Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п icon

Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п
Скачати 431.11 Kb.
НазваНесучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п
Сторінка1/2
Дата23.06.2012
Розмір431.11 Kb.
ТипДокументи
  1   2

Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми і т.п.

Несучі конструкції сприймають навантаження від снігу, тиску вітру, власної маси та маси інших елементів даху і передають його на несучі елементи будинку.

За несучими конструкціями дахів улаштовують пароізоляцію. Вона захищає утеплювач від зволоження, що проникає з внутрішніх приміщень будинку. Пароізоляція буває фарбувальною (нанесення шару бітумної, асфальтової, бітумно-кукерсольної мастик) і обклеювальною (наклейка підкладкових рулонних матеріалів на мастиках).

При вологості повітря до 75% пароізоляція влаштовується в один шар, при більш високій вологості – в два шари.

Теплоізоляція служить для захисту будинку від холоду і сонячного перегріву. Теплоізоляція буває монолітною (перлітобетон, керамзитобетон), збірною (плити заводського виготовлення з легких пористих бетонів, пінопластів на основі пінополіуритану, пінополістиролу і т.п.), сипучою (керамзит, перліт, вермикуліт та ін.)

Стяжка призначена для вирівнювання основи під покрівлю. Стяжку, що вирівнює, влаштовують монолітною з цементно-піщаного розчину, піщаного асфальтобетону або збірною з азбестоцементних листів.

Покрівля – верхній елемент даху з водонепроникних матеріалів, що захищають будинок від атмосферних опадів. Покрівлі влаштовують рулонні – на мастиках, що приклеюють, наплавлюваному руберойді, полімерних матеріалах; мастичні – з мастик і емульсій (бітумних, полімербітумних та ін.); зі штучних матеріалів – азбестоцементні листи, черепиця (глиняна, стрічкова і штампова, цементно-піщана, металочерепиця, бітумна черепиця); покрівельної сталі.

Захисний шар – елемент покрівлі, що охороняє покрівельний килим (при рулонних і мастичних покрівлях) від механічних пошкоджень і впливу сонячної радіації. Захисний шар улаштовують з шару гарячої дьогтебітумної мастики з утопленим дрібним гравієм або піском. Для забезпечення необхідного температурного режиму в приміщеннях будинків, особливо в районах з сухим і жарким кліматом, на доповнення рулонний килим покривають шаром води (так звані дахи-ванни).

Слід зазначити, що залежно від призначення даху і типу будинку деякі з перерахованих конструктивних елементів можуть не використовуватися, що визначається робочими кресленнями.

За конструктивними особливостями дахи розділяють на плоскі з похилом до 2,50, скатні у вигляді однієї або декількох похилих площин з похилом більше 2,50 (односхилі, багатосхилі, ламані), складної геометричної форми (куполи, зводи, перехресні системи, оболонки різних радіусів кривизни).

Скатні дахи влаштовують з горищем (простір між перекриттям і покрівлею) і без горища (сполучені).

Конструктивними елементами покрівлі є: схили, ребра (перетини схилів), коники (горизонтальні перетини схилів), розжолобка (перетини схилів, що утворюють вхідні кути), карнизні звиси (край покрівлі по периметру), жолоби для відводу води зі схилів, через водоприймальні лійки і ринви.

За функціональним призначенням дахи розділяють на звичайні, виконуючі основні функції водовідводу і теплоізоляції, і експлуатовані, що сполучають основні й спеціальні функції.

До спеціальних функцій відносяться влаштування на дахах пішохідних доріжок, автостоянок, кафе, спортивних майданчиків, озеленення, солярій, сонячних батарей і т.п.

За термінами експлуатації найбільш довговічні покрівлі з черепиці, строк служби яких складає 60-70 років, азбестоцементні – 30-40, сталеві – 25-30, рулонні з руберойду – від 5 до 50 років.


^ 8.1. Покрівлі з рулонних матеріалів


У сучасному будівництві більше 80% покрівель житлових і промислових будинків виконують з м'яких покрівельних матеріалів.

Створення монолітного водонепроникного покрівельного килима шляхом наклеювання м'якого покрівельного матеріалу на основу дозволяє використовувати цей матеріал при влаштуванні плоских дахів з похилом до 10%, експлуатованих дахів і дахів-ванн.

Рулонними м'які покрівельні матеріали називають за видом продукції заводів-виготовників, які випускають їх у вигляді рулонів.

У рулоні вміщується від 7 до 20 м покрівельного матеріалу шириною 400-1050 мм.

Рулонні покрівельні матеріали виготовляють на основі картону, склотканин, склополотна, різних поліефірних складових. Матеріал основи просочують бітумними і полімербітумними в'яжучими речовинами з наступним нанесенням на поверхню покривного шару з тугоплавких нафтових в'яжучих із заповнювачами для приклеювання при зведенні покрівлі.

Рулонні матеріали, призначені для верхнього шару покрівлі, виготовляють із захисним шаром у вигляді мінерального посипання (грубозернистого, дрібнозернистого, лускатого, пилоподібного), покриття алюмінієвою фольгою, луго-кислотними й озоностійкими плівками.

У числі рулонних матеріалів промислові підприємства випускають і безосновні, такі як ізол, бризол та ін.

При згортанні покрівельного матеріалу в рулони для запобігання злипанню між шарами влаштовують посипання (дрібнозернисте або пилувате), прокладають папір або плівку залежно від в'язкого покривного шару.

За видом в'язкого покривного шару рулонні матеріали розділяють на бітумні, бітумно-полімерні, полімерні (еластомірні плівкові), комбіновані.

Бітумні рулонні матеріали

Руберойд відноситься до бітумних рулонних матеріалів, що виготовляються на основі картону, просоченого нафтовими бітумами з наступним нанесенням на обох сторонах поверхонь полотнини нафтового бітуму з наповнювачем і посипанням.

Руберойд застосовують для верхнього шару рулонного килима (марка РКК-420 А,Б, РКК-350 Б та ін. із грубозернистим верхнім посипанням), для нижніх шарів і пароізоляції (марка РПП-300 А, Б, РПЕ-300 з пилуватим посипанням). Термін служби в кліматичних умовах України складає 5-10 років.

Недоліки: низька термостійкість і довговічність, механічна міцність, висока крихкість, основа, що гниє.

Рулонні полімерно-бітумні матеріали (мембрани)

Полімерно-бітумні мембрани складаються з в'яжучих (бітум), модифікаторів (полімерів) і основи (армуючого шару). Як основу використовують негниючі синтетичні матеріали (скловолокно, склополотно, поліестер нетканий або прядений).

В'яжуче – дистильований (очищений) бітум, збагачений добавками-модифікаторами. Як модифікатори використовують: атактичний поліпропілен (АПП), стирол-бутаген-стирол (СБС) та ін.

Основа із синтетичних матеріалів добре сумісна з бітумом, що визначає високі фізико-механічні властивості.

Міцність на розрив таких мембран складає в середньому 60-80 кг/см, температура експлуатації від –45 0С до +150 0С. Термін експлуатації покрівель з полімерно-бітумних матеріалів становить 25-50 років.

На відміну від руберойду ці матеріали відрізняються тим, що шар мастики, необхідний для приклеювання, наноситься на поверхню в заводських умовах (матеріали, що наплавляють). Це дозволяє наклеювати полотнища за допомогою розчинників або підплавлення (розігріву), що виключає додаткове використання холодних або гарячих мастик.

У практиці будівництва в Україні широко використовують полімерно-бітумні мембрани як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Наприклад:

  • СПОЛІІЗОЛ, СПОЛІМОД, СПОЛІПЛАСТ, СПОЛІКЛАСТ («Славутський руберойдний завод», Хмельницька обл., Україна);

  • МІДА (ЗАТ «Гарджу. МІДА, спільно литовсько-російське підприємство);

  • СУПЕРГУМ, ФІДІЯ, ДИЗАЙН (Італійська компанія «Індекс»);

  • УНІФЛЕКС, ТЕХНОЕЛАСТ (Росія, компанія «Техноніколь»);

  • Polbit, Wolbit, Junior (Польща, компанія «Ізоляція Здуньска Свобода»);

  • Tupla, Raita-Tupla, K-PS 170/550 та ін. (Фінляндія, компанія «Катепал»);

  • АКВАІЗОЛ (Україна, Харків, завод покрівельних матеріалів «Акваізол»).
  1   2

Схожі:

Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п iconМетодичні вказівки
Залізобетонні та кам`яні конструкції”. Розділ 2 ”Конструктивний розрахунок двогілкової колони, фундаменту І безрозкісної ферми одноповерхової...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п icon«Будівельні конструкції (залізобетонні конструкції)» та «Залізобетонні конструкції»
Міське будівництво та господарство та слухачів другої вищої освіти спеціальності 092103 06010103 - міське будівництво та господарство...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п icon© 2000 р. О. М. Козаков, І.І. Лазурка
Показано, що поглинаюча здатність покриття є переважно характеристикою системи “підкладка-фарба”, а відбиваюча здатність покриття,...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п iconВплив захисного покриття на тепловий режим обмежених об’ємів
Розглянуто випадки умов ідеального теплового контакту основного і захисного шарів та з урахуванням ефекту термічного опору поверхні...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п iconДо самостійної роботи студентів з дисципліни «залізобетонні та кам’яні конструкції»
Методичні вказівки до самостійної роботи студентів з дисципліни «залізобетонні та кам’яні конструкціЇ» (для студентів 3-5 курсів...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п iconМетодичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни «Функціональні покриття» для студентів напряму 050403
Дисципліна «Функціональні покриття» базується на знаннях, отриманих студентами при вивченні таких дисциплін, як «Хімія», «Фізична...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п iconМетодичні вказівки до виконання курсового проекту №2 з дисципліни "Залізобетонні та кам’яні конструкції". Розділ 1 "Компоновка конструктивної схеми будівлі І статичний розрахунок поперечної рами"
Залізобетонні та кам’яні конструкції”. Розділ 1 Компоновка конструктивної схеми будівлі І статичний розрахунок поперечної рами” (для...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п iconЗалізобетонні та кам’яні конструкції” для студентів 3 курсу денної форми навчання, напряму підготовки 060101 – «Будівництво»
Програма навчальної дисципліни та робоча програма з курсу “Залізобетонні та кам’яні конструкції” (для студентів 3 курсу денної форми...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п iconКонструкції балкових кліток загальна характеристика балок І балкових кліток
Балки застосовують як при малих (наприклад, прогони легких покрівель), так І значних наван­таженнях (балки мостів, підкранові балки...
Несучими конструкціями є збірні й монолітні залізобетонні покриття, сталевий профільований настил, прогони, крокви, ферми І т п iconЗаочний факультет
Спеціальність 05040303- композіційні та порошкові матеріали, покриття (мв – 904)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи