I мікросхемотехніка icon

I мікросхемотехніка
НазваI мікросхемотехніка
Сторінка1/3
Дата08.06.2012
Розмір0.77 Mb.
ТипПрактикум
  1   2   3


міністерство освіти і науки україни

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
промислова електроніка
I
мікросхемотехніка

ЛАБОРАТОРНИЙ ПРАКТИКУМ

(для студентів, які навчаються за напрямами "Електромеханіка" та "Електротехніка")

^

Харків – 2007Промислова електроніка і мікросхемотехніка: Лабораторний практикум (для студентів, які навчаються за напрямами „Електромеханіка” та „Електротехніка”) /Уклад. А.Г. Сосков, Ю.П. Колонтаєвський, О.Ф. Білоусов – Харків, ХНАМГ, 2007. – 153 с.


Укладачі: професор, д.т.н. А.Г. Сосков,

доц., к.т.н. Ю.П. Колонтаєвський,

доц., к.т.н. О.Ф. Білоусов


Рецензент: професор, д.т.н. В.Б. Фінкельштейн


Рекомендовано кафедрою електротехніки,

протокол № 11 від 22.06.07 р.

Техніка безпеки

при виконанні лабораторних робіт

До виконання лабораторних робіт студенти допускаються після інструктажу з техніки електричної та протипожежної безпеки у лабораторії промислової електроніки, про що обов’язково робиться відповідний запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці.

напруги на доступних для дотику виводах лабораторного устаткування не перевищують допустимих значень у 42 В для змінного струму та 110 В для постійного. Незважаючи на це, оскільки живлення устаткування та вимірювальних приладів здійснюється від мережі 220 В напруги змінного струму, при виконанні робіт не слід доторкатися одночасно до двох одиниць устаткування або приладів, а також до труб центрального опалення та використовувати у якості указок струмопровідні предмети (у т. ч. олівці з графітовим стрижнем).

Забороняється розміщувати на робочих місцях одяг та інші особисті речі, що не використовуються для роботи.

Забороняється без дозволу викладача переміщуватись на інші робочі місця, покидати робочі місця та межі лабораторії.

При виявленні несправності устаткування та вимірювальних приладів або відхилень у їхній роботі, їх необхідно знеструмити і пові-домити про це викладачеві.

У разі виникнення нещасного випадку необхідно вимкнути живлення лабораторії, надати потерпілому першу допомогу, негайно сповістити викладача.

У разі виникнення загоряння у лабораторії необхідно вимкнути живлення лабораторії та загасити полум’я вогнегасником, негайно сповістити викладача.

Після закінчення виконання робіт необхідно вимкнути живлення устаткування та вимірювальних приладів, навести лад на робочому місці, сповістити викладача.


ВСТУП

Даний лабораторний практикум складено на основі робочих програм з дисциплін „Промислова електроніка” та „Електроніка і мікросхемотехніка”. Він призначений для студентів, які навчаються за напрямами „Електромеханіка” та „Електротехніка”.

Метою виконання лабораторних робіт є формування у студентів знань і практичних навиків дослідження напівпровідникових електронних приладів і типових каскадів підсилювачів напруги змінного та постійного струмів; таких пристроїв імпульсної та цифрової техніки, як мульти-вібратори, тригери, логічні елементи, дешифратори, лічильники, мікро-процесори; пристроїв перетворювальної техніки: одно- і трифазних випрямлячів (у тому числі керованих), фільтрів, стабілізаторів напруги, інверторів. Практикум складається відповідно з трьох частин: «Підсилюючі пристрої», «Імпульсні та цифрові пристрої», «Перетворювальні пристрої».

У результаті виконання даних робіт студенти повинні засвоїти принципи дії транзисторів різного типу та типових електронних підсилювачів, що застосовуються у пристроях автоматики й обчислювальної техніки, промислової електроніки; принципи дії імпульсних пристроїв, комбіна-ційних і послідовнісних цифрових пристроїв жорсткої логіки та програмованих мікропроцесорних пристроїв, що складають основу сучасної цифро-вої електроніки і застосовуються у пристроях автоматики й обчислю-вальної техніки, промислової електроніки; принципи дії силових електрон-них пристроїв, що застосовуються для живлення пристроїв промислової електроніки та електронних приладів, на яких вони будуються.

Методика проведення лабораторних робіт пов’язана з наявністю необхідного устаткування і організацією робочих місць у лабораторії промислової електроніки кафедри електротехніки, кількістю навчальних груп, які одночасно приступають до виконання лабораторних робіт.

Студенти повинні заздалегідь готуватися до занять у лабораторії, вивчаючи відповідні розділи теоретичного курсу за лекційними записами і навчальною літературою та знайомлячись зі змістом лабораторної роботи за даними методичними вказівками. Також заздалегідь необхідно заготовити таблиці для фіксації результатів експериментів і кальку або інший подібний прозорий матеріал для зняття осцилограм.

Перед виконанням лабораторної роботи студенти знайомляться на робочому місці з приладами та устаткуванням. Експериментальна частина виконується самостійно відповідно до методичних вказівок під керівництвом і за контролем викладача з дотриманням правил техніки безпеки.

Результати вимірів і осцилограми студенти обробляють у лабораторії, аналізуючи результати кожного досліду.

За результатами виконання лабораторної роботи складається звіт (форму наведено у Додатку А). Звіт повинен бути складений чітко й акуратно. Особливу увагу варто приділяти формулюванню висновків за виконаною роботою, у яких необхідно зіставити результати експериментальних досліджень з відомими з теоретичного курсу закономірностями.

^ Схеми електричні принципові виконуються згідно з вимогами державних стандартів і з застосуванням креслярського знаряддя. У схемах, формулах і таблицях необхідно використовувати стандартні умовні позначення.

Для здачі лабораторної роботи студент повинен представити повністю оформлений звіт, уміти пояснити будь-який з проведених дослідів і відповісти на контрольні запитання викладача.


Частина перша


^ ПІДСИЛЮЮЧІ ПРИСТРОЇ


  1   2   3

Схожі:

I мікросхемотехніка iconМетодичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Мікросхемотехніка" для студентів спеціальності 090803 "Електронні системи" усіх форм навчання
Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Мікросхемотехніка" / Укладачі: О. М. Кобяков, О. А. Любивий. Суми: Вид-во...
I мікросхемотехніка iconРобоча програма та методичні вказівки до вивчення дисципліни «Електроніка та мікросхемотехніка»
Робоча програма та методичні вказівки до вивчення дисципліни «Електроніка та мікросхемотехніка» для студентів заочного факультету,...
I мікросхемотехніка iconМетодичні вказівки до вивчення дисципліни «Електроніка та мікросхемотехніка» для студентів заочного факультету, які навчаються за напрямом
Робоча програма та методичні вказівки до вивчення дисципліни «Електроніка та мікросхемотехніка» для студентів заочного факультету,...
I мікросхемотехніка iconМетодичні вказівки до виконання контрольної роботи з дисципліни «Мікросхемотехніка» для студентів спеціальності 090803

I мікросхемотехніка iconНазва модуля: Мікропроцесорна техніка Код модуля
Алгоритмізація і програмування, Електричні вимірювання, Електроніка і мікросхемотехніка
I мікросхемотехніка iconНазва модуля: Мікропроцесорні засоби та системи Код модуля
Обчислювальна техніка, алгоритмічні мови та програмування; електроніка та мікросхемотехніка
I мікросхемотехніка iconНазва модуля: Комп'ютерна графіка Код модуля
Електроніка і мікросхемотехніка, Мікропроцесорна техніка, Технічні засоби автоматизації, Виконавчі механізми та регулюючі органи
I мікросхемотехніка iconПромислова електроніка
Промислова електроніка І мікросхемотехніка: Методичні вказівки до курсової роботи (для студентів, які навчаються за напрямами "Електромеханіка"...
I мікросхемотехніка iconМетодичні вказівки
«Електроніка І мікросхемотехніка» (для студентів денної та заочної форм навчання напряму 050702 – "Електромеханіка" (0922 – «Електромеханіка»))....
I мікросхемотехніка iconТип модуля: обов’язковий Семестр: VІІІ обсяг модуля
Апарати захисту та керування в електричних установках низької напруги, електричні апарати, електроніка та мікросхемотехніка
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи