Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу icon

Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Скачати 29.27 Kb.
НазваЗлочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Дата25.09.2012
Розмір29.27 Kb.
ТипДокументи


ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВОЛІ, ЧЕСТІ ТА ГІДНОСТІ ОСОБИ

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу


ЗАВДАННЯ

1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти волі, честі та гідності особи. Запишіть принаймні 5 з них.

2. Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури.

3. Запишіть, скільки простих, кваліфікованих та особливо кваліфікованих складів злочинів містять ст.146, 147, 149, 150 КК України.

4. Розкрийте зміст хоча б трьох кваліфікуючих та двох особливо кваліфікуючих ознак складів злочинів, що містяться у розділі ІІІ КК України (в зошиті).


ЗАДАЧІ

1. Для того, щоб сусідський хлопець Семен не крав яблука із присадибної ділянки, Панас заманив його у льох і , зв'язавши, закрив там. Пробувши там без їжі та води п'ять діб Семен був знайдений дільничним міліціонером. Дайте кримінально-правову оцінку діянням Панаса.

Варіант 1: на третій день після зникнення Семена в його матері через переживання за сина стався серцевий напад, від якого вона померла.

Варіант 2: намагаючись вибратися із льоху, Семен зачепився шнурком, яким він був зв'язаний, за драбину і задушився.


2. Іван та Петро прийняли мусульманство, і, оголосивши "Священну війну", захопили сільську школу, в якій в той час перебувало двадцять три учні. Захоплювачі поставили вимогу перед сільською радою перетворити церкву на мечеть, погрожуючи, у разі відмови, підірвати дітей. Кваліфікуйте діяння Івана та Петра.

Варіант: не отримавши у встановлений термін відповіді, Іван та Петро підірвали саморобний вибуховий пристрій, від чого загинула одна дитина.


3. Юрій неодноразово виступав на зборах з критикою на адресу директора заводу Віталія. Останній розповів про це своїй сестрі Оксані, яка працювала лікарем психоневрологічного диспансеру. Оксана викликала Юрія для обстеження і, незважаючи на те, що Юрій був цілком психічно здоровий, скерувала його для стаціонарного лікування в психіатричну лікарню, фальсифікувавши історію хвороби. Однак головний лікар психіатричної лікарні виявив фальсифікацію і відмовився госпіталізувати Юрія. Дайте кримінально-правову оцінку діянням Оксани.


4. Директор туристичної фірми Дем'ян пропонував деяким молодим дівчатам, які відкривали робочу візу в країни Євросоюзу, допомогу по працевлаштуванню. Коли дівчата потрапляли в дану країну, їх зустрічав Леонсіо, який, отримавши від них документи, примушував працювати у порнобізнесі, обіцяючи повернути їх документи лише після відпрацювання ними 100 євро, які він платив за кожну дівчину Дем'яну та отримання ним 100 євро прибутку. Кваліфікуйте діяння Дем'яна.

Варіант: внаслідок заняття порнобізнесом одна з дівчат захворіла на СНІД.


Нормативний матеріал:


1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст/ Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.

3. Закон України Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини від 16 липня 1999р.

4. Закон України Про психіатричну допомогу від 22 лютого 2000р.

5. Закон України Про охорону дитинства від 26 квітня 2001р.


Навчальна література:


1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література:

1. Акімов М. Кримінальна відповідальність за захоплення заручників // Право України. – 2002. - № 3. – с.150-155.

2. Аніщук Н. До проблеми работоргівлі жінками // Право України. – 2002. - №9. – с.99-101.

3. Трембач О. Окремі аспекти об'єктивних ознак викрадення чужої дитини // Вісник ЛНУ ім. І.Франка. – Серія юридична. – 2001. – Вип.36. – с. 478-481.

4. Хавронюк М. Кожна особа має право на свободу та особисту недоторканність // юридичний вісник України. – 1998. - №27. – с. 28-32.

Схожі:

Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти здоров'я людини. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти життя людини. Запишіть принаймні 10 з них
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти життя та здоров'я особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
...
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
...
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти безпеки виробництва завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки виробництва. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти громадської безпеки завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадської безпеки. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти громадського порядку та моральності завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти громадського порядку та моральності. Запишіть принаймні 5 з них
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти основ національної безпеки україни завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу
Які види злочинів проти основ національної безпеки ви знаєте? За яким критерієм проведена їх класифікація?
Злочини проти волі, честі та гідності особи завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу iconЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи