Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р icon

Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р
Скачати 130.61 Kb.
НазваПос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р
Дата14.07.2012
Розмір130.61 Kb.
ТипДокументи

Звіт про роботу ПОС СумДУ

за період з 24 квітня 2007 р. по 17 лютого 2010 р.


Доброго дня, шановні делегати, запрошені та гості

XІХ звітно-виборної конференції!

Минуло майже 3 роки з моменту проведення попередньої, 18-ї, конференції, яка відбулася 24 квітня 2007 р. Отже, звітувати я буду за роботу всього профспілкового комітету саме за період з квітня 2007 р. по лютий 2010 р.


Профспілкова організація студентів СумДУ працює, керуючись законом України “Про профспілки, їх права та гарантії діяльності”, Статутом Профспілки працівників освіти і науки України, Положенням «Про Профспілкову організацію студентів Сумського державного університету», Статутом СумДУ, законами України «Про освіту» та «Про вищу освіту».

Станом на 17 лютого 2010 р. ПОС СумДУ об’єднує 4953 особи, у т.ч. аспірантів – 24 чол.

Слід відзначити, що суттєвим надбанням за звітний період було залучення до профспілки студентів комерційної форми навчання, налагодження роботи з аспірантами університету та створення профбюро медичного інституту, яке зараз працює за усіма напрямками профспілкової діяльності.

У групах щороку обираються профгрупорги, на факультетських конференціях – профспілкові бюро.


Так, на сьогодні структура ПОС включає профспілкові бюро 5 факультетів та 7 комісій: організаційно-масову (голова – Бага Л.М.), житлово-побутову (голова – Кравченко А.С.), культури та спорту (голова – Гордієнко Л.М.), захисту соціальних прав студентів (голова – Дегтяр С.О.), громадського контролю (голова – Черемісіна А.О.), міжнародних зв’язків (голова – Нюкіна Ю.А.) та ревізійну (голова – Ілляшенко Н.С.).

Кожна з комісій наділена правом працювати з членами профорганізації, службами університету, готувати питання для розгляду на засіданнях профкому, профспілкових конференціях.

До складу профкому на звітно-виборних конференціях на факультетах, що пройшли наприкінці минулого навчального семестру, було обрано 38 чол., із них 10 чол. - президія профкому.

Отже, зупинюсь на роботі за окремими напрямками.


^ Організаційно-масова робота.

Профком у своїй роботі велику увагу приділяв організаційній роботі. Перш за все, це оптимізація структури ПОС СумДУ.

До складу президії профкому введені голови профбюро та голови комісій, а вже через них встановлювався більш тісний зв’язок з факультетами.

Організаційно-масовою комісією регулярно проводилася роз’яснювальна робота серед студентів про діяльність ПО, зокрема, читалися лекції для першокурсників, організовувалися виїзди (наприклад, виїзд першокурсників факультету ЕлІТ у табір «Зарница» восени 2009 р.), а також було взято на профоблік студентів та аспірантів шляхом розгляду їх заяв на засіданнях профкому.

Значна увага приділялась інформаційному забезпеченню. Саме тому щопонеділка після засідань ректорату проводилися засідання президії профкому з інформацією та розглядом найбільш актуальних питань. Вся отримана інформація доводилась до голів профбюро, а через них, впевнена, до більшості з вас. Також регулярно проводилося інформування студентів про події життя університету та профкому на щотижневих зборах профгрупоргів по факультетах, а також через 8 профспілкових стендів, газету “Резонанс” та розроблений на початку 2009 р. сайт Профспілкової організації студентів. Профком має свою електронну адресу, що дозволяє одержувати інформацію та обмінюватися нею з коллегами.

У 2009 р. членами профбюро факультету ЕлІТ спільно зі студентським деканатом було розроблено «Абетку першокурсника».

Постійно підтримуємо зв’язок і з керівними органами профспілки (обкомом, ЦК, АПОСУ, ЄАПОУ).

Так, протягом 2007-2009 рр. представники профкому студентів приймали участь у всеукраїнських конференціях та семінар-нарадах активу профспілкових організацій студентів України (у м.Харків, м.Вінниця, м.Судак, м.Миргород, м.Київ, смт.Верховина та смт.Рибаче), що проводилися Асоціацією правозахисних організаторів студентів України, членом якої є наша профспілкова організація, а також у роботі ХХІІ з’їзду Євразійської асоціації профспілкових організацій університетів (м. Баку, Азербайджан). До речі, на цьому з’їзді мене було обрано до складу президії ЄАПОУ від України і весною 2010 р. засідання президії даної організації планується провести саме на базі нашого університету. Корисними були й семінари, що проводив наш обласний комітет Профспілки.

Обмінюючись досвідом з колегами на цих з’їздах, семінарах і конференціях, розуміємо, що нам є, чому у них повчитися, але і є, чим поділитися.

Щороку проводилися традиційні семінари - навчання профспілкового активу, зокрема на базі «Сонячна Галявина».


^ Житлово-побутова робота.

У 2009 р. було оновлено склад житлово-побутової комісії, що сприяло більш плідній її роботі. Головою комісії став голова студради гуртожитку №2, тому було налагоджено співпрацю зі студентськими радами.

Житлово-побутовою комісією (ЖПК) проводилися перевірки умов проживання студентів у гуртожитках СумДУ, виявлення недоліків з подальшим сприянням їх ліквідації, зокрема, було розглянуто колективну скаргу мешканців гуртожитку по вул. Ковпака та за допомогою господарських і фінансових служб вирішувалися питання щодо проблем, існуючих у даному гуртожитку (непрацюючий санвузол, відсутність води на 5 поверсі, розмір плати за проживання у гуртожитку тощо), також було вирішено проблеми енергопостачання у гуртожитку машинобудівного коледжу й переселення мешканців 140 секції гуртожитку №3.

Членами ЖПК регулярно ведеться роз’яснювальна робота серед студентів щодо правил внутрішнього розпорядку гуртожитків, щодо перевантаження електромереж, а також проводиться анкетування з метою виявлення проблем мешканців гуртожитків і їх побажань.

Члени ЖПК та голови профбюро факультетів приймають участь у складанні рейтингів на поселення в гуртожитки СумДУ, надають допомогу студентам при поселенні.

Спільно з відділом позанавчальної роботи та студентським ректоратом проводилися толоки силами мешканців гуртожитків.

Щороку у травні проводиться традиційний конкурс на кращі кімнати у гуртожитках СумДУ й за рахунок коштів ПО нагороджуються переможці.

Слід зауважити, що усі накази про поселення й виселення студентів з гуртожитків погоджуються з ПОС. Також представники профкому відстоюють права студентів на всіх виховних комісіях.


^ Оздоровча робота.

Значну увагу приділяє профком оздоровленню й відпочинку членів профспілки.

Так, ПО проводилась організація літнього та зимового оздоровлення й відпочинку студентів і аспірантів шляхом надання путівок до санаторіів, пансіонатів, баз відпочинку, зокрема у м. Ялта, м. Севастополь, с. Рибаче, с.Лазурне Херсонської обл., с. Верховина Івано-Франківської обл., с. Ясіня Закарпатської обл.


Студентам частково відшкодовувалися витрати на оздоровлення за рахунок профспілкового бюджету, а також коштів Стипендіального фонду.

Відпочинок і оздоровлення студентів щороку проводиться в рамках програми «Оздоровлення студентів» Асоціації правозахисних організаторів студентів України.

Також профспілкові активісти приймали участь у проведенні загальноуніверситетських і міських акцій “За здоровий спосіб життя”.

Позитивну динаміку зростання видатків на оздоровлення членів профспілки можна побачити з діаграм на слайді.


Як бачимо, протягом 2007-2009 років за рахунок коштів Профспілкової організації студентів було оздоровлено 78 осіб на загальну суму 36398 грн., зокрема: у 2007 р. – 13 чол. (3350 грн.), у 2008 р. – 14 чол. (9700 грн.), у 2009 р. – 47 чол. (27636 грн.), протягом січня-лютого 2010 р. – 6 чол. (3260 грн).

Слід зауважити, що жодна заява не залишилася поза увагою, тобто були оздоровлені абсолютно всі бажаючі члени нашої організації.

На оздоровлення також спрямовувалися кошти Стипендіального фонду університету, у чому профком не стояв осторонь, приймаючи заяви й подаючи клопотання адміністрації університету на надання допомоги студентам і аспірантам.


^ Культурно-масова та спортивна робота.

У 2007-2010 рр. активізувалася робота комісії культури та спорту ПОС.

Протягом звітного періоду Профспілковою організацією студентів було організовано ряд танцювально-розважальних заходів, дискотек (з приводу знайомства з першокурсниками, до Дня Св. Валентина, Дня Захисника Вітчизни, Свята 8 березня, до Міжнародного Дня Студента, до Нового року тощо), а також надавалася організаційна й фінансова допомога в проведенні культурно-масових та спортивних заходів Відділу позанавчальної роботи й студентам, що проживають у гуртожитках СумДУ.

Так, у 2007 р. до Міжнародного Дня Студента спільно з Відділом позанавчальної роботи було проведено спортивно-розважальний захід “Веселі старти” за участі команд Сумського державного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки й Курського державного технічного університету. У 2008 р. пройшов аналогічний захід за участю команд студентського профкому, студентського ректорату й Машинобудівного коледжу СумДУ.

У 2008 р. до Дня Захисника Вітчизни спільно з Відділом позанавчальної роботи та студентським ректоратом було проведено змагання з армспорту за участі команд СумДУ та Машинобудівного коледжу СумДУ.

У березні 2008 р. ПОС було проведено конкурс - шоу “В стране чудес” серед факультетів на кращу пару.


Протягом 2008-2009 рр. ПОС було організовано екскурсійні поїздки студентів до м. Полтава (приурочена до 60-річного ювілею університету), до м. Львів, у дендропарк «Олександрія» (м. Біла Церква) та до м. Батурин. За рахунок профспілкових коштів оплачувався проїзд членів профспілки на загальну суму 12539 грн.

Не залишалися поза увагою і студенти-активісти: Профспілковою організацією нагороджувалися учасники всіх культурно-масових та спортивних заходів університету (міжфакультетський КВН, “Золотий Інтеграл”, “Спортивна слава СумДУ”, “Кращий студент СумДУ”, “Веселі старти” тощо), а також випускники – активісти на випускних вечорах.

Комісією культури та спорту й житлово-побутовою комісією ПОС проводилися танцювально-розважальні заходи й спортивні змагання у гуртожитках СумДУ (з футболу, настільного тенісу тощо).

У березні 2009 р. спільно з відділом по роботі зі студентською молоддю в гуртожитках було проведено конкурс «Міс гуртожитку – 2009».

У квітні 2009 р. спільно зі студентським ректоратом проводилися спортивні змагання між командами ВНЗ міста з 4 видів спорту.

Профспілкові активісти були учасниками міського конкурсу «Міс Студентство – 2009» (це голова організаційно-масової комісії Бага Любов та профгрупорг Приходько Катерина), регіонального етапу конкурсу «Кращий студент України – 2009» (голова ЖПК Кравченко Антон та голова профбюро факультету ЕлІТ Дегтяр Сергій), міського конкурсу «Студент року» (у номінації «Творча діяльність» - голова профбюро гуманітарного факультету Нюкіна Юлія).

Щороку члени комісії культури та спорту та голови профбюро приймають активну участь у проведенні Днів відкритих дверей в університеті та Днів факультетів.

ПОС регулярно організовуються масові відвідування студентами університету кінотеатру “Дружба” (а у 2009 р. – ще й кінотеатру “Космос”) за зниженими цінами. До речі, на сьогодні, окрім нашого університету, пільгові квитки до кінотеатру отримує лише СДПУ, хоча ця добра традиція була започаткована всіма ВНЗ міста.

Слід відзначити активізацію культурно- та спортивно-масової роботи на факультетах. Так, членами профбюро факультету ЕлІТ спільно зі студентським деканатом у 2009 р. було організовано танцювально – розважальний захід з приводу знайомства з першокурсниками, профбюро гуманітарного факультету – відвідування студентами музею воскових фігур, профбюро медичного інституту – ряд дискотек та спортивних змагань.

ПОС ведеться робота щодо залучення спонсорської допомоги для проведення загальноуніверситетських і профспілкових заходів, а також надаються дотації аспірантам на новорічні вечори.

Динаміка видатків на культурно-масову та спортивну роботу наведена на наступному слайді


Як бачимо з діаграм, ця динаміка є позитивною. Це видатки на придбання квітів, подарунків, оплату транспортних послуг на екскурсійні поїздки тощо. У 2007 р. вони склали 6022 грн., у 2008 р. – 22539 грн., у 2009 р. – 22672 грн., у січні-лютому 2010 р. – 4717 грн.

Але і такої кількості заходів, особливо спортивних, мабуть, замало для 6,5-тисячної студентської сім’ї. Тому необхідно комісії культури і спорту набирати оберти, в тісній співпраці зі спортивним клубом та кафедрою фізвиховання пропагуючи спорт та здоровий спосіб життя.


^ Захист соціальних прав студентів.

Слід зазначити, що значна увага в нашому університеті приділяється розвитку соціального забезпечення студентів і аспірантів.

Так, стипендія і навіть індексація стипендії виплачуються своєчасно і в повному обсязі щомісяця, чим можуть похизуватися далеко не всі, навіть провідні, ВНЗ України. Студенти пільгових категорій без затримок отримують усі кошти, передбачені для них законодавством України.

Не стоїть осторонь цих процесів і наша організація, погоджуючи всі накази на виплату стипендії, матеріальної допомоги та преміювання; студентам надаються клопотання.

На засіданнях виховної комісії та засіданнях профкому неодноразово розглядалися питання щодо відрахування студентів-сиріт з університету, а головами профбюро приймалася активна участь у розгляді питань переведення студентів на місця державного замовлення.

У 2007 р. вперше укладено колективну угоду між ПОС та адміністрацією СумДУ, яка закріплює їх зобов’язання щодо соціального захисту й стипендіального забезпечення, поліпшення житлово-побутових умов, організації дозвілля студентів, укріплення матеріальної бази об’єктів культури та спорту, спортивної роботи та оздоровлення. У 2009 р. дану угоду переукладено на 3 роки.

Наша профспілкова організація веде облік та опікується студентами пільгових категорій: чорнобильцями, сиротами, інвалідами та студентами, що мають дітей віком до 3 років. Це стосується, зокрема, видачі матеріальної допомоги, новорічних подарунків, проведення розважальних заходів до Міжнародного Дня Студента та Дня Св. Миколая.

Так, на обліку у профспілці перебуває 75 студентів-інвалідів, 51 студент-сирота, 22 студенти-чорнобильці та 22 студенти, що мають дітей.

Не залишилися поза увагою й діти-сироти, для яких члени профкому збирали іграшки, одяг, кошти та разом з волонтарами університету відвідували дитячі будинки.

Також у 2008 р. спільно з волонтерами та студентським клубом СумДУ було проведено благодійні акції: “Подаруй надію маленькій сумчанці” та “Не будь байдужим до долі сиріт” (зібрані кошти та іграшки пішли на допомогу дітям – сиротам).

У квітні 2009 р. було проведено благодійну акцію зі збору коштів на операцію онкохворій семимісячній дівчинці.

Враховуючи скарги студентів на обслуговування в банку «Експрес» (систематичні затримки перерахування стипендії на картки, нерозгалуженість мережі банкоматів), ПО неодноразово клопотала щодо припинення співпраці з даним банком. Як результат - угоду з банком «Експрес» буде розірвано, а студентів переведено на обслуговування в іншому банку.

Восени 2009 р. спільно з ПО СумДУ було подано звернення до депутатів Сумської міської ради Ілляшенка С.М. та Теліженка О.М. щодо облаштування зупинки по вул. Охтирській.

У сесійні та післясесійні періоди проводилося опитування студентів щодо фактів правопорушень з боку викладачів (останнє – на початку лютого цього року), результати анкетування оброблялися й інформація оперативно доводилася до адміністрації університету для усунення даних недоліків.


Позитивна динаміка спостерігається й у питаннях матеріального забезпечення студентів і аспірантів за рахунок профспілкових коштів. Це видно з діаграми на слайді. Так, у 2007 р. було виплачено нецільову благодійну допомогу й заохочення 94 студентам та аспірантам на суму 19255 грн., у 2008 р. – 125 чол. на суму 24844 грн., у 2009 р. - 143 чол. на суму 27498 грн., у січні-лютому 2010 р. – 28 чол. на суму 5900 грн. Студент В.О. як кращий студент медичного інституту у 2008 р. отримав стипендію в розмірі 850 грн. за рахунок профспілкових коштів.


На наступному слайді подано розподіл нецільової благодійної допомоги й заохочення по факультетах.

^ Факультет, підрозділ

Кількість членів профспілки, що отримали допомогу

Кошти,

грн.

ЕлІТ

104

18820

ТеСЕТ

84

16140

ФЕМ

75

14510

Гуманітарний

56

11700

^ Медичний інститут

48

10727

Аспіранти

23

5600


Слід зазначити, що жодному члену профспілки не було відмовлено в наданні матеріальної допомоги.

Також подавалися клопотання до Обкому Профспілки щодо виділення коштів на допомогу нашим студентам.


^ Громадський контроль.

Комісією громадського контролю ПОС регулярно проводяться перевірки умов обслуговування у їдальнях, буфетах та кафетерії СумДУ, співставлення цін на продукцію з її якістю.

Так, ціни на ідентичні страви у їдальні СумДУ та кафетерії головного корпусу дещо або навіть суттєво відрізнялися. За клопотанням ПОС з початку цього навчального семестру ціни вирівняно в усіх підрозділах комплексу громадського харчування університету.


У 2008 р. комісією було проведено опитування мешканців гуртожитків №2 та №3 щодо необхідності відкриття буфету у гуртожитку №3 СумДУ. Відповідь студентів була майже одноголосно негативною. Але останнє опитування, проведене минулого тижня, показало дещо інші результати, тому втілення у життя цих побажань і буде завданням для новообраного профкому.

Комісією громадського контролю також проводилися перевірки температурного режиму в навчальних аудиторіях.


^ Міжнародні зв’язки.

У 2007 р. ПОС було розпочато виготовлення посвідчень студента міжнародного зразка “ISIC”, власники якого мають право на знижки в межах України та за кордоном, у 2008 р. - посвідчень викладача міжнародного зразка “IТIC”, у 2009 р. - європейської молодіжної картки “EURO<26”.

У 2008 р. було виготовлено 100 посвідчень, у 2009 р. – 120 шт.

У 2009 р. за сприяння ПОС укладено договір про співпрацю між СумДУ та Асоціацією правозахисних організаторів студентів України щодо участі у програмах міжнародного обміну, зокрема участі студентів університету у програмі “Work And Travel USA”. Профспілковою організацією надаються консультації студентам щодо даних програм.

Підбиваючи підсумки майже 3-річної роботи, слід визнати, що зроблено багато, багато чого залишилося в тіні доповіді, але зроблено далеко не все та часом не так, як хотілося б. Виходячи з цього, новому складу профкому хочеться побажати, перш за все, більш плідної і тісної роботи з профгрупоргами та безпосередньо всіма членами нашої профспілкової організації з метою підвищення їх активності при проведенні спортивних, оздоровчих, культурних та інших заходів.

Враховуючи це, планування профспілкового бюджету слід проводити з максимальною ефективністю його використання в інтересах якомога більшого числа членів профспілки. Адже тільки при такому підході ніхто не буде сумніватись, що обрали не тих, кого слідувало б.

Як голова нині діючого профкому, хочу подякувати всьому профспілковому активу: профоргам груп, головам профбюро факультетів, головам комісій, своєму заступнику, бухгалтеру, секретарю і, звісно, членам профспілкового комітету, серед яких більшість тих, хто три звітні роки з честю пройшов школу профспілкового життя.

Також від імені всього профспілкового комітету висловлюю подяку адміністрації університету за плідну співпрацю за всіма напрямками.

Насамкінець хочу зауважити, що будь-яку роботу можна критикувати. Але ж не помиляється тільки той, хто нічого не робить.

Дякую всім за увагу!

До нових звершень!

Схожі:

Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р iconРішення Вченої ради Сумду від 11 лютого 2010 р з питання: «Редакційно-видавнича діяльність СумДУ: стан та перспективи розвитку»
move to 0-17242828
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р icon53 від 09 лютого 2010 року
Вас взяти участь у роботі університетської науково-практичної конференції студентів та молодих вчених „молода наука”, яка відбудеться...
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р iconРішення Вченої ради Сумду від 11 лютого 2010 року з питання
move to 0-16785768
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р iconРішення Вченої ради Сумду від 11 лютого 2010 р з питання: «Редакційно-видавнича діяльність СумДУ: стан та перспективи розвитку»
Заслухавши інформацію заступника першого проректора – начальника організаційно-методичного управління доц. Юскаєва В. Б., вчена рада...
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р iconЗакон України від 5 квітня 2007 року №876 V// Все про бухгалтерський облік. 2007. №72. 6 серпня. С. 13. Україна. Кабінет Міністрів
Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення дитячих позашкільних навчальних закладів: Закон України від 5 квітня...
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р icon12 квітня 2007 року херсон 2007 удк 796. 035: 383. 1 Ббк 75. 1: 74. 200. 54
Проблеми сучасної валеології, фізичної культури та реабілітації. – Херсон: Видавництво хду, 2007. с
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р iconВипуск №95 від 4 квітня 2011 року
Це – один із результатів проведення засідання круглих столів, що провели 9 лютого та 17 лютого у Запорізькій обласній раді та в Управлінні...
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р iconКрутько Олени Миколаївни за період 2007-2010 роки
Проблеми підготовки вчителів та студентів до використання кіно на сторінках часопису «Радянська школа» 50-х років ХХ століття
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р iconЗвіт ректорату Сумського державного університету щодо результатів організаційної діяльності (укладено за основними показниками діяльності Сумду станом на 1 квітня 2010 р.) // Резонанс. 2010. №7-8 (спецвипуск). квітень. С. 3-10. Битюк, І
Сумгу юрий Петрушенко, профессор Сумгу сергей Шевченко, по вопросам экономического развития города-профессор Сумгу сергей Ильяшенко...
Пос сумду за період з 24 квітня 2007 р по 17 лютого 2010 р iconРішення Вченої ради Сумду від 11 лютого 2010 року з питання
«Стан та перспективи розвитку системи інформаційно-бібліотечного забезпечення навчальної та наукової діяльності університету І його...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи