Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах icon

Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах
Скачати 24.52 Kb.
НазваБюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах
Дата14.07.2012
Розмір24.52 Kb.
ТипДокументи

Прокопенко О.В., Фролов С.С.

Сумський державний університет


БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ В ПРИКОРДОННИХ РЕГІОНАХ


Бюджетна політика є ефективним інструментом впливу на соціально-економічний розвиток держави, вагомою складовою фінансової та економічної політики. Від своєчасного визначення напрямів бюджетної політики багато в чому залежить функціонування бюджетної системи держави. В сучасних умовах без ефективної бюджетної політики неможливо подолати наслідки фінансової кризи, забезпечити реалізацію програм довгострокового розвитку країни, зростання добробуту населення, покращання діяльності суб’єктів господарювання.

Формування бюджетної політики неможливе без таких елементів, як визначення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на плановий рік, аналіз виконання бюджету за минулий рік і очікуване виконання за поточний рік, підготовка інструкцій про особливості складання розрахунків до проектів бюджетів на наступний рік.

Але будь-які практичні розробки бюджетної політики у своїй основі повинні спиратися на науково обґрунтовані принципи. За цих умов бюджетна політика буде повною мірою досягати своїх концептуальних засад.

Перший принцип, якого необхідно дотримуватися, – це створення сприятливих умов розвитку пріоритетних галузей виробництва, які дозволяють у кінцевому підсумку підвищити життєвий рівень населення.

Другий принцип – це стимулювання підприємницької діяльності суб’єктів господарювання всіх форм власності з метою формування додаткових робочих місць, забезпечення створення умов для прибутковості діяльності.

Третій принцип ґрунтується на постійному вдосконаленні методів та форм мобілізації фінансових ресурсів держави щодо забезпечення різних видів соціальних гарантій.

Сумська область є типовою прикордонною територією, тому значне місце в її економічному і соціальному житті відіграють зовнішні відносини. Довжина кордону Сумської області з Росією є найбільшою в порівнянні з усіма іншими регіонами України.

Аналіз, проведений в роботі, показав, що Сумська область дуже залежна від зовнішньоекономічних відносин, оскільки основу її ВВП складають експортно-імпортні операції, що є типовим для прикордонної території. Російська федерація є головним економічним партнером Сумської області, при чому з роками її роль лише зростає. На сьогодні її доля в зовнішньоторговельному обороті складає майже 50%.

Необхідною умовою розвитку прикордонних територій є адекватне їх фінансування, основою якого є бюджет. Втім якісне бюджетне планування неможливе без оцінки можливостей прикордонних територій як з точки зору доходів бюджету, так і витрат, що в сукупності утворюють бюджетний потенціал регіону. На сьогоднішній день відсутні методики і наукові наробітки щодо оцінки бюджетного потенціалу прикордонних територій.

Таким чином, можна стверджувати, що формування бюджетної політики є надзвичайно складним механізмом, який потребує врахування багатьох факторів, залежить від концептуальних засад розвитку держави і суспільства, пріоритетів економічної та фінансової політики держави, виконання нею своїх основних функцій. На жаль, бюджетна політика переважно має тактичний характер і спрямована на подолання поточних проблем, що відображається у плануванні бюджету країни лише на один фінансових рік, тоді як практика розвинених країн свідчить про необхідність планування на 3-5 років з корегуванням показників, виходячи з тієї економічної кон’юнктури, яка сформувалася за роки цілеспрямованої реалізації економічної політики.

Схожі:

Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах iconТематика курсових робіт з курсу “Політекономія”
Податково-бюджетна політика держави – головний інструмент регулювання економічних відносин
Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах iconОсобливості державного субсидіювання економіки україни на сучасному етапі у статті аналізуються державні субсидії як елемент категорій „м`яких бюджетних обмежень”
України; визначається роль державного субсидіювання для підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств у короткостроковій...
Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах icon"Проблеми економіки й управління у промислових регіонах"
Донецький національний університет економіки І торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського
Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах iconПерелік екзаменаційних питань з курсу «валютна політика»
Суб’єкти валютної політики. Основні функції органів державного регулювання валютної сфери в Україні
Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах iconМитне регулювання
Характеристика основних напрямків державного управління зовнішньоекономічною діяльністю суб’єктів господарювання. Влив державного...
Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах icon«Податковий кодекс як інструмент регулювання економічних відносин в україні»

Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни донецький національний університет кафедра прикладної економіки І бізнес-адміністрування програма вступного екзамену в магістратуру за спеціальністю 000013 «Бізнес-адміністрування»
«Інноваційний менеджмент», «Економіка підприємства», «Операційний менеджмент», «Планування діяльності підприємства», «Інвестиційний...
Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни донецький національний університет кафедра прикладної економіки І бізнес-адміністрування програма вступного екзамену в магістратуру за спеціальністю 000013 «Бізнес-адміністрування»
«Інноваційний менеджмент», «Економіка підприємства», «Операційний менеджмент», «Планування діяльності підприємства», «Інвестиційний...
Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах iconУдк 338. 51: 336. 717 Напрямки удосконалення державного регулювання трансфертного ціноутворення у комерційних банках України
Бхідність удосконалення регулювання трансфертного ціноутворення для запобігання мінімізації податкових платежів банками з іноземними...
Бюджетна політика як інструмент державного регулювання економіки в прикордонних регіонах iconКолдовський А. В. Гібридна динамічна модель прогнозування як інструмент дослідження оптимального валютного курсу в системі валютного регулювання

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи