Екологічна безпека є складовою національної безпеки України icon

Екологічна безпека є складовою національної безпеки України
Скачати 54.41 Kb.
НазваЕкологічна безпека є складовою національної безпеки України
Дата16.07.2012
Розмір54.41 Kb.
ТипЗакон
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України. Національна безпека, згідно із Законом України “Про основи національної безпеки України”, це – захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечуються сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних та потенційних загроз національним інтересам.

Серед пріоритетів національних інтересів України у цьому плані є забезпечення екологічно та техногенно безпечних умов життєдіяльності громадян і суспільства, збереження навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів.

У Міжнародній конвенції “Про збереження біологічного різноманіття” стверджується необхідність коригування підходів до біологічного різноманіття, яке є надбанням усього людства, а не окремої держави чи адміністративного утворення. Країни несуть відповідальність за збереження свого біологічного різноманіття. У цьому документі підкреслюється загальна нестача інформації та знань відносно біологічного різноманіття, що потребує істотних капіталовкладень, але у майбутньому очікується одержання значної кількості екологічних, економічних і соціальних вигод від таких інвестицій.

Екологічна політика більшості країн світу спрямована на підвищення рівня громадської свідомості, інформованості місцевого населення, особливо керівників підприємств та адміністрацій, а також формування екологічного світогляду в молодого покоління  пріоритети соціально спрямованих напрямів екологічної політики держави.

Понад двадцять тисяч великих і малих річок та струмків протікають територією України. Майже дві третини з них дуже забруднені. Потерпають ці “кровоносні судини Землі” від антропогенних чинників. Простіше кажучи, від звичайної людської недбалості та хронічного отруєння відходами  промисловими, сільськогосподарськими, комунально-побутовими.

Ми запрошуємо ВСІХ, хто небайдужий до проблеми збереження малих річок Полтавщини, узяти в заході посильну участь. Планується очищення берегів р. Тарапунька від сміття, висаджування дерев. Відразу ж в пам’яті згадуються веселі та дотепні Тарапунька та Штепсель, відомі сатирики минулого століття.

Вкрай необхідним є також упорядковування прибережних смуг, в т. ч. території поблизу “Шевченкового дуба”, посадженого на вшанування пам’яті великого Кобзаря у 1861 р.

Річка Тарапунька – найбільша з п’яти малих річок м. Полтава, що протікає через усі райони міста. Разом з цим вона – одна з найзабрудненіших.

Південна частина річки Тарапуньки, що протікає поблизу вулиці Панфілова, забруднена, перш за все, побутовими відходами, які скидає у річку населення цієї частини м. Полтава. Раніше, ще у 50-ті роки минулого століття, воду з річки пили та купались в ній. Зараз  це заросла чагарниками, деревами та забруднена сміттям притока р. Ворскла. За даними інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним і санітарним станом міста, прибережні захисні смуги по обидва береги за параметрами мають бути довжиною 25 метрів від води по всій протяжності річки в межах існуючої забудови. Тобто, будь-які будівлі від берегів р. Тарапуньки мають бути розташованими більш ніж за два десятки метрів. Натомість біля її берегів впритул розташований гаражний кооператив та приватний сектор.

У рамках соціального проекту направленого на збереження природи і формування екологічного мислення у суспільства буде проведена екологічна акція “Природа, Я, Суспільство” на базі Полтавської державної аграрної академії.

1. ^ Метою проекту є:

  • привернення уваги громади до проблем охорони довкілля, спрямування зусиль до практичних дій по його оздоровленню, пропаганда здорового способу життя, виховання екологічного мислення та культури;

  • очистити берег річки від побутового сміття, посадити кущі та дерева вздовж берегів та на крутосхилах, де має місце ерозія;

  • здійснити заходи по упорядкуванню сміттєзвалищ;

  • висвітлити у засобах масової інформації позитивні приклади дій та перетворень, що направлені на охорону навколишнього природного середовища.

2. Завдання проекту має подвійну мету: поліпшити стан нашого довкілля, а також на прикладі цієї акції привернути увагу громадськості до проблем екології, підвищити рівень екологічної свідомості суспільства.

3. ^ Учасники акції, у проекті прийматимуть участь студенти та волонтери Полтавської державної аграрної академії.

4. Підведення підсумків.

З метою виховання екологічного мислення та культури будуть виготовлені таблички з наступними написами:

^ Сьогодні дбаєш про природу  завтра вона дбає про тебе!

Збереження природи  наший обов’язок!

Спочатку екологія  потім ідеологія!

За дерева, за воду, за нашу природу!

Один за всіх  і всі за чистоту!

Будь особливим  не сміти!

За живу природу!

Які будуть розміщені вздовж річки, на нашу думку це позитивно вплине на свідомість людей і примусить замислитися над своїми діями чи бездіяльністю по відношенню до природи.

Наступним кроком діяльності буде ціла низка просвітницьких акцій – круглі столи, тематичні лекції, фотовиставки, екоконкурси, вулична агітація тощо.

Підвищення рівня екологічної свідомості суспільства. Подолання екологічної кризи, на межі якої опинилася Україна і зокрема Полтавська область, неможливе без суттєвої зміни відносин між установами, що контролюють стан навколишнього середовища, та населенням, що споживає ресурси, без орієнтації на багаторічну перспективу в галузі екологічного виховання молоді.

Найбільш ефективний захід цього напряму програми  екологічна освіта осіб, відповідальних за прийняття важливих рішень, а саме  держслужбовців, керівників та екологів промислових підприємств, керівників та агрономів сільськогосподарських підприємств, фермерів. Значну увагу необхідно приділити підвищенню рівня екологічної свідомості викладачів і керівників навчальних закладів.

Важливий аспект природоохоронної діяльності  формування масової екологічної свідомості за допомогою засобів масової інформації, журналістів. Залучення до підготовки матеріалів у пресі провідних фахівців відповідної галузі сприятиме підвищенню ефективності екологічної освіти населення.

Пріоритетним напрямком є реалізація концепції безперервної екологічної освіти. Робота з дітьми повинна орієнтуватись не тільки на пасивне засвоєння певних масивів інформації у школі, а й на реалізацію практичних заходів у позашкільних закладах екологічної освіти. Проведення разових акцій щодо очищення міських парків, лісових масивів, прибережних зон, висадження алей і клумб сприятиме формуванню патріотичних, екологічно орієнтованих молодих особистостей. Користь від таких акцій полягатиме не тільки в поліпшенні умов існування людини, а й у вихованні молоді. Нині актуальним є проведення масових природоохоронних заходів, спрямованих на формування екологічного мислення молодого покоління.

Як відомо, здоров’я  найцінніше, чим ми володіємо. Здоров’я людини залежить від середовища: від повітря, від води, від ґрунтів... Тому, думаючи про своє здоров’я, ми перш за все повинні думати про чистоту довкілля. Кожна людина, в якої болить душа за чисте повітря, прозору річку та зелені вулиці, може зробити свій вклад для збереження довкілля, наведення порядку на своєму подвір’ї і поза ним, і рідному місті, селі чи селищі, на берегах річок, які справедливо називають артеріями життя.Автор проекту Віктор Нестеренко

Запрошуємо Вас долучитися до проекту та висловити власні думки та пропозиції за адресою pruroda_ya_syspilstvo@mail.ru

Бажаючі прийняти участь та внести свої пропозиції

Питаннями та пропозиціями пишіть на адресу:

Схожі:

Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconПаспорт спеціальності 21. 06. 01 Екологічна безпека
Техногенна безпека держави є складовою частиною екологічної безпеки за кінцевим результатом впливу на навколишнє середовище
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconПаспорт cпеціальності 21. 06. 01 Екологічна безпека
Техногенна безпека держави є складовою частиною екологічної безпеки за кінцевим результатом впливу на навколишнє середовище
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconПаспорт спеціальності 21. 06. 01 Екологічна безпека
Техногенна безпека держави є складовою частиною екологічної безпеки за кінцевим результатом впливу на навколишнє середовище
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconНавчальна програма дисципліни «Екологічна та техногенна безпека»
«Екологічна та техногенна безпека» є складовою циклу професійної та практичної підготовки, яка входить до навчального плану підготовки...
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconБерляк Г. В., здобувач Житомирський державний технологічний університет сутність та індикатори інвестиційної безпеки підприємства: обліково-економічний підхід
Забезпечення економічної безпеки. Складовою економічної безпеки є інвестиційна безпека. Інвестиційна безпека – спрямована на уникнення...
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconВсеукраїнська науково-практична конференція «Техногенно-екологічна безпека України: стан та перспективи розвитку»
Науково-методична рада з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в Київській області
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України icon„Екологічна безпека видається в кду імені Михайла Остроградського з 2008 року. Виходить чотири рази на рік. У 2009 році журнал «Екологічна безпека»
Науковий журнал „Екологічна безпека видається в кду імені Михайла Остроградського з 2008 року
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconЗлочини проти основ національної безпеки україни завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Які види злочинів проти основ національної безпеки ви знаєте? За яким критерієм проведена їх класифікація?
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconРозділ 1 наукові основи безпеки життєдіяльності глава Теоретичні основи безпеки життєдіяльності 1 Предмет «Безпека життєдіяльності»
Безпека життєдіяльності (бжд) – це наука, що вивчає теоретичні основи взаємодії людини з навколишнім середовищем І способи забезпечення...
Екологічна безпека є складовою національної безпеки України iconПро проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робiт за галуззю науки «Екологія та екологічна безпека»
У донецькому національному технiчному унiверситетi згiдно наказу Мiнiстерства освiти І науки, молоді та спорту України №1076 вiд...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи