Соколік С. В., магістрант icon

Соколік С. В., магістрант
Скачати 13.05 Kb.
НазваСоколік С. В., магістрант
Дата28.07.2012
Розмір13.05 Kb.
ТипДокументи

НИРКОВА ЕКСКРЕЦІЯ ЗАЛІЗА ТА ЦИНКУ У ЗДОРОВИХ ДОНОШЕНИХ ДІТЕЙ

Соколік С.В., магістрант


Науковий керівник – доц. Тарасова І.В.

СумДУ, медичний інститут, кафедра педіатрії з курсом мед. генетики


Залізо та цинк важливі ессенціальні мікроелементи (МЕ), що є абсолютно необхідними для повноцінного функціонування організму дитини. Ці мікроелементи впливають на процеси росту, розвитку, виконують важливу роль в активації гемопоезу та імуногенезі. Нирки є одним з найважливіших органів, що регулюють екскрецію МЕ, в т.ч. заліза і цинку, підтримують їх баланс в організмі дитини.

Мета дослідження - оцінити рівень екскреції заліза та цинку у здорових доношених новонароджених.

Концентрацію МЕ в сечі вивчали у 92 доношених новонароджених. Вміст заліза в сечі визначали на 1-7, 8-14 та 30 добу життя. Визначення мікроелементів проводилось методом атомно-адсорбційної спектрофотометрії.

Концентрація заліза у сечі протягом неонатального періоду достовірно зростає (0,6780,03 мкмоль/л на 1-7 добу життя та 0,956 0,04 мкмоль/л на 30 добу життя). Вміст цинку в сечі, навпаки, має незначну тенденцію до зниження (1,7970,06 мкмоль/л на 1-7 добу життя та 1,674 0,05 мкмоль/л на 30 добу життя).

Добова екскреція заліза збільшується до 30-ї доби життя в 1,5 рази порівняно з показником на 1 тижні життя. Добова екскреція цинку залишається сталою.

Екскреція заліза на кілограм ваги зростає до кінця 1-го місяця життя майже на 50% (з 2,8 мкг/кг/добу до 4,11мкг/кг/добу), а екскреція цинку на кілограм ваги не змінюється і складає близько 8 мкг/кг/добу.

Отримані дані можна використовувати в якості нормативних при вивченні екскреції МЕ при різних патологічних станах в неонатальному періоді.

Схожі:

Соколік С. В., магістрант iconПотьомкіна Н. П. ф-т економіки та управління, магістрант
Особливості формування та використання Інтернет-ресурсів в контексті інноваційної діяльності підприємств
Соколік С. В., магістрант iconДодаток 1 Заявка на участь у VI міжнародній конференції „Наука, освіта, суспільство очима молодих”
Посада (студент, магістрант, аспірант, здобувач, вчитель, психолог, викладач, доцент, професор)
Соколік С. В., магістрант iconДодаток 1 Заявка на участь у V міжнародній конференції „Наука, освіта, суспільство очима молодих”
Посада (студент, магістрант, аспірант, здобувач, вчитель, психолог, викладач, доцент, професор)
Соколік С. В., магістрант iconДодаток 1 Заявка на участь у ІV міжнародній конференції „Наука, освіта, суспільство очима молодих”
Посада (студент, магістрант, аспірант, здобувач, вчитель, психолог, викладач, доцент, професор)
Соколік С. В., магістрант iconМитна політика та актуальні проблеми економічної безпеки України на сучасному етапі (економіко-управлінські, правові, інформаційно-технічні, гуманітарні аспекти)”
Статус (курсант, студент, магістрант, аспірант, здобувач тощо)
Соколік С. В., магістрант iconTorch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант
Для позначення інфекцій цієї групи була запропонована абревіатура torch-комплекс, що складається з початкових латинських букв захворювань....
Соколік С. В., магістрант iconНапрями та особливості екологізації податкової системи волковець Т. В., магістрант
Питання екологізації економіки України є особливо актуальним, оскільки спостерігається погіршення техніко-екологічних і еколого-економічних...
Соколік С. В., магістрант iconМагістрант групи пзмн 08
...
Соколік С. В., магістрант iconНухт, Київ сучасні способи активації процесів розмноження та ферментації пивоварних дріжджів
Карпутіна М. В., к т н., доц., Романова З. М., к т н., доц., Сидор В. М., к т н., доц., Карпутіна Д. Д., магістрант (нухт, Київ)
Соколік С. В., магістрант iconІ. М., магістрант двнз "Українська академія банківської справи нбу"
Безумовно, саме проект по заміні мсфз (ias) 39 І деякі інші зміни методів обліку (включаючи зміни, що стосуються фінансових інструментів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи