Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» icon

Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація»
НазваМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація»
Сторінка1/6
Дата14.07.2012
Розмір1.77 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ


з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація»

(для студентів 1 курсу денної і заочної форм навчання професійного напряму 0504 - «Туризм» спеціальності 6.050400 - «Готельне господарство»)


Харків – ХНАМГ – 2007


Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» (для студентів 1 курсу денної і заочної форм навчання професійного напряму 0504 - «Туризм» спеціальності 6.050400 - «Готельне господарство»). /Укл.: Абєлєшов В.І. . – Харків: ХНАМГ, 2007. 54с.


Укладач: В.І. Абєлєшов


Рецензент: О.О. Алексахін, к.т.н., доцент кафедри теплохолодопостачання


Рекомендовано кафедрою теплохолодопостачання,

протокол № 1від 29.08. 2006


Метою курсової роботи є закріплення знань з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація», набуття досвіду з організації, планування й контролю комплексу заходів з технічної експлуатації будівельних конструкцій та інженерних систем рекреаційних закладів, складання необхідної документації з технічної експлуатації будівель, проектування процесу обслуговування гостей на основі розробки технологічних процесів надання послуг гостинності, ознайомлення з довідковою літературою, нормативною документацією, існуючими методиками планування заходів, формування професійних вмінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних умовах, виховання потреби систематичного поновлення своїх знань і творчого їх застосування в практичній діяльності.


  1. ^ ЗМІСТ ЗАВДАННЯКурсову роботу виконують згідно з індивідуальним завданням, яке містить розрахунково-пояснювальну записку, що складається з наступних розділів: загальні положення, організація і планування заходів з технічної експлуатації будівель (складання акту загального огляду будівлі, складання річного плану проведення загальних і профілактичних оглядів елементів будівель, складання дефектного акта поточного ремонту будівлі, складання перспективного плану капітальних ремонтів елементів будівель, планування заходів з підготовки будівель до сезонної експлуатації), розрахунок кількості робітників і службовців, займаних технічною експлуатацією інженерного обладнання будівель, знос будівлі.


^ 2. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

ЗАСОБИ РОЗМІЩЕННЯ ТУРИСТІВ.


Розміщення займає центральне місце в комплексі послуг, що надають мандрівникам.

Засоби розміщення - це будь-який об'єкт, що регулярно або епізодично надає місця для ночівлі. Засоби розміщення - це основа туристської індустрії. На їх частку доводиться більше половини осіб, зайнятих у туристській сфері, і більше половини всіх надходжень від туризму. Будівництво нових засобів розміщення істотно підвищує привабливість туристського напряму.

Створення єдиної системи класифікації засобів розміщення туристів, придатної для повсюдного використання в світі, є складною проблемою. Це пояснюється різними підходами до оцінки ступеня впорядкування і комфортабельності, набору послуг, що надаються, якості інженерного устаткування будівель, різниці в кліматичних й інших умовах.

Класифікація засобів розміщення туристів:

а) Колективні засоби розміщення:

1) готельного типу: готелі, мотелі, пансіонати, мебльовані кімнати, клуби з мешканням, гостьові дома, готелі при лікувальних установах, санаторії, будинки відпочинку, профілакторії та ін.

2) спеціалізовані: туристські бази, села, притулки, хатини, стоянки, спортивні бази, бази відпочинку, табори праці і відпочинку, бунгало, кемпінги, дома мисливця (рибака), центри конгресу, транспортні засоби розміщення (транспорт, обладнаний під засоби розміщення для нічлігу - потяги, яхти, судна, що здійснюють круїзи, та ін.

3) гуртожитки: молодіжні, студентські та ін.

б) Індивідуальні засоби розміщення: приватне житло (квартири, індивідуальні дома, вілли, котеджі, дачі та ін.); житло, що орендують (квартири, кімнати в квартирах, індивідуальні доми, вілли, котеджі, дачі та ін.); житло (квартири, кімнати в квартирах, індивідуальні дома, вілли, котеджі, дачі та ін.), що орендують у приватних агентів; розміщення у родичів і знайомих та ін.

У різноманітті засобів розміщення туристів особливе місце належить готельній індустрії як виду економічної діяльності щодо організації тимчасового мешкання і надання інших послуг. Сучасне готельне господарство в усьому світі є значною галуззю економіки, що відрізняється високим рівнем вимог і багатофункціональністю.

Готель - це підприємство, призначене для тимчасового мешкання.

Слід зазначити, що, по суті, будівля готелю є одночасно і суспільною і житловою.

Класифікація готелів:

1) за функціональним призначенням:

а) транзитні (зокрема мотелі);

б) цільові:

- ділового призначення;

- для відпочинку: - курортні готелі (бальнеологічні, кліматологічні, грязелікувальні); - туристські готелі (туристсько-екскурсійні, туристсько-спортивні, спеціалізовані);

2) за рівнем комфорту;

3) за місткістю: малі, середні, великі, мега-готелі;

4) за місцем розташування: у міській межі (у центрі міста, на околиці міста), заміські, на морському узбережжі (пляжні готелі), в горах (гірськолижні готелі);

5) за тривалістю роботи: що працюють цілорічно, два сезони, один сезон;

6) за забезпеченням харчуванням: повний пансіон (розміщення і триразове харчування), розміщення і лише сніданок;

7) за тривалістю перебування клієнтів: для тривалого або короткочасного;

8) за класом: економічного класу (набули найбільшого поширення для масового туризму), фешенебельні готелі і готелі для конгресів;

9) та інші.

Транзитні готелі призначені для обслуговування туристів в умовах короткочасної зупинки. Звичайно вони розташовані уздовж магістралей з великим рухом і відрізняються малою місткістю і обмеженим рівнем комфорту. У цій групі найбільшу популярність і широке розповсюдження одержали мотелі.

Мотель - це готель, розташований поблизу автомобільної дороги. У мотелі автотуристу забезпечують необхідний комфорт, надають місце для автомашини і гарантують відповідний догляд за нею. Мотелі, як правило, одноповерхові або двоповерхові будівлі поза міською забудовою.

Кемпінг - це табір для туристів, розташований біля крупних центрів або живописної місцевості, часто поряд з мотелем.

Готелі ділового призначення обслуговують осіб, які перебувають з діловою метою (ділова поїздка, відрядження, участь в з'їзді, конференції і т. д.). Вимоги до готелів ділового призначення: місце розташування поблизу центрів населених пунктів; переваження одномісним номерам; організація в номері разом із зоною відпочинку і сну робочої зони; наявність в номерному фонді номерів-апартаментів; наявність спеціальних приміщень для проведення ділових заходів (конференц-залів, переговорних кімнат, приміщень для експозицій); наявність спеціального технічного устаткування; наявність служб фінансового забезпечення; устаткування стоянок і гаражів для транспортних засобів.

Рівень комфорту грає величезну роль в рішенні питань управління якістю готельних послуг. Рівень комфорту - це комплексний критерій. Його складовими є: стан будівлі, під'їзних шляхів, облаштування прилеглої території, стан і структура номерного фонду (площа номерів, частка одномісних, багатокімнатних номерів, апартаментів, наявність інженерного устаткування та ін.); інформаційне забезпечення і технічне оснащення, стан меблів, інвентарю, предметів санітарно-гігієнічного призначення; наявність, стан і режим роботи підприємств живлення; забезпечення можливості надання ряду додаткових послуг та інше.

Класифікація готелів за рівнем комфорту прийнята у всьому світі. Встановлення рівню комфорту в даний час лежить в основі і найбільш поширеній класифікації готелів - системи «зірок». У її основі лежить ділення готелів на категорії від однієї до п'яти «зірок».

Побудовані і реконструйовані будівлі готелів до введення їх в експлуатацію підлягають атестації за спеціальною анкетою. Переатестація готелів повинна відбуватися не рідше одного разу за 5 років.


^ Місткість готелю - це кількість койко-місць або номерів, яка може бути запропоноване клієнтам одночасно. Койко-місце - це площа з ліжком, призначена для користування однією людиною. Номер - це приміщення, що складається з одного або декількох койко-місць, обладнане відповідно до вимог готелю даної категорії. Номером може вважатися одна кімната на 1-3 чоловік. У готелях кімната, розрахована на чотирьох і більш людей, відноситься до житлових кімнат типу гуртожитків.

Класифікація готельних номерів:

1) за кількістю койко-місць: одно-, дво-, тримісні номери;

2) за кількістю кімнат: одно-, дво-, трикімнатні номери і т. д.;

3) за призначенням: економ-класу, бізнес-класу, номери-апартаменти, люкс-апартаменти;

4) за оснащеністю устаткуванням і інвентарем.

Номери економ-класу призначені для розміщення широкого контингенту туристів, вони відрізняються скромною обстановкою і устаткуванням, що відображається в невисокій ціні розміщення.

Номери бізнес-класу призначені для розміщення туристів, які перебувають з діловою метою. У них повинні бути створені умови для роботи: робочий стіл, телефон, комп'ютер й інші.


Номери-апартаменти (дво-, трьох, чотирикімнатні з кухнею) призначені, як правило, для довгострокового розміщення сімей. Обов'язково повинні бути кухня з необхідним набором побутової техніки, що дозволяє забезпечити практично домашні умови перебування.


Люкс-апартаменти (сюїти) - це трьох або чотирикімнатні номери високої комфортності з площею не менше 45 м2, у складі яких кухня, як правило, відсутня.

Залежно від оснащеності устаткуванням і інвентарем розрізняють п'ять категорій номерів: вища, перша, друга, третя, четверта. Готельний номер вищої категорії повинен мати: більше однієї житлової кімнати, повний санвузол, телевізор, радіо, холодильник, телефон, килими, високоякісне електроустаткування, гарнітурні меблі, постільні приналежності, драпіровку, бути розрахованим на одного або двох чоловік.

Загальноприйнятого підходу до визначення місткості малих, середніх, великих готелів, мега-готелів у даний час немає. У кожній країні дане питання розв'язують по-різному, враховуючи конкретні особливості. Багато країн використовують наступний підхід до класифікації готелів за місткістю: малі - до 150 місць (не більше 100 номерів), середні - 150-400 місць (до 300 номерів), великі - понад 400 місць (понад 300 номерів), мега-готелі - більше 600 номерів.

Категорія готелю, мотелю - класифікаційне угрупування, що характеризується певним комплексом вимог.

Класифікацію готелів за категоріями засновано на комплексі вимог до: матеріально-технічного забезпечення; номенклатури і якості послуг, що надаються; рівню обслуговування.

Категорії позначаються символом «*» (зірка). Кількість зірок збільшується відповідно до підвищення рівня якості обслуговування. Готелі класифікують за п'ятьма категоріями, мотелі – за чотирма. Вищу категорію готелю позначають *****, нижчу - *, вищу категорію мотелю - ****, нижчу - *.


Вимоги до готелів різних категорій (знак «означає обов'язкове виконання вимоги).
Категорія

Вимога

*

**

***

****

*****

1. Будівля і прилегла до нього територія
Вивіска:
- освітлювана або така, що світиться

X

X


- що світиться з емблемоюX

X

X

Вхід для гостей:
- окремий від службового входу

X

X

X

X

X

- з козирком для захисту від атмосферних опадів на шляху від автомобіля


X

X

- повітряно-теплова завіса


X

X

- в ресторан (кафе, бар):
- з готелю

X

X

X

X

X

- з вулиціX

X

X

Автостоянка:
- що охороняється в готеляхX

X

X

- що охороняється в мотелях

X

X

X

X

X

- або гаражX

X

X

Кількість місць від кількості номерів не менше:
- для готелів:
10%

X

X


20%X30%


X

X

- для мотелів:
80%

X

X

X

X
2. Технічне устаткування
Аварійне освітлення і енергопостачання:
- аварійне освітлення (акумулятори, ліхтарі, свічки)

X

X


- стаціонарний генератор (не обов'язковий при використанні централізованого електропостачання), що забезпечує основне освітлення і роботу устаткування (зокрема ліфтів) протягом не менше 24 годинX- стаціонарний генератор, що забезпечує роботу всього споживаючого енергію устаткування


X

X

Водопостачання: гаряче від резервної системи гарячого водопостачання на час аварії, профілактичних робітX

X

X

Устаткування для додаткової фільтрації води


X

X

Кондиціювання повітря у всіх приміщеннях, цілорічно


X

X

Внутрішнє радіомовлення з можливістю радіотрансляції у всіх приміщеннях, включаючи ліфти


X

X

Ліфт у будівлі:
- більше одного поверху


X

X

- більше двох поверхівX- більше трьох поверхів

X

X


- вантажний і пасажирський окремо


X

X

- час очікування не більше:
30 с


X

X

45 сX- цілодобовий підйом і спуск

X

X

X

X

X

- службовий, окремо від ліфта для гостей


X

X

Телефонний зв'язок з номера:
- внутрішній (без виходу в місто) або кнопка виклику обслуговуючого персоналу в 100 % номерів

X

- внутрішній в 100 % номерів
X


- прямий з міською мережею в 100 % номерівX- прямий з міською, міжміською, міжнародною мережею в 100 % номерів


X

X

Телефони колективного користування в суспільних приміщеннях (вестибюлі) в кабіні або під акустичним ковпаком:
- міський, міжміський, міжнародний

X

X

X

X

X

- міський: не менше одного на поверх за відсутності телефону в номері

X

X


3. Номерний фонд
Місць в одно- і двомісних номерах не менше:
- 60%

X

- 80%
X


- 100%X

X

X

Багатокімнатні номери (апартаменти) і/або номери, які можуть бути сполучені
X

XБагатокімнатні номери (апартаменти)X

X
Площа номера (не враховує площу санвузла, лоджій, балкона), м2:
однокімнатного однокімнатного

одномісного двомісного
8 12

X

X


10 14X12 (16) 14 (20)


X
14(18) 16(25)

X

У дужках вказані площі для готелів, що будують і реконструюють
Номери, призначені для прийому великої кількості гостей, повинні мати площу, визначену з розрахунку: 6 м2 на кожне додаткове місце

X

X


Санвузол у номері:
- умивальник, унітаз, ванна або душ:
не менш 25 % номерів

X

не менш 50 % номерів
X


100 % номерівX- умивальник, унітаз, ванна:
100 % номерів


X

X

- додатковий туалет для багатокімнатних номерів


X

X

Номер без санвузла обладнано умивальником

X

X


Площа санвузла, м2:  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМетодичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація»
«будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» (для студентів 1 курсу денної І заочної форм навчання професійного напряму 0504...
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки для проведення практичних занять та виконання курсової роботи з навчальної дисципліни «гідротехнічні споруди»
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки для проведення практичних занять та виконання курсової роботи з дисципліни «гідротехнічні споруди»
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни
Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Економіка природокористування» (для студентів 4 курсу денної І заочної...
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни харківська національна академія міського господарства г. В. Фесенко методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни
Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Пожежна профілактика в будівництві» (для студентів 5-го курсу денної...
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки України Харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки для проведення практичних занять, виконання курсової роботи та самостійної роботи
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки України Харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки для проведення практичних занять, виконання курсової роботи та самостійної роботи
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства а. Г. Солнцев методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «архітектурина графіка»
Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Архітектурна графіка» (для студентів 2 курсу денної форми навчання...
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки
Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни „Технологія туристської діяльності” (для студентів 2 курсу всіх форм...
Міністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Будівлі, споруди, їх обладнання та експлуатація» iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства
Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з дисципліни “Інвестиційний менеджмент”
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи