Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ icon

Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ
Скачати 172.66 Kb.
НазваХарківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ
Дата23.06.2012
Розмір172.66 Kb.
ТипЗакон


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ


Закон і ми


Харків - 2006

ЗМІСТ


Вступ…………………………………………3

Безбородов Сергій, учень 11-Б класу

Символіка української державності……..5

Медведєв Олексій, учень 11-А класу

Права дітей…………………………………...9

Біленська Тетяна, учениця 11-Б класу

Роль дитини у сімейних відносинах, 
права та обов’язки
………………………...13

Ващиліна Вероніка, учениця 11-Б класу

^ Відповідальність після 14 років……….17

Бєдіна Неллі, Ісаханян Каріна,
учениці 10-А класу


Вступ


Демократична, соціальна, правова та незалежна держава Україна вступила у третє тисячоліття, проголосивши, що «Людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека признаються найвищою цінністю». Ми, зростаюче молоде покоління, будемо жити, учитися та працювати в умовах демократії та в певних рамках прав, свобод та обов’язків правової та демократичної держави України. Тому нам, учням, потрібно знати та пам’ятати історію створення нашої держави та історію будівництва фортеці права та обов’язку. Хочу наголосити, що в основі фортеці лежить камінець історії символів держави України. Це історія створення та прийняття гербу України. Тернистий та віковічний шлях прапору суверенності та свободи України. Та нелегка доля написання гімну нашої рідної держави.

Згідно з законодавством громадяни України, а саме діти, живучи, навчаючись, спілкуючись у суспільстві повинні виконувати обов’язки перед державою, яка в свою чергу надає їм права викладені у Конституції України та зафіксовані у Конвенції ООН про права дитини.

Кожен із нас має родину. Як відомо із усної народної творчості – «Все дитина черпає з родини». Віддавна найважливішою функцією родини було виховання дитини та надання їй прав та обов’язків. Саме ця функція родини привертає до неї увагу суспільства і держави, адже в родині закладається майбутнє будь-якого народу, від сімей значною мірою залежить, якими будуть громадяни, а значить, і майбутнє держави. Роль дитини у сім’ї та сімейних відносинах дуже велика, але ця роль встановилася не одразу. Роль та права дитини у родині встановив Сімейний Кодекс України та міжнародні документи.

Дитина в своєму житті в основному діє відповідно до норм закону, але інколи вона порушує існуючі правові норми, тобто скоює правопорушення. Згідно з законодавством України кожне порушення правових норм осуджується з боку окремих осіб, суспільства, держави тому, що воно завдає їм шкоди. І правопорушник повинен нести відповідальність перед ними за свої вчинки, тому наслідком правопорушення обов’язково буде відповідальність особи за законом. Це, так би мовити, встановлена державою „плата” правопорушника за ті негативні наслідки, шкоду, що була спричинена його поведінкою. Відповідальність буває юридичною, дисциплінарною, адміністративною та цивільною. Всі види відповідальності зареєстровані у Кодексі про адміністративно-дисциплінарні правопорушення, Кодексі про юридичні та цивільні правопорушення та в Конституції України.

Отже, можна зробити висновок, що права та обов’язки дитини у суспільстві та в родині захищенні Конституцією та Сімейним Кодексом України. Дитині надані права та обов’язки, які вони повинні виконувати. Якщо ж дитина або її батьки порушують закон то вони нестимуть відповідальність, незалежно від того яке було правопорушення. Це закріплено нормативними актами та законами України.

Безбородов Сергій, 11-Б клас

^ Символіка української державності


Гімн

«Ще не вмерла Україна»


Слова національного гімну «Ще не вмерла Україна» написав у 60-х роках ХІХ століття відомий український поет, етнограф, фольклорист, член Російського географічного товариства (1873 р.), лауреат золотої медалі Міжнародного географічного конгресу в Парижі (1875 р.) та Уваровської премії петербурзької Академії наук (1879 р.)
Павло Чубинський (1839-1884 рр.). Поезія, уперше надрукована 1863 року, швидко розійшлася в народі, серед інтелігенції, студентів, гімназистів. Певний час її навіть приписували Тарасові Шевченку. Музику написав західноукраїнський композитор і диригент Михайло Вербицький (1815-1870 рр.).

Слід зазначити, що в тексті гімну, найбільш усталеному й канонізованому, два рядки належать поетові Миколі Вербицькому, а музику до слів
П. Чубинського, крім Михайла Вербицького, писали й інші українські композитори, зокрема
Кирило Стеценко.

«Ще не вмерла Україна» не був єдиним гімном. За національні гімни вважали також «Заповіт»
Т. Шевченка, «Вічний революціонер» (сл. І. Франка, муз. М. Лисенка), «Не пора» (сл. І. Франка, муз.
Д. Січинського). Свої два гімни «За тебе, Україно»
(сл. В. Щурата, муз. С. Людкевича) та «Для тебе, Україно, живем» (сл. О. Грицая, муз. С. Людкевича) мали українські емігранти в Америці й Канаді. У Галичині, окрім «Ще не вмерла Україна» й «Заповіту», на урочистостях співали також «Не плакати нам»
(сл. Г.Гордого, муз. Й. Кишакевича) та давній галицько-український гімн «Мир вам, браття»
(сл. І. Гушалевича, муз. Д. Січинського), а також церковний гімн «Боже великий єдиний, нам Україну храни» (сл. О. Кониського, муз. М. Лисенка) та ін.

Українці Закарпаття співали гімнів «Я русин бив» та «Подкарпатськії русини» (сл. О. Духновича), що був офіційним гімном краю до 1938 року.

Особливо широко вживали гімн «Ще не вмерла Україна» в роки встановлення влади ЗУНР і УНР, однак спеціального закону, що монополізував би його як єдиний державний гімн, не було. Партійний гімн Організації українських націоналістів – «Зродились ми великої години». До речі, провідники ОУН досить скептично ставилися до гімну «Ще не вмерла Україна».


^ Національний прапор


Українське синьо-жовте колірне сполучення – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. Походить воно від герба Галицько-Волинського князівства – золотого лева в синьому полі, який з’явився в другій половині ХІІІ століття.

За свідченням сучасників, у жовті жупани та в блакитні шаровари й контуші були вдягнені гайдамаки Гонти і під час повстання 1768 року.

У березні 1848 року в Австрійській імперії вибухнула революція, що дала поштовх і для українського національно-визвольного руху. Другого травня у Львові було створено Головну Руську Раду, яка займала лояльне становище щодо австрійської влади. В червні на ратуші Львова з’явився синьо-жовтий прапор.

За гетьмана П. Скоропадського також на блакитно-жовтій основі опрацьовано кількадесят різних державних службових прапорів.

У листопаді 1918 року почалася національно-визвольна боротьба на Західній Україні. Тимчасовий основний закон, ухвалений
13 листопада у Львові Українською Національною Радою, проголосив державним прапором Західноукраїнської Народної Республіки синьо-жовтий.

Синьо-жовті прапори були і в проектах Конституцій УНР, розроблених 1920 року Всеукраїнською Національною Радою (у Кам’янці на Поділлі, 9-13 травня) та Урядовою Конституційною комісією Української держави (у Тарнові 1 жовтня)

Поширилося й нове тлумачення барв: синьої, як чистого неба – символ миру, жовтої, як пшеничного лану – символ багатства України.

У міжвоєнний період на Західній Україні (окупованій Польщею) почалися дискусії про порядок кольорів на прапорі. Історично склався і був визнаний синьо-жовтий, однак прихильники жовто-синього (блакитного) обґрунтовували свою позицію тим, що за правилами геральдики зверху вміщується барва основного символу, а знизу – барва поля герба (герб УНР – золотий тризуб у синьому полі).


^ Державний герб України


Герб, яким користувалась Українська Народна Республіка. Основою його був прийнятий знак, що зустрічається на монетах св. Володимира. Цей знак з деякими відмінами ми бачимо також на монетах князя Святополка та князя Ярослава Мудрого. Цілком подібний до цього знаку мається знак також на цеглині, добутій із розвалин Десятинної церкви. Професор М. Грушевський цей знак, про якого теж написано декілька статей, визнає за родовий гербовий знак князя Володимира і його нащадків і за знак старої Київської держави Володимира Великого. Після наради, яка відбулася ще в листопаді 1917 року по ініціативі Генерального Секретарства Народної Освіти з приводу герба і яка не прийшла ні до яких висновків, Мала Рада (12 лютого 1918 року в м. Коростеню), а потім і Центральна рада (22 березня 1918 року) прийняли цей знак за герб Української Народної Республіки.

^ Права дітей


Права дитини – це певні спеціальні можливості, необхідні людині віком до 18 років для існування і досягнення зрілості.

Права дитини зареєстровані в загальній декларації прав дитини, яка була продовжена іншими міжнародними документами ООН: рекомендаціями, конвенціями, пактами. Прийнято велику кількість документів на регіональному рівні – європейських, міжамериканських, міжарабських, міжафриканських конвенцій. Для європейських держав найбільш важливе значення має Європейська конвенція про захист прав дитини 1950 року. Створено спеціальні органи та організації, що захищають права людини, якщо вони порушуються.

Складною проблемою сучасного людства є й права дітей, оскільки, на жаль, життя, здоров’я, навчання, щастя дітей усього світу поки що недостатньо захищені. Про це багато пишуть і говорять, дехто намагається допомогти. Але кількість нещасних дітей не зменшується. сьогодні майже
250 млн. дітей у світі животіють завдяки тяжкій праці, жебрацтву, пограбуванням. Близько 30 млн. дітей не мають можливості відвідувати школу. Щороку від хвороб помирають більше ніж 5 млн. дітей. Набули поширення торгівля дітьми, використання дітей, від яких відмовилися батьки, для пересаджування органів.

В Україні три чверті дітей – це діти з хронічними захворюваннями. У нас з’явився новий тип дитини – «Діти вулиці». Пояснюючи своє перебування на вулиці, діти зазвичай називають сімейні причини та небажання відвідувати школу. Основний загал таких дітей закінчили 3-4 класи, тобто початкову школу. Серед них найбільший відсоток неповнолітніх злочинців, наркоманів, торговців наркотиками.

Міжнародне співробітництво започаткувало спробу спільної допомоги дітям. Найважливішими кроками в цьому напрямі було прийнято ООН у
1959 році. Декларація прав дитини та проголошення у 1989 році. Конвенція про права дитини. Ця конвенція є договором, якого мають дотримуватись усі держави, що його підписали, зокрема Україна, перебравши обов’язок виконувати його норми через прийняття нових відповідальних законів, створення необхідних установ та організацій.

Конвенція базується на новому розумінні становища дітей у суспільстві не як майбутніх дорослих, а як рівноправних учасників суспільного життя, звичайно з урахуванням того, що «дитина внаслідок її фізичної і розумової незрілості потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження».

Відповідно до статті 1 Конвенції про права дитини дитиною вважається людина до досягненням 18-річного віку. Кожна дитина, незалежно від раси, статі, мови, релігії, національності, майнового стану, стану здоров’я, має рівні права з усіма іншими дітьми.

Перелік прав, визнаних для дитини в Конвенції, охоплює права громадянські (особисті), соціальні, культурні й політичні. Немає прав економічних, бо визнано, що дитина повинна навчатися, а не працювати.

Особисті права дитини:

 • право на життя і розвиток;

 • право набуття громадянського статусу, тобто реєстрації після народження і набуття імені та прізвища;

 • право на отримання громадянства;

 • право дитини на сім’ю, тобто на виховання біологічними батьками, а в разі розлучення з батьками – на постійні контакти з ними і тривалий зв’язок, якщо це тільки буде можливо;

 • свобода релігії та переконань;

 • свобода слова, вираження поглядів і повага до них, відповідно до віку дитини;

 • дитина повинна бути вислухана в усіх справах, що її стосуються (наприклад, зміна прізвища, усиновлення);

 • свобода від фізичного або психічного насилля, визиску, сексуального зловживання, всілякої жорстокості;

 • щодо дитини не можна виносити смертний вирок або карати її довічним ув’язненням.


Соціальні права:

 • право на охорону здоров’я;

 • право на відповідні умови життя;

 • право на відпочинок, вільний час, розваги і забави.Культурні права:

 • право на освіту, освіта в обсязі неповної середньої школи є обов’язковою та безкоштовною;

 • право на користування культурними цінностями;

 • право на інформацію;

 • право на знання про свої права.

Конвенція визнає й особисті права дітей-інвалідів, а також суспільно не пристосованих дітей. Обов’язок утримувати дитину та право її виховувати мають батьки. Водночас і держави, що підписали Конвенцію, зобов’язані забезпечувати всі права дитини, які в ній закріплені.

Біленська Тетяна,

 учениця 11-Б класу


^ Роль дитини у сімейних відносинах,
права та обов’язкиВзаємні права і обов’язки між батьками і дітьми ґрунтуються на походженні дитини від них. Дитина походить від подружжя, які перебувають у зареєстрованому шлюбі. Походження дитини визначається на підставі свідоцтва про шлюб.

Якщо батьки новонародженої дитини не перебувають у шлюбі між собою, тоді вони можуть звернутися до суду із спільною заявою до організації реєстрації актів цивільного стану про визначення батьківства. Закон надає право чоловікові, який вважає себе батьком дитини, звернутися з заявою окремо. Батьківство може встановлюватись і за рішенням суду.

Згідно Сімейного кодексу України:

 • Підставою для визначення батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи відповідно до процесуального кодексу України.

 • Позов про визнання батьківства може бути пред’явлений матір’ю, опікуном, особою, яка утримувала і виховувала дитину, а також самою дитиною, якщо їй виповнилось 18 років та чоловіком, який вважає себе батьком дитини.

 • Якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір’ю, а чоловік - батьком дитини.

Якими є права та обов’язки батьків і дітей?


Згідно Сімейного кодексу України:

 • Мати і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, не залежно від того, чи перебували вони у шлюбі.

 • Розірвані шлюби між батьками та проживання їх окремо не впливає на обсяг їхніх прав та обов’язків щодо дитини.

 • Діти мають рівні права щодо батьків, не залежно від того, чи перебували вони у шлюбі.

Права та обов’язки батьків та дітей можуть бути особистого майнового і немайнового характеру.

До особових немайнових прав належить обов’язок батьків забрати дитину з пологового будинку, не пізніше одного місяця з дня народження дитини зареєструвати її в державному органі реєстрації актів цивільного стану. Батьки мають право та обов’язок визначити ім’я, прізвище та по батькові дитини. При реєстрації батькам видається свідоцтво про народження дитини.

Якщо батьки мають спільне у шлюбі прізвище, то це прізвище присвоюється дитині. Якщо у батьків різні прізвища, то вони повинні домовитись про те, яке прізвище присвоїти дитині.

    Дитині можна присвоїти навіть подвійне прізвище.

  Батьки мають право визначити місце проживання дітей. Діти, які досягли 10-ти років, спільно з батьками визначити своє місце проживання. А 14-річні діти, в разі проживання їх батьків окремо, вирішити це питання самостійно.

  Батьки мають право спільно вирішувати питання виховання дітей. Якщо дитина проживає з одним із батьків, вона має право спілкуватись і зустрічатись з іншим. Якщо батьки не можуть дійти згоди в цьому питанні, то слід звернутися в суд. При вирішенні питань щодо життя дитини, батьки мають враховувати її думку.

  Згідно Сімейного кодексу України:

 • Суд має право постановити рішення всупереч думці дитини, якщо цього вимагають її інтереси.

Майнові права та обов’язки виникають з приводу майна, яким володіє родина та з приводу утримання аліментів.

Згідно Сімейного кодексу України:

 • Батьки і діти, які спільно проживають, можуть бути самостійними власниками майна.

 • При вирішенні спору між батьками і малолітніми, неповнолітніми дітьми, щодо належності їм майна вважається, що воно є власністю батьків.

 • Майно, придбане батьками або одним з них для забезпечення розвитку, навчання, виховання дитини, є власністю дитини.

Батьки управляють майном дитини до досягнення дитиною 18 років, або до моменту її одруження.

У батьків і дітей може бути спільна власність.


Згідно Сімейного кодексу України:

 • Майно, набуте батьками і дітьми за рахунок їхньої спільної праці чи коштів, належить їм на праві спільної власності.

Згідно Сімейного кодексу України:

 • Батьки зобов’язуються утримувати своїх дітей до їх повноліття.

У випадках, коли батьки добровільно не бажають утримувати своїх дітей, їх може на це зобов’язати суд.

Якщо дитина досягла повноліття, але не є працездатною й потребує матеріальної допомоги, батьки повинні надалі утримувати її. Якщо повнолітні діти навчаються і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки мають їх утримувати, але до 23 років. Батьки лише тоді звільняються від утримання своєї дитини, коли її дохід набагато перевищує дохід кожного з них.

Закон передбачує умови, за яких право на утримання може виникати не лише у дітей, а і у батьків.

Згідно Конституції України:

 • Повнолітні діти зобов’язується піклуватись про своїх непрацездатних батьків.

Згідно Сімейного кодексу України:

 • Якщо батьки були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов’язок їх утримувати не виникає.

 • Діти можуть бути звільнені судом від обов’язку утримання батьків, якщо буде встановлено, що вони ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків.

Батьки вважаються непрацездатними не лише за станом здоров’я, а і за досягненням пенсійного віку.

Неповнолітні діти, які мають самостійний заробіток, можуть надавати матеріальну допомогу батькам, але це лише їхнє моральне зобов’язання. Повнолітніх дітей закон зобов’язує утримувати своїх неповнолітніх і нужденних батьків. Якщо діти не виконують цього обов’язку, рішенням суду можуть бути призначені аліменти з дітей.


Ващиліна Вероніка,
учениця 11-Б класу


^ Ответственность после 14 лет


Каждое седьмое преступление в Украине совершено несовершеннолетними. Улицы крупных городов просто заселены малолетними бродягами и попрошайками, каждый из которых может стать преступником.

В Украине проблема детской и подростковой преступности и беспризорности с 1991 года стоит очень остро. Борьбой с этими явлениями занимается не только специальные подразделение милиции, но и профильный министр по делам семьи и молодежи. Которому не так давно в подчинение передали еще и спорт, занимающий полностью все министерское время. Результат этой борьбы заметен невооруженным взглядом. Особенно на центральных улицах крупных городов, где концентрация малолетних попрошаек и бродяжек просто ужасает.

О детской и подростковой преступности сведенья за 2005 год вообще отсутствуют. Информацию о наиболее резонансных преступлениях с участием детей и подростков, либо против них милицейские чины предоставляют с превеликим удовольствием.

Министерство по делам семьи, молодежи и спорта осуществляет комплекс мер, направленный на профилактику преступности в семье и в образовательных учреждениях, на снижение беспризорности, на оздоровление общественных отношений в целом и в молодежном их сегменте в частности.

Среди выполняемых программ также числится программа "дети Украины", которая была утверждена Указом Президента Украины 24 января 2001 года. В компетенции Министерства по делам семьи, молодежи и спорта значится так же выполнение Программы реализации государственной политики в сфере борьбы с незаконным оборотом наркотических средств. А так же программа "Украинская семья", чьей целью является развитие и распространение семейных форм воспитания детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки; расширение сети детских домов, приемных семей.


^ Подростки отличаются особой жестокостью...


По информации Министерства юстиции Украины, в некоторых регионах Украины подростковая преступность не только падает, но и появляется тенденция к ее росту. Подсчитано, что каждый день подростки совершают более 100 преступлений, в том числе 1 убийство, 2-3 разбойных нападения, 26 краж государственного имущества граждан. Сегодня подростками совершается каждое 7 преступление, каждое 10 хулиганство. Пятую часть всех ограблений, разбойных нападений и изнасилований совершают именно подростки.

Подросткам в большей мере свойственно выражение открытого неуважения к общепринятым правилам поведения и закону, приводящее к массовым беспорядкам и участию в национальных групповых хулиганских действиях. Около 85% "детского криминала" совершается с целью наживы. Но рядовые сотрудники и сотрудники криминальной милиции по делам несовершеннолетних проводят довольно мощную программу по выявлению и изоляции от преступной среды детей. Но усилий милиции недостаточно и не может быть достаточно - эту проблему не решить без участия всего общества.


^ Вокруг подростков достаточно искушений.


Интернет-клубы, дискотеки, игровые автоматы - даже более-менее зажиточный человек иногда не может себе позволить подобных развлечений регулярно, а что уж говорить о большинстве украинских подростков. А особенно детей их малообеспеченных семей и сирот. В целом, преступность начинается с семьи и ненадлежащего воспитания.

За границей эффективно работают ювенальные суды и ювенальная полиция -те институции, которые занимаются только правовыми проблемами среди несовершеннолетних. У нас же один на всех уголовный кодекс, по которому уголовная ответственность наступает с 14 лет. Но психология ребенка - это еще не "взрослая" психология.

Так, например, за 2004 год в одной только Киевской области по статье 185 Уголовного Кодекса Украины (кража) в отношении несовершеннолетних возбуждено почти 700 уголовных дел. Что на 30% больше чем за 2003 год. А санкция этой статьи предусматривает лишение свободы на довольно длительный срок-до 12 лет, если кража совершена в особо крупных размерах или организованной группой. В 2004 году увеличилось и количество грабежей, совершенных несовершеннолетними. Карается это деяние лишением свободы на срок от 8 до 13 лет. И даже если решеткой  - это не самая лучшая перспектива для подростка.

По словам заместителя главы Верховного Суда Украины Петра Пилипчука, преступность в нашей стране молодеет с каждым годом. Так, начиная с 1992 года количество 14-15-летних осужденных неуклонно растет. Если в 1992 году этот показатель составлял 16,6%, то в 2002 году - уже 28,6%. И это притом, что несовершеннолетние в 14-15 лет несут ответственность не за все преступления, а лишь за некоторые, особо тяжкие. Это обусловлено не только социальными факторами, но и тем, что современные дети намного раньше взрослеют. С 11 лет они, уже, как правило, четко понимают общественную опасность своих действий, более того, все они прекрасно понимают, что никакой ответственности по закону они не понесут.

Поскольку большинство малолетних преступников - это выходцы из неблагополучных семей или сироты, то единственный способ борьбы с такой преступностью заключается в создании благоприятных условий социального дна, а в условиях семьи, способной воспитать в ребенке чувство ответственности не только за свою жизнь и безопасность, но и за жизнь и безопасность других людей.

Но в Украине есть люди и организации, пытающиеся преодолеть равнодушие. Люди, которые на своем опыте знают, что такое дети из социального дна. Например, опыт неравнодушных людей из Запорожья, создавших не только Интернет-сайт, но и целую Интернет-организацию по помощи детским домам.

На днях межрайонная прокуратура раскрыла жестокое убийство преподавателя музыкальной школы-консерватории Владимира Иванова. Учителя музыки зарезал 13-летний подросток. На первом же допросе юный убийца спокойно сознался в убийстве еще одного человека. Однако следователи были вынуждены отпустить его, так как ответственность для его возраста еще не наступила. Даже если "малыш" - серийный убийца.

Не лишним будет еще раз напомнить, что уголовная ответственность наступает с 14 лет. За противоправные действия, совершенные несовершеннолетними, отвечают не только дети, но и их родители. Статья 184 Административного кодекса Украины предполагает уголовную ответственность за злостное невыполнение родителями своих обязанностей по отношению к детям. Так, что, уважаемы родители, заинтересуйтесь проблемами своих детей раньше, чем это вынуждены будут сделать правоохранительные органы.


  Бедина Нелли, Исаханян Карина,
      ученицы 10-А класса


^ Використана література


«Конституція України» - Харків: Парус, 2003

«Кримінальне право України». М.І. Бажанова. – Київ – Харків: Юрінком Інтер – Право, 2002

«Основы правоведения». С.В. Дрожжина. – Донецк, 2003

«Сімейний кодекс України». Міністерство юстиції України. – Київ: Кондор, 2004

«Хрестоматія з правознавства». І.П. Козінцева. – Київ: Юрінком, 1996

«Уголовно-процессуальный кодекс Украины». – Харьков: Рейдер, 2002

За ред. Якимовича Б., Гречила А., Модзалевського В. «Пам’ятки України. Національна символіка». – Київ: Радянська Україна, 1991Схожі:

Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconМіністерство освіти І науки україни головне управління освіти І науки харківської обласної державної адміністрації харківський ліцей міського господарства харківської обласної ради

Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconХарківський ліцей міського господарства харківської обласної ради ковирягіна Н.І. – учитель хімії Харків – 2007
Самостійна робота учнів здійснюється з метою набування знань та вмінь без безпосередньої участі вчителя
Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconОбдаровані діти
Харківської обласної ради вступають учні, які поставили свідомо мету – мати якісні знання з базових предметів та вступити до Харківської...
Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconІ. із досвіду роботи з обдарованими дітьми
Харківської обласної ради вступають учні, які поставили свідомо мету – мати якісні знання з базових предметів та вступити до Харківської...
Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconІ. із досвіду роботи з обдарованими дітьми
Харківської обласної ради вступають учні, які поставили свідомо мету – мати якісні знання з базових предметів та вступити до Харківської...
Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconХарківської обласної ради сучасний розвиток математики. Поняття множини
В даній роботі представлена розробка лекцій за першою темою алгебри та початків аналізу 10 класу – «Вступ», що включає такі теми,...
Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconХарківської обласної ради шляхи подальшого розвитку творчої ініціативи
Л. Українка. Життєвий І творчий шлях
Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconХарківської обласної ради прикладна спрямованість
В роботі розкриваються можливості зв’язку математичної та професійної підготовки за допомогою запропонованих задач
Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconХарківської обласної ради
«Педагогічний вісник «Умови успішного розвитку дитини». Розвиток навичок самостійної діяльності учнів на уроках історії та в позаурочний...
Харківської обласної ради закон І ми Харків 2006 зміст вступ iconХарківської обласної ради шляхи подальшого розвитку творчої ініціативи
Особливості проведення вступного уроку з всесвітньої історії в 10-му класі до розділу „Тоталітарний І диктаторський режими”
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи