Чи Підвищиться престиж педіатрА? icon

Чи Підвищиться престиж педіатрА?
Скачати 20.18 Kb.
НазваЧи Підвищиться престиж педіатрА?
Дата16.07.2012
Розмір20.18 Kb.
ТипДокументи

чи ПІДВИЩИТЬСЯ ПРЕСТИЖ педіатрА?

Рашевська В.А., студ. 6-го курсу

Науковий керівник – доц. М.П. Загородній

СумДУ, кафедра педіатрії з курсом медичної генетики


Забезпеченість практикуючими лікарями в Україні складає 26,5 при середньоєвропейському показнику 35,0 на 10 тисяч населення. Не краща ситуація із забезпеченістю лікарями і в Сумській області (дефіцит лікарів більше 1 тисячі), особливо це стосується загальної педіатричної практики.

На даний момент серед студентів 6 курсу дуже гостро стоїть питання про вибір майбутньої спеціальності, але мало хто хоче стати педіатром. Постає питання – чому?

Метою нашої роботи було встановити основні причини низької престижності професії педіатра та труднощі в їх роботі. Для цього проведено анкетування 120 лікарів-педіатрів Сумської міської клінічної лікарні та обласної дитячої клінічної лікарні, а також проведено анкетування 200 громадян м. Суми, які мають дітей, що обслуговуються педіатрами та лікарями загальної практики.

Серед респондентів майже третина лікарі зі стажем до 10 років, 64% атестованих на кваліфікаційну категорію. Встановлено, що лише 6,7% респондентів задоволені рівнем своєї заробітної плати. В той же час 67,6% лікарів не мають бажання працювати на 1,5 ставки (хоча працюють). На питання, чи люблять свою професію, позитивно відповіли 97,5% лікарів. В той же час, 36,7% опитаних, при можливості, змінили б спеціалізацію. З опитаних тільки один лікар із міської дитячої клінічної лікарні хотів би бачити своїх дітей чи онуків педіатрами.

Серед педіатрів, охоплених анкетуванням, мають дисциплінарні стягнення від своїх адміністрацій кожен четвертий, причому, на їх думку, майже в 70% вони не об’єктивні. Разом з тим, 40,8% опитаних знають випадки, коли адміністрація лікарні захистила лікаря від необґрунтованих претензій пацієнтів. На питання, чи знають лікарі-педіатри випадки, коли б лікаря захистили профспілки від необґрунтованих претензій адміністрації, позитивно відповіли менше 20%.

При анкетуванні дітей батьків встановлено, що не задоволені якістю медичного обслуговування їх дітей майже 20% (практично не різняться педіатри чи сімейні лікарі). Кожній п’ятій дитині, що зверталася до сімейного лікаря, пропонувалася госпіталізація, а серед педіатрів цей відсоток доходив майже до 25%. Ніхто з лікарів-педіатрів чи загальної практики не вимагав додаткової винагороди за свою працю, разом з тим майже 60% респондентів-батьків відповіли, що вони з власної ініціативи пропонують сімейним лікарям солодощі чи гроші. Педіатрам такі пропозиції поступали лише від 2% респондентів.

Встановлені факти свідчать про загрозливі явища в педіатрії. Педіатри не хотіли б, щоб їх злиденну долю повторили діти чи онуки. Криза влади підвищує роль управління на місцях в прийнятті заходів по недопущенню значного погіршення якості надання медичної допомоги дітям та корінної переміни відношення керівників лікувально-профілактичних закладів до лікарів-педіатрів.

Схожі:

Чи Підвищиться престиж педіатрА? iconАкадемія логіки Логіка 5-9 кл
Буковська О. І. кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи ліцею «Престиж» м. Києва, вчитель-методист...
Чи Підвищиться престиж педіатрА? iconРозклад проведення вебінарів на освітній мережі «Партнерство в навчанні» Час проведення 15: 30 – 17: 00
Олена Антикуз, вчитель фізики, заступник директора з нвр, Курахівська гімназія «Престиж»
Чи Підвищиться престиж педіатрА? iconДоброго дня шановні члени Виконкому!
Попре суперечки в середині Асоціації ніхто подовжувати строк наших повноважень не буде, тому за ці 10 місяців, що нам лишилися ми...
Чи Підвищиться престиж педіатрА? iconТеми лекцій для лікарів-інтернів педіатрів
Основні накази та інструкції з охорони здоров’я дітей. Правові аспекти роботи педіатра
Чи Підвищиться престиж педіатрА? icon«безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра» тема семінару: «проблемно орієнтований підхід до респіраторної патології у дітей»
move to 1143-75006
Чи Підвищиться престиж педіатрА? iconУдк 681 67 Тенденции в структуре
Считается общепризнанным, что в настоящее время целью большинства атак на системы информационной безопасности являются, в конечном...
Чи Підвищиться престиж педіатрА? icon«безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра» тема семінару: «проблемно орієнтований підхід до патології травної системи у дітей»
Начальник Управління охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації
Чи Підвищиться престиж педіатрА? icon«безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра» тема семінару: «проблемно орієнтований підхід до респіраторної патології у дітей»
Начальник Головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації олінійчук м. Д
Чи Підвищиться престиж педіатрА? iconЗатверджую
Структура та організація роботи дитячої поліклініки. Нові форми організації лікувально-профілактичної допомоги дітям. Співпраця лікаря...
Чи Підвищиться престиж педіатрА? iconЗатверджую
Структура та організація роботи дитячої поліклініки. Нові форми організації лікувально-профілактичної допомоги дітям. Співпраця лікаря...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи