Інститут філософської освіти І науки icon

Інститут філософської освіти І науки
Скачати 51.64 Kb.
НазваІнститут філософської освіти І науки
Дата13.07.2012
Розмір51.64 Kb.
ТипДокументи

ІНСТИТУТ ФІЛОСОФСЬКОЇ ОСВІТИ І НАУКИ

НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА

СТУДЕНТСЬКА РАДАза сприяння


МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО

ФОНДУ «ЕЙДОС»


«ІV ТИЖДЕНЬ МИСТЕЦТВ»

17-21 листопада


арт-поверх «15»

(вул.Тургенєвська 8-14)


«Тиждень мистецтв» – серія заходів, які об’єднані в один цикл та проводяться протягом одного тижня. Свято вперше було проведено Інститутом філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова наприкінці 2006 року та викликало пожвавлення в університетському житті.

«ІV Тиждень мистецтв» відбудеться 17-21 листопада 2008року і обіцяє в черговий раз вразити своєю неординарністю та залучити широке коло художників, інтелігенції та студентів вищих навчальних закладів м.Києва та України.

Цього разу на свято мистецтва арт-поверх «15» завітають такі відомі художники, артисти та діячі мистецтва як ^ Андрій Джеджула, Віктор Андрієнко, Сашко Положинський, Данило Яневський, Вадим Красноокий та інші.

Відбудеться виставка картин Олександра Клименка, проекту білоруських художників Андрія Логінова та Валерія Савульчика «Таємниця 10-ї планети» (проект-фіналіст Міжнародного конкурсу візуальних мистецтв «Ейдос -2006/07»), проект Дмитра Єрмолова «Стереотипи» (переможець грантової програми «Публічний простір 07-08» Міжнародного благодійного фонду «Ейдос»), інсталяція Анатолія Бєлова «Непотрібне мистецтво», інсталяція Сергія Русакова та Каріни Бойчук, презентація першої частини роману Єгора Кучеренка «НеПедагогічна поема».


^ ІСТОРІЯ «ТИЖНЯ МИСТЕЦТВ»


Протягом «Першого Тижня мистецтв», який проходив 18-22 грудня 2006 року відбулась виставка відомих художників Богдана ЗАДОРОЖНОГО, Анатолія ТЕРТИЧНОГО, Наталки ЗАДОРОЖНОЇ “Традиція і ментальність, як поштовх креативності сучасного українського мистецтва”. Відбувались майстер-класи Анатолія БАЙДИ (гончарне мистецтво), Миколи РІДНОГО (сучасне актуальне мистецтво). Свято стало справжньою несподіванкою в кінці минулого року, викликало пожвавлення в загальноуніверситетському житті і відзначилося креативним та сучасним подихом. Керуючись необхідністю реалізації інновацій в освітній процес було вирішено продовжити творчий експеримент.


«Чи потрібне мистецтво для сучасної освіти та розвитку молоді? Чи можливо перетворити поверх навчального корпусу на культурно-мистецький центр? … Традиційний підхід в нашому інформаційному суспільстві, коли безліч питань має вирішуватися в ліченні хвилини мало приносить користі, і канонічність у мисленні не веде до поступу. Це стосується всіх сфер людської діяльності – економіки, сільського господарства, і насамперед, освіти.

Прагнення до розвитку освіти було підтверджено Інститутом історії та філософії педагогічної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, який провів “Другий Тиждень мистецтв”».

Зі статті «Другий Тиждень мистецтв»

в газеті «Освіта»№ 21 (5248) 2-9 травня 2007р.


Другий Тиждень мистецтв” проходив з 2-го по 6-е квітня 2007 року. У рамках весняного свята мистецтв відбулась виставка картин та майстер-клас заслуженого художника України, лауреата премії імені Василя Стуса, члена Національної спілки художників України Валерія ФРАНЧУКА.

На урочистому відкриття відбулась презентація перформансу арт-групи “ВИКЛИК”– першого творчого об’єднання студентів в університеті діяльність, якого спрямована на сучасність та вільне висловлювання гострих проблем молоді та суспільства.

Люди з тонким музичним уподобанням мали можливість потрапити на концерт першого українського акордеоніста, який потрапив до Книги рекордів Гіннесса, заслуженого артиста України Ігоря ЗАВАДСЬКОГО.

Прихильники сучасного мистецтва мали змогу в окремий день насолодитись лекцією молодих художників українського актуального мистецтва, представників арт-групи “Р.Е.П.” (Революційно Експериментальний Простір) Микити КАДАНА, Жанни КАДИРОВОЇ, Ксенії ГНИЛИЦЬКОЇ, Лесі ХОМЕНКО та концертом-перформансом групи-мрії “Пенопласт”.

В останній день “Другого Тижня мистецтв” відбулась презентація університетської збірки творчості студентів “Хай все буде так!” – першої збірки такого формату за довгі часи. Це крок назустріч творчої реалізації молоді.

«Третій Тиждень мистецтв» (12-16 листопада 2006 року) - це виставка картин Олександра Клименка, інсталяція ^ Алевтини Кахідзе, скульптура Жанни Кадирової, живопис Аліси Нікітінової, фотопроект  Сергія Русакова. Вперше простір арт-поверху буде поділений на три зали, які будуть викликати дискусію один в одного. "Простір для дискусії" - основна тема осіннього свята. Дискусія між творами мистецтва, художниками та студентами. Дискусія як спосіб порозуміння та можливість глибше пізнати сутність мистецтва.    У гості на «Тиждень мистецтв» завітали поет, композитор, заслужений діяч мистецтв, почесний академік Академії наук Леонід Федорук; переможець та лауреат багатьох фестивалів мистецтв, керівник дитячої студії «Диво калинове», почесний академік Національної академії наук України, заслужена артистка України Оксана Калінчук; член Спілки письменників Валерія Богуславська; літератор, заслужений художник України Лесь Подерв’янський; директор Центру сучасного мистецтва при НаУКМА Юлія Ваганова. Протягом «Тижня мистецтв» також відбулось: презентація збірки студентської творчості «Філософія Туги», яка видана за підтримки Студентської Ради та видавництва університету, перформанс «Поліс. 5 елемент» арт-групи «Виклик» (творче об’єднання студентів) , презентація творчої лабораторії «Nota bene».

Поява «Тижня мистецтв» викликана гострою необхідністю реалізації творчого потенціалу молоді. Не студент прямує до мистецтва, а останнє робить крок назустріч до молодого покоління. Поверх навчального корпусу перетворюється на справжню мистецьку галерею, культурний осередок.

«Тиждень мистецтв» відбувається з ініціативи Дирекції Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова, кафедри культурології та Студентської Ради Інституту.

Куратори: д.філос. наук, проф. Галина Сергіївна Мєднікова, студент ІV курсу Сергій Русаков


Про «Тиждень мистецтв» надруковано в:

  1. «Газета по-київськи» (електронний варіант статті: www.pk.kiev.ua/life/2007/11/20/130013.html)

  2. «Педагогічні кадри» №11 (1582), жовтень 2007р.

  3. «Обзор» №185 (333) від 16.11.2007

  4. «Освіта України» №92 (880), 14 грудня 2007р.

  5. http://oglyadach.com/news/2007/4/4/142102.htmКонтакти:

Дирекція Інституту філософської освіти і науки

вул. Тургенєвська 8-14, ауд. 3-11,

тел. (044)4860599


д.філос. наук, проф. Галина Сергіївна МЄДНІКОВА,

куратор «Тижня мистецтв»

тел. моб.: 80934182273


студент ІV курсу Сергій РУСАКОВ,

куратор «Тижня мистецтв»

тел. моб.: 8 067 4408591,

e-mail: globus41@ukr.net


Схожі:

Інститут філософської освіти І науки iconІнститут філософської освіти І науки

Інститут філософської освіти І науки iconІнститут філософської освіти І науки 030101 "Філософія"

Інститут філософської освіти І науки iconМіністерство освіти І науки україни інститут філософської освіти І науки

Інститут філософської освіти І науки iconАсоціація «Новий Акрополь» Інститут філософської освіти І науки нпу імені М. П. Драгоманова Київський національний університет театру, кіно І телебачення ім.
Київський національний університет театру, кіно І телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого
Інститут філософської освіти І науки iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни інститут інноваційних технологій І змісту освіти інститут психології імені г.
«Проектування стратегії розвитку психологічного забезпечення освіти ХХІ сторіччя»
Інститут філософської освіти І науки iconСписок студентів другого п’ятого курсів Інституту філософської освіти І науки, на поселення в гуртожиток на 2010/2011

Інститут філософської освіти І науки iconСписок студентів другого п’ятого курсів Інституту філософської освіти І науки, на поселення в гуртожиток на 2010/2011

Інститут філософської освіти І науки iconСписок студентів першого курсу Інституту філософської освіти І науки, на першочергове поселення в гуртожиток на 2010/2011

Інститут філософської освіти І науки iconСписок студентів першого курсу Інституту філософської освіти І науки, на першочергове поселення в гуртожиток на 2010/2011

Інститут філософської освіти І науки iconСписок студентів першого курсу Інституту філософської освіти І науки, на першочергове поселення в гуртожиток на 2010/2011

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи