10-11 січня 2011 р у Римі icon

10-11 січня 2011 р у Римі
Скачати 57.87 Kb.
Назва10-11 січня 2011 р у Римі
Дата16.07.2012
Розмір57.87 Kb.
ТипДокументи
10-11 січня 2011 р. у Римі відбулися засідання Виконавчого комітету GCHERA (Глобального консорціуму вищої освіти та досліджень у сільському господарстві) та представників Всесвітніх регіональних асоціацій університетів сільського господарства і наук про життя (Global Regional University Associations related to Agriculture & the Life Sciences).

Університет штату Айова (США), Національний університет біоресурсів і природокористування України та Берлінський університет ім. Гумбольдта (Німеччина), як відомо, є засновниками GCHERA, а ректор, акад. Д.О. Мельничук – її почесний Президент. Тому делегати від нашого університету також взяли участь у засіданнях цієї авторитетної організації та у прийнятті спільних рішень.

^ Філіп Шоке, діючий Президент GCHERA, запросив представників Всесвітніх регіональних асоціацій університетів сільського господарства і наук про життя з Азії, Африки, США, Європи та ін., щоб зустрітися в Офісі по обміну знаннями, досліджень та дорадництва ФАО, в Римі.

^ Метою зустрічей було визначення та погодження пропозицій щодо трансформації GCHERA у Конфедерацію регіональних асоціацій університетів сільського господарства і наук про життя.

Делегати зустрічі підписали комюніке, що засвідчило їхню підтримку пропозиції стосовно перетворення GCHERA на Конфедерацію; це стане важливою переду­мовою спільного вирішення глобальних проблем, для підтримки взаєморозуміння і всесвітньої співпраці регіональних Асоціацій та їх інституцій у підтримці інновацій, а також лідерства в галузі освіти, досліджень та соціально-орієнтованих програм.

Необхідність існування такої організації є очевидною, з огляду на важливість вищої освіти та досліджень у сільському господарстві та розвиток наук про життя у зв’язку із наступними викликами 21 століття:

 • продовольча безпека та зростання населення у світі стали глобальними проблемами;

 • кліматичні зміни та їхній вплив на сільськогосподарське виробництво;

 • глобальні екологічні проблеми та альтернативна біомаса (у конкуренції із виробництвом продуктів харчування).

Офіційні представники Асоціацій особисто підтвердили готовність обговорення проекту конфедерації із членами своїх Асоціацій на місцях.

Процедура затвердження проекту конфедерації відбудеться на засіданні Генеральної асамблеї, в рамках 7 Глобальної конференції GCHERA, що відбудеться у червні 2011 р. в Політехнічному інституті Ла-Саль Бове, Франція.


Коротка інформація про GCHERA

GCHERA було сформовано у вересні 1998 р., під час Міжнародної наукової конференції «Глоба­лі­зація вищої аграрної освіти та науки: відповідь на потреби ХХІ сторіччя» в Києві, з нагоди святкування 100-річного ювілею Національного аграрного університету України, за участі понад 400 представників із 30 країн світу.

Консорціум аграрних вузів було створено як результат спільної зацікавле­но­с­ті у май­бут­ньому планети і усвідомлення того, що вища освіта у сільському господарс­т­ві повин­на відігравати провідну роль у вирішенні проблем, пов’язаних з продоволь­чою безпекою та стабільністю навколишнього середовища.

^ Метою Консорціуму ста­ло залучення та підтримка закладів освіти з навчальними про­г­ра­мами у сільсь­кому господарстві, ветеринарній медицині та управлінні при­род­ними ресурсами, в т. ч. біологічні, фізичні та соціальні напрями цих галузей.

^ Цілями Консорціуму є: 

 • Розвиток світової системи співпраці у сфері вищої освіти та досліджень в галузі сільського господарства, організація конференцій, робочих груп та використання нових інформаційних технологій, які б сприяли співпраці на світовому рівні.

 • Підтримка діяльності та тісної співпраці з міжнародними організаціями у сферах міжнародної освіти, а також сільськогосподарських досліджень та розвитку (UNESCO, FAO, ТАСІS, TEMPUS, USAID та ін.).


Президенти GCHERA

Філіп Шоке, діючий президент GCHERA та виконавчий президент Політехнічного інституту Ла-Саль Бове, Франція.

^ Мартін Жишке, перший президент GCHERA  (почесний член-засновник), президент університету Пурд’є, Західний Лафайєт, Індіана, США.

Дмитро Мельничук, другий президент GCHERA, її почесний президент, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України.

^ Чен Джянпінг, третій Президент GCHERA, віце-президент  університету Чжецзян, Хангжоу, Китай.

Хосе А. Заглул, четвертий президент GCHERA президент університету EARTH, Коста Ріка.  

Нік Ванйохі, п’ятий президент GCHERA, віце-президент Кенійського агротехноло­гіч­ного університету, Кенія.


Глобальні конференції GCHERA

Перша Глобальна конференція, 1999 рік, Амстердам, Нідерланди.

Тема: «Лідерство у аграрній вищій освіті».

Результати конференції:

 • Проб­леми аграрних університетів всього світу є дуже схожими, незалежно від їхнього розташування: у розвинутій країні чи у країні, що розвивається.

 • Реформування вищої освіти повинно супроводжувати соціальні реформи.

 • Основні реформи у аграрній вищій освіті залежать від глобальних факторів, в т. ч. від зовнішньої підтримки, фінансування, лідерства, а також від передачі ідей.

 • Успішність університету залежить від його готовності до глобальної співпраці.

 • Кожна країна зіштовхнулась з потребою глобалізації своїх академічних і до­с­лідницьких програм, які вимагають стратегічних альянсів та інвестиції ресурсів.

 • Продовольча безпека і сталий розвиток навколишнього середовища є важливими проблемами, тому необхідно об’єднати найкращих фахівців для їх вирішення.^ Друга Глобальна конференція, 2001 рік, Сан-Франциско, США.

Тема: «Вища освіта та дослідження, присвячені сільському господарству та продовольчим системам в ХХІ сторіччі»

Напрямки обговорення:

 • Продовольча безпека та сталість навколишнього середовища – дві проблеми, які необхідно вирішувати одночасно.

 • Вирішення проблем потребують міжнародної співпраці.

 • Ефективне, далекоглядне лідерство є ключовим моментом у вирішенні завдань, що нас очікують.

 • Багато чому ми можемо навчитись один від одного.

 • Дослідження та освіта – ключові елементи успіху. ^ Третя Глобальна конференція, 2003 рік, Київ, Україна.

Тема: «Глобальні реформи вищої аграрної освіти і досліджень – відповідь на світові проблеми якості і безпеки сільськогосподарської і харчової продукції», 

^ Напрямки обговорення:

 • Розробка рекомендацій для аграрних університетів стосовно покращення нав­чальних планів і програм в процесі підготовки фахівців (бакалаврів, магістрів) для сільського, лісового і рибного господарства та ветеринарної медицини.

 • Досвід використання сучасних освітніх і інформаційних технологій в навчаль­но­му процесі (підручники, навчальні комп’ютерні програми, дистанційна освіта).

 • Лідерство у вищій освіті, інституційні реформи і проблеми управління університетами.

 • Підготовка студентських лідерів, міжнародні студентські зв’язки, практичне навчання студентів.

 • Перспективні, міжнародні, інноваційні, освітні та дослідницькі проекти у сфері сільського, лісового та рибного господарств і ветеринарної медицини. ^ Четверта Глобальна конференція, 2005 рік, Хангжоу, Китай.

Тема: «Посилення ролі університетів та дослідницьких закладів для сталого глобального розвитку»

Напрямки обговорення:

 • Реформування системи закладів вищої освіти та досліджень у сільському господарстві.

 • Переорієнтування дослідницької роботи для досягнення місії.

 • Міжнародна співпраця для підтримки глобальної місії університетів та дослідницьких закладів.

 • Розширення співпраці як компонент місії глобального розвитку. П’ята Глобальна конференція, 2007 рік, Сан-Хосе, Коста-Ріка

Тема: «Необхідність проведення змін у вищій сільськогосподарській освіті»

Напрямки обговорення:

 • Лідерство. 

 • Інновації. 

 • Підприємництво

 • Навколишнє середовище та природні ресурси. 

 • Урядові та університетські відносини.Шоста Глобальна конференція, 2009 рік, Найробі, Кенія 

Тема: "Їжа, здоров'я та енергія: виклики для сталого розвитку сільського господарства"

Напрямки обговорення:

 • Сільське господарство та продовольча безпека.

 • Сільське господарство і здоров'я. 

 • Сільське господарство та сталий розвиток. 

 • Кліматичні зміни. 

 • Сільське господарство та енергія. Сьома Глобальна конференція GCHERA, червень 2011 р., Бове, Франція

Тема: «Університети сільського господарства та наук про життя: представники бізнесу для стійкого розвитку сільських територій»

Напрямки обговорення:

 • Освіта для сталого розвитку сільських територій.

 • Дослідницько-інноваційна стратегія.

 • Стратегії партнерства із місцевими зацікавленими особами, а також стратегічне позиціонування.

Схожі:

10-11 січня 2011 р у Римі iconЗвіт про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2011»
Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2011» та проведення очного етапу» у період з 04 січня по 18 лютого 2011 проведено II (обласний)...
10-11 січня 2011 р у Римі iconЗвіт про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2011» На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 03. 11. 2010 №1049 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2011»
Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2011» та проведення очного етапу» у період з 04 січня по 18 лютого 2011 проведено II (обласний)...
10-11 січня 2011 р у Римі iconРозклад установочно-екзаменаційної сесії студентів заочної форми навчання з нормативним терміном навчання 2 курс окр «Бакалавр» з 24 січня 2011р по 30 січня 2011 р. Дата

10-11 січня 2011 р у Римі iconПерелік залікових питань
Коли І з якого металу бо запроваджено карбування денарія, ауреуса, соліда в Римі?
10-11 січня 2011 р у Римі iconІнформація про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови у 2010/2011 н р. Олімпіада проведена 15 січня 2011 року
Кушнерик В.І. – декан факультету іноземних мов чну ім. Ю. Федьковича, д ф н., професор, голова журі
10-11 січня 2011 р у Римі iconАнонс подій, які відбудуться з 14 по 20 січня
З 1 по 31 січня відбувається віртуальна виставка нових надходжень Наукової бібліотеки
10-11 січня 2011 р у Римі iconПротокол №5 від 13 січня 2011 р. Положення про
move to 0-17302492
10-11 січня 2011 р у Римі iconРозпорядження 30 січня 2012 р м. Херсон №06 Про перенесення навчальних занять
У зв’язку з різким зниженням температури повітря, з метою запобігання шкідливого впливу низьких температур на стан здоров’я студентів...
10-11 січня 2011 р у Римі icon15» «січня
Розклад занять 1-го курсу комерційного ф-ту на 2-й семестр 2011-2012 нав-го року
10-11 січня 2011 р у Римі iconІнформаційне повідомлення №1 Міністерство охорони здоров’я України Національний фармацевтичний університет
Запрошуємо Вас прийняти участь у науково-практичній конференції «Нанотехнології у фармації та медицині», яка відбудеться 13-14 жовтня...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи