Скачати 190.35 Kb.
|
Довідник для студентаз дисципліни: “Громадське здоров’я та громадське медсестринство” на 2008-2009 навчальний рік
Робоча навчальна програма складена у відповідності до Програми з «Громадського здоров’я і громадського медсестринства» для студентів факультетів медсестринської освіти та коледжів. (МОЗ України. -Київ, 1998. – 22 с). ^ з дисципліни “Громадське здоров”я та громадське медсестринство” для студентів II КУРСУ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 з відділенням молодших медичних і фармацевтичних фахівців за спеціальністю “сестринська справа” (ОКР - «БАКАЛАВР») на 2008-2009 н.р.
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ДИСЦИПЛІНИ "ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ТА ГРОМАДСЬКЕ МЕДСЕСТРИНСТВО" ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІІ КУРСУ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 З ВІДДІЛЕННЯМ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "СЕСТРИНСЬКА СПРАВА" (ОКР - «БАКАЛАВР») НА 2008-2009 Н.Р.
^ З ДИСЦИПЛІНИ "ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ТА ГРОМАДСЬКЕ МЕДСЕСТРИНСТВО" ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІІ КУРСУ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 З ВІДДІЛЕННЯМ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "СЕСТРИНСЬКА СПРАВА" (ОКР - «БАКАЛАВР») НА 2008-2009 Н.Р.
Всього: 36 годин методика проведення диференційованого заліку з дисципліни "Громадське здоров’я та громадське медсестринство"^ (ОКР - «БАКАЛАВР») НА 2008-2009 Н.Р. До диференційованого заліку допускаються студенти, які повністю виконали навчальну програму. Диференційований залік проводиться у два етапи. І етап На першому етапі у студентів перевіряється рівень засвоєння практичних навиків, передбачених програмою. Контролюються вміння складати плани обстеження хворих з хронічними захворюваннями, складати плани медсестринського процесу при наданні медичної допомоги, виконувати маніпуляції, опановувати навики по догляду за хворими, проведення деяких лабораторних та інструментальних досліджень, заповнення необхідної медичної документації. ІІ етап На другому етапі студент відповідає на три питання, по одному питанню з кожного модулю (питання додаються) та демонструє володіння практичними навиками. Оцінка виставляється згідно критеріїв оцінки, які затверджені на засіданні кафедри та на предметній методичній комісії і включає:
^ ків З ДИСЦИПЛІНИ "ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ТА ГРОМАДСЬКЕ МЕДСЕСТРИНСТВО" ДЛЯ СТУДЕНТІВ II КУРСУ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 З ВІДДІЛЕННЯМ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "СЕСТРИНСЬКА СПРАВА" (ОКР - «БАКАЛАВР») на 2008-2009 н.р.
а)хронічний гастрит; б) виразкову хворобу шлунка; в) хронічний гепатит; г) жовчокам’яну хворобу; д) хронічний панкреатит; е) хронічний коліт
а) цукровий діабет б) ендемічний зоб; в) токсичний зоб; г) ожиріння
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАЛІКУ З ДИСЦИПЛІНИ "ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ТА ГРОМАДСЬКЕ МЕДСЕСТРИНСТВО" ДЛЯ СТУДЕНТІВ II КУРСУ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 З ВІДДІЛЕННЯМ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "СЕСТРИНСЬКА СПРАВА" ^ на 2008-2009 н.р. 1. Визначення поняття "здоров'я". 2. Які питання вивчає наука "валеологія"? 3. Роль медичної сестри у роботі амбулаторно-поліклінічного закладу. 4. Що таке диспансеризація? 5. Мета диспансеризації здорового населення. 6. Групи здоров'я (диспансерного нагляду). 7. Основні критерії ефективності диспансеризації. 8. Форми та методи діяльності денних стаціонарів поліклінік. 9. Медична і соціально-економічна ефективність денних стаціонарів. 10. Організація роботи домашніх стаціонарів з децентралізованою і централізованою формами обслуговування хворих. 11. Перерахуйте загальні покази до лікування хворих в домашніх стаціонарах. 12. Визначте протипокази для лікування хворих в домашніх стаціонарах. 13. Що таке раціональне харчування? 14. З чого складається енерґетична цінність їжі? 15. Роль білків і амінокислот у харчуванні. 16. Роль жирів у харчуванні здорової людини. 17. Режим харчування здорової людини. 18. Екзоґенні та ендоґенні фактори ризику ішемічної хвороби серця, 19. Методи активного виявлення ішемічної хвороби серця. 20. Первинна і вторинна профілактика ішемічної хвороби серця. 21. Екзоґенні та ендоґенні фактори ризику гіпертонічної хвороби. 22. Методи виявлення ранніх ознак гіпертонічної хвороби. 23. Первинна і вторинна профілактика гіпертонічної хвороби. 24. Екзогенні та ендогенні фактори ризику ревматичної лихоманки. 25. Методи активного виявлення ранніх ознак ревматичної лихоманки. 26. Первинна і вторинна профілактика ревматичної лихоманки. 27. Екзогенні та ендогенні фактори ризику розвитку пептичної виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. 28. Методи активного виявлення ранніх ознак пептичної виразки. 29. Первинна і вторинна профілактика пептичної виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. 30. Фактори ризику, методи активного виявлення, первинна і вторинна профілактика хронічного коліту. 31. Фактори ризику, методи активного виявлення, первинна і вторинна профілактика жовчнокам'яної хвороби. 32.Структура, організація роботи дитячих лікувально-профілактичних закладів. 33.Особливості організації роботи медичних сестер в умовах дитячої поліклініки.
42. Принципи загальної профілактики. 43. Методи специфічної профілактики.
45. Принципи організації поліклінічного обслуговування дітей. 46. Визначити групу здоров’я. 47. Визначити зрілість дитини.
49. Догляд за новонародженими дітьми вдома. 50. Новонароджений, оцінити стан , зрілість. 51. Гіпотрофія, клініка, профілактика цього захворювання.. 52.Реабілітаційні заходи при гіпотрофії I ступеня 53.Анемія, клініка, профілактика цього захворювання.. 54.Реабілітаційні заходи при анемії I-II ступеня. 55. Санітарно-гігієнічний режим та вигодовування дитині хворій на рахіт. 56. Рахіт, клініка, діагностика, класифікація . 57. Визначення поняття “травматизм”. Які є види травматизму? 58. Переломи, їх клінічні та об’єктивні прояви, особливості надання невідкладної допомоги при переломах верхньої та нижньої кінцівки, хребта та мисника. 59. Заходи по наданню невідкладної допомоги при забоях, розтягненнях, вивихах. 60. Методи об’єктивного обстеження, які є найбільш необхідними у постраждалих з гострою травмою кінцівок. 61. Правила накладання імобілізаційних пов’язок при вивихах та переломах кінцівок. 62. Принципи лікування гнійних ран в фазі гідратації та дегідратації. 63. Основні принципи проведення серцево-легеневої реанімації постраждалим з травматичним шоком.
КРИТЕРІЇ ОЦІНОК ТЕОРЕТИЧНОЇ ТА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ З ДИСЦИПЛІНИ “ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ”Я ТА ГРОМАДСЬКЕ МЕДСЕСТРИНСТВО” ДЛЯ СТУДЕНТІВ II КУРСУ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 З ВІДДІЛЕННЯМ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “СЕСТРИНСЬКА СПРАВА” ( ОКР – «БАКАЛАВР») Знання і вміння студента оцінюються викладачем по загальноприйнятій 4-х бальній систем ("відмінно", добре", 'задовільно", “незадовільно” з виставленням оцінки в журнал відвідування та успішності. Оцінку "відмінно" отримує студент, який показав глибокі знання теоретичного матеріалу, передбачених програмою, досконало володіє практичними навиками, відзначається зразковою дисципліною та старанністю. Оцінку "добре" отримує студент, який показав добрі знання теоретичного матеріалу, по темі заняття, оволодів практичними навиками згідно програми і виконує їх самостійно, відзначається доброю, виробничою оцінкою. Оцінку "задовільно" одержує студент, який показав задовільні знання теоретичного матеріалу, оволодів більшістю практичних навичок по програмі, порушував трудову дисципліну, не проявляв ініціативи і старання при освоєнні практичних навичок. Оцінка “ незадовільно" виставляється студенту, якщо він показав незадовільні знання теоретичного матеріалу, не володіє більшою частиною передбачених програмою практичних навичок і не може їх виконувати самостійно, систематично порушував виробничу дисципліну. КРИТЕРІЇ ^ II КУРСУ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ №4 З ВІДДІЛЕННЯМ МОЛОДШИХ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФАХІВЦІВ З ДИСЦИПЛІНИ “ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ”Я ТА ГРОМАДСЬКЕ МЕДСЕСТРИНСТВО” ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “СЕСТРИНСЬКА СПРАВА” (ОКР - «БАКАЛАВР») на 2008-2009 н.р. 1.Оцінка «відмінно» ставиться студенту, який правильно і глибоко відповів на питання, показав відмінне володіння передбаченими програмою, практичними навичками, проявив творче володіння матеріалом, вмінням логічно мислити, чітко і ясно викладати відповіді на поставленні питання, бездоганно володіє практичними навичками. 2. Оцінка «добре» ставиться студенту, який правильно відповів на питання, але деякі з відповідей були неповними або нечіткими, показав добре володіння передбаченими програмою, практичними навиками. 3.Оцінка «задовільно» ставиться студенту, який правильно відповів на питання, але відповіді на питання були неповними і неглибокими, показав задовільне володіння, передбаченими програмою, практичними навичками. 4.Оцінка «незадовільно» ставиться студенту, який дав відповідь лише на частину питань, відповіді на запитання були поверхневі і нечіткі, показав незадовільне володіння, передбаченими програмою, практичними навичками. ^ ОСНОВНА
ДодатковА
|
![]() | Довідник для студента Довідник для студента складений на основі діючого навчального плану та програми з мікробіології, вірусології та імунології для студентів... | ![]() | Довідник для студента IV v курсу зі спеціальності ”педіатрія” Довідник для студента складений на основі діючого навчального плану та програми з навчальної дисципліни «акушерство та гінекологія»... |
![]() | Довідник для студента IV vі курсу зі спеціальності ”лікувальна справа” Довідник для студента складений на основі діючого навчального плану та програми з навчальної дисципліни «акушерство та гінекологія»... | ![]() | Довідник для студента IV vi курсу зі спеціальностей “лікувальна справа”, ”педіатрія” Довідник для студента складений на основі діючого навчального плану та програми з навчальної дисципліни «акушерство та гінекологія»... |
![]() | Довідник для студента з вивчення дисципліни “Анестезіологія та інтенсивна терапія” Довідник для студента складений на основі діючого навчального плану та програми з навчальної дисципліни ” Анестезіологія та інтенсивна... | ![]() | Довідник для студента з вивчення дисципліни “Анестезіологія та інтенсивна терапія” Довідник для студента складений на основі діючого навчального плану та програми з навчальної дисципліни ” Анестезіологія та інтенсивна... |
![]() | «Довідник студента» Права студента move to 0-16348080 | ![]() | «Довідник студента» Права студента Донецькою міською Радою, а також на забезпечення гуртожитком у порядку, передбаченому Положенням про студентські гуртожитки Донецького... |
![]() | Довідник для студента Робоча навчальна програма складена у відповідності до “Програми з лабораторної діагностики для студентів коледжів за спеціальністю... | ![]() | Довідник для студента Робоча навчальна програма складена у відповідності до Програми клінічне медсестринство для студентів факультетів медсестринської... |
![]() | Довідник для студента Тематичний план лекцій з дисципліни “догляд за хворими терапевтичного профілю” для студентів 2-го курсу медичного факультету за спеціальністю... |