Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік icon

Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік
НазваКрок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік
Сторінка1/6
Дата21.06.2012
Розмір1.06 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6
1. /E02T10/E02t10V1R.rtf
2. /E02T10/E02t10V1U.rtf
3. /E02T10/Ключи E02t10.rtf
Крок Общая врачебная подготовка. 2006 год
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік
Ключі поваріантно

Крок 2. Загальна лікарська підготовка. 2006 рік

1 У хворого 35 років, який у зв'язку із хронічним гломерулонефритом 3 останні роки знаходиться на гемодіалізі, з'явилися перебої в діяльності серця, гіпотонія, зростаюча слабкість, задишка. На ЕКГ: брадікардія, атріовентрикулярна блокада І ст., високі загострені зубці Т. Напередодні - грубе порушення питного та дієтичного режимів. Які біохімічні зміни є найбільш вірогідною причиною вищевказаної клінічної картини?

A. Гіпокальціємія

B. Гіпернатріємія

C. Гіперкаліємія

D. Гіпокаліємія

E. Гіпергідратація


2 У жінки 58 років виникла рясна кровотеча з розірваного варикозно розширеного вузла на лівій гомілці. Надайте першу допомогу:

A. Операція Троянова-Тренделенбурга

B. Накладання джгута дистальніше джерела кровотечі

C. Підвищене положення кінцівки, стискаюча стерильна пов'язка

D. Накладання джгута проксимальніше джерела кровотечі

E. Z-подібний шов на розірваний варикозний вузол


3 У квітні, під час медичного огляду груп населення, 27% осіб скаржилися на зниження працездатності та підвищену втомлюваність. Під час огляду були виявлені набряклі пухкі ясна, виражена кровоточивість під час натискання на них; на шкірі - фолікулярний гіперкератоз, на фоні нормальної вологості шкіри. З якою патологією, найбільш вірогідно, пов'язані такі прояви?

A. Полігіповітаміноз

B. Гіповітаміноз В1

C. Парадонтоз

D. Гіповітаміноз А

E. Гіповітаміноз С


4 У хворого 44 років, що страждає на гіпертонічну хворобу, з'явилися головний біль, серцебиття, страх. Об'єктивно: Ps- 100/хв, АТ- 200/100 мм рт.ст. Ліва межа серцевої тупості зміщена вліво на 1,5 см, дихання везикулярне. На ЕКГ: синусова тахікардія, ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Який препарат необхідно призначити для надання невідкладної допомоги?

A. Резерпін

B. Дібазол

C. Обзідан

D. Фуросемід

E. Сульфат магнію


5 Вагітна стала на облік у жіночій консультації в терміні вагітності 11 тижнів та знаходилася під наглядом протягом всього строку при нормальному перебігу вагітності. Який документ обов'язково повинен видати лікар вагітній для госпіталізації до пологового будинку?

A. Листок непрацездатності

B. Довідка із санепідстанції

C. Індивідуальна карта вагітної

D. Обмінна карта

E. Направлення на госпіталізацію


6 У дівчинки 3-х років протягом 2-х діб спостерігається підвищення температури тіла до 380С, нежить, сухий поверхневий кашель, кволість, зниження апетиту. Пальпаторних змін над легенями не виявлено. Перкуторний звук з коробковим відтінком, аускультативно - пуерильне дихання, хрипів немає. У крові - лейкопенія, лімфоцитоз, прискорена ШЗЕ. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий обструктивний бронхіт

B. Рецидивний бронхіт, фаза загострення

C. Двобічна дрібновогнищева пневмонія

D. Гострий простий бронхіт

E. Гострий простий трахеїт


7 Хлопчик 13 років скаржиться на сухий кашель, задишку. Хворіє протягом року. Напади ядухи короткочасні - 1-2 рази на місяць. Об'єктивно: дитина неспокійна, шкіра бліда, ціаноз носогубного трикутника, задишка експіраторного типу. ЧДР- 48/хв. Перкуторно: над легенями звук з коробковим відтінком; аускультативно - дихання послаблене, сухі свистячі хрипи з обох боків. Об'єм форсованого видиху - 80% від належного. Який з препаратів найбільш доцільно призначити хворому?

A. Еуфілін

B. Індометацин

C. Супрастин

D. Сальбутамол

E. Преднізолон


8 У роділлі 30 років, що народжує вперше, почалися інтенсивні потуги з інтервалом 1-2 хвилини, тривалістю 50 секунд. Наступає прорізування голівки плоду. Промежина, висота якої 4 см, зблідла. Що треба здійснити у даній ситуації?

A. Захист промежини

B. Епізіотомія

C. Перінеотомія

D. Вакуум-екстракція плоду

E. Дотримуватися вичікувальної тактики


9 Повторнонароджуюча 25 років надійшла в першому періоді пологів з переймами середньої сили. Дана вагітність третя. В анамнезі - кесарів розтин з приводу клінічно вузького таза та 1 штучний аборт. Раптом у роділлі з'явилися сильний біль у животі, слабкість; атреріальний тиск знизився до 90/50 мм рт.ст. З піхви з'явилися помірні кров'янисті виділення. Серцебиття плоду не прослуховується. Пологова діяльність припинилася. Найбільш вірогідний діагноз:

A. Передлежання плаценти

B. Емболія навколоплідними водами

C. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

D. Синдром нижньої порожнистої вени

E. Розрив матки


10 У хворого 32 років, який переніс апендектомію з приводу гангренозного апендициту, на 6 добу після операції виявлена клініка тазового абсцесу. Вкажіть оптимальний спосіб розкриття тазового абсцесу в цього хворого:

A. Через післяопераційну рану

B. Через передню черевну стінку

C. Через затульний отвір

D. Сакральним доступом

E. Через пряму кишку


11 Жінка 78 років скаржиться на спонтанний біль у поперековій ділянці. Біль посилюється під час рухів та зменшується у спокої, не іррадіює. Температура у нормі, маса тіла не змінювалася. Об'єктивно: периферичні суглоби без особливостей, помірне ожиріння, обмеження рухливості в поперековому відділі хребта. Локальне напруження м'яких тканин над 2 поперековим хребцем. У крові: Нb- 147 г/л, лейк.- 8,8*109/л, тромб.- 222*109/л, ШЗЕ- 5 мм/год, Na+- 140 ммоль/л, К+- 4,2 ммоль/л, Са2+- 2,35 ммоль/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Амілоїдоз

B. Ішіалгія

C. Остеопороз з патологічним переломом

D. Мієломна хвороба

E. Вторинний гіперпаратиреоідизм


12 У хворого 32 років після переохолодження з'явилися загальна слабкість, пітливість; підвищилася температура, з'явився кашель. Об'єктивно: загальний стан середньої важкості, шкіра волога, ціаноз губ. Грудна клітка симетрично бере участь у диханні, з правого боку під лопаткою незначне притуплення перкуторного звуку, послаблене везикулярне дихання, вологі звучні дрібнопухирчасті хрипи. Над рештою поверхні легенів - жорстке дихання, розсіяні сухі хрипи. Тони серця підсилені, акцент ІІ тону над легеневою артерією. У крові: лейк.- 8,2*109/л, ШЗЕ- 21 мм/год. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Правобічна вогнищева пневмонія

B. Хронічний необструктивний бронхіт в стадії загострення

C. Гострий бронхіт

D. Рак легені

E. Туберкульоз


13 У хворого гостро виникли озноб, головний біль, блювання, підвищення температури тіла до 38,50C. Надвечір з'явилися ригідність м'язів потилиці, симптом Керніга. На слизових губ та носа відмічаються герпетичні пухирці. Вогнищевої неврологічної симптоматики не виявлено. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Субарахноїдальний крововилив

B. Абсцес мозку

C. Герпетичний енцефаліт

D. Крововилив у мозок

E. Менінгококовий менінгіт


14 Хлопчик 7 рокiв захворів 2 тижні тому, коли з'явився нежить. Приймав краплi в нiс. Звернувся до ЛОР-лiкаря з приводу гнiйно-кров'янистих видiлень з носа, мацерацiї крил носа та верхньої губи. При риноскопiї: на носовiй перетинцi бiлувато-сiрi острiвцi. Слизова ротоглотки не змiнена. Яке захворювання найбiльш вірогідне?

A. Риновiрусна iнфекцiя

B. Гайморит

C. Алергiчний ринiт

D. Аденовiрусна iнфекцiя

E. Дифтерiя носа


15 Чоловік 25 років скаржиться на слабкість, прогресуючу задишку та набряки гомілок. До цього був здоровий, однак останнім часом приймав ібупрофен з приводу розтягнення зв'язок гомілковоступневого суглоба. Об'єктивно: Ps- 90/хв, АТ- 180/100 мм рт.ст. Тони серця звучні. У легенях - притуплення перкуторного звуку в нижньому відділі праворуч. Печінка +3 см. У крові: Нb- 103 г/л, лейк.- 6,7*109/л, тромб.- 236*109/л, сечовина - 24,6 ммоль/л, креатинін - 0,254 мкмоль/л, Na+- 135 ммоль/л, K+- 5,6 ммоль/л, альбумін - 27 г/л. На рентгенографії ОГК - правобічний плеврит, серце у нормі. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Нефритичний синдром

B. Гострий пієлонефрит

C. Нефротичний синдром

D. Туберкульоз нирок

E. Гостра ниркова недостатність


16 У роділлі 38 років ІІІ пологи, 5 штучних абортів в анамнезі. Через 5 хвилин після народження дитини розпочалася кровотеча із статевих шляхів (350 мл). Стан жінки задовільний, Ps- 92/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст. Ознаки відділення плаценти відсутні. Проведено ручне її відділення: плацента відшарувалася з деякими труднощами в окремих ділянках. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Часткове щільне прикріплення плаценти

B. Защемлення плаценти, що відділилася

C. Прирощення плаценти

D. Гіпотонічна кровотеча

E. Тотальне щільне прикріплення плаценти


17 Хворий знаходиться на лікарняному 4 місяці безперервно з приводу травми. Лікування ще буде тривати 1-2 місяці. Хто має право продовжити листок непрацездатності цьому хворому?

A. Головний лікар медичного закладу

B. Лікарcька конcультативна коміcія піcля рішення МCЕК

C. Дільничий лікар піcля узгодження з завідувачем відділення

D. Медико-cоціальна екcпертна коміcія

E. Лікарcька конcультативна коміcія піcля лікування хворого в cтаціонарі


18 Чоловік 39 років знаходився на лікуванні в хірургічному відділенні з приводу гострого холециститу. Переведений до терапевтичного відділення у зв'язку з підвищенням артеріального тиску до 180/120 мм рт.ст., появою білка в сечі, стійкою лихоманкою. Стійкий субфебрилітет був резистентний до антибіотикотерапії. Через 10 днів після лікування в хворого виник приступ ядухи з утрудненим видихом; згодом з'явилися артралгії та еритематозне ураження шкіри. У крові: еозинофіли - 18%. Яке захворювання виникло у хворого?

A. Неспецифічний аортоартеріїт

B. Геморагічний васкуліт

C. Вузликовий периартеріїт

D. Системний червоний вовчак

E. Гострий гломерулонефрит


19 Чоловік 60 років скаржиться на відчуття важкості в ділянці мошонки. Об'єктивно: набряк мошонки зліва. Яєчко нормальних розмірів, але над ним пальпується м'який набряк, обмежений мошонкою, що піддається стисненню та зникає, коли пацієнт лягає. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Пахвинна грижа

B. Ектопічне яєчко

C. Варикоз підшкірних вен

D. Варикоцеле

E. Пахвинна лімфаденопатія


20 Хворий 54 років, що 4 роки тому переніс вірусний гепатит В та зловживає алкоголем, останні два місяці відзначає печію, пекучий біль за грудниною. Вранці після прийняття їжі та підняття важкості з'явилося блювання свіжою темною кров'ю. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, вологі, Ps- 92/хв, АТ- 90/60 мм рт.ст. Склери жовтяничні, живіт збільшений у розмірі за рахунок асциту, гепатоспленомегалія. Назвіть найбільш вірогідну причину кровотечі:

A. Виразкова хвороба 12-ти палої кишки

B. Ахалазія стравоходу

C. Розрив варикозних вен стравоходу

D. Синдром Малорі-Вейса

E. Синдром Бадда-Кіарі


21 До лабораторії для проведення дослідження надійшла проба молока. Установлені такі дані: колір - білуватий, запах - без особливостей, смак - характерний для молока, густина - 1,038, кислотність - 350 Тернера, жирність - 3,2%. Який ступінь якості молока?

A. Молоко фальсифіковане

B. Молоко доброякісне

C. Молоко недоброякісне

D. Молоко умовно придатне

E. Молоко зниженої якості


22 У доношеної новонародженої дитини діагностовано гемолітичну хворобу новонароджених за резус-фактором. Показники вмісту білірубіну критичні. Група крові дитини - В(III), матері - А(II). Показано замінне переливання крові. Який добір донорської крові необхідний для цього?

A. Група крові А(II), Rh (+)

B. Група крові А(II), Rh (-)

C. Група крові О(I), Rh (-)

D. Група крові В(III), Rh (-)

E. Група крові В(III), Rh (+)


23 До лікаря сільської лікарської амбулаторії двічі протягом календарного року (у березні та в листопаді) звертався пацієнт. В обох випадках йому було поставлено однаковий діагноз - ГРВІ. Як заповнити статистичні талони для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів з метою обліку цих випадків захворювань?

A. На перший випадок - з позначкою (+), на другий - з позначкою (-)

B. На кожен випадок окремо з позначкою (+)

C. На кожен випадок окремо з позначкою (-)

D. Не заповнюється на жодний з випадків

E. На перший випадок з позначкою (+), на другий - не заповнюється


24 Жінка 76 років скаржиться на прогресуюче порушення ковтання, переважно твердої їжі, протягом останніх 6 тижнів. Іноді відзначає зригування твердими масами. Болю під час ковтання не відзначає. Схудла на 6 кг. 10 років тому перенесла інфаркт міокарда, постійно приймає аспірин та пролонговані нітрати. Алкоголь вживає помірно, палить. Об'єктивно: шкіра іктерична, шия без особливостей, лімфатичні вузли не збільшені. Грудна клітка не змінена; з боку серцево-судинної системи виражених змін немає. Печінка +3 см. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Дифузне звуження стравоходу

B. Діафрагмальна грижа

C. Міастенія

D. Ахалазія стравоходу

E. Рак стравоходу


25 Жінка 33 років у минулому перенесла дві операції з приводу позаматкової вагітності, обидві маткові труби видалені. Звернулася з питанням про можливість мати дитину. Що слід рекомендувати для настання вагітності в цьому випадку?

A. Індукція овуляції

B. Екстракорпоральне запліднення

C. Інсемінація спермою чоловіка

D. Штучне запліднення спермою донора

E. Сурогатне материнство


26 Хворий 65 років скаржиться на ядуху, кашель з виділенням рожевого харкотиння, яке піниться, відчуття нестачі повітря, страх смерті. Об'єктивно: ортопноє, шкіра бліда, акроціаноз, холодний липкий піт. Дихання жорстке, в нижньозадніх відділах з обох боків - вологі дрібно- та середньопухирчасті хрипи. ЧДР- 40/хв. Тони серця різко приглушені. На верхівці серця - ритм галопу. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Крупозна пневмонія

B. Інфаркт-пневмонія

C. Астматичний статус

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Набряк легенів


27 На підприємстві з шкідливими умовами праці проводять комплекс заходів з метою зниження рівня захворюваності. Для досягнення більш високого ефекту цеховий лікар виділяє групу тривало та часто хворіючих. При якому виді захворюваності визначається група тривало та часто хворіючих?

A. Загальна захворюваність

B. Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності

C. Гостра інфекційна захворюваність

D. Госпіталізована захворюваність

E. Захворюваність на найважливіші неепідемічні захворювання


28 Проводиться аналіз стаціонарної допомоги населенню району. Який з наведених показників доцільно використовувати під час вирішення питання про скорочення наявної кількості лікарняних ліжок?

A. Середньорічна зайнятість ліжка

B. Середня тривалість лікування

C. Рівень летальності

D. Обіг ліжка

E. Середня тривалість перебування в стаціонарі


29 У чоловіка 39 років раптово на шкірі тулуба з'явилася висипка, що складається з дрібних сверблячих протягом дня висипань червоного кольору. Елементи висипки розкидані по шкірі неупорядковано та переважно фокусно. Появу висипки хворий пов'язує з відвідуванням спортивно-оздоровчого центру та сауни за кілька днів до цього. Подібні симптоми відзначаються і у товариша, що був тоді з ним. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Вошивість

B. Алергічний дерматит

C. Екзема

D. Короста

E. Контактний дерматит


30 В технікумі, де навчаються переважно дівчата та юнаки у віці 14 років, необхідно зробити плановий профілактичний огляд на туберкульоз. Який з нижченаведених методів повинен бути використаний?

A. Фізикальне обстеження

B. Дослідження харкотиння на МБТ

C. Загальний аналіз крові

D. Флюорографія

E. Проба Манту з 2 ТО


31 Хвора 54 років хворіє на остеомієліт стегнової кістки понад 20 років. За останній місяць з'явилися та поступово наростали набряки нижніх кінцівок. У сечі: протеїнурія - 6,6 г/л. У крові: диспротеїнемія у вигляді гіпоальбумінемії, підвищення 2- та -глобулінів, ШЗЕ- 50 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Системний червоний вовчак

B. Хронічний гломерулонефрит

C. Вторинний амілоїдоз нирок

D. Мієломна хвороба

E. Гострий гломерулонефрит


32 Працівник внаслідок захворювання був тимчасово непрацездатним протягом 16 днів. Лікувався амбулаторно. Лікар-куратор видав листок непрацездатності спочатку на 5 днів та продовжив його до 10 днів. Хто може продовжити далі листок непрацездатності цьому працівникові?

A. Лікар-куратор з дозволу головного лікаря

B. Заступник головного лікаря з експертизи непрацездатності

C. Лікарсько-консультативна комісія

D. Завідувач відділенням

E. Лікар-куратор спільно із завідувачем відділення


33 Жінка 35 років скаржиться на прогресуючий протягом 4 місяців біль у лівій руці, що посилюється після фізичного навантаження на цю кінцівку. Також відзначає відчуття холоду та "поколювання голками" у руці. Біль дещо зменшується вночі при положенні руки звішеною вниз з ліжка. Крім того відзначає погіршання зору, схудла на 4 кг. Не палить. Об'єктивно: зниженого харчування, на лівій руці пульс не визначається. На лівій сонній артерії пульсації немає, над правою сонною артерією вислуховується шум. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Облітеруючий аортоартеріїт

B. Артеріальний тромбоз лівої верхньої кінцівки

C. Неврологічна аміотрофія

D. Системний червоний вовчак

E. Дерматоміозит


34 Хворий 27 років, близько року відмічає втому, пітливість, важкість у лівому підребер'ї, особливо після приймання їжі. Об'єктивно: збільшення селезінки, печінки. У крові: ер.- 3,2*1012/л, Hb- 100 г/л, КП- 0,87, лейк.- 100*109/л, б.- 7%, е.- 5%, м.- 15%, ю.- 16%, п.- 10%, с.- 45%, лімф.- 2%, мон.- 0%, ретикул.- 0,3%, тромб.- 400*109/л, ШЗЕ- 25 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий лейкоз

B. Хронічний мієлолейкоз

C. Цироз печінки

D. Хронічний лімфолейкоз

E. Еритремія


35 Встановлено, що на 100 пологів у жінок, які мають фактори ризику, було 30 передчасних, а у жінок, які не мають факторів ризику, - 5 передчасних. Який метод статистичної обробки даних оптимально використати лікарю, щоб оцінити вірогідність розбіжностей в порівнювальних групах?

A. Розрахунок критерію Стьюдента

B. Розрахунок середніх величин

C. Розрахунок відносних величин

D. Кореляційний аналіз

E. Метод стандартизації


36 Мати дівчинки 5 років звернулася зі скаргами на нічне нетримання сечі у дитини, нічні страхи, порушений сон, відставання у прирості маси тіла. Об'єктивно: дівчинка зниженого харчування, інтелектуально добре розвинена, вміє читати, по-дорослому пояснює життєві ситуації. Шкіра бліда, печінка збільшена. Мати хворіє на жовчокам'яну хворобу. Який тип діатезу, найбільш вірогідний, у дитини?

A. Лімфатико-гіпопластичний

B. Ексудативно-катаральний

C. Алергічний

D. Сечокислий

E. Нервово-артритичний

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconНазва дисципліни
...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconКрок Загальна лікарська підготовка. 2006 2007
У хворого 7 років відмічено: виражений тотальний ціаноз з фіолетовим відтінком
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011 рік
В крови: лейк. $11\cdot10 9$/л$, п. 6\%, c. 70\%, лимф. 8\%, соэ- 42 мм/час
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconКрок Загальна лікарська підготовка. 2005 2006
Дитині 12 років. Скарги на тупий ниючий біль в епігастрії та правій підребровій
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік icon2010 рік Крок 3 Загальна лікарська підготовка
У 33 тижні вагітності, в жінки із середнім ступенем важкості цукрового діабету
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
У ребёнка на 6-й день жизни в области затылка, шеи и ягодиц появились пузырьки
Крок Загальна лікарська підготовка. 2006 рік iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
Плавательные легочные пробы положительные. О чём свидетельствуют результаты плавательных проб в данном случае?
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи