*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м icon

*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м
Скачати 116.38 Kb.
Назва*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м
Дата12.07.2012
Розмір116.38 Kb.
ТипДокументи

В одному з сільських господарств проводилося оброблення сільськогосподарських рослин фосфорорганічними речовинами (карбофос). У помічника тракториста, який був без респіратора, через годину після роботи появилися головний біль, нудота, пітливість, слинотеча, порушення зору, відчуття страху. До місця події викликаний лікар швидкої допомоги. Яка антидотна терапія проводилась лікарем?

A *Введення 0,1% розчину атропіна – 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима –1 мл в/м

B Введення 40% розчину глюкози з 5% розчином вітаміну С – 5 мл в/в, 10% розчину кофеїну бензоату – 1мл п/ш

C Введення 20% розчину антиціану – 1 мл в/м, вдихання амілнітриту через зволожену вату

D Введення розчину хромосмону – 50 мл в/в, 5% розчину унітіолу – 5 мл в/в

E Введення 5% розчину унітіолу – 5 мл в/в, 20% розчину антиціану – 1 мл в/м


В медичний пункт доставлено 7 потерпілих з місця викиду окису вуглецю. Двоє з них доставлені без свідомості, мимовільне сечовипускання. Шкіра яскраво-червона, дихання поверхневе 2-3 дихальних руха за хвил. АТ 40/20 мм рт.ст. ЧСС 32 за хв. Якою повинна бути тактика лікувально-евакуаційних заходів?

A *Штучна вентиляція легень, введення дофаміну

B Штучна вентиляція легень, введення атропіну

C Інгаляція зволоженого кисню, введення нітратів в/в

D Введення дихальних аналептиків, строфантіну

E Штучна вентиляція легень, введення етанолу


Двоє чоловіків приймали алкоголь невідомого походження. Через короткий час після прийому у них виник сильний головний біль, нудота, болі в епігастрії, коматозний стан. Який антидот слід застосувати?

A * Етиловий спирт.

B Налоксон.

C Кордіамін.

D Діпіроксім.

E Метиленову синьку.


На етап долікарської допомоги доставлений солдат, який скаржиться на приступи задухи, що періодично виникають через 20-30 хв, погіршення зору. Ці скарги виникли після застосування противником хімічної зброї. Об’єктивно: ціаноз шкіри та слизо_вих, виражений міоз, судомні скорочення мімічних м'язів. В легенях жорстке дихання, множинні сухі хрипи. Пульс 110 уд. за хв, АТ = 140 і 90 мм рт. ст. Ураження якими отруйними речовинами [ОР] могло б викликати описану клінічну карти_ну?

A * ОР нервово-паралітичної дії.

B ОР шкірно-наривної дії.

C ОР загально отруйної дії.

D ОР задушливої дії.

E ОР подразливої дії.


Хворий, 20 років, доставлений в непритомному стані в приймальне відділення лікарні зі скаргами на нудоту, періодичну блювоту, запаморочення, головний біль та потемніння в очах. З анамнезу відомо що 3 год. назад з метою сп’яніння помилково вживав метиловий спирт. З метою антидотної терапії даному хворому найдоцільнішим буде призначення:

A * 10% розчину етилового спирту на 5% розчині глюкози довенно.

B 0,1% розчину атропіну підшкірно.

C 30% розчину етилового спирту всередину.

D 5% розчину унітіолу дом’язево

E 3% розчину нітриту натрію довенно


До стаціонару доставлений хворий Р. 35 років зі скаргами на знепритому, головний біль, підвищення температури тіла до 38,00С, на верхніх кінцівках напружені міхури з янтарно–жовтою рідиною у виді перлинного намиста. З анамнезу звісно, що хворий збирав металобруд на старому військовому полігоні. Яка найбільш вірогідна причина обумовлює описану клінічну картину?

A Ураження ОР шкірно-наривної дії.

B Алергічний токсичний дерматіт

C Хімічний опік шкіри.

D Радіаційний опік

E Механічна травма шкіри


Після аварії на заводі з виробництва гербіцидів з включенням нітратних сполук потерпілі скаржаться на нудоту, біль в животі, загальну слабкість. При огляді спостерігається сіро-бурий ціаноз. Які зміни будуть характерні в аналізі крові?

A *наявність метгемоглобіну

B наявність карбоксигемоглобіну

C наявність таласемії

D наявність сульфатгемоглобіну

E наявність тромбоцитопенії


Потерпілі після аварії на заводі з виробництва інсектицидів скаржаться на кашель, задишку, нудоту та блювання. Об’єктивно: Пуль 54 за 1хв., АТ 170/100 мм.рт.ст., тони серця глухі. При пальпації відмічається болючість печінки. Виражений міоз, психомоторне збудження. Яку допомогу необхідно надати на догоспітальному етапі?

A *Введення атропіну

B введення дексаметазону

C введення унітіолу

D введення еуфіліну

E Введення фуросемиду


У лікарню доставлений робітник агрокомлексу, який проводив обробку зерносховища без засобів захисту органів дихання. Скарги на нудоту, слинотечу, пекучий, гіркий присмак у роті, головний біль. Об-но: запах гіркого мигдалю з рота, шкіра та слизові рожевого забарвлення. Розширення зіниць, помірний екзофтальм. ЧД-24 за хв. ЧСС-52 уд. за хв. В крові – ер.-5,1х1012/л, вміст HbO - 80% , цукор –6,0ммоль/л. Визначте найбільш ефективні комбінації препаратів в терапії постраждалого:

A *40% р-н глюкози, 0,01 % р-н ціанокобаламіну, 1% р-н нітриту натрію, 5% р-н тіосульфату натрію.

B Р-н поліглюкіну, р-н гемодезу, 5% р-н глюкози , розчин фуросеміду

C 5% р-н глюкози, 4% р-н натрію гідрокарбонату, серцеві глікозиди, розчин фуросеміду

D 10% р-н глюкози, кордіамін, серцеві глікозиди, аспірин

E 5% р-н унітіолу, 5% р-н глюкози, панадол, серцеві глікозиди.


Робітник “Водоканалу” після аварії, що супроводжувалася витіком рідкого хлору, госпіталізований зі скаргами на подразнення носоглотки та очей, біль за грудиною, виснажливий кашель з пінистим жовтувато-червоним харкотинням, сильний головний біль, слабкість. Об-но: шкіра обличчя синюшного кольору, температура тіла – 35,90С, над легенями вислуховуються вологі хрипи, ЧД – 42 за 1 хв., ЧСС – 58 уд. за хв., АТ – 90/60 мм рт.ст. Визначте клінічну форму розвитку ураження постраждалого:

A *Токсичний набряк легень.

B Гострий бронхіт.

C Серцево-легенева недостатність.

D Хронічний бронхіт в стадії загострення.

E Токсична бронхопневмонія.


При аварії на виробництві фосфорорганічних сполук постраждав робітник, що працював без індивідуальних засобів захисту. На фоні повної втрати свідомості - блідість шкірних покривів, акроціаноз, фібріляція всіх груп м’язів, дихання дезорганізоване внаслідок нападів ядухи. АТ-100/60 м рт.ст. ЧСС–58 за хв. Зіниці звужені, реакція на світло відсутня, напади клонічно-тонічних судом. Які групи препаратів вважаються основними?

A *Холінолітики, реактиватори холінестерази (ХЕ), зворотні інгібітори ХЕ, симптоматичні та патогенетичні засоби.

B Холінолітики, дихальні аналептики, протисудомні та симптоматичні засоби.

C Реактиватори ХЕ, протисудомні та патогенетичні засоби.

D Холінолітики, дезінтоксикаційна терапія, патогенетичні засоби

E Зворотні інгібітори ХЕ, холінолітики.


Юнак 19 років, ін'єкційний наркоман, передозував сурогати опію, що призвело до різкого пригнічення дихання та депресії гемодинаміки. Персонал швидкої медичної допомоги прово_дить допоміжну вентиляцію легень мішком "АМВU" та транспортування до лікарні. Який препарат слід призначати першочергово при надан_ні допомоги?

A *Налоксон

B Кордіамін

C Еуфілін

D Етимізол

E Кофеїн


Реактіватори холінестерази (оксіми) використовуються при ураженні наступними бойовими отруйними речовинами:

A *Нервово-паралітичними

B Шкірно-наривними

C Загально отруйними

D Сльозоточивими

E


Яка речовина є антидотом при отруєнні синильною кислотою

A *Тіосульфат натрію

B Кордіамін

C Супрастин

D Цитітон

E Антибіотики


Хворий П. доставлений в приймальне відділення “швидкої. Зі слів родичів, помилково випив антифриз, пляшка з яким стояла на поличці разом з пляшкою зі спиртним. Через 3 год. після вживання вказаної рідини почалась сильна нудота та блювота, сильні болі в животі, головна біль, втратив свідомість. Об’єктивно: свідомість відсутня, гіперемія обличчя, шкіра холодна, волога, дихання шумне, глибоке, ЧСС 92 /хв., АТ 90/60 мм рт.ст.. при катетеризації сечового міхура – в порожнині міхура 20 мл.сечі, питома вага 1002, кисла, гіалінові та зернисті циліндри, лейкоцити 5-6 п/з, еритроцити 20-25 п/з. В крові – метаболічний ацидоз.

A Гостре пероральне отруєння етиленгліколем

B Гостре пероральне отруєння етанолом

C Гостре пероральне отруєння оцтовою есенцією

D Гостре пероральне отруєння ФОС

E Гостре пероральне отруєння сірчаною кислотою


У приймальне відділення ЦРЛ цивільним транспортом з місця ДТП, де була зруйнована автоцистерна з якоюсь рідиною, доставлено потерпілого. Скаржеться на слабкість, головний біль. Задишку при найменшому фізичному навантаженні, різь в очах, сльозотеча, садіння за грудиною, відчуття в носоглотці, сухий кашель. Після дихання через вологу тканину і виходу з місця аварії стан трохи покращався, але через годину стало гірше. При огляді збуджений, не спокійний, шкіра волога, ціанотична, кон’юктива гіперемована. Зіниці до 6 мм реагують на світло, пульс 62 /хв. ритмічні, тони серця ослаблені. АТ 100/85, ЧД 28/хв., дихання жорстке, ослаблене, вислухується дрібнопухирчаті хрипи. Сформулюйте діагноз.

A * Ураження хлором, токсичний набряк легенів.

B Ураження діхлоретаном

C Ураження ФОС, бронхорея.

D Ураження парами сірчаною кислоти, набряк легенів.

E


Сім`я св`яткувала Новий рік біля каміна. В ранці приїхали гості і застали господарів у стані глибокого сну. Добудитись не змогли; запідозривши лихо викликали “ШД”. Лікар виявив потерпілі двоє дорослих та їхні діти в стані глибокої коми. На одязі сліди блювотних мас. Дихання часте. Зіниці розширені, реакція на світло в`яла. Серцеві тони ритмічні, чисті, 115-120 уд за хвилину, АТ підвищений. Вкажіть причину стану сім`ї.

A * Отруєння чадним газом важкого ступеня.

B Отруєння алкогольними напоями.

C Гіпоглікемічна кома

D Отруєння грибами

E Отруєння медикаментами


Чоловік, 37 років, після оприскування дерев у саду дихлофосом, відчув виражену слабість, появились брадикардія, міоз, посилена слинотеча, фібрилярні посіпування м’язів. Який антидот слід негайно ввести?

A * Атропін

B Мезатон

C Пентамін

D Омнопон

E Дитилін


Антидотом, при отруєнні фосфорорганічними сполуками єнаступні медикаменти, за виключенням:

A * Налоксон

B Атропін

C Ізонітрозин

D Діетиксим

E Аллоксим


При отруєннях чадним газом в якості антидоту використовується:

A *Гіпербаричний кисень

B Етиловий стирт

C Унітіол

D Купреніл

E Закис азоту


Доставлений хворий 50 років з отруєнням чадним газом. Концентрація СО в крові становить 40% . Який найбільш ефективний метод відновлення оксигемоглобіну?

A * Гіпербарична оксигенація

B ШВЛ

C Інсуфляція кисню

D Внутрішньовенно нікотинамід

E Внутрішньовенно аскорбінова кислота


В бойових умовах було застосовано невідому речовину. Хворий 25 років, доставлений в клініку зі скаргами на головний біль, запаморочення, нудоту, блювоту, тремор кінцівок. Об’єктивно: стан середньої важкості, міоз, бронхорея, тоніко-клонічні судоми, пульс 100 за 1 хв., АТ 90/60 мм.рт.ст. Який засіб антидотної терапії слід використати при даному ураженні?

A * Атропіну сульфат

B Унітіол

C Натрію тіосульфат

D Метиленовий синій

E Куприніл


Постраждалий доставлений із вогнища хімічного ураження. Об-но: свідомість сплутана, шкірні покриви вологі, зіниці звужені, періодичні клоніко-тонічні судоми, дихання з хрипами, які чути на відстані, з рота виділяється піна та слиз, пульс – 56 на хв. Ваш попередній діагноз?

A Отруєння зарином (GB)

B Отруєння синільною кислотою (АС)

C Отруєння іпритом (HD)

D Отруєння фосгеном (CG)

E Отруєння адамситом (DM)


Постраждалий доставлений із вогнища хімічного ураження фосфорорганічними отруйними сполуками (ФОС). Об-но: свідомість сплутана, шкірні покриви вологі, зіниці звужені, періодичні клоніко-тонічні судоми, дихання з хрипами, які чути на відстані, з рота виділяється слиз, пульс – 56 в хв. Який антидот необхідно використати?

A Р-н Дипіроксиму 15%

B Р-н Унітіолу 5%

C Р-н Тіосульфату натрію 1%

D Р-н Мекаптиду 40%

E Р-н Тетацину-кальцію 10%


Хворий Р., 37 р., був доставлений в лікарню в непритомному стані. До цього біля 3 годин робив газозварку в закритому приміщенні. Об-но: колір шкіри та слизових рожевого кольору; зіниці розширені, відсутня їх реакція на світло; поява тонічних та клонічних судом. ЧД-38 в хв., пульс –116 за хв., АТ 95/60 мм.рт.ст, тони серця ослаблені. Ан.крові: ер-5,8х1012/л, Нв –154 г/л, лейк-6,1х109/ л, ШЗЕ-18 мм/г. Яка невідкладна допомога в даному випадку?

A * Гіпербарична оксигенація, метиленовий синій 1% 100 мл в/в

B Аміназин 2,5% 2 мл в/в, цитітон 1 мл в/в

C Гіпербарична оксигенація, тіосульфат натрію 30% 20 мл в/в

D Кровопускання, лобелін 1% 0,5 мл в/в

E Седуксен 0,5% 2 мл в/в, атропін 0,1% 4 мл в/в


Хворий Р., 37 р., був доставлений в лікарню в непритомному стані. До цього біля 3 годин робив газозварку в закритому приміщенні. Об-но: колір шкіри та слизових рожевого кольору; зіниці розширені, відсутня їх реакція на світло; поява тонічних та клонічних судом. ЧД-38 в хв., пульс –116 за хв., АТ 95/60 мм.рт.ст, тони серця ослаблені. Ан.крові: ер-5,8х1012/л, Нв –154 г/л, лейк-6,1х109/ л, ШЗЕ-18 мм/г. Який з додаткових методів дослідження дозволяє підтвердити діагноз?

A * Визначення в крові вмісту карбоксігемоглобіну

B ЕКГ

C Ехоенцефалографія

D Визначення в еритроцитах тілець Гейнца-Ерліха

E Визначення в крові вмісту метгемоглобіну


До лікаря протягом 2 днів за медичною допомогою звертались робітники хімічного комбінату по виготовленню пестицидів зі скаргами на нудоту, блювоту, запаморочення, сльозотечу, слинотечу, підвищену пітливість, посмикування мімічних м’язів та м’язів кінцівок, порушення зору. Лікар запідозрив гостру інтоксикацію пестицидом внаслідок виникнення аварійної ситуації в цеху. З метою екстреної діагностики інтоксикації необхідно:

A * Визначити в крові активність холінестерази

B Промивання шлунка з токсикологічним дослідженням промивних вод

C Визначення в крові вмісту аланінамінотрасферази

D Визначення в крові метгемоглобіну

E Визначення в крові вмісту карбоксигемоглобіну


Хворий Р., 46 років, скаржиться на короткочасну втрату свідомості, інтенсивний головний біль, запаморочення, нудоту, блювання, задишку, виражену м’язову слабкість. Хворий збуджений, дезорієнтований в часі та просторі, наявні зорові та слухові галюцинації, манія переслідування. Об’єктивно: шкіра яскраво малинового кольору. Температура 35,7 С. Анізокорія. Дихання поверхневе, інспіраторна задишка. Пульс 108 за хв., слабкого наповнення. АТ 80/40 мм.рт.ст. Вміст у крові НbСО2 42% . Ваш попередній діагноз?

A Гостра інтоксикація карбону оксидом.

B Гостра інтоксикація тетраетилсвинцем.

C Гостра інтоксикація бензолом.

D Хронічна інтоксикація марганцем.

E Хронічна інтоксикація ртуттю.


Дівчина 18 років з метою суїциду випила біля 50 мл оцтової есенції. Через 3 години хвора виділила 100 мл сечі бурого кольору. Протягом першої доби діурез становив 250 мл, на другий день зафіксована анурія. Який стан розвився у хворої?

A * Гостра ниркова недостатність

B Гострий гломерулонефрит

C Опіковий шок

D Синдром тривалого здавлювання

E Гостра печінкова недостатність

Схожі:

*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconГострий коронарний синдром
Нітрогліцерин (спрей) 1-2 таблетки (дози) з інтервалом в 5 хвилин, альтернатива: внутрішньовенне крапельне введення розчину нітрогліцерину...
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconГострий коронарний синдром
Нітрогліцерин (спрей) 1-2 таблетки (дози) з інтервалом в 5 хвилин, альтернатива: внутрішньовенне крапельне введення розчину нітрогліцерину...
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconA стрихнін B
Внаслідок введення жабі розчину хімічної речовини, у відповідь на всі подразнення
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconН. В. Астахова, Ю. Б. Бендерський. Виробничабаза
Виробнича база будівництва з виготовлення бетонної суміші й будівельного розчину 18
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconВіскери твердого розчину gaAs-InAs: вирощування, дослідження властивостей та впливу іонізуючого опромінення
Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра напівпровідникової електроніки
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconМетодичні вказівки для студентів до теми обробка та аналіз результатів вимірювань в лабораторній роботі №2
Дати інтервальну оцінку коефіцієнта поверхневого натягу розчину спирту з надійною ймовірністю α=0,99
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconХарківська національна академія міського господарств методичні вказівки до виконання лабораторних робіт
«Проектування складу І випробування будівельного розчину», «Випробування силікатної цегли»
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconЗвіт з лабораторної роботи №17 Визначення концентрації цукрового розчину за допомогою поляриметра 1 студента групи дата
Уважно ознайомтесь з установкою та попередніми розділами методичних вказівок до даної лабораторної роботи
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconДержавний вищий навчальний заклад «маріупольський будівельний коледж»
Познайомитися з методами контролю якості готового мастила, чистоти його компонентів, грузькості, об'ємної маси, активності вапняного...
*Введення 0,1% розчину атропіна 2 мл в/в, 15% розчину дипироксима -1 мл в/м iconЗадача №3, 11 клас
У одну зі стінок скляної кювети заповненої водою, впаяна опукла лінза з радіусами кривизни поверхонь та. На дно кювети насипали сіль,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи