A альвеолярний набряк легень B icon

A альвеолярний набряк легень B
Скачати 103.09 Kb.
НазваA альвеолярний набряк легень B
Дата12.07.2012
Розмір103.09 Kb.
ТипДокументи

У хворої У., 65 років раптово виник інтенсивний біль за грудиною, напад ядухи, клокочуче дихання з виділенням пінистого харкотиння. На ЕКГ: Q-0,06 в I та aVL відведеннях, в V2-V6 – елевація сегменту ST над ізолінією на 10 мм. Яке ускладнення розвинулось у даної пацієнтки?

A Альвеолярний набряк легень

B Кардіогенний шок

C Тромбоемболія легеневої артерії

D Інтерстиційний набряк легень

E Серцева астма


Хворий М., 62 р. знаходиться на стаціонарному лікуванні з діагнозом гострий інфаркт міокарда. На 3-ій день перебування стан раптово погіршився, підсилився ангінозний біль, зросла задуха. Об-но: Пульс 98 за 1хв., АТ 200/130 мм рт ст. В легенях над всією поверхнею великоміхірцеві хрипи. На ЕКГ: патологічний Q та елевація сегмента ST (ІІІ, aVF, V5, V6). Яке ускладнення розвинулось у хворого?

^ A Альвеолярний набряк легень

B Синдром Дреслера

C Тромбоемболія легеневої артерії

D Інтерстиційний набряк легень

E Серцева астма


Хворий В., 72 р поступив в клініку з діагнозом гострий інфаркт міокарда. На 3-ий день перебування стан раптово погіршився: посилився ангінозний біль, з’явилась інспіраторна задуха . Об-но: пульс 98 на хв., АТ 180/120, Аускультативно в легенях – вологі хрипи над усією поверхнею легень. На ЕКГ: елевація ST-T та патологічний Q у І, ІІ, aVL, V2-6. Яке ускладнення розвинулось у даного хворого?

A Набряк легень

B Кардіогенний шок

C Тромбоемболія легеневої артерії

D Аневризма лівого шлуночка

E Синдром Дреслера


Хворий лікується з приводу закритого перелому правої гомілки, раптом відчув сильну задишку, біль у правій половині грудної клітини, серцебиття. Об’єктивно: цианоз, здуття шийних він, ЧСС-120/хв, акцент 2 тону над легеневою артерією, АТ - 90/60 мм рт ст. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A Тромбоемболія легеневої артерії

B Альвеолярний набряк легень

C Спонтанний пневмоторакс

D Серцева астма

E Інтерстиційний набряк легень


Хворий 52 років. Скарги на задишку, кровохаркання, запаморочення, серцебиття, біль у лівому боці. Переведений в клініку з діагнозом “пневмонія” з хірургічного відділення, де лікував глибокий венозний тромбоз лівої нижньої кінцівки. Об’єктивно: дифузний ціаноз, акроціаноз. Тони серця приглушені, ритмічні, 96 за хв, АТ - 110/70 мм. рт. ст, ЧД – 26 за хвилину, ЕКГ – синдром SI QIII, збільшення амплітуди RIII, неповна блокада правої ніжки пучка Гіса, Р – pulmonale. Рентгенографія ОГК – затінення трикутної форми нижньочасткове зліва. Який діагноз у хворого?

^ A Тромбоемболія легеневої артерії. Інфаркт легень зліва

B Тромбоемболія легеневої артерії. Серцева астма

C Інтерстиційний набряк легень

D Альвеолярний набряк легень

E Спонтанний пневмоторакс


Хворий 60 років, доставлен на другу добу після початку захворювання до обласної клінічної лікарні з діагнозом гострий тромбоз глибоких вен нижньої кінцівки, тромбоемболія легеневої артерії. Після проведення дуплексного ультразвукового дослідження і ангіопульмографії діагноз було підтверджено. Яка тактика ведення хворого?

^ A Тромболітична терапія, антикоагулянти, антиагреганти

B Антикоагулянти, антиагреганти, антибіотики

C Спазмолітики, нестероїдни протизапальні засоби, глюкокортикоїди

^ D Інгібітори АПФ, бета-блокатори, діуретики

E Серцеві глікозиди, нітрати


Хв-ий К., 42 р., скаржиться на різкий біль в правій половині грудної клітки, що посилюється при диханні. Захворів 8 год. тому. Об-но: стан важкий, ціаноз губ, ЧД – 32 за 1хв, Рs – 104 за 1 хв. АТ 90/60 мм рт. ст., справа в аксилярній ділянці – вкорочення перкуторного звуку, аускультативно там же – жорстке дихання, шум тертя плеври. Ro: трикутна тінь справа, верхівкою обернена до кореня легень. Який діагноз найбільш ймовірний?

^ A Тромбоемболія легеневої артерії

B Серцева астма

C Синдром Дреслера

D Осумкований ексудативний плеврит

E Бронхіальна астма


Хв. Л., 46 р., поступив в ЛШМД зі скаргами на задишку, головний біль в потиличній ділянці, біль в ділянці серця, потемніння в очах, нудоту, одноразову блювоту. Об-но: заг. стан важкий. Ps – 140 за хв. АТ – 240/120 мм рт.ст. Cor – ослаблення І тону на верхівці, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Над легенями – везикулярне дихання, ослаблене в н/відділах, велика кількість вологих дрібноміхурцевих хрипів. Яке ускладнення розвинулося у хворого на фоні гіпертензивного кризу?

^ A Гостра лівошлуночкова недостатність

B Гостра правошлуночкова недостатність

C Тромбоемболія легеневої артерії

D Розшаровуючи аневризма аорти

E Прогресуюча стенокардія


Хворий Р., 43 роки, скаржиться на раптовий біль за грудиною, виражену задишку, запаморочення, шум у голові. Об’єктивно: шкіра бліда, виражений ціаноз верхньої половини тулуба, набухання шийних вен. ЧД 37 за хвилину. Дихання над легенями ослаблене, сухі свистячі хрипи. Пульс 120 ударів за хвилину. АТ 70/40 мм.рт.ст. Акцент ІІ тону над легеневою артерією, систолічний шум над мечевидним відростком. Який попередній діагноз можна поставити хворому?

^ A Тромбоемболія легеневої артерії

B Синдром Дреслера

C Розшаровуюча аневризма аорти

D Гострий перикардит

E Гостра лівошлуночкова недостатність


У хворого Б., 85 років, раптово зявився біль у грудній клітці, короткочасна втрата свідомості. В легенях визначається коробковий перкуторний звук, в нижніх відділах справа – притуплення. Рентгенографічно – в нижній частині справа затемнення. На обох ногах – варикозна хвороба вен нижніх кінцівок. Справа в нижній третині стегна і гомілки нога припухла, гіперемійована, визначається локальна гіперемія. Яке ускладнення найбільш ймовірно виникло у хворого?

^ A Тромбоемболія легеневої артерії

B Інфаркт селезінки

C Інфаркт міокарда

D Пневмоторакс

E Легенева кровотеча


У хворого 52 років знацька з’явилася задуха, біль у грудній клітині зліва, слабкість. О’єктивно: стан важкий, ЧДР 30/хв, блідий. В легенях везікулярне дихання, невелика кількість дрібно-пухирцевих хрипів зліва. Пульс 110/ха, АТ 80/40 мм рт.ст. тромбофлебіт вен гомілок. Який діагноз є найбільш вирогідним?

^ A Тромбоемболія легеневої артерії

B Пневмонія

C Пневмоторакс

D Інфаркт міокарду

E Лівосторонній плеврит


У хворого, 58 років, що страждає на гіпертонічну хворобу, зненацька виникла задуха, слабкість. О’єктивно – стан важкий, ЧДР 32/хв. В легенях з обох сторін вологі дрібно-пухирцеві хрипи, діяльність серця ритмічна, тони приглушені, пульс 100/хв, АТ 240/140 мм рт.ст. Який діагноз є найбільш вирогідним?

A Серцева астма

B Бронхіальна астма

C Інфаркт міокарду

D Тромбоемболія легеневої артерії

E Пневмоторакс


Хвора похилого віку скаржиться на інтенсивний біль в грудній клітині, різку задуху, серцебиття. В анамнезі-варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Об-но: шкіра ціанотична, вкрита холодним потом, тахіпное ЧСС 120 уд/хв., АТ 110/70 мм рт.ст. ЕКГ: P “pulmonale”, відхилення електричної осі серця вправо, QIII, SI .Невідкладна допомога?

A Гепарін

B Допамін

C Верапаміл

D Преднізолон

E Поліглюкін


У хворого з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок після фізичного навантаження з'явилась виражена задишка, біль в грудній клітині з правого боку, серцебиття, запаморочення, короткочасний стан непритомності. Об'єктивно: шкіра блідо-ціанотична. Тахіпное, сухі свистячі хрипи. Тахікардія. АТ 80/50 мм рт.ст. На ЕКГ – відхилення електричної осі праворуч, блокада правої ніжки пучка Гіса. Який найбільш ймовірний діагноз у хворого?

^ A Тромбоемболія легеневої артерії

B Інфаркт міокарду

C Спонтанний пневмоторакс

D Гостра позалікарняна пневмонія

E Сухий плеврит


У хворого Н. 49 років, що страждає на тромбофлебіт, раптово з'явилася задишка, біль в грудній клітці, серцебиття, кровохаркання. Стан тяжкий. Шкіра холодна, блідоціанотична. Тахіпное. Тахікардія. АТ 90/50 мм рт.ст. На ЕКГ – відхилення електричної осі серця праворуч, блокада правої ніжки пучка Гіса. Який діагностичний метод найбільш інформативний при даному стані?

^ A Легенева ангіографія

B Рентгенографія органів грудної клітини

C Ультразвукове дослідження серця

D Комп'ютерна томографія

E Аналіз газів артеріальної крові


У хворого К., 65 років, з тромбофлебітом нижніх кінцівок раптово з'явився біль у правій половині грудної клітини, виражена задишка, кровохаркання, різка слабкість. Об'єктивно: ціаноз обличчя, шиї. Пульс – 130 за хв., аритмічний. АТ = 90/60 мм рт. ст. Глухість тонів. Тахіпное – 30 дих. за хв., дрібно- та середньопухирчасті хрипи з правого боку. ЕКГ – QS III. Який з препаратів слід призначити в першу чергу ?

A Стрептокіназа

B Гепарин

C Реополіглюкін

D Лідокаїн

E Нітрогліцерин


Чоловік 49 років, на 4 добу інфаркту міокарда поскаржився на задишку, ядуху, різку кволість. Об'єк­тивно: ціаноз, пульс – 110/хв., АТ – 100/70 мм рт. ст., ЧД – 34/хв. Тони серця ослаблені, акцент II тону над легеневою артерією. Під легенями вислуховуються вологі хрипи. Най­більш імовірне ускладнення?

A. ^ Набряк легень

B. Кардіогенний шок

C. Напад шлуночкової тахікардії

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Синдром Дреслера


Чоловік 45 років після зняття гіпсу з ноги раптово відчув біль за гру­диною, утруднене дихання. На 3 добу захворювання з'явилося кровохаркан­ня. Об'єктивно: ортопное, виражений дифузійний ціаноз, набряклі шийні вени. ЧДД – 40/хв., ЧСС – 120/хв. AT – 90/60 мм рт. ст. Печінка +4 см, болюча. Набряклість лівої гомілки. ЕКГ: синусова тахікардія. R у V1 = 9 мм. Який з додаткових методів дає найбільш достовірні дані для підтвер­дження діагнозу?

A. Ангіографія легень

B. Холтерівський моніторинг ритму серця

C. Рентгенографія легень

D. Визначення MB КФК

E. Бронхоскопія


У чоловіка 50 років з гострим інфарктом міокарда виник напад заду­хи. Об'єктивно: дихання – клекочуче, з частотою 32/хв., кашель з виділен­ням великої кількості пінного рожево­го харкотиння, акроціаноз, набрякан­ня вен шиї. Пульс – 108/хв., AT – 80/50 мм рт. ст. Тони серця глухі. Над усією поверхнею легенів вислухову­ються різнокаліберні вологі хрипи. Із введення якого препарату треба роз­починати лікування?

A. Допамін

B. Діуретик

C. Серцевий глікозид

D. Нітрогліцерин

Е. Бета-блокатор


420. Чоловік 54 років, з вираженою задишкою, 3 роки тому переніс інфаркт міокарда з зубцем Q, ускладнений роз­витком аневризми передньої стінки лівого шлуночка. При огляді: ціаноз шкіри та слизових оболонок, акроці­аноз, ортопное. ЧСС – 110/хв. AT – 110/70 мм рт. ст. При аускультації ле­гень вислуховується велика кількість незвучних дрібнопухирцевих хрипів. ЕКГ: без динаміки. Який з перерахова­них діагнозів найбільш вірогідний?

A. Альвеолярний набряк легенів

B. Серцева астма

C. Кардіогенний шок

D. Повторний інфаркт міокарда

E. Респіраторний дистрес-синдром дорослих


У пацієнта В., 34 років, який з дитинства хворіє на БА, після інтенсивного фізичного навантаження виник сильний напад ядухи. Об-но: дифузний ціаноз, шийні вени набряклі, свідомість спутана, ЧД – 34 за хв., дихання поверхневе, ЧП – 130 за хв. аритмічний, АТ – 90/60 мм.рт.ст. Над легенями при аускультації різко ослаблене везикулярне дихання, місцями не прослуховується. РСО2 – 30 мм.рт.ст., РО2 – 40 мм.рт.ст. Яке ускладнення сформувалося у даному випадку?

^ A Гіпоксемічна гіперкапнічна кома

B Астматичний статус І стадії

C Кетоцидоатична кома

D Метаболічна кома

E Аддисонічна кома


Хворий К., 60 р., госпіталізований в клініку машиною швидкої допомоги. При огляді: загальний стан тяжкий, виражений неспокій, збудження, іноді судоми; дифузний ціаноз. Дихання з участю допоміжної мускулатури, 36 в 1 хв; пульс 120 уд/хв, ритмічний, АТ 180/100 мм рт. ст. Аускультативно: дихання ослаблене, розсіяні сухі хрипи; тони серця ослаблені. Живіт м’який, пальпаторно не болючий. Ра О2 60-45 мм рт. ст. Hb О2 артеріальної крові 85-75 %. Ваш діагноз.

^ A Гостра дихальна недостатність ІІ ст., глибока гіпоксія.

B Гостра дихальна недостатність І ст.

C Гостра дихальна недостатність ІІІ ст.; гіпоксемічна кома

D Гостра пневмонія

E Гостра серцева недостатність


Юнак В. 18років, під час профілактичного огляду після реєстрації ЕКГ при різкій зміні положення тіла раптово знепритомнів. Об-но: Шкірні покриви блідо-рожевого кольору. Пульс ритмічний 72на 1 хв. АТ 90/60. Який клінічний стан розвинувся у хворого?

^ A Ортостатичний колапс

B Гіпоглікемічна кома

C Кардіогенний шок

D Епілептичний напад

E Клінічна смерть


Пацієнту 34 років проведена інфільтраційна анестезія 2% розчином ультракаїну з адреналіном. При розкритті порожнини зуба пацієнт скаржився на різкий біль. О’єктивно: зблід, втратив свідомість, АТ 100/50 мм. рт. ст., дихання 18/хв., пульс ниткоподібний. Яке найбільш імовірне ускладнення розвинулося у пацієнта?

^ A Непритомність внаслідок больової реакції

B Непритомність у зв’язку зі стресом

C Інфаркт міокарду

D Травматичний шок

E Колапс

Після проведення торусальної анестезії 2% розчином лідокаїну у пацієнта з’явилося запаморочення та дзвін у вухах, стиснення за грудниною, блідість шкіри. Відмічається тахікардія, пульс слабкий, АТ знижений, короткочасні судоми. Пацієнт на 1,5-2 хвилини втратив свідомість. Яке ускладнення розвинулося?

A Непритомність

B Колапс

C Кропів’янка

D Анафілактичний шок

E Клінічна смерть


Жінка 24 р. в магазині раптово впала і втратила свідомість. Прийшла до тями спонтанно. Раніше були запаморочення, але свідомість не втрачала. Об-но: стан задовільний, ЧД – 18 за 1хв, Рs – 94 за 1 хв. АТ 90/60 мм рт. ст., неврологічної і сома_ти_чної симптоматики немає. Яка найбільш ймо_вірна причина втрати свідомості?

A Колапс

B Порушення мозкового кровообігу

C Гіпоглікемія

D Епілептичний напад

E Тромбоемболія легеневої артерії


Хворий похилого віку на інфаркт міокарду в анамнезі і аневризмою серця раптом знепритомнів. Приступи повторювались декілька разів на добу. АТ 160/90 мм рт.ст. Ps 38 /хв.,ритм. ЭКГ – AВ блокада III ст., одиничні екстрасистоли. Препарат першої допомоги:

A атропін

B эуфілін

C анаприлин

D аміодарон

E адреналін

Схожі:

A альвеолярний набряк легень B iconМетодичні рекомендації для самостійної роботи студентів Начальна дисципліна
Лабораторна та функціональна діагностика при захворюванні легень (пневмонії, нагнійні захворювання легень, абсцес легень, гангрена...
A альвеолярний набряк легень B iconСерцева астма та набряк легень
Нагляд лікаря пнмд (при наявності таких станів в минулому І стабільній гемоди­наміці та відсут­ності змін на екг)
A альвеолярний набряк легень B iconСерцева недостатність: класифікація (клінічні стадії, варианти, функційні класи за критеріями nyha). Особливості лікування. Гостра серцева недостатність. Серцева астма. Набряк легень. Тактика лікаря-терапевта. Діагностика. Алгоритми лікування

A альвеолярний набряк легень B iconНагнійні захворювання легень. Абсцес легень. Бронхоектатична хвороба. Актуальність теми
Абсцеси легень, бронхоектатична хвороба характеризується грізними ускладненнями, ранньою інвалідизацією хворих, часто потребує хірургічного...
A альвеолярний набряк легень B iconПаразитарні та грибкові захворювання легень Актуальність теми
Чинниками протозоозів є одноклітинні організми. З більш ніж 30 видів патогенних простійших специфічне ураження легень визиває тільке...
A альвеолярний набряк легень B iconТематичний план лекцій
Варіанти перебігу та ускладнення хронічного обструктивного захворювання легень, диференційоване лікування, реабілітація. Рання діагностика...
A альвеолярний набряк легень B iconТематичний план практичних занять з хірургії для студентів 4 курсу стоматологічного факультету
Гострий гнiйний плеврит. Емпiєма плеври. Абсцес i гангрена легень. Рак легень. Етіологія, патогенез, класифікація, клініка, діагностика,...
A альвеолярний набряк легень B iconІнтерстиціальні захворювання легень. Фіброзуючі альвеоліти. Саркоїдоз органів дихання. Актуальність теми
Дані про поширеність інтерстиціальних захворювань легень суперечливі. Так, за літературними даними, ідіопатичний фіброзуючий альвеолит...
A альвеолярний набряк легень B iconВикористання антагоністів кальцієвих каналів для лікування артеріальної гіпертензії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень шкрьоба А. О., лікар-інтерн; проф. Приступа Л. Н
Мета роботи вивчити антигіпертензивну активність різних форм амлодипіну, їх вплив на структурно-функціональні параметри серця та...
A альвеолярний набряк легень B iconКрок Стоматологія
У дитини 9 років скарги на біль та набряк в підочній ділянці зліва. Два дні тому в 65
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи