Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант icon

Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант
Скачати 22.84 Kb.
НазваTorch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант
Дата16.07.2012
Розмір22.84 Kb.
ТипДокументи

TORCH-ІНФЕКЦІЯ І ВАГІТНІСТЬ

Бойчунь В.О., магістрант

Науковий керівник - к. м. н., доц. Сумцов Г.О.

СумДУ, кафедра сімейної медицини з курсом ендокринології

У 1971 році з багатьох інфекційних захворювань була виділена група бактеріальних і вірусних інфекцій, які викликають при внутрішньоутробному інфікуванні та розвитку внутрішньоутробної інфекціі у дітей, схожі за клінічними проявами симптоми і стійкі структурні дефекти багатьох органів і систем. Для позначення інфекцій цієї групи була запропонована абревіатура TORCH-комплекс, що складається з початкових латинських букв захворювань. Даному висновку передував ряд історичних відкриттів.

Достовірний опис токсоплазмозу в людини було зроблено чеським офтальмологом Янку у 1923 р., що спостерігав випадок важкої патології в немовляти, що загинуло з явищами гідроцефалії, лівостороннього мікрофтальма, двосторонньої колобоми жовтої плями. У 1937-1939 рр. американські лікарі Вольф, Коуен, Пейдж описали випадки вродженого енцефаломієлиту у дітей, що закінчилися смертю, при цьому збудником хвороби була токсоплазма.

У 1907-1908 рр. описаний коньюнктивіт у немовлят, викликаний збудником, що проникнув з полових шляхів породіллі, а також були виявлені цитоплазматичні включення в зіскрібках слизових оболонок немовлят і їх матерів, характерні для хламідій. Виділена і культивована культура хламідій з виділень статевих органів в 1957 р. в Китаї.

У 1950-1956 рр. Сміт, Велліос, Рове довели, що цитомегаловірусна інфекція може вражати матку, а також виділили цитомегаловірус із сечі новонародженої дитини.

У 1962 р. Уеллер виділив вірус, що викликає краснуху. Дослідження вірусу краснухи й цитомегаловірусу привели до відкриття вродженої інфекції, що спостерігається при зараженні плоду.

Роботи з інфекційного перинатології тісно пов'язані з ім'ям проф. Цинзерлінга (1923-1995). Протягом багатьох років школа Цинзерлінга широко вивчала внутрішньоутробні інфекції й плацентити, у першу чергу викликані різними видами мікоплазм, вірусами герпесу й хламідіями. Морфологічні зміни в плаценті викликані цими збудниками були описанні Цинзерлінгом вперше в світі і саме ним було запроваджено екстренне дослідження посліду після пологів.

За даними літератури в структурі перинатальної смертності внутрішньоутробні інфекції становлять 65-70 %, в тому числі інфекція викликана ВПГ-2 складає 30-95%, а Ch. trachomatis 5-40%.

Нами, на базі СОЦАГР, проведено обстеження 120 вагітних жінок. Виявлено інфікованість ВПГ-2 у 20% , інфікованість генітальним хламідіозом у 25%, асоціації мікоплазм з ВПГ-2 і Ch. trachomatis у 10 % вагітних жінок. Ускладнення гестаційного процесу спостерігались у 75% вагітних, які були інфіковані генітальним герпесом та хламідіозом, що в 2-3 рази частіше, ніж у здорових. Для генітального хламідіозу було характерно частий розвиток гестозу першої половини вагітності, прееклампсії, багатоводдя, передчасних пологів, несвоєчасного злиття навколоплідних вод. Для генітального герпесу було більш характерно розвиток загрози переривання вагітності, гіперплазії плаценти, хронічної фетоплацентарної недостатності, передчасного відшарування плаценти. Ускладнення у новонароджених (недоношеність, асфіксія, патологічна втрата маси тіла плоду, більше частий розвиток коньюгаційної жовтяниці й більше тривале її розрішення ) у матерів інфікованих хламідіозом і ВПГ-2 спостерігалися значно частіше.

Виходячи із цього, з метою профілактики ускладнень, жінки, які планують вагітність, мають потребу в проведенні предконцепційної підготовки.

Схожі:

Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconЗатверджую” Проректор з навчальної роботи
Вагітність і пологи при тазовому передлежанні. Вагітність і пологи пр аномаліях кісткового таза. Проблеми макросомії в акушерстві,...
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант icon1 Актуальність теми
Диференціальна діагностика гострого респіраторного синдрому (грип, парагрип, рс-інфекція, аденовірусна інфекція, бактеріальні ураження)....
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconМетодичні вказівки до практичних занять 3 курсу «Загальної хірургії» Розділ «Хірургічна інфекція» для студентів 3-го курсу медичного інституту
Методичні вказівки до практичних занять з курсу «Загальної хірургії». Розділ «Хірургічна інфекція» / Укладачі І. Д. Дужий., В. В....
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconМетодичні вказівки до практичного заняття „ Вагітність і пологи при екстрагенітальних захворюваннях (серцево-судинна патологія, захворювання крові, дихальної системи)
Вагітність і пологи при екстрагенітальних захворюваннях (серцево-судинна патологія, захворювання крові, дихальної системи)”
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconВагітність і пологи при екстрагенітальних захворюваннях (ендокринні захворювання, сечових органів, шлунково-кишкового тракту). Актуальність теми
Вагітність і пологи при екстрагенітальних захворюваннях (ендокринні захворювання, сечових органів, шлунково-кишкового тракту)
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconРобочий зошит для практичних занять з мікробіології, вірусології та імунології розділ загальна бактеріологія. Нормальна мікрофлора тіла людини. Інфекція. Імунітет
Робочий зошит для практичних занять з курсу «Мікробіологія, вірусологія та імунологія». Розділ «Загальна бактеріологія. Нормальна...
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconПотьомкіна Н. П. ф-т економіки та управління, магістрант
Особливості формування та використання Інтернет-ресурсів в контексті інноваційної діяльності підприємств
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconАкушерство 618. 2 В 12 Вагітність та пологи
Ни одна специальность не приносит порой столько мрачных переживаний и потрясе ний, как врачебная”
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconДодаток 1 Заявка на участь у ІV міжнародній конференції „Наука, освіта, суспільство очима молодих”
Посада (студент, магістрант, аспірант, здобувач, вчитель, психолог, викладач, доцент, професор)
Torch-інфекція І вагітність бойчунь В. О., магістрант iconДодаток 1 Заявка на участь у VI міжнародній конференції „Наука, освіта, суспільство очима молодих”
Посада (студент, магістрант, аспірант, здобувач, вчитель, психолог, викладач, доцент, професор)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи