Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції icon

Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції
Скачати 41.31 Kb.
НазваXviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції
Дата04.08.2012
Розмір41.31 Kb.
ТипДокументи

Програма співбесіди з всесвітньої історії для іноземних студентів


Історія Стародавнього Сходу. Єгипет. Месопотамія у ІV-II тис. до н.е. Хеттське царство. Стародавня Індія. Стародавній Китай XVIII-III ст. до н.е.

Історії Стародавньої Греції. Архаїчна Греція VIII-VI ст. до н. е. Афінська демократія. Завоювання Олександра Македонського та утворення та розпад його держави. Елліністична культура.

Історія Стародавнього Риму. Заснування міста Риму та найдавніша доба історії Італії (VIII-VI ст. до н.е.). Державний лад ранньої римської республіки. Криза республіканського устрою у Римі. Імператорська влада та римське суспільство у I - II ст. н.е. Криза римського рабовласницького суспільства та держави у III ст. н.е. Розпад Римської імперії на Західну та Східну (Візантію).

Історія Середніх віків. Візантійське суспільство та держава в IV-XI ст. Політична карта Європи в IX-XI ст. Виникнення та піднесення середньовічних міст.Середньовічна культура V-XV ст. Початок Відродження та гуманізм в Італії XIV-XV ст.


^ Промисловий переворот в Англії XVIIІ ст.: причини та наслідки. Промисловий переворот XVIII ст. Аграрна політика та соціальні зміни в англійському суспільстві. Розвиток науки та техніки. Впровадження наукових відкриттів в промислову сферу. Сутність промислового перевороту: перехід від мануфактур до фабрик. Енергетична революція. Поява нових промислових галузей та розвиток транспорту. Зміни в торгівельній сфері. Роль колоніальної політики.

^ Особливості економічного та соціального розвитку північноамериканських колоній Англії в XVII-XVIIІ ст. Типи колоній. Англійці в Північній Америці. Перші поселення наприкінці XVI ст.: причини занепаду. Економічні, політичні, релігійні та соціальні причини колонізації Америки. Система колоніального управління. Класифікація колоній по організації влади: королівські, корпоративні та майнові.

^ Французьке Просвітництво та його вплив на європейську суспільну думку XVIIІ ст. Французьке просвітництво як нова ідеологія.

Росія у XIX ст. Особливості соціально-економічного розвитку, внутрішньої політики. Основні напрямки зовнішньої політики.

^ Російська імперія у ХХ ст. Росія в роки І світової війни. Завершення формування військово-політичних блоків в Європі. Війна у Європі.

Соціально-економічний розвиток і суспільно-політичне життя СРСР наприкінці 1920-х у 1930-х рр. Затвердження ідеології і практики авторитаризму. Формування режиму особистої влади. Культ особи Сталіна. Сталінська індустріалізація країни. Насильницька колективізація сільського господарства. Голодомор 1932-1933 рр. «ГУЛАГ».

^ Друга світова війна. Нерівномірність економічного розвитку. Міжімперіалістичні протиріччя. Вимоги переділу колоній. Наслідки підписання пакту «Молотова – Ріббентропа». Особливості окупаційного режиму та Рух Опору на окупованих територіях. Голокост. Утворення Антигітлерівської коаліції. Наслідки Другої світової війни.

^ Перебудова в СРСР. Активна міжнародна політика Горбачова. Гласність і підйом національно-самостійницьких рухів у республіках. Розпад СРСР і створення Співдружності Незалежних Держав.

^ Холодна війна” 1946-1991 рр. Термін “холодна війна Ініціатори “Холодної війни” Підсумки та наслідки “холодної війни” для людства.

Країни Західної Європи після Другої світової війни. Стан країн Західної Європи після закінчення Другої світової війни. Країни Західної Європи та сучасному етапі розвитку.

^ Країни Сходу у 1945 – 1990-і р. Китайська Народна Республіка у 1949–1990-і р. Соціально-політичні перетворення та китайський економічний прорив.

Післявоєнна Японія: від післявоєнного відновлення до створення передової держави сходу. Індія у політиці великих держав. Соціально-економічний розвиток держави у 1980-1990 роки. Роль Туреччині у політиці НАТО: військова диктатура і лібералізація суспільства.

^ Арабські країни після розпаду Османської імперії. Мандатна система в арабському світі та її сутність. Створення формально незалежних арабських держав: Єгипет, Північний Ємен, Ірак. Боротьба за політичну незалежність та становлення державності в арабських країнах після ІІ світової війни. Виникнення палестинської проблеми та етапи її розвитку.


Контрольні питання


 1. Стародавній Єгипет Нового царства

 2. Соціальний устрій Стародавньої Месопотамії

 3. Гомерівська Греція

 4. Грецька колонізація Північного Причорномор’я

 5. Аграрні реформи братів Гракхів

 6. Падіння Західної Римської імперії та виникнення «варварських» королівств

 7. Виникнення середньовічного міста

 8. Початок аграрного перевороту в Англії ХVI ст.

 9. Промисловий переворот в Англії XVIIІ ст.: причини та наслідки.

 10. Особливості економічного та соціального розвитку північноамериканських колоній Англії в XVII-XVIIІ ст. Типи колоній.

 11. Французьке Просвітництво та його роль в підготовці Французької революції XVIIІ ст.

 12. Колоніальна експансія Англії в афро-азіатському регіоні в період Нового часу.

 13. Колоніальна експансія Франції в афро-азіатському регіоні в період Нового часу.

 14. Реформаційні вчення М. Лютера та Ж. Кальвіна

 15. Абсолютна монархія у країнах Західної Європи: історичні ознаки та соціальна сутність.

 16. Росія XIX ст.:основні напрямки внутрішньої та зовнішньої політики.

 17. Російська імперія на початку ХХ ст. Революції в Росії (1905-1907 рр., 1917 р.)

 18. Створення СРСР та особливості життя в 20-і рр.

 19. Особливості розвитку СРСР в 30-і роки. Голодомор. Репресії.

 20. Пакт Молотова-Рібентропа. Причини укладання, зміст та наслідки.

 21. Розкрити зміст поняття «тоталітаризм».

 22. СРСР під час Другої світової війни.

 23. Зміст і поняття «глобалізм».

 24. Перебудова та розпад СРСР.

 25. Революції початку ХХст. в Азії.

 26. Колоніальний розділ Африки (кінець Х1Х-нач.ХХст.)

 27. Розпад колоніальної системи в Азії після Другої світової війни.

 28. Розпад колоніальної системи в Африці. Рік Африки.

 29. Особливості розвитку неоіндустріальних країн Азії (Японія, Індонезія, Південна Корея та ін) друга половина ХХст.

 30. Китай у другій половині ХХст.

Схожі:

Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconКонтрольні питання до курсу Історія Стародавнього світу
Предмет курсу "Історія Стародавньої Греції". Періодизація історії Стародавньої Греції
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconІсторія старогрецької мови
Знати: нарис історії старогрецької мови, відомості про писемність Стародавньої Греції, фонетичні та граматичні особливості основних...
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconТема держава І право Стародавньої Греції
Реформи Ефіальта І перікла. Криза рабовласницької демократії та падіння держави
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconПрограма фахового вступного випробування на навчання за окр магістра зі спеціальності
В основу цих двох частин покладено програми обов’язкових дисциплін з української та світової історії – “Загальна історія України”,...
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconНайблискучішим ритором Стародавньої Греції був
Виступ оратора, що виражає інтереси тієї чи іншої партії чи роз'яснює якусь суспільно – політичну ситуацію
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconРобочий тематичний план до курсу
Курс є введенням до політичної, соціальної, культурної, економічної І військової історії XV-XVIII ст
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconЭтюды по истории западноевропейского искусства. М. Л., 1939
Білецький П. Українське мистецтво другої половини XVII – XVIII століть// Нариси з історії українського мистецтва. – К., 1981
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconПолітичні та правові вчення античної греції
Риму відіграли визначну роль в історії формування І розвитку всієї духовної культури людства. Величезним є їхній вклад у скарбницю...
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconСерби в україні (XVIII – початок ХІХ ст.) 07. 00. 01 – історія України Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук Київ – 2006
Роботу виконано на кафедрі історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Кабінет...
Xviii-iii ст до н е. Історії Стародавньої Греції iconВопросы к экзамену по курсу «история всемирной литературы XVII xviii в в.» Общая характеристика зарубежной литературы XVII в., ее особенности, эстетические искания
Контрольные вопросы к экзамену по курсу «история всемирной литературы XVII xviii в в.»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи