Скачати 58.36 Kb.
|
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка ПРОГРАМА ФАХОВОГО ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ на спеціальність 8.06010103 ” Міське будівництво та господарство” напряму підготовки 0601 „Будівництво” освітньо–кваліфікаційний рівень – „Магістр” Полтава 2012 1. загальні положення Підготовка магістрів за фахом „Міське будівництво та господарство” здійснюється на основі базової вищої освіти за напрямом „Будівництво”. Для забезпечення ефективності реалізації завдань освітньої та професійної підготовки, що визначені в освітньо-кваліфікаційній характеристиці, при підборі студентів ставляться вимоги щодо їх здібностей і підготовленості у вигляді системи знань, умінь і навичок, визначених програмою базової вищої освіти з напряму „Будівництво” і підтверджених результатами державної атестації з використанням загальнодержавних методів комплексної діагностики (випускної роботи, комплексного державного екзамену або їх поєднання). Освіту за спеціальністю „Міське будівництво та господарство” продовжують студенти, які отримали кваліфікацію „Бакалавр з будівництва” та успішно склали вступні іспити. ^ Вступний екзамен складається з тестової перевірки знань абітурієнтів. Тестова перевірка знань, що формують уміння, зазначені в ОКХ „ Бакалавра будівництва” складається з наступних дисциплін:
Основи архітектурно-будівельного проектування. Цивільні, промислові будівлі і комплекси. Об’ємно-планувальні і конструктивні рішення житлових, громадських, виробничих будівель і комплексів. Урбаністика. Виконання містобудівельної оцінки, планування міст, благоустрій та транспортні мережі.
Класифікація матеріалів, що використовуються в будівництві, їх склад і структура. Принципові питання технології виробництва будівельних матеріалів, галузі їх застосування.
Розрахунок будівельних конструкцій будівель та споруд на міцність, жорсткість, стійкість форми рівноваги при дії статичних, динамічних навантажень та інших впливів (дія температури, нерівномірне зміщення опор тощо).
Класифікація будівельних конструкцій і їх роль у створенні різних каркасів будівель. Матеріали для будівельних конструкцій, їх механічні характеристики. Загальні положення розрахунку і проектування конструкцій. Проектування і розрахунки металевих, залізобетонних і дерев’яних і їх елементів. Основи механіки ґрунтів.
Основи технологічної підготовки будівельних процесів. Технологія виконання загально будівельних і спеціальних робіт. Проведення вступного екзамену повинне ґрунтуватись на наступних принципах:
^ Тестові завдання складаються на основі фахових дисциплін освітньо-професійної програми підготовки бакалавра. Тестові завдання повинні бути закритої форми, мати чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна – вірна. Кількість тестових завдань з відповідної дисципліни визначається в залежності від кількості відведених годин на її вивчення. Загальна кількість тестових завдань складає 40. ^ Протягом 45 хвилин здійснюється тестування з використанням стандартних білетів. Кожний студент вносить в бланк для відповідей свої реквізити і на протязі 45 хвилин відповідає на тестові завдання. Вступний іспит приймає фахова атестаційна комісія, затверджена наказом ректора університету. ^ Державна комісія перевірки тестових завдань здійснюється за ключем. При перевірці тестів використовують такі критерії: Проведення вступного іспиту базується на наступних принципах - уніфікація методів та умов проведення екзамену - забезпечення інформаційної та психологічної підготовки студентів до екзамену - відповідність системи університетського контролю галузевій системі атестації та ліцензування фахівців - дотримання секретності при використанні чи зберіганні матеріалів діагностики. Перевірка тестових завдань здійснюється за шифром правильних відповідей. ^ Головними професійними критеріями при оцінці виконання студентами екзаменаційного завдання є гнучкість концептуального інженерного мислення, вміння комплексно оцінювати виробничу ситуацію, точність аналітичного розв'язання задач, влучність та стислість виразу думки, вміння точно визначати ефективність прийнятих рішень. Загальна оцінка знань вступників визначається сукупністю правильних відповідей, приведених до 100 бальної шкали (від 100 до 200). Вагомість одного тестового завдання 2,5 бала. Максимальна кількість балів, яку може набрати вступник – 200. Вступник допускається до участі у конкурсному відборі для зарахування на навчання, якщо результат фахового вступного випробування складає не менше ніж 124 бали. Таблиця критеріїв оцінювання знань:
|