримання законодавства про працю, та охоплено 2600 підприємств. Досвід засвідчує, що найбільший ефект від перевірок досягається в тому випадку, коли об’єднуються різні організації, покликані здійснювати контроль за додержанням чинного законодавства. Тому між територіальною державною інспекцією праці та обласною радою профспілок була укладена Угода про спільну діяльність у здійсненні громадського контролю за додержанням законодавства про працю. У рамках виконання Угоди профспілками та державними інспекторами праці проведено 1200 перевірок, за результатами яких зроблено подання роботодавцям , іншим органам влади про усунення порушень трудового законодавства.

У результаті цієї роботи було ухвалено 10 тис. рішень про усунення виявлених порушень , в тому числі 7 тис. з боку роботодавців, 3 тис. – інших органів. Протягом звітного періоду до відповідальності з ініціативи профспілок області притягнуто 200 посадових осіб.

Потрібно відзначити принципову і систематичну роботу обласних комітетів профспілок працівників освіти і науки, охорони здоров'я, машинобудування та металообробки, житлово – комунального господарства, будівельників та інших.

Показова в цьому напрямку – робота обкому профспілки працівників освіти і науки, яким було перевірено 3 тис. освітніх закладів на предмет дотримання законодавства про працю та надано правову допомогу майже 22тисячам членам профспілки .

Зусиллями обкому профспілки та профспілкового активу працівників охорони здоров'я проведено 450 перевірок, надано більше 7 тисяч консультацій.

Всього за останні п'ять років працівниками облпрофради та її членських організацій надано біля 37 тисяч консультацій, безоплатну правову допомогу отримали майже 40 тисяч членів профспілок, складено 600 позовних заяв, за участю профспілок розглянуто більше 200 справ у судах. Серед тих, кому була надана допомога в підготовці документів до суду працівники:

 • ВАТ «Селмі»;

 • Дочірнього підприємства «Білопільська машиннно-технічна станція «Агротехсервіс» ВАТ Білопільське підприємство»;

 • ВАТ «Сумський м’ясокомбінат» та інші.

У судах було винесено 145 позитивних рішень на користь працівників.

Ще одним із основних напрямів роботи є захист прав профспілкових організацій. Викликають занепокоєння непоодинокі випадки, коли забороняється створення профспілкових організацій, обмежується перебування у профспілці, ліквідується діюча профспілка. Прикладами цього є ЗАТ «Електропобутприлад» м. Тростянець, ЗАТ «Глухівінвестбуд». На останньому, після звільнення голови профкому , Малахіної Ніни Григорівни, керівником ЗАТ «Глухівінвестбуд» були проведені загальні збори працівників організації, де прийнято рішення про припинення діяльності первинної профспілкової організації.

У звітному періоді облпрофрада неодноразово піддавалася рейдерським діям. Починаючи з кінця 2008 та на протязі 2009 року 8 наших членських обласних організацій разом з облпрофрадою були вимушені у судовому порядку відстоювати свою легітимність. Абсурдність цих процесів була очевидною, але позитивного рішення вдалося досягти лише за активного втручання Федерації профспілок України.

Незважаючи на те, що облпрофрадою та її членськими організаціями проводиться певна робота щодо захисту трудових та соціально-економічних прав працівників, запроваджуються нові форми співпраці з територіальною інспекцією праці, слід зазначити, що число порушень трудових прав працюючих не зменшується, що свідчить з однієї сторони, про ігнорування роботодавцями вимог трудового законодавства, а з іншого про нехтування законних вимог профспілок.


^ Шановні учасники Конференції!


Завдячуючи спільним зусиллям профспілок та органів державного нагляду за охороною праці вдалося досягти зниження виробничого травматизму.

В 2010 році в області травмовано на 23 відсотка осіб менше ніж у 2009 році і на 58 відсотка менше ніж у 2006 році.

Позитивним зрушенням сприяло розроблення та здійснення заходів обласної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2008 – 2012 роки. Зауважу, що в програмі враховано пропозиції профспілок і в своїй діяльності ми знаходимо підтримку Територіального управління Держгірпромнагляду, Головного управління праці і соціального захисту населення облдержадміністрації, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Сприяли результатам роботи і заходи, які були проведені в рамках організованого ФПУ у 2007 році - Року боротьби з приховуванням нещасних випадків на виробництві.

Завдяки проведеній роботі поновлено права на гарантії та компенсації 259 працівників. Серед них пилорамник КП «Сумській агролісгосп» Андріянов О.О., слюсар агрофірми «Перше травня» Олейник , водій ВАТ «АТП 15994» Темченко, бухгалтер Сумської державної інспекції з карантину рослин Старченко та інші працівникі, травми яких були приховані від розслідування. За наполяганням облпрофради питання щодо виявлення прихованих нещасних випадків розглядається щоквартально на засіданнях ради територіального управління Держгірпромнагляду.

У звітному періоді здійснено 149 перевірок підприємств, установ і організацій, за результатами яких встановлено факт порушення прав на охорону праці 1274 працівників. Підготовлено і направлено звернення голові обласної державної адміністрації, керівникам Недригайлівської, Білопільської, Конотопської, Шосткінської районних державних адміністрацій щодо прийнятих рішень.

Заслуговує на увагу позитивний досвід роботи по забезпеченню безпечних умов праці в товариствах «Сумихімпром», «Сумській насосний завод», «Охтирський пивзавод», міській клінічній лікарні №5, обласній дитячій бібліотеці ім. «Островського» та інших, де за результатами проведених облпрофрадою перевірок виконуються розділи «Охорона праці» колективних договорів, а сума витрачених на охорону праці коштів перевищує законодавчо встановлену норму.

На виконання постанови Президії ФПУ «Про внесення змін до Положення про технічну інспекцію праці профспілок» в звітному періоді була проведена робота по обранню та переобранню громадських інспекторів з охорони праці, організоване навчання за 12-ти часовою програмою та перевірка знань старших громадських інспекторів з охорони праці на ВАТ «Сумихімпром», підприємствах, які входять до складу обласних профспілкових організацій працівників комунального господарства місцевої промисловості та побутового обслуговування населення, освіти і науки, міської профспілкової організації працівників АПК. Майже 2 тис. уповноважених та членів комісій з охорони праці профспілкових організацій сьогодні здійснюють громадській нагляд за умовами праці працюючих. Для забезпечення їх ефективної роботи в усіх районах області проведено семінари навчання з головами профкомів та членами комісій з питань охорони праці. Вже п'ятий рік поспіль проводяться започаткований президію обласної ради профспілок конкурси на звання «Кращий громадській інспектор з охорони праці» та разом з облдержадміністрацією і об'єднанням роботодавців конкурс на краще підприємство з охорони праці.

Представники профспілкової сторони приймали участь у проведенні заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Проведено урочисте зібрання та вшанування ветеранів та колишніх працівників технічної інспекції праці профспілок до 90 річниці її утворення.

Однак стан охорони праці в області не дає нам підстав для заспокоєння. Люди травмуються і гинуть, майже 40 відсотків з них працюють в несприятливих умовах на застарілому обладнанні, яке в більшості не відповідає вимогам охорони праці.

Найбільш травмонебезпечними залишаються виробництва в сільському господарстві, соціально – культурній сфері, машинобудуванні та будівництві, де на одну виробничу травму приходиться до 40 днів втрати працездатності. Кількість професійних захворювань, які щорічно встановлюється працівникам в області залишається неприпустимо високим, а самі захворювання такими, що призводять до стійкої втрати працездатності.

На сьогодні в області у шкідливих та важких умовах праці працюють 56,6 тис. осіб. Проведені облпрофрадою перевірки виявили порушення строків та регламенту проведення атестації робочих місць за умовами праці в товариствах «Таланпром», Лебединське та Ворожбянске хлібоприймальні підприємства, «Білопілля – агро», «Охтирський хлібокомбінат», «Білопільській елеватор». Занепокоєння викликає стан медичного обслуговування працівників підприємств. В результаті зниження кількості медичних пунктів на підприємствах, збільшується число звернень працівників, які вимушені проходити при прийомі на роботу медичний огляд за власні кошти. Санітарні умови праці на підприємствах, особливо сільської місцевості залишають бажати кращого. Сьогодні як ніколи нам необхідно домагатися виконання роботодавцями через колективні договори заходів, які б забезпечували здорові і безпечні умови праці на робочих місцях, проведення атестації робочих місць. Зобов’язання соціальних партнерів з цих питань будуть включені в регіональну угоду на 2010-2012 роки і ми будемо сприяти їх виконанню.

^ Шановні делегати!


Значну увагу у звітному періоді облпрофрада приділяла створенню необхідних умов для задоволення духовних інтересів трудящих та захисту їх соціально-культурних потреб.

Сьогодні в клубних закладах, на підприємствах, навчальних закладах, установах працюють 83 колективи художньої і технічної творчості, 33 із них - мають почесні звання «народний» та «зразковий».

Заслуговує на увагу робота по розвитку аматорського мистецтва у трудових колективах ВАТ «Сумихімпром», казенному заводі «Імпульс», нафтогазовидобувному управлінні «Охтирканафтогаз», ВАТ «Сумський завод «Насосенергомаш», Шосткинському хіміко-технологічному коледжі ім. Івана Кожедуба, Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка, обласній профспілці працівників охорони здоров’я тощо.

Питання захисту духовних інтересів спілчан неодноразово обговорювались на засіданнях президії облпрофради, вносились конкретні пропозиції до Генеральної Угоди, вишукувались шляхи тісної співпраці з органами державної влади, місцевого самоврядування та господарниками.

Культура, духовність – мають особливе завдання – об’єднати український народ довкола культурно-моральних цінностей, незалежно від політичних переконань, релігійних вірувань, мови спілкування. Тому завданням профспілкових органів усіх рівнів є збереження культури, її постійна підтримка і розвиток.

Головним напрямком діяльності обласної ради профспілок спільно з обласними фізкультурно-спортивними товариствами «Колос», «Спартак», «Україна» в звітному періоді була фізкультурно – оздоровча та спортивно – масова робота серед трудового населення області, працівників підприємств та членів їх сімей.

Нині у 708 колективах фізкультури фізкультурно-оздоровчою роботою займаються майже 64,0 тисячі чоловік. Працює 60 інструкторів з фізкультури та спорту.

У 19 дитячо-юнацьких спортивних школах займається 4546 дітей і підлітків.

Традиційним стало проведення міжгалузевих та галузевих спартакіад, легкоатлетичних весняних кросів. Приємно відмітити, що за останні роки профспілкові спортивні змагання набувають усе більшої змістовності, стають масовими та видовищними, по-спортивному запеклими.

Найкращі і системні здобутки тут мають обкоми профспілки працівників машинобудування та металообробки, освіти і науки, охорони здоров’я, Сумської філії ВАТ «Укртелеком», профкомів ВАТ «Сумихімпром», казенного заводу «Імпульс» тощо.

У звітному періоді за організаційно-фінансовою участю профспілок оздоровлено понад 73 тис. школярів, у тому числі 11 тисяч у 2010 році.

Спільними зусиллями профспілок, господарських структур, обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, при підтримці органів місцевої виконавчої влади збережено більшість діючих стаціонарних дитячих оздоровчих закладів області. Цього літа працювало 23 оздоровчих закладів.

Питання організації оздоровчої роботи з дітьми вносяться до регіональної угоди, колективних договорів підприємств. Облпрофрада бере активну участь у створенні регіональної програми оздоровлення дітей, проведенні селекторних нарад, семінарів для працівників таборів. Завдяки конструктивній співпраці з органами місцевої виконавчої влади були позитивно вирішені питання здешевлення вартості путівок, безоплатного медичного огляду дітей та працівників таборів, постійного чергування працівників міліції в місцях розташування таборів тощо.

Ми вдячні Чернову Євгену Дмитровичу – директору Шосткинського казенного заводу «Імпульс», Лазаковичу Ігорю Васильовичу –голові правління ВАТ «Сумихімпром», голові профкому Нафтогазовидобувного управління «Охтирканафтогаз» Канівцю Михайлу Павловичу, Дісковському Віктору Івановичу – завідуючому відділом освіти Кролевецької райдержадміністрації, Пушняковій Ніні Федорівні – голові райкому профспілки працівників агропрому Конотопського району, Кулику Олександру Васильовичу - директору ДЮСШ «Україна» профкому

ВАТ «Сумбуд» - і багатьом іншим власникам дитячих здравниць за створення належних умов для оздоровлення дітей та підлітків.

Водночас складний фінансовий стан більшості підприємств, їх робота у режимі неповного робочого часу, незначне бюджетне фінансування, а іноді його відсутність, ускладнюють роботу. Продовжує скорочуватись мережа клубних закладів, бібліотек, практично ліквідовано останню позашкільну установу (клуб юних техників « Фрунзенець»), упродовж 2006-2010 років закрилося 4 заміські стаціонарні табори. Залишаються не вирішиними питання надання таборам пільг за сплату комунальних послуг, оренди землі. Усе це разом призводить до щорічного подорожчання дитячих путівок та зростання частки батьківської доплати за них. Принциповим і дуже непростим завданням залишається боротьба за введення на підприємствах нових посад інструкторів – методистів з фізичної культури, а також збереження тих, що вже є у штатному розпису. Як бачите нерозв’язаних проблем багато і облпрофрада буде продовжувати займати активну позицію у їх вирішенні.


^ Шановні учасники зібрання!


Рада в своїй діяльності керувалась тим, що в сучасних умовах профспілковим організаціям необхідно реформування і вдосконалення організаційно-масової роботи, підвищення ефективності системи профчленства, інформаційного забезпечення.

На даний час обласна рада профспілок залишається найбільшим об’єднанням в області. Сьогодні це 210,4 тис. спілчан у 2473 первинних профспілкових організаціях на підприємствах, в установах, організаціях різних форм власності та підпорядкування. У профоб’єднанні функціонують 22 районні і міські координаційні ради.

Попри скорочення на 74 тис. членів за п’ять років наші членські організації охоплюють ^ 91% працюючих, студентів та учнів. Молодь серед членів профспілок становить 35 % загальної чисельності.

Безумовно, від того, наскільки має потужний захисний потенціал первинка, залежить рівень довіри та підтримки з боку спілчан.

З метою підвищення ролі первинної профспілкової організації у здійсненні захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів членів профспілок 2007 рік був об’явлений Федерацією профспілок України Роком первинної профспілкової організації та оголошено Всеукраїнський огляд – конкурс на кращу первинну організацію. Обласна рада профспілок та її організаційні ланки-обласні організації галузевих профспілок підтримали це починання, розробили та затвердили заходи щодо організованого проведення Року первинної профспілкової організації в області.

Протягом року і звітного періоду вивчалась робота та надавалась практична допомога первинним профспілковим організаціям, проводилось інформаційне забезпечення нормативними та законодавчими документами, здійснювалось навчання профспілкового активу.

У грудні місяці 2007 року був проведений обласний міжгалузевий семінар-нарада голів первинних профспілкових організацій, на якому обговорені актуальні проблеми та шляхи їх вирішення.

Обласні, районні і первинні організації галузевих профспілок взяли участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію та надали відповідні матеріали до центральних комітетів всеукраїнських профспілок.

За підсумками вищезгаданого огляду-конкурсу по області переможцями визначені:

- первинна профспілкова організація ВАТ «Сумське Науково-виробниче об’єднання ім. М.В.Фрунзе» ( голова - Біловодський В.А.).

-первинна профспілкова організація ЗАТ «Слобожанська будівельна кераміка» (голова – Драч І.І.);

Нагороджена дипломом учасника Всеукраїнського огляду-конкурсу первинна профспілкова організація ТОВ «Сілікатобетон» м. Суми (голова - Слобожанський І.І.).

В подальші роки робота облпрофради та її членських організацій області щодо участі у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію продовжувалась.

Додатково в 2009 році було започатковано щорічне проведення обласного огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію з врученням переможцям дипломів та грошових премій.

Хочу відмітити кращу роботу голів первинних профспілкових організацій:

 • Шпак Валентини Олексіївни – голови первинної профспілкової організації Сумської спеціалізованої школи I- III ступенів №7;

 • Кан Валентини Василівни – голови первинної профспілкової організації Лебединської центральної районної лікарні;

 • Левенець Ольги Миколаївни – голови первинної профспілкової організації Центру телекомунікаційних послуг Сумської філії ВАТ «Укртелеком»;

 • Влізько Валентини Петрівни – голови первинної профспілкової організації Центру поштового зв’язку №6 Сумської дирекції УДППЗ «Укрпошта» м. Білопілля та багатьох інших.

Президія розглянула досвід роботи з первинними профспілковими організаціями Сумської міської організації профспілки працівників освіти і науки (голова - Гога Л.М.) та рекомендувала його для розповсюдження.

З квітня 2008 року почато випуск нашого інформаційного вісника. Поліпшилася співпраця з засобами масової інформації, регулярно заходи облпрофради висвітлюються на порталі ФПУ, виданнях «Профінформу».

Згідно з рішенням конференції значна увага приділялась навчанню профспілкового активу. Проводились семінари за участю фахівців облпрофради, спеціалістів ФПУ, представників державних та господарських органів і структур. В цілому всіма формами навчання у 2006-2010 роках було охоплено 26,5 тис. профспілкових працівників та активістів.

В роботі облпрофради належне місце займають заходи по відзначенню кращих трудівників та профактивістів області.

За багаторічну і плідну роботу загалом майже 350 профспілкових працівників і активістів відмічені Почесними грамотами та подяками облпрофради,

60 – ФПУ, 18 - вручені нагрудним знаком ФПУ «Профспілкова відзнака», 3 – «Заслужений працівник профспілок України». Крім цього 14 осіб, в основному це наші поважні роботодавці, удостоєні почесного знаку ФПУ «За розвиток соціального партнерства».

За звітний період проведено ^ 7 Пленарних засідань Ради, 82 засідання Президії, одна позачергова Конференція, на яких розглянуто різні питання нашої діяльності.

Облпрофрада приймала участь в акціях, організованих Федерацією профспілок України відбувалися заходи в рамках «Осіннього наступу профспілок», Всесвітнього дня дій за гідну працю, розповсюдженні агітаційних матеріалів.

Забезпечення належної організаційної роботи без вдосконалення фінансової роботи неможливо.

Хочу відзначити, що у звітному періоді фінансування діяльності облпрофради поступово збільшувалось, але питання фінансового забезпечення статутної діяльності облпрофради на сьогодні залишається актуальним.

Рада, Президія у звітному періоді намагалися здійснити реальні кроки щодо вирішення майнових проблем За останні 3 роки оформлено право власності на учбово-методичний центр, частину приміщень автогаражу, реалізовано належну облпрофраді будівлю кіноклубу.

Продовжуються судові справи щодо визнання права власності приміщення по Пляжному провулку, закінчується процедура ліквідації ТОВ «Профальянс» та встановлення остаточного розподілу приміщень Будинку спілок.


^ Шановні колеги!


Самокритично оцінюючи роботу Ради, потрібно зазначити що не все з наміченого і необхідного в районі реалізовано. Як наслідок нам не вдалося запобігти скороченню профспілкового членства, що ослабляє нашу структуру, впливає на довіру і авторитет. На часі кардинальні зміни у створенні ефективної підготовки кваліфікованих профспілкових кадрів, активу, дієвого резерву та мотивації до роботи. Ми не змогли дійти до кожного члена профспілки аби допомогти, роз’яснити та сформувати усвідомлення і активне членство.

І не тільки серед спілчан, а і громади про те, що профспілка – це запорука соціальної стабільності в регіоні та в кожному окремому колективі.


^ Шановні учасники засідання!


За звітний період облпрофрадою, її членськими організаціями проводилась активна робота, спрямована на поліпшення соціального діалогу з органами виконавчої влади, та роботодавцями. Це стосується формату тристоронньої соціально-економічної ради, налагодження співпраці з комісіями обласної ради, участі профспілок у формуванні місцевих бюджетів, представництва профспілок в колегіальних органах облдержадміністрації, органів управління фондів загальнообов’язкового соціального страхування, залучення профспілок до експертизи або погодження нормативно-правових актів.

Водночас стан соціально – економічних відносин є таким, що виключає загрозу стабільності, приводів для конфлікту, і тому ми закликаємо своїх соціальних партнерів використати всі можливості для успішного вирішення проблем соціально – трудової сфери, підвищення конкурентноспроможності робочих місць, професійного розвитку працівників, рівня і якості життя.


^ Шановні колеги!


Відомо, що найбільш високий рівень життя є у тих державах, де розвинутий потужній профспілковий рух, який забезпечує ефективний громадський контроль.

В країні розпочато систему реформ, метою яких є в тому числі досягнення європейських стандартів життя.

Наскільки відчують ці результати наші працьовиті люди залежить і від нас.

В наступні п’ять років нам треба наполегливо працювати над зміцненням авторитету, єдності, відповідальності аби наші спілчани повірили у можливості наших організацій і підтвердили це усвідомленим і активним членством.

Я хочу подякувати всім членам ради за активну роботу і побажати успіхів у справі служіння нашим членам профспілок . І останнє.

На протязі цього складного періоду ми завжди відчували підтримку з боку Федерації профспілок України і в тому що сьогодні ФПУ є впливовим профспілковим об’єднанням і знаходиться на шляху реформування своєї діяльності велика заслуга голови Хара Василя Георгійовича.

Я знаю що багато членських організацій пропонують для обрання його Головою ФПУ на VI з’їзді.

Пропоную делегатам конференції також підтримати його кандидатуру.

Дякую заувагу.

Схожі:

Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconШановні учасники семінару, шановні колеги!
Чергове її підтвердження – успіх наших сусідів, країн Центральної І східної Європи, які демонструють динамічний розвиток завдяки...
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconТейлор Нельсон Софрез Україна Інформаційний лист Всеукраїнської наукової студентської конференції «Молодь опановує маркетинг» Шановні учасники Всеукраїнського конкурс
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської наукової студентської конференції
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconМіністерство освіти І науки України Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова Науково-методичний центр моніторингу якості освіти Інформаційний лист Шановні колеги!
Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції : „Науково-методичні засади управління якістю...
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconШановні учасники конференції!
Договір укладено відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди», Закону України про освіту, Закону України про вищу...
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconНауково-практичні інтернет-конференції Шановні колеги! Всеукраїнське громадське партнерство «нова освіта»
Конференція проводиться у заочній формі з виданням збірника матеріалів конференції у
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconВельмишановний пане Ректоре!
Шановні колеги із Сучавського університету імені Штефана Великого! Шановні колеги із Чернівецького національного університету
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconРада молодих учених інформаційний лист шановні молоді вчені та аспіранти!
Вартість участі у конференції: оргвнесок – 100 грн (передбачає часткове покриття витрат на проведення конференції, видання програми...
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconРада молодих учених інформаційний лист шановні молоді вчені та аспіранти!
Вартість участі у конференції: оргвнесок – 100 грн (передбачає часткове покриття витрат на проведення конференції, видання програми...
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconШановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми сучасного підручника»
Метою конференції є висвітлення проблем підручникотворення в сучасній Україні та шляхів вдосконалення цього процесу
Шановні делегати! Шановні учасники конференції! iconВельмишановні члени Президії! Делегати конференції!
move to 0-16174254
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи