B опіковий шок icon

B опіковий шок
Скачати 70.51 Kb.
НазваB опіковий шок
Дата12.07.2012
Розмір70.51 Kb.
ТипДокументи


Хвора 45 років, доставлена в клініку з опіками нижніх кінцівок. Скарги на сильний біль в ногах, нудота, блювання, головний біль, загальна слабкість. Об’єктивно: хвора збуджена, шкіра обличчя бліда, АТ 90/60 мм рт.ст., пульс 100 за 1хв. Місцево: шкіра ніг гіперемійована, набрякла, відмічається відшарування епідермісу з виникненням пухирців, які наповнені прозорою рідиною. Яка ступінь опіку у хворої?

A 2 ступінь

B опіковий шок

C 1 ступінь

D 3 ступінь

E 4 ступінь


У відділення доставлено хворого з опіком обличчя гарячою водою. Об’єктивно: на шкірі

обличчя великі пухирі, чутливість незначно знижена, пухир містить рідину жовтого кольору. Відбувається частковий некроз шкіри. До якого ступеню відноситься термічний опік?

A III A

B IV

C II

D III Б

E I


Хворий В. 45 років. Доставлений до польового шпиталю з термічним опіком. Клінічно: струп сухий, щільний, темно коричневого кольору. Через 3-4 дні опікова рана очищується від мертвих тканин та заміщується грануляцією. Клінічно тахікардія 130/хвилину, задишка, АТ 100/50 мм.рт.ст., зниження діурезу до 300-400мл. кожні 9 годин, через 24 години підвищується рівень залишкового азоту 56 ммоль/л, тривалість шоку 58 годин. Який ступінь опіку?

A ІІІб

B І

C ІІ

D ІІІа

E IV


В приймальне відділення доставлено хворого В. після автомобільної катастрофи з опіками І-ІІ ступеню на задній поверхні тулуба. Яка площа опіку у даного пацієнта?

A 18%

B 36%

C 54%

D 27%

E 9%


В приймальне відділення доставлено хворого В. після автомобільної катастрофи з опіками І-ІІ ступеню на задній поверхні тулуба та лівої нижньої кінцівки. Яка площа опіку у даного пацієнта?

A 36%

B 18%

C 45%

D 27%

E 9%


До опікового відділення лікарні поступив хворий, який постраждав внаслідок пожежі. Хворий у важкому стані, марить, на зовнішні подразники реагує слабко. У хворого опіки голови, шиї та правої руки. Яка площа опікової поверхні у даного хворого?

A 18%

B 9%

C 36%

D 27%

E 45%


До опікового відділення лікарні поступив хворий, який постраждав внаслідок пожежі.

Хворий у важкому стані, марить, на зовнішні подразники реагує слабко. У хворого опіки голови, шиї, правої руки та спини. Яка площа опікової поверхні у даного хворого?

A 36%

B 9%

C 18%

D 27%

E 45%


В опіковий центр поступив постраждалий Я. 50 р., який отримав 2 години тому опіки ІІ ступеня розплавленим металом обох верхніх кінцівок. Об-но: свідомість збережена, загальний стан важкий, АТ – 90/60 мм рт.ст, пульс – 110 уд. за 1 хв. Яка площа опікової поверхні у даного хворого?

A 18%

B 9%

C 36%

D 27%

E 45%


В опіковий центр з районної лікарні переведено постраждалого Я., 58 р., який отримав 13 днів тому назад циркулярні опіки ІІІ ступеня правої руки, правої ноги та промежини. Протишокову терапію проведено вчасно і адекватно. Переніс некротомію на 2 добу. Скарги на біль в області опіків. Відчуття нестачі дихання немає. Частота дихання 20 на хвилину. АТ 150/80 мм.рт.ст. Яка площа опікової поверхні у даного хворого?

A 28%

B 9%

C 36%

D 54%

E 18%


До опікового відділення з місця пожежі доставлено обпеченого Р., 42 р., 70 кг., з опіками ІІ ст. на правої ноги та правої руки. Яка площа опікової поверхні у даного хворого?

A 36%

B 9%

C 18%

D 27%

E 45%


У комбустіологічний центр доставлено постраждалого Р. 48 р., який одержав 4 години тому опіки І ступеня гарячим паром передньої поверхні тулуба та правої руки. Об-но: свідомість збережена, загальний стан середнього ступеня тяжкості, АТ – 90/60 мм рт.ст, пульс – 110 уд. за 1 хв. Яка площа опікової поверхні у даного хворого?

A 27%

B 9%

C 18%

D 36%

E 45%


До опікового центру машиною автомобілем швидекої медичної допомоги доставлено постраждалого П. 52 р., який отримав 2,5 години тому опіки ІІІ ступеня голови, шиї та передньої частини тулуба (груди, живіт). Об-но: свідомість сплутана, загальний стан важкий, АТ – 80/40 мм рт.ст, пульс – 130 уд. за 1 хв. Яка площа опікової поверхні у даного хворого?

A 27%

B 9%

C 18%

D 36%

E 45%


До опікового відділення лікарні доставлена хвора, що постраждала внаслідок пожежі на підприємстві. Хвора в свідомості, але на зовнішні подразники реагує з запізненням, свідомість сплутана, температура тіла 37,4 С, хвору лихоманить. При огляді: опіки займають 30% поверхні тіла, непошкоджена шкіра та слизові оболонки з ціанотичним відтінком, шкіра вкрита вологим потом, слизові оболонки сухі. Пульс – 115 уд/хв, АТ – 95/70 мм.рт.ст., олігурія. Лабораторні дані: Нb – 112 г/л, Нt – 54%, Л – 21 Г/л, калій крові – 5 ммоль/л. Сеча темно-вишневого кольору, густина сечі – 1030, протеїнурія. Який патогенетичний механізм лежить в основі розвитку опікового шоку?

^ A * Плазмовтрата з опікової поверхні, з розвитком дефіциту калія та білку.

B Токсичне ураження ниркового епітелію і обтюрація звивистих канальців гіаліновими циліндрами, які містять міоглобін.

^ C Вазоконстрикція з розвитком глибокої гіпоксії тканин та розвитку ацидозу.

D Розширення периферичних судин, зниження периферичного опору, депонування крові на периферії, внаслідок збільшення об”єму периферичного судинного русла.

E Зміна реологічних властивостей крові з тенденцією до розвитку ДВЗ-синдрому.


У пацієнтки Л., 57 р., в результаті нещасного випадку виник опік частини обличчя, шиї і грудної клітки. Стан хворої тяжкий. Пульс 100 уд/хв, ЧД – 26 в 1 хв, АТ 70/80 мм рт.ст. Дихання поверхневе, інспіраторна задишка. Лікар швидкої допомоги запідозрив опік гортані. Невідкладну допомогу слід розпочати із введення:

A Промедолу

B Преднізолону

C Сібазону

D Еуфіліну

E Супрастину


У хворої, 68 років, опіки 60% тіла, пульс частий – 130 уд. в хв., АТ – 90/50 мм рт.ст., добовий діурез – 250 мл, креатинін крові – 0,63 ммоль/л. Які лікарські препарати треба виключити з плану лікування?

A * Аміноглікозиди

B Фторхінолони

C Сечогінні

D Серцеві глікозиди

E Гіпертонічний розчин глюкози


Сержант В., 23 років отримав опіки у підбитому танку (на постраждалому горіла одежа). Доставлений на ПМП в тяжкому стані, різке збудження, сечі не було протягом доби. Голос сипить, ЧДР в спокої 28 на хв, ціаноз губ, акроціаноз. Пульс ритмічний, слабкого наповнення, 110 уд на хв. АТ 85/50 мм рт ст. Загальна площа опіків 40%, в тому числі, 25% опіки ІІІб-IV ст. Яка невідкладна допомога на ПМП?

^ A *Промедол, мезатон

B Дихальні аналептики, кордіамін

C Інфузія кровозамісних розчинів

D Кисне терапія, амінокапронова кислота всередину

E Гострий гемодіаліз


Жінка кип’ятила білизну. У воду добавила миючий засіб і відбілювач. При знятті каструлі з плити, по необережності, вилила на себе кип’ячену воду, при цьому одержала опіки. Передня поверхня тулуба, ліве передпліччя і кисть гіперемовані по периферії, в центрі ранова поверхня біловато-сірого кольору. Больова чутливість знижена. В чому полягає первинна допомога?

^ A *Охолодження водою

B Накладання асептичної пов’язки

C Накладання мазьової пов’язки

D Накладання теплоізолюючої пов’язки

E Пов’язка з антисептиком


Лікар швидкої медичної допомоги, оглянувши дитину віком 5 місяців, через дві години після травми, поставив діагноз: термічний опік окропом ІІ-ІІІ ступеню нижніх кінцівок, промежини, спини до 20 %, опіковий шок ІІ ступеню. Яким буде об’єм першої медичної допомоги .

^ A Знеболення, протишокова терапія, накладання асептичної пов’язки

B Накладання асептичної пов’язки

C Інфузійна терапія

D Охолодження опікової поверхні

E Новокаінові блокади, асептична пов’язка на уражені ділянки


Робітниця закладу громадського харчування отримала опік кип’яченим молоком ділянки

передньої поверхні правого стегна. Стан хворої середньої важкості. Пульс 110 на хв., АТ

100/60 мм рт. ст. Який з нижче наведених заходів не слід виконувати при наданні

невідкладної допомоги хворій?

A Змазування ділянки опіку олією

B Охолодження ділянки опіку у проточній воді

C Протишокові заходи

D Накладання чистої вологої пов’язки

E Обрізання одягу навкруги ділянки опіку


Що робити з опіковою поверхнею в перші хвилини термічної травми?

A Обливати холодною водою;

B Покрити сухою асептичною пов'язкою;

C Покрити пов'язкою з розчином фурациліна;

D Накласти мазь Вишневського;

E Змазати борсуковим жиром.


У чоловіка 36 років під час с/г робіт у спекотний період літа раптово з’явилися головокружіння, нудота, тремор кінцівок, збудження, посилене слино- та потовиділення. Хворий знепритомнів, пульс м’який 170 уд.за хв., АТ 90/60 мм рт.ст., обличчя гіперемоване. Найбільш ймовірний діагноз.

A Тепловий удар

B Шлункова кровотеча

C Інфаркт міокарду

D Тиреотоксичний криз

E Діабетична кома


Жінка 28 років під час праці на полі у жаркий день (температура повітря 38°С) відчула головний біль, головообертання, нудоту, ґвалт у вухах. При огляді: шкіра обличчя гіперемована, температура тіла 38,2°С, дихання прискорене, пульс 120/хв, АТ – 115/70 ммрт.ст. який найбільш вірогідний діагноз?

A * тепловий удар

B Вегетативний криз

C Мігрень

D Гостре респіраторне захворювання

E Колапс

Схожі:

B опіковий шок iconРекомендаційний список літератури
Комбустіологія, або медицина опіків — відносно молода галузь медицини, яка вивчає важкі опікові ураження І пов`язані з ними патологічні...
B опіковий шок iconСептичний шок шифр мкх – 10- а48. 3
Септичний шок – клінічний синдром, що виникає за умови системної запальної відповіді на інфекцію та проявляється порушенням здатності...
B опіковий шок iconГеморагічний шок в акушерстві. Шифр мкх-10 О75. 1
Геморагічний шок – стан тяжких гемодинамічних І метаболічних порушень, які виникають внаслідок крововтрати та характеризуються нездатністю...
B опіковий шок icon6 Анафілактичний шок. Сироваткова хвороба. інфекційно-токсичний шок в інфекційних хворих набряк головного мозку гостра дихальна недостатність невідкладна допомога особливості лікування невідкладних станів у хворих на снід Тривалість
Анафілактичний шок. Сироваткова хвороба. інфекційно-токсичний шок в інфекційних хворих набряк головного мозку гостра дихальна недостатність...
B опіковий шок iconНевідкладні стани в терапії
У хворого після ін’єкції антибіотика виник анафілактичний шок. Що Ви використаєте
B опіковий шок iconКардіогенний шок
Госпіталізація на ношах бригадою, яка має можливість провести дефібриляцію в салоні санітарного автомобіля з продовженням протишокової...
B опіковий шок iconСправочник по оказанию скорой и неотложной помощи
Типичными клиническими примерами аллергической реакции первого типа являются анафилактический шок, бронхиальная астма, крапив­ница,...
B опіковий шок iconТесты модуль 2 Наиболее частая форма послеродового воспалительного процесса: А. Септический шок. В. Мастит. С. Сальпингооофорит. D. Тазовый тромбофлебит
Показаннями до переривання вагітності у пізньому терміні при хронічній гіпертензії не явліється
B опіковий шок iconМетодичні вказівки до самостійної роботи лікарів-інтернів з теми: Гостра судинна недостатність (непритомність, колапс). Кардіогенний шок
«Оновлено та прийнято до використання рішенням методичної наради кафедри (протокол №1 від 27 серпня 2013 року – дата проведення методичної...
B опіковий шок iconIv виды нарушений водно-электролитного баланса. Дегидратационный шок. Холера. Диагностика и принципы лечения дегидратационного шока Продолжительность
Водят не только к малоэффективным и неэффективным лечебным мероприятиям, но представляют угрозу для жизни больного. Чем раньше диагностировано...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи