Скачати 106.43 Kb.
|
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка ПРОГРАМА ФАХОВОГО ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ на спеціальність 7.05030401 „Видобування нафти і газу" освітньо-кваліфікаційний рівень – "спеціаліст" Полтава 2012 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Вступний іспит проводиться на підставі оцінки рівня професійних знань, умінь та навичок випускників, передбачених ГСВО МОНУ "Освітньо-кваліфікаційна характеристика бакалавра з напрямку "Гірництво", з використанням загальнодержавних методів комплексної діагностики (складення комплексного кваліфікаційного державного екзамену). Інформаційною базою, на підставі якої формуються засоби об'єктивного контролю ступеня досягнення кінцевих цілей освітньо-професійної підготовки, є змістовні модулі, з яких складаються анотації дисципліни, наведені в ГСВО МОНУ "Освітньо-професійна програма підготовки бакалавра з напрямку "Гірництво", а також варіативний компоненті відповідного стандарту Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Метою вступного іспиту є перевірка і оцінка теоретичної та практичної підготовки бакалавра, встановлення рівня його знань з основних фахових дисциплін, їх відповідності вимогам стандарту якості освіти, положенням про ступеневу освіту, навчальним планам і програмам підготовки фахівців. Для забезпечення ефективності реалізації освітньої та професійної підготовки, що визначені в освітньо-кваліфікаційній характеристиці, при підборі студентів ставляться вимоги щодо їх здібностей і підготовленості у вигляді системи знань, умінь і навичок, визначених програмою базової вищої освіти з напряму „Видобування нафти і газу” і підтверджених результатами державної атестації з використанням загальнодержавних методів комплексної діагностики (комплексного державного екзамену). Освіту за спеціальністю „Видобування нафти і газу” продовжують студенти, які отримали кваліфікацію „бакалавр” з цієї спеціальності. Державний вступний іспит проводиться Державною екзаменаційною комісією, яка затверджується наказом ректора Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Склад комісії визначається з урахуванням специфіки спеціальності. В роботі комісії приймають участь спеціалісти і провідні викладачі з дисциплін, що включені до складу іспиту. Іспит проводиться шляхом виконання та подальшої оцінки комплексного-кваліфікаційного завдання. Вступний екзамен складається з тестової перевірки знань абітурієнтів. Тестова перевірка знань, що формують уміння, зазначені в ОКХ бакалавра з видобування нафти і газу, складаються з наступних дисциплін: „Геологія", „Основи гірничого виробництва”, „Нафтогазопромислова геологія”
^
^
„Підземний ремонт свердловин”
„Матеріали та реагенти нафтогазо видобутку”
„Підземна газогідромеханіка” „Геологія нафти і газу”
„Механіка гірських порід” ^ „Фізика нафтового і газового пласта”
„Освоєння свердловин” 1.Обладнання свердловин перед освоєнням
^
^
^
„Розробка та експлуатації нафтогазових та газоконденсатних родовищ”
^ Екологічна безпека, охорона надр і довкілля при підготовці свердловин до експлуатації. Екологічна безпека, охорона надр і довкілля при фонтанній, насосній експлуатації свердловин "Організація, планування та основи менеджменту; економіка виробництва" Розрахунки економічних показників видобувного, бурового або нафтогазопромислового підприємства. Розрахунки заробітної плати та норм виробітку робітників при різних системах оплати праці. Визначення собівартості спорудження свердловини або одиниці видобутої вуглеводневої сировини. Економічні розрахунки при різних варіантах технологічного процесу. Розрахунки амортизаційних відрахувань та остаточної вартості обладнання. Розрахунки прибутку при видобутку нафти та газу. Термін окупності кинітальних вкладень. Розрахунки економічної ефективності в результаті впровадження нової техніки та організаційно-технічних заходів.^Техніка безпеки при монтажі, експлуатації та ремонті обладнання для буріння та експлуатації свердловин. Заходи безпеки при роботі з обладнанням. Схеми захисних заземлень. Пожежна безпека. Причини виникнення і заходи боротьби з вібраціями. Нормування і заходи боротьби з шумом. Рекультивація земель та забруднення навколишнього середовища, заходи боротьби з ним. Індивідуальні методи захисту. Методи боротьби з переохолодженням і надлишковим теплом Захист від радіоактивного випромінювання. Розрахунок та норми загального, місцевого та аварійного освітлення. Види інструктажів з техніки безпеки. Методи аналізу травматизму. Послідовність розслідування та реєстрація нещасних випадків. Техніка безпеки, та протипожежні заходи при фонтанній, насосній експлуатації свердловин, при підготовці свердловин до експлуатації Проведення вступного екзамену повинно ґрунтуватись на наступних принципах:
Вступні тестові завдання складаються кафедрою згідно навчальних програм дисциплін та затверджуються на засіданні кафедри. Проведення вступного іспиту базується на наступних принципах: –уніфікація методів та умов проведення іспиту; –забезпечення інформаційної та психологічної підготовки студентів до екзамену; –відповідність системи університетського контролю галузевій системі атестації та ліцензування фахівців; –дотримання секретності при використанні чи зберіганні матеріалів діагностики; –гласність та одинакові умови доступності отримання інформації. ^ Тестові завдання складаються на основі фахових дисциплін освітньо-професійної програми підготовки бакалавра. Тестові завдання повинні бути закритої форми, мати чотири варіанти відповіді одна з яких вірна. Тести повинні охоплювати всі змістовні модулі навчальної дисципліни, включеної в іспит. Кількість тестових завдань з відповідної дисципліни визначається в залежності від кількості відведених годин на її вивчення. Загальна кількість тестових завдань складає 40. ^ Протягом 60 хвилин здійснюється тестування з використанням стандартних білетів. Кожний студент вносить в бланк для відповідей свої реквізити і на протязі 60 хвилин відповідає на тестові завдання. Вступний іспит приймає приймальна комісія, затверджена наказом ректора університету. До складу комісії залучаються провідні фахівці відповідного напряму, як правило, професори і доценти. ^ Оцінювання знань вступників на фахових вступних випробуваннях здійснюється за 5-бальною шкалою (від 1 до 5 балів), незадовільними вважаються оцінки до 3-х балів. За кожну правильну відповідь присвоюється 0,125 бали.
|